Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Lov keše po změně pozice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 jurin25

jurin25

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 21:04

Ahoj, jak je to s kešema, které někdo disabluje a později obnoví na nových souřadnicích? Můžu ji znovu lovit logem found it, nebo pouze write note? Díky
  • 0

#2 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 21:07

Odlovit si můžeš každou keš kolikrát chceš. Ale většina lidí to nedělá, bo jim to dělá pak nepořádek ve statistikách... mají xxx odlovených na xxx-1 unikátních keších. Tož asi tak. Osobně si třeba keš jdu znova najít, když je dost výrazně přemístěná, ale pak jí ani neloguju:)
  • 0

#3 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 21:15

Pravidla to nijak nezakazují a logovat FI si můžeš tu samou krabku kolikrát chceš, ale k čemu ti to bude ? Já když na nějaké mojí piksle objevím duplicitní log (jednou za čas to na kontroluji) tak píšu tomu kdo ho tam má a následně takové logy mažu. Ale aby bylo jasno s tím mazáním - takové řešení volím pouze v případě, že se jedná o evidentně nechtěné logy duplicitní logy. Tzn. někdo odklikne 2 stejný log nebo omylem místo WN zapíše nový FI a samozřejmě různé x-násobné logy z přiblblých automatů apod. Když se někdo zaloguje dalším FI na mé přepracované keši zcela záměrně ( z obdobného důvodu jaký tu popisuješ ty ) má ho tam mít ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 21:48

Sám za sebe řeknu asi to, že pokud změna není nijak zásadní, tak to nechám být. Teda nechávám to být vždy :D Pravidla to nezakazují, ale já to vnímám tak, že keš mne přivedla na stejné místo, se stejným příběhem, tak proč to hledat znovu... ono je to pak v tom systému i docela složitější dohledat, že došlo k nějaké změně. Jiná věc je celková změna keše. Uvedu příklad z poslední doby, který tak nějak stále v sobě řeším. Jedná se o keš GCV17D - Jewish cache u Staronové synagogy. Odlovil jsem jí kdysi dávno a pohoda. Později ji adoptoval a řadu let se snažil ji udržet. Když už jsem na to neměl morál, dal jsem jí k adopci... V té době komunita "řvala", že musí být keš zachována tak jak je, jelikož je to pražská klasika a je stará a je prostě... Před pár dny zcela náhodou se dívám na listing a ouha. Keš už není tradička, ale mysterka. Keš už není o jewish town, ale o směsce témat (Staronová synagoga, Golem, socha Mojžíše). Dle mého je to zcela nová keš. Beru to jako selhání schvalovačů, jelikož tento krok uděla mega maglajz v statistikách, historii keší, pohledu na celou věc :(
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 22:14

jurin25 napsal/a:
Ahoj, jak je to s kešema, které někdo disabluje a později obnoví na nových souřadnicích? Můžu ji znovu lovit logem found it, nebo pouze write note? Díky

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etika
  • 0

#6 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2013 - 22:26

sobikovi napsal/a:

Jiná věc je celková změna keše. [...]

Před pár dny zcela náhodou se dívám na listing a ouha. Keš už není tradička, ale mysterka. Keš už není o jewish town, ale o směsce témat (Staronová synagoga, Golem, socha Mojžíše). Dle mého je to zcela nová keš.

Beru to jako selhání schvalovačů, jelikož tento krok uděla mega maglajz v statistikách, historii keší, pohledu na celou věc :(


Asi jako tahle: GC10EQT?

Nic ve zlem...
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 7:04

Já zastávám heslo, jeden GCkód = jeden Found it log. Vcelku mě ani nenapadá, jak bych vlastně odhalil, že se u již nalezené kešky něco změnilo, protože tam mám pořád smajlíka a při importu PQ nalezené krabičky ignoruji.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#8 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 8:25

souhlasím se Zlicinaci, občas krabky projdu a všechny dably mažu.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 8:59

jurin25 napsal/a:
Ahoj, jak je to s kešema, které někdo disabluje a později obnoví na nových souřadnicích? Můžu ji znovu lovit logem found it, nebo pouze write note? Díky


Udělat to můžeš, ale spousta lidí si o Tobě něco nepěkného pomyslí.

Nedělá se to. To bych si mohl logovat i vlastní keše, když mi je někdo přemístí někam jinam ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 9:32

Zlicinaci to přesně vystihují. Pod to se klidně podepíšu. 1 GC kód = 1 Found it! log. Protože cokoliv navíc už je nesmyslné dublování, které já jako autor keší na svých krabičkách jednou za čas automaticky mažu.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 11:16

Hedgehog_Family napsal/a:
Zlicinaci to přesně vystihují. Pod to se klidně podepíšu. 1 GC kód = 1 Found it! log. Protože cokoliv navíc už je nesmyslné dublování, které já jako autor keší na svých krabičkách jednou za čas automaticky mažu.


S tím bude souhlasit většina realistů, koneckonců, neděláme to pro body, že :-)

Jen se Vám divím, že trávíte čas s kontrolou duplicitních logů, to je snad starost příslušného kačera, kolikrát se tam došel napsat a kolikrát to logoval. Je otázka, jestli, když tam má papírový zápis několikrát, tak jestli na log nemá nárok.

Ono je spíše divné, že někdo předělá jednu keš na něco úplně jiného, už jsem to taky postřehl, I když nejsem rád, když se likvidují staré keše, tak nelze považovat za správné, že někdo udělá z tradičky mysterku a tu keš úplně předělá. Správně by to měl archivovat a udělat keš novou. Typ keše si sám změnit nemůžeš, takže by ho s tím, správně, měl revírník vyhodit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 11:19

Ale překontrolovat vícenásobné logy je přece úplně jednoduché, tak proč bychom to nekontrolovali?
Tady se to dělá úplně automaticky:
http://project-gc.co...ile/FindBadLogs
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 18:24

Ja ty premistene kese loguji podruhe WN, poradili mi to zdejsi prispevatele.
  • 0

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 18:33

zlicinaci napsal/a: Já zastávám heslo, jeden GCkód = jeden Found it log. Vcelku mě ani nenapadá, jak bych vlastně odhalil, že se u již nalezené kešky něco změnilo, protože tam mám pořád smajlíka a při importu PQ nalezené krabičky ignoruji.

Naprostý souhlas - jeden GC kód, jedna keš, jeden log ....
Nedávno tu ale někdo mluvil o tom, že nějaký čas ani nešlo zalogovat jednu keš (tím myslím opět jeden GC kód) víckrát ale asi už to teda zase jde. Nicméně něco se kolem toho v GS evidentně dělo, takže bych se nedivil, kdyby to do budoucna i natvrdo zatrhli.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 19:24

loguj kolikrát chceš, pokud jsi tolikrát i zapsán(a) v logbooku .. znal jsem jednoho chytráka který si 3x zalogoval nález vlastní keše :D ale obecně se to neděla, viz diskutující výše B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#16 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 20:30

Podobně se logují dvakrát i některé keše (už jsem minimálně na dvě narazila), kde je napsáno přímo v listingu, že pokud se splní nějaká další podmínka, může si kačer udělat další log, např. u jedné a té samé keše owner nabízí snazší a těžší variantu odlovu, kdo odloví obojí = 2 logy na stejné keši. Nevím, nějak mi tohle nepřipadá OK.:|
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2013 - 21:40

kapsa napsal/a:
Naprostý souhlas - jeden GC kód, jedna keš, jeden log ....

Podobně se vyjadřoval legendární XGAS, troll z Fotopruvodce :D:
Jeden objektiv, jeden film, jedna vývojka, jeden druh papíru. XGAS
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:42

Tak se musím přiznat, že ve dvou případech jsem podobnou věc udělal. Jednalo se o 2 finálky série Narnie u nás na Kladensku, které byly dost výrazně přemístěny a byl myslím i trochu předělán listing a luštění. Autorka po úpravě výslovně do listingu napsala, že vzhledem k výrazně jinému umístění a novému luštění mohou předchozí nálezci zalogovat podruhé. Zdaleka jsem nebyl sám, kdo tuto nabídku využil...
  • 0

#19 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:58

a to tu ještě nikdo nezmínil tu multinu, která má finálek asi pět a každý si může vybrat, která se mu hodí a která mu vyhovuje nebo klidně všechny a zalogovat si ji 5x. :-)
  • 0
.

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 10:09

mlog napsal/a:
Tak se musím přiznat, že ve dvou případech jsem podobnou věc udělal. Jednalo se o 2 finálky série Narnie u nás na Kladensku, které byly dost výrazně přemístěny a byl myslím i trochu předělán listing a luštění.
Autorka po úpravě výslovně do listingu napsala, že vzhledem k výrazně jinému umístění a novému luštění mohou předchozí nálezci zalogovat podruhé.
Zdaleka jsem nebyl sám, kdo tuto nabídku využil...


A k čemu je Ti to dobré, kromě toho, že to pak dělá hokej v nálezech a statistikách ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama