Přejít na obsah


Fotka

Prosba správci Pepovi od Joney - zamyšlení....


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
32 odpovědí na toto téma

#21 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 22:29

Také bych ráda věděla, jestli u takto evidentního podvodníka typu Jonea není možné zablokování nebo zrušení účtu. Přece není normální ani to, že tenhle ne-kačer používá jako nick název svojí vysoce komerční firmy a místo CWG používá dřevěné kolečko s reklamou na web opět svojí firmy. Tohle vážně je podle pravidel? V dnešní době, kdy se i toliko mlhavá komerčnost řeší u každé keše? Navíc bych ráda viděla ty reviewery, kteří s ním údajně jezdí nebo jezdili lovit. Pokud jsou reální, nejsou právě oni ochranná ruka nad Joneou a jeho porušováním všech pravidel?
  • 0

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 22:35

docile napsal/a:
...místo CWG používá dřevěné kolečko s reklamou na web opět svojí firmy. ...


Kolečkem se hodně polepšil. Kdysi dával do keší vizitky. To jsem tehdy ještě nevěděl, kdo to je, tak jsem mu jednou napsal, proč dává do keší svoje vizitky... Odpověděl mi, že je to reklama na jeho firmu a mě že do toho nic není. Tak jsem je všechny vyhazoval. Občas jsem jich měl plnou kapsu.
  • 0

#23 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 22:38

shaman3 napsal/a:
Mě by zajímalo, vy mravokárci, jestli také tak úzkostlivě dodržujete pravidla "dobrého chování" i v občanském životě, jako to vyžadujete od jiných při geocachingu. Opravdu jste např. nikdy nezaparkovali vozidlo v rozporu s dopravními předpisy? Opravdu jste nikdy nepřekročili povolenou rychlost při řízení vozidla? Opravdu jste vždy v metru, v autobuse, v tramvaji, pustili sednout starší lidi? Odsuzovat jiné, to vám jde, ale odsoudili jste někdy také sami sebe?

Mě by zajímalo, jak by to ve světě vypadalo, pokud by se dodržovala tato idea, že by nikdo z lidí kteří něco porušili nenapomínal nikoho jiného. Viděl bych to tak, že by v takovém případě nikdo nedodržoval nic, neboť by neexistoval člověk, který by jej mohl za takové chování napomenout. Tak by sis to představoval?
Mimochodem, tohle je fórum o geocachingu. Proto se tu bude řešit kdo porušoval něco ohledně geocachingu, a ne kdo nepustil sednout duchodce v autobuse.
  • 0

#24 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 23:39

Vážně si myslíte, že upalováním Joney očistíte geocaching?
Starou belu! Tohle není o přístupu jednoho kačera.

Když jsem Pepu poprvé zaregistroval v diskusích, dostával zrovna od ostatních psí hlavu za to, že využívá finálky kešek (a to nejen mysterek). Chucpe, pomyslel jsem si.
Ovšem pak mi od jednoho celkem váženého kačera přišel mail s nabídkou dělení se o finálky a coby důkaz i soubor s některými finálkami, (mezi nimi i část našich cachí, mimochodem v době, kdy je všechny mohlo mít odloveno jen pár známých). A to přesto, že bych se svou geoaktivitou měl být pod rozlišovací schopností kroužku tzv. „honibodů“.
K nikomu z Vás se nikdy nic podobného nedostalo? Nebo jen pokrytecky mlčíte a tváříte se, že Jonea je jediný zloun, který „jde štěstíčku naproti“? Nechce se mi věřit, že bych jako jediný měl takovou „kliku“.
Já před časem ztratil část geoiluzí – už tuším, že lidí, co jede ve „finálkách“, je fůra (ono se stačí podívat na autory databází, co kolují éterem). Většina z nich nemá pověst podvodníků. Jsou mezi nimi rozumní a uznávaní kačeři. Přitom to jsou právě oni, co všechny ty herní podvůdky umožňují, když krmí soubory s finálkami a sdílejí je dál. Jenže u toho většinou hlasitě nemlaskají. Akorát Jonea se s lovem podle finálek netajil, tak je holt za lumpa.
Jediný účinný způsob boje s podvůdky v geocachingu je nepřistoupit na tyhle zvyklosti a neúčastnit se kupčení s finálkami. Spílat při každé příležitosti Joneovi, který je jako jediný vidět, může snadno sklouznout k trollingu a hulvátství, a přitom podvody á la šmelení finálek pofrčí v tichosti dál.

Tím nechci obhajovat, že si někdo dělá soustavně z multin a mysterek tradičky. Jen mířím k tomu, že hrdinské láteření proti jedinému člověku i v nehádacích diskusních tématech typu „hledám společnost“ je k ničemu. Jonea není esence zla a není ani jediný, kdo se svým pojetím hry dostal za čáru slušnosti. Než dělat žumpu z každého vlákna, je lepší dotyčnému (tedy dotyčným) říci třeba u piva, co si o jejich způsobech myslíte.



  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#25 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 0:54

Taky myslim, ze spilat Joneovi nema smysl. Vzdyt je tohle "Dlouhe Bidlo" spise k smichu. Chudak Jonea ma vskutku tu smulu, ze se o jeho podvodech vi vice, nez treba o Arnem, Olii a pod. Dokud mi krabicky nenici, tak se jim v zajmu vlastniho dusevniho zdravi radeji zasmeji, polituji jejich neschopnost hrat poctive a kdyz je nekde potkam, tak jim ruku nepodam. No neni snazsi si z nich delat legraci, nez jim nadavat? :D
  • 0

#26 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 1:16

Ať si každý vyjádří nesouhlas po svém. Nicméně nevidím důvod, aby profláknutý jedinec požíval jakousi ochranu jen proto, že své kousky nedělá sám - jen jaksi veřejněji a hromadněji. Až se stal symbolem. Trošku mi to připomíná tohle video: Nemáme rádi jisté etnikum, protože jejich jednání je jaksi prvoplánové a známé. Přičemž nejsou sami a nejvíce nenasytní.
  • 0

#27 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 1:33

Tiskar94 napsal/a:
Mě by zajímalo, jak by to ve světě vypadalo, pokud by se dodržovala tato idea, že by nikdo z lidí kteří něco porušili nenapomínal nikoho jiného. Viděl bych to tak, že by v takovém případě nikdo nedodržoval nic, neboť by neexistoval člověk, který by jej mohl za takové chování napomenout. Tak by sis to představoval?
Mimochodem, tohle je fórum o geocachingu. Proto se tu bude řešit kdo porušoval něco ohledně geocachingu, a ne kdo nepustil sednout duchodce v autobuse.

Ale v geocachingu přece jsou určeni lidé, kteří mají dozorovat chování kačerů při logování, jsou to owneři konkrétních keší. Vám ostatním do toho nic není, každý konkrétní log na konkrétní keši je vždy věcí konkrétního kačera a konkrétního ownera. Pokud proti tomu logu nemá nic owner, vám ostatním do toho opravdu nic není. Zameťte si všichni mravokárci raději nejdříve před vlastním prahem, než se začnete navážet do jiných.
  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 3:14

shaman3 napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Mě by zajímalo, jak by to ve světě vypadalo, pokud by se dodržovala tato idea, že by nikdo z lidí kteří něco porušili nenapomínal nikoho jiného. Viděl bych to tak, že by v takovém případě nikdo nedodržoval nic, neboť by neexistoval člověk, který by jej mohl za takové chování napomenout. Tak by sis to představoval?
Mimochodem, tohle je fórum o geocachingu. Proto se tu bude řešit kdo porušoval něco ohledně geocachingu, a ne kdo nepustil sednout duchodce v autobuse.

Ale v geocachingu přece jsou určeni lidé, kteří mají dozorovat chování kačerů při logování, jsou to owneři konkrétních keší. Vám ostatním do toho nic není, každý konkrétní log na konkrétní keši je vždy věcí konkrétního kačera a konkrétního ownera. Pokud proti tomu logu nemá nic owner, vám ostatním do toho opravdu nic není. Zameťte si všichni mravokárci raději nejdříve před vlastním prahem, než se začnete navážet do jiných.


Sportovče ty potřebuješ k tomu co jsem ti již jednou napsal i kolkovanou žádost? Založ si ohledně dozorování logů v keších jiné vlákno. Jak jinak ti to už mám napsat?
  • 0

#29 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 4:42

Asi jsem uhodil hřebíček přímo na hlavičku, co? Začnete tu hanit i všechny ty ownery, co svoji nečinností umožnili Joneovi tolik podle vás podvodných logů?
  • 0

#30 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 5:52

Nevím, co jsi uhodil, ale hřebíček na hlavičku určitě ne. Nech si prosím ty své dedukce na jiné místo. Otázka v úvodním postu zní:

Milej Joneo, chtěl bych vidět, kde tě někdo sprostě uráží.

Tak co sem pleteš ownery? Patrně to, co po tobě chci nepochopíš ani teď a tak si klidně plácej dál své vysněné příběhy o tom jak zde lidi budou hanit ownery. V tomto threadu na tebe již sportovče Horáku nebudu reagovat.
  • 0

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 6:21

shaman3 napsal/a:
...
Ale v geocachingu přece jsou určeni lidé, kteří mají dozorovat chování kačerů při logování, jsou to owneři konkrétních keší. Vám ostatním do toho nic není...


Tak tohle jsem už někde slyšel, konkrétně u jedné keše pod Řípem. O kešoidní kýbl se tam musí říct a dorazili jsme tam zrovna s nějakou jinou dvojicí kačerů. A týpek si vzal dvě CWG, nějakou figurku a hodil tam balíček kapesníčků. Tak jsem mu řekl, že tohle je down trade a ať tam dá něco jiného nebo dalšího. Odpovědí by bylo přesně toto: nic mi do toho není. Nemůžeme ale ke světu přistupovat se zavřenýma očima vůči nepravostem.
  • 0

#32 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 7:07

Smrk napsal/a:Tak jsem je všechny vyhazoval. Občas jsem jich měl plnou kapsu.

Jé, to mě skoro až těší, že nejsem sám, kdo reklamu z keší vyhazuje.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 7:58

Vzhledem k tomu, že mě téma svým názvem přímo oslovuje, musím nějak reagovat. Takže: jděte s těma nesmyslnejma hádkama konečně někam... Zámek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama