Přejít na obsah


Fotka

Nová aplikace pro Windows Phone 8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 Valsolim

Valsolim

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2013 - 14:34

Mám zmiňovanou Lumia 520 bez kompasu, je reálné použít tuto aplikaci nebo mám čekat ? ...


  • 0

#22 burianjiri

burianjiri

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 9:30

Ahoj, je už v aplikaci podpora sqlite db map?

Díky


  • 0

#23 lld

lld

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 16:32

na geocacing pár appek je, ale nic není na Wherigo.  neplánuješ ?

 

dík


  • 0

#24 Levi

Levi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2014 - 16:47

Xatchera používám skoro od začátku mého geocachování. Napřed jsem používal jinou ale Xatcher je prostě super. Tahle appka hrála taky velkou roli při rozhodování zda koupit PM. Stalo se a aplikace s PM účtem funguje naprosto perfektně. Nepoužívám už nic jiného. Moc díky za ní.

 

Mám ale pár nápadů na budoucí vylepšení:

 

  • Bral bych, aby když si dám kešku do oblíbených (tak, abych jí měl pro offline použití), aby se mi zároveň stáhnul popis, tedy data k ní. Chápu, že to může být problém pro BM usery, ale to by se dalo ošetřit v nastavení, tak aby se tahle funkce dala zapnout/vypnout. Je totiž super, že můžu grabnout několik kešek , co jsou nalezený podle mapy, ale pak je musím jednu podruhé proklikat, aby se stáhnul listing atd.
  • Možnost zapisovat a vidět vlastní poznámky u keší. To by byla perfektní funkce.
  • Asi poslední věc, co mě napadá, ale není tak podstatná je možnost přepnutí v obrazovce pro samotné hledání (navigace) místo kompasu (který je luxusní a je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem začal používat Xatchera) okno s popisem a hintem. Dost často totiž přepínám mezi navigací a listingem, jelikož potřebuju zobrazit Hint. To by naprosto luxusní. Byla by to pak asi úplně nejlepší appka ze všech.

A pak mám ještě jeden dotaz na autora:

 

Když di přidám vlastní WP k oblíbené (offline) kešce, co se s ním stane, když kešku vyndám z oblíbených? Smaže se i WP? Dotaz je hlavně pro to, že když vyluštím mysterku, udělám si vlastní WP, ale po odlovu ji z oblíbených smažu, abych v tom neměl bordel. Ale pokud bych se chtěl někdy ke keši vrátit, musel bych jí luštit znovu, pokud se smaže i můj WP. Ale to by možná právě řešila možnost přidání poznámek, kam bych si moh souřadnice uložit a ty poznámka by se uložila na GC.com.

 

Předem díky za odpověď a doufám, že aplikace se bude stále vyvíjet a přeju mnoho prodaných kusů, jelikož tahle appka si to zaslouží.


  • 0

#25 katamisa2

katamisa2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 19:54

"Když di přidám vlastní WP k oblíbené (offline) kešce, "

 

Ahoj. 

Mám krátce Lumii a právě dnes jsem zjistila, že ani v jednom z instalovaných softů (m:geo, GPeSka, GPSinfo) nejdou jednoduše naťukat souřadnice (např. vyluštěné z nějaké multiny).

Tady jsem se dočetla, že by to mělo jít v  Xatcheru.

Mám ho nainstalován, zaplacen, ale kde lze zadat ručně souřadnice a jak potom spustit navigování prostě nemůžu najít.

Mohl by mne prosím někdo nakopnout správným směrem?

Díky. 


  • 0

#26 Levi

Levi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 8:30

Tak napřed zkontroluj, jestli máš nejnovější verzi aplikace. Ta stará myslím neuměla vlastní WP.

 

Po zobrazení kešky se dostaneš na první obrazovku s detailem. Pohybem vlevo a vpravo přepínáš možnosti (logbook, popis, atributy atd.) Jednou z možností je taky My Waypoints. Dole pak klikni na ikonu + a naťukej souřadnice. Nemusíš nic ukládat, stačí jít zpět. Pak máš taky dole ikonku kompasu (levá). To je ikona navigování na cíl. Zobrazí se navigační okno s mapou a směrovkou dole (ten panáček). Nahoře v záhlaví pak přepínáš šipkama samotné waypointy. Pokud má keš nějaké, tak ty, pokud přidáš vlastní, objeví se tam.

 

Snad to bude jasné ;-) Měj se, Levi


  • 0

#27 katamisa2

katamisa2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 15:20

TO Levi :

Dnes jsem v terénu vyzkoušela tvoji nápovědu a vše maká! Díky!

U zadávání souřadnic mne totiž mátlo, že je stačí napsat a nijak se nepotvrzují nebo neukládají.

Jen se mi na té obrazovce s mapou a kompasem nemění vzdálenost k cíli. Je stále stejná a když ji chci aktualizovat, musím nahoře přepnout mezi waypointy. Nemám někde něco špatně nastaveno?

 

Není někde k této aplikaci manuál? Přítel G nenapověděl.


  • 0

#28 Levi

Levi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 11:39

to Kata:

 

Nemáš. Vše je nastavené dobře. Je to pořád jedna keška, která má několik waypointů. Keše, které mají vlastní WP, jako jsou třeba místa na zaparkování auta a pak samotné místo keše. Pokud přidáš vlastní WP, je to jen další WP, který patří ke kešce. Musíš tedy mezi nimi přepínat ručně. To jde udělat buďto kliknutím na šipky nahoře v navigačním okně, nebo na mapě klikneš přímo na daný WP. Ten na který tě to naviguje je v tu chvíli světle modrý. Pokud přepneš na nějaký WP, vzdálenost k němu se zobrazí správná a stejně tak i "kompas".

Pozor na jednu věc. Musíš mít signál na to, aby navigace věděla kde si a co je víc důležitý, dost telefonů částečně odpojuje GPS modul, když se nepohybuješ. Pak můžou být údaje zkreslené. Ale mě osobně vše funguje bez problémů.


  • 0

#29 cervikpetr

cervikpetr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2014 - 16:18

Lidičky, nemáte tušení, jak dostat tuhle app do Lumie 800? Mám totiž jen WP 7.8 a na to kloudná aplikace není. Respektive s offline mapami...


  • 0

#30 Dzafa_CZ

Dzafa_CZ

    Dzafa_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2014 - 16:32

Zdravím je to pár týdnů co jsem ztratil mobil a před zakoupením nějakého přístroje bych rád věděl, kde seženu aplikaci a taky mapy do ní. Nevíte jaký formát map a případně kde se dají sehnat? Stačí mi pro ČR, popř SR, nejlépe turistické nebo cykloturistické. Díky za radu. 


Tento příspěvek byl upraven od Dzafa_CZ: 22 srpen 2014 - 16:32

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama