Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nemožnost vrátit keš zpět do úkrytu.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 9:55

Smrk napsal/a:

ssva napsal/a:
To se mě u jedné nejmenované keše stalo taky. Když jsem v povzdálí zalogoval, nahrnula se na místo parta vejrostků. Chvíl jsem zevloval, pak jeden z nich přišel a prej " Jestli tam chcete vrátit tu pixlu, tak není problém...my tady všichni o ní dávno víme..."
Připadal jsem si jako blbec z parodie na špionáž který se snažil o konspiraci...:D


:D tak to je dobrý, alespoň mě něco po ránu pobavilo


Taky jsem jednou pobavil náves :-)

Jsou prostě místa, kde o keši ví celá vesnice a není potřeba se tvářit nenápadně. Když se tam všichni znají, tak prostě nenápadný být nemůžeš :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 10:24

kolombo napsal/a:

Smrk napsal/a:

ssva napsal/a:
To se mě u jedné nejmenované keše stalo taky. Když jsem v povzdálí zalogoval, nahrnula se na místo parta vejrostků. Chvíl jsem zevloval, pak jeden z nich přišel a prej " Jestli tam chcete vrátit tu pixlu, tak není problém...my tady všichni o ní dávno víme..."
Připadal jsem si jako blbec z parodie na špionáž který se snažil o konspiraci...:D


:D tak to je dobrý, alespoň mě něco po ránu pobavilo


Taky jsem jednou pobavil náves :-)

Jsou prostě místa, kde o keši ví celá vesnice a není potřeba se tvářit nenápadně. Když se tam všichni znají, tak prostě nenápadný být nemůžeš :-)


jasně. je to tak. o mojí kešce, co je naproti hospoda, ví zevlující štamgasti a ochotně Vás nasměrují.
ale nechal jsem to tak. šťastný lov.:)
  • 0

#23 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 10:45

Je to ostuda, takova kes znama vsem okolnim mudlum. Nekteri kaceri se ani nestydi kes mudlum prozradit a jeste se tu s tim verejne chlubi na foru. Ja myslim, ze neprozradit kes mudlum patri mezi zakladni povinnosti kaceru pri logovani. Me kdyby pri logovani nejaky mudla odhalil, tak bych se tak stydel, ze bych se na internetu pro samou ostudu ani nezalogoval.
  • 0

#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 10:48

a co kdybys pro samou ostudu sem treba pul roku nepsal. co ty na to? :D.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 10:49

shaman3 napsal/a:
Je to ostuda, takova kes znama vsem okolnim mudlum. Nekteri kaceri se ani nestydi kes mudlum prozradit a jeste se tu s tim verejne chlubi na foru. Ja myslim, ze neprozradit kes mudlum patri mezi zakladni povinnosti kaceru pri logovani. Me kdyby pri logovani nejaky mudla odhalil, tak bych se tak stydel, ze bych se na internetu pro samou ostudu ani nezalogoval.


Těžko lze prozradit něco, co je už dávno prozrazené, BLBEČKU !!!

Navrhnu automatický zámek debat, kde bude více, než 5 příspěvků od nicku popletené trojky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 10:56

shaman3 napsal/a:
Je to ostuda, takova kes znama vsem okolnim mudlum. Nekteri kaceri se ani nestydi kes mudlum prozradit a jeste se tu s tim verejne chlubi na foru. Ja myslim, ze neprozradit kes mudlum patri mezi zakladni povinnosti kaceru pri logovani.


Podivej, lidi nejsou blbi a kdyz mas treba kes na konci zahradek v prudkem svahu, po case si uvedomi, proc tam ti lide s "telefonem" na krku porad chodi. Nehlede na to, ze proste nevis, odkud te kdo muze sledovat.

Takze muzes zapirat pred mudly sebevic, ale jsi si jisty, ze jsi nikdy uklid neprozradil tim, ze sis nevsiml babky, ktera te pozoruje za zaclonkou?
  • 0

#27 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 11:10

shaman3 napsal/a:

sám žebráš o keše na který nemáš nárok a budeš tady povídat,že byses styděl...
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 11:57

Taky mě napadlo si dát kešku do zdi domu pod okno, abych mohl sledovat kolegy jak sýkorky na krmítku. Ostatně jeden můj kamarád si ji dal pod okna kanceláře do billboardu na trávníku. Ale moje geo(!)žena mi to vymluvila s vědomím toho, že by nám hledači mohli rozebrat barák!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:07

Není mudla jako mudla. Někdy může být pro kačery i požehnáním. V blízkém okolí mých HC je třeba keš, kterou člověk hledá 5 minut a pak vyleze z baráku babka a ukáže, kde ji má člověk hledat. Na další je potřeba minimálně žebřík, a když ho nemáš, půjčí ti ho ochotně děda z vedlejšího baráku :).
  • 0

#30 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:49

[b]edheldil
Takze muzes zapirat pred mudly sebevic, ale jsi si jisty, ze jsi nikdy uklid neprozradil tim, ze sis nevsiml babky, ktera te pozoruje za zaclonkou?

Ne to by se mi nemohlo stat, kacer musi byt absolutne nenapadny, to je proste zaklad. Jinak by byly vsechny kese hned vymudlene.
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 12:50

moc okata provokace :D.
  • 0

#32 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:13

shaman3 napsal/a:
Je to ostuda, takova kes znama vsem okolnim mudlum. Nekteri kaceri se ani nestydi kes mudlum prozradit a jeste se tu s tim verejne chlubi na foru. Ja myslim, ze neprozradit kes mudlum patri mezi zakladni povinnosti kaceru pri logovani. Me kdyby pri logovani nejaky mudla odhalil, tak bych se tak stydel, ze bych se na internetu pro samou ostudu ani nezalogoval.

To je z valné většiny chyba ownera - špatný výběr umístění.
Když jsem jednou hledal kešu na sídlišti a děcka z pískoviště a kouřící mudlové na balkónech volali " přihořívá, přihořívá, tam ne ", apod. tak jsem to zabalil a přesto že na tu keš jsou ohledně provedení dost dobré reference, tak jsem to zabalil a nechal být neodlovenou...to už bylo na mě prostě moc...:@
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#33 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:27

Jo hele, jasne, ale je to i o pristupu kaceru, kdyz jsem si ja vsiml pri hledani v jedne ulici lidi v okne a pohybu zaclon, tak jsem sedl na kolo a odjel jinam, jeste jsem ani nezacal hledat. Nemusim odlovit vse a za kazdou cenu. Spravny kacer musi uz pri zacatku hledani spravne vyhodnotit, jake je tam zrovna aktualni riziko vymudleni.
  • 0

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:49

No, když dá někdo krabici do zídky ve vsi, kam je vidět ze stavby, ví o ní za chvíli celá vesnice. Naštěstí je to vesnice s nadprůměrným výskytem kačerů, takže ji nechávají na pokoji.
  • 0

#35 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 13:54

Nám se naštěstí taková situace ještě nepřihodila. Párkrát jsme si chvíli počkali, ale pokaždé jsme ji mohli nepozorovaně vrátit na místo. Ostatně pokud je v umístění keše oblíbené místo "zevlovačky" místních, tak je asi lepší upozornit ownera a ten pokud je možno může najít lepší úkryt, čímž ušetří starosti sobě i dalším kačerům. Pokud by ale z opravdu vážných důvodů nebylo možné prostě vrátit zpět, klidně bych se přiklonil k odnesení keše domů a vrácení buď dodatečně, nebo poštou majiteli. A samozřejmě ho co nejdříve upozornit, ať se zbytečně neshání...
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#36 S.Hyena

S.Hyena

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 14:23

ssva napsal/a:
To se mě u jedné nejmenované keše stalo taky. Když jsem v povzdálí zalogoval, nahrnula se na místo parta vejrostků. Chvíl jsem zevloval, pak jeden z nich přišel a prej " Jestli tam chcete vrátit tu pixlu, tak není problém...my tady všichni o ní dávno víme..."
Připadal jsem si jako blbec z parodie na špionáž který se snažil o konspiraci...:D


Stalo se nam neco podobneho

Ja, sestra i kamaradka jsme kaceri, nataceli jsme u nejmenovane studanky ve nejmenovanem udoli v praze. Vidime dva cyklisty s GPSkou na nedaleke cesticce pochybne koukajicim nasim smerem. :D:D Hned jsme na ne zavolali ze jestly neco hledaji, tak at hledaji B) B)...chvili tam pobihali, tak jsme se k nim pridali...kesku jsme jim nasli, sjistili jsme ze by jsme ji meli mit alespon milionkrat za tu dobu. Zalogovali jsme se a byli stastny ze z filmarske vypravy se vyklubala kacerska :) :)
  • 0

#37 Anad

Anad

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 16:09

Před lety jsem lovila v Praze v Jelenim příkopu. Dlouho jsem čekala na odmudlení a pak jsem krabičku našla, zalogovala se a najednou se objevil voják se psem, že se zavírá. Cekal až se sbalím. Krabičku jsem dala do kabelky a musela odejit. Voják mě předal jinému vojákovi a ten šel se mnou až k východu. Ráno jsem krabicku jela vrátit na místo.
  • 0

#38 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 18:02

Díky za názory a zkušenosti ;) Nakonec jsme to vyřešili stejně jako většina z vás, tedy dali keš jinam, zaměřili a popsali situaci jak ownerovi, tak do logu, aby ji další hledač mohl najít a případně vrátit. Nicméně se mi to stalo poprvé a chtěl jsem znát i zkušenosti a alternativy :)
  • 0

#39 calid

calid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 0:23

Trhac napsal/a:
Taky mě napadlo si dát kešku do zdi domu pod okno, abych mohl sledovat kolegy jak sýkorky na krmítku. Ostatně jeden můj kamarád si ji dal pod okna kanceláře do billboardu na trávníku. Ale moje geo(!)žena mi to vymluvila s vědomím toho, že by nám hledači mohli rozebrat barák!


Přesně to byl i můj záměr, ale pak jsem se začal bát o takovou suchou zídku navršenou z kamení poblíž, byla by příliš lákavá... :D
Jinak jednou jsem lovil na parkovišti u supermarketu jednu keš, normálně ji našel, o kus dál v autě zalogoval, když tu náhle vidím zřejmě vlastníka večerky, jak tlačí obrovský přeplněný nákupní košík přímo k autu zaparkovanému u úkrytu... Keška byla mikro a připevněna magnetkem k bilboardu... čekal jsem deset minut a když nedával pozor, šoupnul keš asi tak o tři metry vedle (stále na stejný bilboard). Zřejmě to nevadilo, protože než jsem se lognul na net, objevily se další dva logy
  • 0

#40 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 1:57

Díky vám jsem se opět poučila - zatím většinou stačila nějaká ta delší svačina než se místo vylidnilo, ale pro případ horší situace už vím..... Docela mě mrzelo, že třeba Vejrovské zemanství má bonus sice na moc pěkném místě, ale zároveň je u listingu varování, že o něm ví děti vedle z domu a bývá často vymudlený. Je to opravdu škoda, chtěla jsem do keše dát pěknou věcičku, ale nedala - děti sledují pohyb za plotem a hned vyráží. Místo je zajímavé, ale osobně bych navrhovala změnu - pak se divíme, proč a jak se ztrácí TB nebo i jen CWG.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama