Přejít na obsah


Fotka

Geoget pro zacatecniky a pokrocile vol.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 20:53

Od posledniho eventu uplynul uz nejaky cas, v Geogetu je spousta novinek, mozna tedy nastal cas usporadat pokracovani :) Prostory jsou predbezne zajisteny, prednasejici Haluma, Gord, Mikrom a snad i Medwyn taky prislibili ucast, zbyva tedy vznest dotaz: Byl by o event zajem? Pokud ano, tak v jake forme? Ma smysl udelat jeden turnus pro uplne zacatecniky, druhy naopak pro pokrocile? Nebo jednu cast venovat jen statistikam? Nebo to pojmout uplne jinak? Termin neni urcen, zatim probiha "pruzkum trhu" a sonduje se pripadny zajem :) EDIT: event by se v pripade uskutecneni odehral v Praze.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 21:31

Me zajima misto. Ale podle situavanosti vetsiny z vas soudim Prahu :D
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 21:32

To je pravda, to je dosti podstatny parametr - pokud jsem to spravne pochopil, tak je to skutecne Praha.
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 21:44

PS: kdyz to bude rozumenj termin, tak bych s dovolenim prisla. Mozna se priucim i necemu novymu :)
  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 21:48

Statistiky jsou hodne velkej kamen urazu. Lukabiku, ukazes jim i linux? ;)
  • 0

#6 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:05

já se taky určitě přidám, ukázky jsou za deset manuálů (a ty zrovna nemusím)
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#7 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:08

lukabike.com napsal/a:
Od posledniho eventu uplynul uz nejaky cas, v Geogetu je spousta novinek, mozna tedy nastal cas usporadat pokracovani :)
Prostory jsou predbezne zajisteny, prednasejici Haluma, Gord, Mikrom a snad i Medwyn taky prislibili ucast, zbyva tedy vznest dotaz:

Byl by o event zajem? Pokud ano, tak v jake forme?
Ma smysl udelat jeden turnus pro uplne zacatecniky, druhy naopak pro pokrocile? Nebo jednu cast venovat jen statistikam? Nebo to pojmout uplne jinak?

Termin neni urcen, zatim probiha "pruzkum trhu" a sonduje se pripadny zajem :)


já bych uvítala pro začátečníky
ten kladenský event jsem kvůli špatné dopravní dostupnosti musela bohužel oželet
  • 0

#8 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2013 - 22:29

Bude-li to ve vhodný termín, tak se také rád zúčastním. Alespoň se naučím něco nového :-)
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 5:52

Já bych se účastnila strašně ráda, ale nejbližší termín, kdy by to z mojí strany bylo možné, je až v dubnu.
  • 0

#10 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 6:47

Za me urcite Praha (to uz je dane), potom bych uvital rozdeleni na "zacatecnicky" a "pro pokrocile". GeoGet je skvela vec, dost mi pomaha. Jsem samouk, rekl bych ze "mirne az stredne pokrocily, ale porad je co objevovat.. Takze myslenku na usporadani eventu hordnotim kladne. Pokud se event nakonec uskutecni, a nezjistim-li to pozde (stop stav), urcite mi bude potesenim zucastnit se. HAPPY CACHING Mira_B
  • 0

#11 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 7:33

Maličko OT, nicméně začátečníky z Liberecka bych upozornil na GC45KWH
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 9:07

V Praze bych se taky zúčastnil. Několikrát jsem tenhle program nainstaloval a zase odinstaloval, protože jsem vůbec nepochopil, k čemu je to dobré :-)
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 9:21

Nejsem si jist, jestli má smysl delat event pro masochisty, kteri si dokola instaluji programy, ktere nechapou. :o
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 9:57

Aniz bych hctel predjimat rozhodnuti organizatoru, mne by se libily 2 casti. Jedna pro zacatecniky, druha pro pokrocile - na ty zatim jeste nikdy nedoslo, pokud vim. Celkem si umim predstavit napln pro zacatecniky. Uz tech eventu par bylo a mame i predstavu, do jakeho casoveho horizontu se vejdeme. Ovsem pokrocile je pokrocile a vyzaduje to take vice casu. Docela si umim predstavit, jak jednou jedinou latkou vycerpam cas venovany celemu eventu. Zkuste, vy pokrocili, kteri mate zajem o takovy event, napsat, o jakou pokrocilou latku mate zajem. Muzem to pak take chapat jako hlasovani a podle toho upravit organizaci. Nechci podavat vycerpavajici seznam, jen hazim do placu par pokrocilejsich temat, na ktera jsem behem toho, jak pomaham s GG ostatnim, narazil: 1. pokrocile filtrovani 2a. planovani vyletu (tady je to asi hodne individualni, kazdemu budou vyhovovat jine postupy, nebo by to spis patrilo k zacatecnikum?) 2b. priprava na vylet (stahnuti kesi v cilove oblasti, vylusteni mysterek, naplanovani vyletu v cachemape vcetne tisku papirovych tahaku, export dat do mobilu a GPSky) 3. specialni funkce cachemapy (tedy kresleni, polygony, ... jak a k cemu jsou, jak je vyuzit) 4. konfigurace statistik generovanych GgStatem 5. programovani scriptu 6. Combine 7. Geojarry 8. GG pod Linuxem (tady asi delaji nejvetsi potize statistisiky, ale linuxaci si poradi sami casteji nez bezni uzivatele na Win) 9. POI (export, spoilery, MHD, PoiStatusIcon) 10. import dat z jinych zdroju (WM, Excel, ...) 11. drobne finty v programu, o kterych mozna nevite. 12. ne-geocachingove databaze v Geogetu (ulozeni dat mimo GC do databaze GeoGetu) Jeste vas neco tizi? Co byste radi? Je to planovano pro vas, tak se vyjadrete.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 10:08

Už jsem dělal pár soukromých školení v GG a co velkou část zajímalo, tak to byla práce s POI. Takže já bych se přimlouval o zařazení na seznam. Je to jednoduché, takže malá zmínka by mohla být. Jedná se o export keší jako POI (ideální na cestování, když nemám pevnou trasu a kapacita navigace je omezena), fotohintů nebo třeba i pražské MHD.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 10:20

Ok, budu to prubezne do sveho prispevku doplnovat. Sice to k prehlednosti nijak moc neprispeje, ale bude to stale pohromade.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 11:06

Taky mne napadaji temata, ktera se daji prednest: - priprava na vylet (stahnuti kesi v cilove oblasti, vylusteni mysterek, naplanovani vyletu v cachemape vcetne tisku papirovych tahaku, export dat do mobilu a GPSky) - drobne finty v programu, o kterych mozna nevite. - Ne-geocachingove databaze v Geogetu
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 12:17

HaLuMa napsal/a:
Nejsem si jist, jestli má smysl delat event pro masochisty, kteri si dokola instaluji programy, ktere nechapou. :o


Nejspíše by školení mělo začínat krátkou přednáškou na téma, k čemu se GG vlastně používá a proč.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 12:41

noe1 napsal/a:
Zájem by byl určitě ... spíš ale o statistiky či něco pokročilého. To co děla kulhal a spol. na kladenském eventu mi přišlo (podle prezentace) moc jednoduché. V té úrovni zvládám jako samouk.


Ta prezentace je někde dostupná ??

Koukal jsem, že u návodů GG materiály ze školení k dispozici nejsou, až na jednu vyjimku :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 12:45

kolombo napsal/a:
Nejspíše by školení mělo začínat krátkou přednáškou na téma, k čemu se GG vlastně používá a proč.


Vzhledem k tomu, ze za prostory bude pravdepodobne potreba zaplatit, tak se mi zda dost nepravdepodobne, ze by na event prisel nekdo jen tak ze zvedavosti, co ze to vlastne je.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama