Přejít na obsah


Fotka

Od zapadu na vychod zubata zaba skace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#261 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:25

rubick napsal/a:
Event je podle GS místem, kde se kačeři sejdou a zalogují. Proto má i své jasně dané souřadnice, datum a čas. Z tohoto pohledu nebyla žába event, a proto byla publikována jen s výjimkou s tím, že stejná nebo velmi podobná akce se už asi těžko bude opakovat. A aby nedošlo k mýlce, já jsem žábě fandil, event se mi svým pojetím líbil a mrzí mě, že jsem se ho nemohl zúčastnit. Jen to prostě nebyl event podle GS pravidel. A žádat v tomto případě o nějakou ikonku, když těžko můžu splnit její požadavky a zároveň tím na sebe upozornit, byl podle mě krok hooodně vedle. Doufám, že se přece jenom podaří nějaká žabí akce ještě uskutečnit - a za mě klidně bez bodu ;)

No nevím, ale Zubatka měla dané souřadnice a čas, bylo to nejzápadnější místo ČR, tedy šlo o event jako jakýkoli jiný. Ideální řešení by bylo zavedení nového typu eventu - pracovní název by byl třeba moving events.
  • 0

#262 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:33

hanska napsal/a:

rubick napsal/a:
Event je podle GS místem, kde se kačeři sejdou a zalogují. Proto má i své jasně dané souřadnice, datum a čas. Z tohoto pohledu nebyla žába event, a proto byla publikována jen s výjimkou s tím, že stejná nebo velmi podobná akce se už asi těžko bude opakovat. A aby nedošlo k mýlce, já jsem žábě fandil, event se mi svým pojetím líbil a mrzí mě, že jsem se ho nemohl zúčastnit. Jen to prostě nebyl event podle GS pravidel. A žádat v tomto případě o nějakou ikonku, když těžko můžu splnit její požadavky a zároveň tím na sebe upozornit, byl podle mě krok hooodně vedle. Doufám, že se přece jenom podaří nějaká žabí akce ještě uskutečnit - a za mě klidně bez bodu ;)

No nevím, ale Zubatka měla dané souřadnice a čas, bylo to nejzápadnější místo ČR, tedy šlo o event jako jakýkoli jiný. Ideální řešení by bylo zavedení nového typu eventu - pracovní název by byl třeba moving events.


A na tomto miste v tento cas se seslo onech 500+ ucastniku??
  • 0

#263 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:39

hanska napsal/a:

rubick napsal/a:
Event je podle GS místem, kde se kačeři sejdou a zalogují. Proto má i své jasně dané souřadnice, datum a čas. Z tohoto pohledu nebyla žába event, a proto byla publikována jen s výjimkou s tím, že stejná nebo velmi podobná akce se už asi těžko bude opakovat. A aby nedošlo k mýlce, já jsem žábě fandil, event se mi svým pojetím líbil a mrzí mě, že jsem se ho nemohl zúčastnit. Jen to prostě nebyl event podle GS pravidel. A žádat v tomto případě o nějakou ikonku, když těžko můžu splnit její požadavky a zároveň tím na sebe upozornit, byl podle mě krok hooodně vedle. Doufám, že se přece jenom podaří nějaká žabí akce ještě uskutečnit - a za mě klidně bez bodu ;)

No nevím, ale Zubatka měla dané souřadnice a čas, bylo to nejzápadnější místo ČR, tedy šlo o event jako jakýkoli jiný. Ideální řešení by bylo zavedení nového typu eventu - pracovní název by byl třeba moving events.

Jak je tedy možné, že jsi logoval a na souřadnicích v určeném čase nebyl? Přemýšlej o tom ;)
Žába byla určitě super event, ale rozhodně ne "jako jakýkoli jiný". Buďme rádi, že to bylo publikováno tak, jak bylo a tenhle skvělý projekt se mohl realizovat.
  • 0

#264 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 9:58

Paprikasi napsal/a:
... bych byl rád aby, když se podívám na profil kačera mh.mail a uvidim tam nějaké číslo mohl poměřovat, jak je ten kačer "úspěšnej". Když ten event bude po každé znamenat vlastně něco jiného, tak to půjde jen velmi těžko.

Tak a teď - jak definovat „úspěšnost“ v geocachingu? A k čemu by to vůbec bylo dobré? Co když se kačer mh.mail nechce s nikým porovnávat? Proč by měl? Já uznávám jedinou relevantní míru - vnitřní uspokojení (dobrý pocit). A tu má každý nastavenou jinak. Někdo ji měří počtem odlovených keší za jeden den, někdo počtem FTF, někdo počtem zdolaných T5, někdo se orientuje na vyplňování Matrixu, někdo na nepřerušovanou řadu dnů s odlovem, někdo má dobrý pocit už jen z toho, že se někam prošel a něco našel, případně něco viděl a něco se dozvěděl. Z toho mi vyplývá, že „úspěšný kačer“ je nedefinovatelný pojem (skoro se mi chce říci, že je to nesmysl). Umím si však představit „nejlepšího FTFkaře“, „nejlepšího T5kaře“ atd. A takové žebříčky již dávno existují. A kdo chce a baví ho to, ať se do nich zapojí.

A k těm eventům: Já sám za sebe preferuji rozmanitost, ale uznávám, že určité mantinely jsou potřeba. Nicméně mám za to, že je vhodné mantinely řízeným způsobem opatrně posouvat. A netýká se to jen eventů, ale všech keší obecně.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#265 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 10:24

marram napsal/a:
....

A na tomto miste v tento cas se seslo onech 500+ ucastniku??


Už je to trochu ad absurdum, ale člověk by tedy měl být na místě ikony. Ve Stromovce jsem ale viděl jednoho Němce a jednoho Američana, jak mají v ruce svou vlastní kešku, která má ikonu v Německu a druhá v Michiganu a nabízeli ji k logování :-) A lidi logovali o sto šest.
  • 0

#266 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 12:27

Za sebe: Byl jsem na jedné předávce a potkal tam pár kačerů. Z toho hlediska to určitě event byl. Mně z toho bohužel spíš vychází ta uražená ješitnost - oni přišli na něco na co my ne.
  • 0

#267 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 12:32

phrkt napsal/a:
...Mně z toho bohužel spíš vychází ta uražená ješitnost - oni přišli na něco na co my ne.


To je taky možný :-) Já bych spíš čekal, že si řeknou, že je to super nápad, se kterým se dá dál pracovat. I když na druhou stranu mám ulovenou keš v okrese Cheb, kde jsem byl naposledy před několika lety.
  • 0

#268 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 12:41

Souhlas s mh.mail - je to i o tom, že někdo je starý a zkostnatělý ve dvaceti a jiný stále mladý, kreativní a akční v osmdesáti.
  • 0

#269 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 16:38

Ehm, jestliže na startovním bodě, což je tedy jednota místa a času, byl naplněn minimální počet účastníků, pak žába požadavky na event stricto sensu splňuje. Jediné, co jde u eventů podobného charakteru napadnout, je validita Attd logů nás, ostatních účastníků, co jsme se podíleli až někde po trase. Nu, co naděláme, Roma locuta... V srdci to pro nás stejně megáč bude, i když tedy nedaj-li medajli. Ale dobře si počkali - kdyby se načalstvo s verdiktem vytasilo o den dřív, lovili by pak nejspíš pytel s Jeremym s Bryanem Sasíci tam někde u Drážďan, co ty keše od nás vyplavávají. ;)
  • 0

#270 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 17:15

Toniczech napsal/a:
Ehm, jestliže na startovním bodě, což je tedy jednota místa a času, byl naplněn minimální počet účastníků, pak žába požadavky na event stricto sensu splňuje. Jediné, co jde u eventů podobného charakteru napadnout, je validita Attd logů nás, ostatních účastníků, co jsme se podíleli až někde po trase. Nu, co naděláme, Roma locuta... V srdci to pro nás stejně megáč bude, i když tedy nedaj-li medajli. Ale dobře si počkali - kdyby se načalstvo s verdiktem vytasilo o den dřív, lovili by pak nejspíš pytel s Jeremym s Bryanem Sasíci tam někde u Drážďan, co ty keše od nás vyplavávají. ;)


bylo nás tam na startu cirka dvacet, takže bych řekl, že splňuje ;)
  • 0

#271 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 19:03

K ukončení debaty bych použil slova genia: Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.
  • 0

#272 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 21:56

zubata zaba napsal/a:
K ukončení debaty bych použil slova genia:
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.


Ano, ale i debaty postupně mění svět :-)
  • 0

#273 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 5:42

A tady se tak krásně debatuje :)
  • 0

#274 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 5:49

davidb11 napsal/a:
A tady se tak krásně debatuje :)


:-) :-) :-)
  • 0

#275 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 6:15

benysek napsal/a:

bylo nás tam na startu cirka dvacet, takže bych řekl, že splňuje ;)

IMHO nejde o to, kolik se účastní, ale že kapacita nesmí být podezřele malá.
(Po určitých zkušenostech...)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#276 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 8:45

mám jen malou otázečku... Kolik týdnů má být v inventáři eventu geocoin či TB? Já jsem jeden našel před více než dvěma týdny v jedné keši, čekal jsem trpělivě a ono nic. Tak jsem si ho nakonec musel "grabnout". To ostatní leží fyzicky v nějakém batohu, který jste táhli od západu na východ? Jen se ptám.... Děkuji
  • 0
Garmin eTrex30

#277 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 9:52

Chocenaci napsal/a:
...To ostatní leží fyzicky v nějakém batohu, který jste táhli od západu na východ? Jen se ptám.... Děkuji


Ty coiny byly v batohu, ale nepředpokládám, že by tam ještě nějaký byl. Lidi si je rozebrali a nezalogovali. Spousta eventů se archivuje s travely v inventáři.
  • 0

#278 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 7:53

Po skončení eventu nezůstal v batohu se žábou žáden cestovatel, ono jich tam ani nějak velké množství nebylo...A pokud by zůstal, tak by se objevil asi v některém z bonusů Zubaté žáby.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama