Přejít na obsah


Fotka

Neukazuje HINT a Logy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 14:05

Ahoj,prosím o radu. 16.2.2013 jsem šel na procházku a tak jsem si zapnul A:DRAKE. Koukal jsem po keškách a zjistil jsem,že mi to u některých nechce ukazovat HINT a LOGY. Předem děkuji za radu... Václav Másilko masilkov@seznam.cz
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 14:14

Vazne asi nebude zac. Na takto polozenou otazku nedokaze bez kristalove koule odpovedet nikdo. Budes asi muset rict alespo to, kterych kesek se to tykalo a jak jsi je do aplikace dostal (databaze z GeoGetu, synchronizace nebo GC.Live).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 14:23

Asi budu muset hned pro začátek říci,že jsem novým členem. Na otázku jak jsem je našel? Budu to psát tak jak mi huba narostla- zapnu mapu,a pohybuji se po mapě a když si vyberu nějakou kešku tak na ní kliknu. Potom mi vyskočí keška jako taková. Kde si můžu kliknou na dešifrovat/zašifrovat. Kliknu a nic se nestane. Tak kliknu na navigovat ke kešce. Dole na liště si kliknu na LOGY-zde mi vyskočí prázdné okno,kde je pouze napsáno NEJSOU ŽÁDNÉ LOGY. Pokud jsem to vysvětlil úplně blbě prosím o pochopení....
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 14:43

No prima. Ale neodpovedel jsi ani na jednu otazku z tech, ktere jsem polozil: 1. jak jsi dostal ty kese do aplikace (predpokladane moznosti jsou a) zkopirovani databaze z GeoGetu, b) synchronizaci databaze aplikace s databazi GeoGetu pomoci pluginu pro GeoGet c) pomoci GC.Live stazenim v apliakci 2. pises, ze u nekterych kesi nebyl hint a logy. to znamena, ze u nekterych ano. a ja se ptam, u kterych kesi konkretne ten hint a logy nebyly? Otazky nejsou samoucelne. Je totiz dost dobre mozne, ze stahujes pouze informace o kesi a tam protse jsou jen zakladni informace, ke kterym ani logy ani hint nepatri.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 15:24

Já bych nerad kecal, ale myslím,že je to možnost: synchronizaci databaze aplikace s databazi GeoGetu pomoci pluginu pro GeoGet c) pomoci GC.Live stazenim v apliakci A kde to jde nebo nejde,no ted jsem to zkoušel abych nedával mylné info. A ten hint s logama toneukáže nikde. V podstatě to bylo tak,že jsem byl v místě kde nebyl signál na operátora.Když jsem kliknul na ikonu hledat. Tak mi aplikace psala,že nejsem členem Gc live. Nebo tak něco. A to mi nikdy nehlásilo. No tak jsem se přihlásil na GC live. A od té doby mám tento problém. Ke kešce mě to dovede, ale neukáže hint s logama...
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 15:35

To vypadá na chybu databáze - občas mi tohle dělal A:Drake, když jsem neukončil A:Drake a kopíroval databázi na SD-kartu, tak se soubor nějak poškodil (předpokládám, že A:Drake špatně interpretuje, když během činnosti programu se odpojí SD-karta a pak zase připojí). Program mi soubor s databází vymazal a začal vše znovu tahat z GC:Live. Doporučoval bych znovu zkopírovat databázi při vypnutém A:Drake.
  • 0

#7 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 15:46

Jak myslíš znovu zkopírovat soubory???
  • 0

#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 16:14

Dáváš si stáhnout pře live komplet listing a nebo jen základní informace?
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 16:56

To jsme porad na jednom miste. Porad jen patrame, co vlastne delas a jak. A:Drake pracuje v podstate ve dvou rezimech: 1. s databazi GeoGetu (pro tuto chvili ignoruju, zda ji ziskal synchronizaci nebo prostym zkopirovanim) 2. s daty primo ze serveru gc.com - tedy pomoci aplikacniho rozhrani GC.Live. Mezi temito funkcemi se prepina Nastaveni - Zdroj dat. Tam mas zapnuto co? Pokud GC.Live, pak je jasne, ze se musis nejdrive prihlasit, bez toho nemas zadana data k dispozici. Pokud tam mas databazi, tak je na miste otazka, jak jsi ji ziskal?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 22:41

Tak ted jsem na to schválně juknul, ZDROJ DAT mám nastaveno databáze. Mám dát druhou možnost a to Geocaching Live??? Jinak dík za trpělivost:)
  • 0

#11 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 22:44

Zkusil jsem a je to stejné...
  • 0

#12 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 22:49

Ptáš se mě jak jsem jí získal? Ty hele je možný,že jsem za to něco platil na Obchod Play? Od tud to mám, a dokonce si myslím,že to nebylo úplně zadara. Ale to bych nerad kecal... Jinak jsem se právě před tím nikde nemusel přihlašovat na to gc live. A šlapalo to naprosto nádherně....
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 6:32

Získáváš 2 věci:
1) program
2) data do programu.

V posledním příspěvku píšeš, jak jsi získal 1) PROGRAM A:Drake

1) Program A:Drake v základní verzi JE ZDARMA
Pokud nepotřebuješ pracovat s trackovatelnými předměty, tak ho platit nepotřebuješ (já Luďkovi poslal na vývoj příspěvek ještě před tím, než byla tato možnost, protože stejně tohle moc nevyužiji a stejně dál používám tu verzi zdarma)...

2) Nějak jsi tam musel nacpat DATA o keškách
zde máš 2 hlavní postupy:
A) Zkopírování dat z GeoGetu (zkopírování databáze přímo z programu GeoGetu, synchronizací s databází Geogetu pomocí makra a:DrakeSync)
B) Import pomocí GC-Live
C) import GPX souboru s PQ

Pokud nahráváš nějakou databázi, kde máš data - je otázka, jestli ta data, která hledáš, jsou i v ní obsažena (jestli nechybí už v ní)
To je to, na co se tě ptal Gord - kde jsi získal data pro A:Drake

Pokud nemáš správná data v mobilu a netaháš data přes GC Live, vidím tři možnosti - buď je nemáš ani v datech, které kopíruješ do mobilu, nebo máš špatně nastavenou cestu k souborům na mobilu, nebo se ti databáze s daty v mobilu poškodila (mělo by stačit opět zkopírovat tu databázi z PC)

Prosím, nejdříve se snaž pochopit, na co ti odpovídáme a ptej se pokud možno konstruktivně... Tvé otázky jsou vedeny stylem, který vypadá, že nevíš, o čem mluvíš. Pokud chceš tento program používat, prostuduj si nejdříve také jeho dokumentaci. My Ti tu říkáme polopaticky, jaké jsou postupy a ty se přesto ptáš na něco úplně jiného... Pokud budeš postupovat takhle, tak se každý vykašle na to, ti nějak vysvětlovat, co a jak, protože nemůžeme vědět, co přesně děláš... Neber to zle, jen poznatek z tohoto fóra...

Odkaz na uživatelskou dokumentaci programu a:Drake máš zde:
http://adrake.cz/doku.php?id=user:doc

A přímo odkaz na to, jak získat data máš zde:
http://adrake.cz/dok...ser:ziskani_dat
Je to tu celkem polopaticky, takže stačí si přečíst a už to snad zvládneš...

Pokud děláš vše podle tohoto návodu a přesto se ti nezobrazují ty nápovědy a logy, pak už je opravdu něco špatně - je otázkou, jestli se ti ukazují vůbec třeba listingy...
Případně jestli nestahuješ přes GC-Live pouze základní data o keších, bez podrobností...
  • 0

#14 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 7:11

Kluci nezlobte se na mě,nejsem v tomhle nejlepší kousek. Já si to nejdřív přečtu a pak se ozvu.
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 7:22

V pohodě, jen si pamatuj, že někdy je nejlepší se nejdříve podívat do manuálu :-) Samozřejmě jindy často je něco, co v tom manuálu není, ale pak je potřeba říct, co přesně, nejen "mě to nefunguje", ale podrobně napsat, jak to dělám a jak jsem k tomu došel, že mi to nefunguje...
  • 0

#16 masilkov

masilkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 16:12

Data stahuju skutečno online, listing taky nejde. Kde se nastavuje jaký data chci stahovat???
  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 22:01

Stahování keší přes GC.Live API moc nepoužívám (jen výjimečně). Teď jsem to zkusil a v pohodě mi funguje to, že při otevření kešky mi i GC.Live stáhl logy a listing. Problém je, jestli jsi BM a máš omezený počet stažení kešek přes GC.Live. Pokud tomu tak je, tak možná se ti všechny data přestanou po stažení 3-tí kešky stahovat, protože Groundspeak má omezení pro BM ve stahování listingů keší na 3 keše za den (myslím). Možná proto u některých kešek ta data stažená máš a u některých ne. Ale to je jen možnost... Možná je to něčím úplně jiným...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama