Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3604 odpovědí na toto téma

#81 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 11:19

kolombo napsal/a:
Problém je v tom, že většina lidí nechce o hodinu dříve vstávat, ale světlo až do 22 hodin jim celkem vyhovuje.

Souhlasím. Mají pravdu. Navrhuji začít sbírat podpisy na petici, aby se nehýbalo s přirozeným časem, ale všem se místo toho o hodinu zkrátila prcovní doba. Jsem přesvědčena, že lidé budou chodit do práce odpočatí, usměvaví, vyspaní, vyvětraní a osvěžení po večerní procházce či projížďce na kole... a za 7 hodi udělají podstatně víc práce než dřív za 8.
  • -2

#82 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 12:18

Já se musím smát těm lidem, co si stěžujou na změnu času kvůli pouhému hodinovému posunu. Oni chudáčkové budou muset o hodinu dříve vstávat? :D Co mají říkat ti, co třeba směnují? Já budu mít třeba dnes noční směnu a také si nestěžuji, že se mi spánek posune cca o 12 hodin.
  • 1

#83 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 13:22

Jacka napsala:

Žádnej zimní čas neexistuje!!! Je jenom normální čas, kterej udává sluníčko, hezky, přirozeně, jak Pán Bůh přikázal !

A s tím mamonem má Jacka pravdu. Nedávno jsem četl, že v USA uzákonili letní čas ještě o pár týdnů dříve - na nátlak majitelů golfových hřišť a golfového vybavení a producentů masa a dřevěného uhlí kvůli grilování...
Ale s "normálním" časem je to složitější: i kdyby byl jen SEČ (lidově řečeno "zimní" ), tak ten platí pro 15. poledník procházející např. Jindř. Hradcem a (zhruba) Libercem, a to ještě jen 4x do roka. Je tu však nejen pásmový čas, ale i časová rovnice, podle které pravé poledne (Slunce je na jihu a nejvýš) může být o cca 1/4 hodiny dřív nebo později oproti časovému signálu a tedy i hodinám. Takže na Ostravsku nastane i bez zavedení letního času shoda slunečních hodin a signálu z rádia jen 1x a blízko Prahy 4x do roka.
Na východním Slovensku se v létě Slunce proti hodinám zpožďuje jen o asi o 1/2 hodiny a na podzim a v zimě zase předchází až o 3/4 hodiny. A v západní Francii? V zimě se jim Slunce proti hodinkám zpožďuje o víc než hodinu a v létě dokonce o dvě! A ve Španělsku je to ještě o víc... (Doufám, že jsem to nepopletl; pokud ano, tak se ozvěte).
Blíže v listingu mé Astronomické keše GC2A5W9 (je tam i návod k luštění, samozřejmě zařazený dodatečně :D ).
Bůh míní - a člověk mění... Ne vždy ku prospěchu lidí.
  • 1

#84 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 13:31

Čas je pouze relativní pojem. :) My, co máme rozhozený denní režim je jedno jestli se to posune, neposune, posune o jednu nebo pět hodin. Jen nevím, proč se kvůli tomu vždycky dělá takový povyk. :)
  • 1

#85 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 13:52

Bubo_CZ napsal/a:
proč se kvůli tomu vždycky dělá takový povyk. :)

Protože je to další z nesmyslných buzerací. Původně nám tvrdili, že to je kvůli úsporám ele. energie (posune se špička), dnes už je špička prakticky celý den, takže úspory jsou nula nula prd. Teď se to zase snaží vysvětlit delší dobou světla odpoledne. Ale jdyž chci víc světla po práci, stačí začít pracovní dobu v 8 místo v 9 (jak je zvykem v Praze).
Když už, tak pro mě je přijatelná jen ta podzimní, ta by mohla být každý týden. :D Po 24 týdnech se to srovná samo. ;)
  • 0

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 14:06

Už jsem kdysi navrhoval aby den měl 10 hodin. To bychom se každou chvíli těšili na den, kdy bude večer světlo. A pro ty, kdo tvrdí, že zimní čas tu byl odjakživa. Nebyl. Dřív se počítal den od setmění. Podívejte se na Pražský orloj. Ještě má tu 24 hodinovou stupnici otočnou, aby začátek souhlasil se setměním. Tedy - pokud ho nenastavují na letní čas, myslím, že už ne. A do války podle této stupnice odbíjel. Takže vůbec neodbíjel dvanáctkrát v poledne.
  • 1

#87 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 14:47

Já bych všechny ty časy zakázal.
  • -1

#88 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 17:44

Aranyafëa napsal/a:
Já bych všechny ty časy zakázal.


Já taky, zavedl bych pouze noc. Beztak si z každé druhé kešky udělám noční.
  • 0

#89 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 19:16

PLAJ family napsal/a:
Ale jdyž chci víc světla po práci, stačí začít pracovní dobu v 8 místo v 9 (jak je zvykem v Praze).


Problém ale nastane, když musíš kooperovat s někým, kdo to posouvá zase obráceně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#90 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 19:32

Bubo_CZ napsal/a:
Čas je pouze relativní pojem. :) My, co máme rozhozený denní režim je jedno jestli se to posune, neposune, posune o jednu nebo pět hodin. Jen nevím, proč se kvůli tomu vždycky dělá takový povyk. :)

Taky jsme si doma - oba na volné noze - řídili pracovní dobu podle svého. Po narození dítek to fungovalo stejně, bohužel musela postupně všechna nastoupit do školy a tím se náš život sesynchronizoval i s tím časovým nesmyslem. Takže zítra ráno do tmy a sněhu. Tzv. letní čas jsem nesnášel už jako jinoch - hvězdář, kdy jsem čekal na Petříně až se sešeří a musel se přitom vrátit domů do určité doby. Najednou mi tu vytouženou tmu o hodinu posunuli, kurnik… Následný posun ukončení SELČ z konce září na konec října celou tuto frašku završil, neboť sebenepatrnější energetická úspora během tohoto období vezme za své.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#91 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2013 - 19:47

to kolombo:
To mi něco připomíná. Když mají v Belgii svátek, nikdo tam nepracuje, takže od nich nic nedostaneš. Ale když je svátek u nás, to nikoho nezajímá a vše musíš odevzdat svátek nesvátek.
Vytvořme tedy jednotný čas prozatím jen v EU, později na celém světě a bude dobře.
  • 1

#92 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:48

Před více jak 9 hod. nám, ve vzdálenosti pouhých 12 km od středu centrálního náměstí krajského města, pípla naše nová keš a zatím je na ní pouze jeden jediný log. No není to, takhle začátkem dubna, dostatečně depresivní ? Asi je kačerům zzima a raději než venku jsou někde u kamen. A přitom dnes bylo v lese krásně jako v pohádce o Popelce.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#93 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:54

Vím o ní. Takové si schovávám na pěkné počasí, až budu jezdit na kole.
  • 0

#94 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:08

Trhac napsal/a:

Bubo_CZ napsal/a:
Čas je pouze relativní pojem. :) My, co máme rozhozený denní režim je jedno jestli se to posune, neposune, posune o jednu nebo pět hodin. Jen nevím, proč se kvůli tomu vždycky dělá takový povyk. :)

Taky jsme si doma - oba na volné noze - řídili pracovní dobu podle svého. Po narození dítek to fungovalo stejně, bohužel musela postupně všechn..... Tzv. letní čas jsem nesnášel už jako jinoch - hvězdář, kdy jsem čekal na Petříně až se sešeří a musel se přitom vrátit domů do určité doby. .

To mi připomíná jednoho profesionálního astronoma-kačera, který nadává, že v létě jsou noci jen na jedno kafe.
A pracovní dobu si dělám taky podle svého. Většinou do půlnoci. Přesto vítám že je večer dlouho vidět. Jisté události se řídí oficiálním časem. Např. veřejná doprava.
  • 0

#95 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:47

Trochu jsem si upravoval profil na gc.com a smutně jsem zkonstatoval, že jsou stále oblasti, kam podpora Unicode znaků nepronikla :(
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#96 Roger^^

Roger^^

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 11:59

Čau vyplním si na svém profilu datum narození.. dám uložit a datum zmizí :D Co dělám špatně?
  • 0

#97 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:08

Dnešní špičkovou depresi spustilo následující video :(


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#98 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:21

Trhac napsal/a:
Dnešní špičkovou depresi spustilo následující video :(

Pomooooooooooc, co to je? Já jsem se z toho vopupínkovala :D!
  • -2

#99 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 05 duben 2013 - 12:23

to je tedy hodně silný kafe... :o
  • 0

#100 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2013 - 12:27

:(:(:(:(:( Právě jste mne hodili do superdeprese. Máte, co jste chtěli. :(:(:(:(:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama