Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down v roce 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 8:32

klama napsal/a:
dokonca funguje aj najdenie zadanie s veľkými písmenami v diakritike


Zkus si najit neco podle slova v azbuce. Treba tu vyse zminenou testovaci kes. kdyz zadam treba setipismenne slovo v azbuce, tak mi to vyhledava vsechny kese, kde maji zasebou alespon sest otazniku. Takze unicode vyhledavani nebude uplne v poradku, co myslis? B)
  • 0

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 8:43

HaLuMa napsal/a: Zkus si najit neco podle slova v azbuce. Treba tu vyse zminenou testovaci kes. kdyz zadam treba setipismenne slovo v azbuce, tak mi to vyhledava vsechny kese, kde maji zasebou alespon sest otazniku. Takze unicode vyhledavani nebude uplne v poradku, co myslis? B)

Já mám azbuku i v názvu kešky : GC3HED8
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 8:58

kapsa napsal/a:

XiXi_team napsal/a: Jak jsou na tom třeba garmin navigace?

Možná trochu hloupej dotaz (moc tomuhle nerozumím) ale znamená to tedy, že teď už bude diakritika i na Garminech? Jako když si keš standardně stáhnu třeba přes PQ?

No právě že asi moc ne. A hodně lidí asi nebude zahazovat starou ("zastaralou") navigaci, aby si jen kvůli tomu koupili novou, která to umí.
  • 0

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:08

dr.vota napsal/a: No právě že asi moc ne. A hodně lidí asi nebude zahazovat starou ("zastaralou") navigaci, aby si jen kvůli tomu koupili novou, která to umí.

Tak to je blbý, to je jedna z mála věcí, co mě na mém Oregonu 450 vadí a měěnit za novej 650 se mi kvůli tomu fakt nechce, zvlášť když 650 neumí wherigo .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:23

Já bych řekl, že Garminy zobrazují češtinu korektně - pokud je jim tedy text naservírován korektně a ne jako HTML entity. Níže připojený screenshot je z mého Oregona 550.
  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:34

kulhal napsal/a:
Já bych řekl, že Garminy zobrazují češtinu korektně ...z mého Oregona 550.

právě že se nedá generalizovat na "Garminy" - že to umí model Oregon, neznamená, že to umí všechny, třeba Legend...
  • 0

#27 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:37

dr.vota napsal/a:
právě že se nedá generalizovat na "Garminy" - že to umí model Oregon, neznamená, že to umí všechny, třeba Legend...

Souhlasím, ale třeba Kapsův Oregon 450 to musí umět taky.
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:49

kulhal napsal/a: Souhlasím, ale třeba Kapsův Oregon 450 to musí umět taky.

To jako že mu to PQ mám nějak "předžvejkat" ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:52

kulhal napsal/a:
Já bych řekl, že Garminy zobrazují češtinu korektně - pokud je jim tedy text naservírován korektně a ne jako HTML entity. Níže připojený screenshot je z mého Oregona 550.


Garminy se nerovná Oregon 550.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 10:01

kapsa napsal/a:

dr.vota napsal/a: No právě že asi moc ne. A hodně lidí asi nebude zahazovat starou ("zastaralou") navigaci, aby si jen kvůli tomu koupili novou, která to umí.

Tak to je blbý, to je jedna z mála věcí, co mě na mém Oregonu 450 vadí a měěnit za novej 650 se mi kvůli tomu fakt nechce, zvlášť když 650 neumí wherigo .... :(

Diakritika v 450 normálně funguje, pokud není listing přetransformován do HTML entit, což někdy bohužel bývá.
  • 0

#31 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 10:41

kapsa napsal/a:
Oregon 450 - To jako že mu to PQ mám nějak "předžvejkat" ?

Předžvejkání není nutné, ale... Záleží kdy a jak byl listing napsán:

1. Nejstarší listingy jsou napsány "cesky" bez diakritiky, případně bez diakritiky jsou jen některé znaky podobně jako to bylo u logů do nedávného upgradu gc.com. Tyhle listingy se ti budou v Oregonu zobrazovat stejně jako na webu, tedy "cesky" nebo s občasnou diakritikou.

2. Před asi 2-3 lety se Groundspeak rozhodl obejít svou neschopnost a začal při tvorbě listingu diakritiku automaticky překládat do tzv. HTML entit. To znamená, že namísto jednoho znaku ve správném kódování listing obsahoval krátký html kód, který byl na webu zobrazen jako správný znak s diakritikou. Po krátkém čase Groundspeak od těchto HTML entit ustoupil na základě negativní reakce uživatelů, ale hezkých pár listingů s tímto postižením zůstalo. Krom toho se vyskytovali jazykoví puristé, kteří HTML entity používali záměrně aby jejich listingy byly po jazykové stránce dokonalé. U Oregonů, Dakot atd. to bohužel vede ke známému problému "rozsypaného čaje" v GPSce.

3. V posledním cca roce gc.com podporuje standardní kódování v listingu, a listingy napsané v tomto období s diakritikou se budou správně zobrazovat i v tvém Oregonu.

Pokud nahráváš PQ přímo do Oregona, tak budeš mít problémy jen s listingy z toho mezidobí, tedy případ 2. Úskalí je v tom, že nedokážeš předem odhadnout který listing je tímto problémem postižen - a to je jeden z důvodů, proč používám Geoget, který tyhle listingy automaticky "předžvejká" a HTML entity odstraní. Totéž umí i GSAK a další programy.
  • 0

#32 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 11:16

kulhal napsal/a:


Jen bych doplnil, že entity tam hází i ten jejich slavný editor. V úterý jsem v něm zkusil napsat pár řádek listingu, a když jsem kouknul na zdroják, jen jsem zíral: všechny české znaky v entitách. (Nevím, jestli to při včerejším křečkování opravili.)
  • 0

#33 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 11:20

kapsa napsal/a:
Já mám azbuku i v názvu kešky : GC3HED8


Zrovna na téhle keši je vidět, že GC nezvládl aplikovat rot13 na azbuku v hintu. Takže jako obvykle je ta podpora cizích abeced jenom částečná.
  • 0
Vložený obrázek

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 11:27

bluetracer napsal/a:

kapsa napsal/a:
Já mám azbuku i v názvu kešky : GC3HED8


Zrovna na téhle keši je vidět, že GC nezvládl aplikovat rot13 na azbuku v hintu. Takže jako obvykle je ta podpora cizích abeced jenom částečná.

uvědomuješ si, že by GS musel nějak implementovat algoritmus ROT13 pro všechny myslitelné abecedy? Ono to nefunguje ani na ěščřžýá....
  • 0

#35 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 13:02

Navíc pak už by to ani nebyl ROT13, když by těch písmenek nebylo zrovna přesně 26 (jako je v anglické abecedě).
  • 0

#36 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 18:05

klama napsal/a:
Hladat na webe sa da aj s diakritikou priklad...
KlaMatrioška

http://www.geocachin...oška&submit4=Go
dokonca funguje aj najdenie zadanie s veľkými písmenami v diakritike
"klamatrioŠka"-toto je tuším novinka a pred poslednym updateom to asi nefungovalo.

http://www.geocachin...oŠka&submit4=Go

Na Slovensku do istej doby nebol problem schvalit listing kesky s nazvom s diakritikou.
Potom zacala fungovat asi "ceska" osveta a uz sa to neda...

Asi len Garminy maju problem s hladanim s diakritikou ale to sa da v pohode akceptovat pretoze sa da hladat podla podretazcav nazve.

No tak to asi GS udělal jako vždy polovičatě, schválně zkus vyhledat mnou uváděný event PŘEHRADA ORLÍK, prostě Ř nevyhledá. Stejně tak nevyhledá přehrada orlík, prehrada orlik. Jen když použiješ samotný ORLÍK tak to funguje.

kapsa napsal/a:
Já mám azbuku i v názvu kešky : GC3HED8

To tu ale nikdo nerozporoval. Zkoušel jsi ale tu svoji keš najít pomocí vyhledávání na GC.com?
  • 0

#37 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 20:31

LudaL napsal/a:
No tak to asi GS udělal jako vždy polovičatě, schválně zkus vyhledat mnou uváděný event PŘEHRADA ORLÍK, prostě Ř nevyhledá. Stejně tak nevyhledá přehrada orlík, prehrada orlik. Jen když použiješ samotný ORLÍK tak to funguje.


Mně zase štve to, že stále není zprovozněná diakritika v lozích. Často si pročítám své dávné logy a docela se divím, co jsem tam psal;)
  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 20:59

kmenicka napsal/a:

LudaL napsal/a:
No tak to asi GS udělal jako vždy polovičatě, schválně zkus vyhledat mnou uváděný event PŘEHRADA ORLÍK, prostě Ř nevyhledá. Stejně tak nevyhledá přehrada orlík, prehrada orlik. Jen když použiješ samotný ORLÍK tak to funguje.


Mně zase štve to, že stále není zprovozněná diakritika v lozích. Často si pročítám své dávné logy a docela se divím, co jsem tam psal;)

to bude možná nepochopení...diakritiku, která tam není, to tam samo nedoplní
  • 0

#39 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 21:30

dr.vota napsal/a:
to bude možná nepochopení...diakritiku, která tam není, to tam samo nedoplní

Tak to bych potřeboval vysvětlit, já mám delší vedení.:)
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 23:02

kmenicka napsal/a:

dr.vota napsal/a:
to bude možná nepochopení...diakritiku, která tam není, to tam samo nedoplní

Tak to bych potřeboval vysvětlit, já mám delší vedení.:)

V logu budou znaky, které tam odteď napíšeš. A funguje to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama