Přejít na obsah


Fotka

Webkamery hnízd a újedišť


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
254 odpovědí na toto téma

#101 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2013 - 9:08

Orlík roste jako z vody - za týden taková změna. A čápi v Makově, to je paráda!
  • 0

#102 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2013 - 16:46

cz7pka napsal/a:
Ano divočáci už nejdou zhruba 14 dní. Jednou jsem tu našel odkaz na FB přímo věnované této web kameře. Bohužel jsem si ho neuložil a teď ho nemohu najít. Nezná někdo link na FB? Tam se snad dozvím proč tato úžasná webka nejde. Dík za Odpověď


Je to sezónní kamera a tady je to FB:
https://www.facebook...197477213609824
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#103 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2013 - 17:59

Děkuji za Info

bazilisek napsal/a:

cz7pka napsal/a:
Ano divočáci už nejdou zhruba 14 dní. Jednou jsem tu našel odkaz na FB přímo věnované této web kameře. Bohužel jsem si ho neuložil a teď ho nemohu najít. Nezná někdo link na FB? Tam se snad dozvím proč tato úžasná webka nejde. Dík za Odpověď


Je to sezónní kamera a tady je to FB:
https://www.facebook...197477213609824


  • 0

#104 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 16:33

V orlím hnízdě to vypadá na snahu naučit potomka nespoléhat na krmení ze zobáku rodičů - zkouší ho směrovat k tomu, aby si uklovl sousto sám, ale juniorovi se nějak nechce a stále hledá u zobáku rodičů.:)
  • 0

#105 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 12:25

Orlátko už se skoro nevejde do hnízda:

Vložený obrázek
  • 0

#106 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 15:31

Sovátka taky pěkně rostou :)

Přiložené miniatury

  • sovatka2.jpg

  • 0

#107 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 14:42

Tak další webka http://mcech.tbn.cz/falco.php .Před chvílí zrovna samička na chvíli slezla ze snůšky a bylo vidět 5 vajec :).
  • 0

#108 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 15:36

To už je legendární webka na Třeboňské věži. Místní nadšenci připravili hnízdní bednu pro holuby, holubi se také nastěhovali, načež přiletěly poštolky a holuby zase vystěhovaly :D Vyvedly - sakra, kolik to bylo? 4? - mladé. Vprostřed výchovy se někam ztratil taťka, možná zahynul. Jedno mládě se pokusilo vylétnout moc brzy a také zahynulo. Zbytek vyletěl. A letos se zase vrátily B) I když trochu pozdě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#109 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 7:26

u čápa černého pořád 5 vajec;)
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#110 Jabar Team

Jabar Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 19:36

Sovičky na vyhlídce :-)

Přiložené miniatury

  • sovy.gif

  • 0

#111 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 11:24

Orlík už začíná chodit po vlastních. Ta změna z chmýřaté kuličky na orla za pár týdnů je prostě neuvěřitelná...

Vložený obrázek
  • 0

#112 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 9:26

Ráda sleduji sovičky večer při krmení, ale mám obavy o tu menší - v úterý to vypadalo, že se na ni snad ani nedostalo, větší sourozenec vysedával ve vletovém prostoru a čekal na krmení, mrňous dole byl skoro bez šance. Zábavní jsou i malí čápíci v Makově - před chvilkou se krmili a protahovali křídla. Za pár dnů jim pěkně poporostly zobáky. Mezi 20:30 a 20:45 se větší sovička snažila z hrany hnízda vyšťouchat menší, ale kdo jámu kopá....sama skončila na stromě vedla, kde se chvíli držela pařátky, zkoušela křídla, ale skončila buď někde níž na stromě nebo na zemi - není na ní vidět. Má šanci přežít? Menší píská, snaží se přivolat rodiče, ale delší dobu se nic neděje. Jak tohle dopadne?
  • 0

#113 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 20:03

O tohle se musím podělit. Už několikrát jsem pozoroval malýho orlíka, jaký výkony umí v kálení. Obrátí zadek šikmo vzhůru a vystřelí velkým obloukem přes okraj hnízda. Dneska při západu slunce se mi to podařilo zachytit:

Vložený obrázek
  • 0

#114 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 21:21

zvedavkanocni napsal/a:
Menší píská, snaží se přivolat rodiče, ale delší dobu se nic neděje. Jak tohle dopadne?

Teď jsem to 3/4 hodiny sledovala, už mi té malinké bylo líto, jak pískala. Nějakou dobu seděla v okýnku... před chvíli skočila zpátky a pořád pískala a pískala... a před chviličkou se tam něco začalo hýbat a najednou hup, větší byla zpátky v hnízdě! :o:p
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#115 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 21:51

Já to vydržela s přestávkami sledovat skoro do deseti, sem tam to vypadalo, že se ozývá i pískání větší sovičky jako odpověď. To je fajn, že to dobře dopadlo - když se strkaly, měla jsem strach o tu menší. Jak se na ně dívám, tak bych řekla, že má opravdu málo krmení, větší jí pořád šplhá po hlavě a když seděly obě nahoře, tak větší se k ní nechovala nejlíp, skoro jsem to radši chtěla vypnout, bylo mi malé líto. Jdu se ještě podívat, co vyvádí - díky za zprávu.
  • 0

#116 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 22:40

Teď je v hnízdě zase jen jedna sovička, druhá vykukuje z okýnka... Postrkuje se ta větší fakt ošklivě, taky se na to nemůžu dívat. Ale slyšet jsou teď obě...;)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#117 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 0:09

...tak ono je celkem běžné, že dominantní sourozenec ty menší a slabší z hnízda vypudí a u některých druhů je klidně i zbaští. Sledovat to v přímém přenosu může být celkem nepěkné, ale příroda si to tak zařídila. S tím nic nenaděláte.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#118 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 0:52

To jsou puštíci, 10 let nám hnízdí skoro každý rok ve vesnici a řvou od setmění do svítání. Pokud jim ale nějaký debil nepovraždí rodiče, tak přežívají. Kdyby jste asi před 3 dny viděli, jak ten větší do sebe narval celou užovku, tak by jste změnili názor.
  • 0

#119 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 13:13

Je to tak, příroda si to umí zařídit, jak potřebuje...
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#120 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 19:28

V úterý jsem nevěřícně zírala, jak ten větší NAJEDNOU spolkl celou žábu. Prostě se s tím nepáře.:o Je mi jasné, že příroda rozumně nechává přežít silnější - jen my lidi jí do toho občas asi chybně zasahujeme.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama