Přejít na obsah


Fotka

Systémový čas


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 8:15

Mám prosbu, potřebuji udělat prosté zpoždění na několik vteřin. Původně jsem si říkal časovač - "konstrukce na pět řádek", jednoduché a funkční. Potom jsem to zkusil přes systémový čas aby to bylo úpně čisté, ale nevymyslel jsem konstrukci opakovaného čtení času. Zatím se mi povedla spíše nepovedená konstrukce že hráč opustí zonu a případnš se tam vrátí, ale to je na nic. Potřebuji prosté zastavení na 20 vteřin. Zatím jsem se pokorně vrátil k časovači a holt někdo ten čas bude mít delší. Pro info, přečetl a uložil jsem si všechny všecny příspěvky z tohoto fóra a z odkazů. Žádný z nich tento problém neřeší. Moc díky za kvalifikovanou odpověď.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#2 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 18:34

Up
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#3 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:35

Už jsem s tím dlouho nic nedělal. Jestli se nemýlím, pokud potřebuješ, aby po určité době, bez ohledu na jiné okolnosti, vyskočila na hráče nějaká událost, musíš použít časovač. Pokud stačí, aby se informace typu "Jsi pomalý - znovu!" zobrazila až při nějaké spouštěcí události, lze použít jen systémový čas (viz jinde ve fóru). Tou spouštěcí událostí ale může být i "uplynutí" časovače. Pokud tedy předpokládáš, že by časovač mohl běžet příliš pomalu, udělej časovač typu interval třeba 10x kratší/rychlejší - a při jeho "uplynutí" kontroluj systémový čas. Je-li stále ještě příliš brzo na akci, počkej na další "uplynutí" časovače. V opačném přépadě časovač zastav a spusť požadovanou činost. Jen pozor, taková činnost se spouští asynchronně a pokud se strefí do jiným způsobem vyvolané události (např. hráč vstoupí do zóny a zobrazí se Zpráva, Dialog,... ) může hra na Garminech spadnout. Totiž ne že může, ona spadne.
  • 0

#4 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 8:03

Dík za info. Nějak jsem to tušil, že to bude opruz. Zůstanu jen u toho časovače a holt budou mit někteří to čekání na akci delší. Je to jenom taková fíčurka k výběru z několika možností . Kontroluji počet chybných odpovědí a buď pošlu hráče na "odpočinek" do jiné zóny a nebo prodloužím čas k další odpovědi.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#5 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:32

Ahoj,
tahle časová chyba by mě zajímala. Jak to konkrétně nefunguje? Ve kterých přehrávačích?
Jinak tady je způsob jak nahradit časovače: http://urwigo.com/in...2:lua&Itemid=15
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#6 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 16:51

Tento odkaz je chronicky známý, leč neřeší problém. Na některých telefonech urwigo časovač nastavený např na 10 sekund odpočítá až třeba za 15s. To samozřejmě hráče s telefonem zvýhodňuje oproti Garminu. Já mám ale opačný problém, "uděláš ve hře chybu a já Tě potrestám 10 sekundami čekání na další akci" a toto neumím udělat. Teda umím, ale celá konstrukce je docela složitá. Co je složité, je taky nespolehlivé. Očekával jsem že nějaký wherigo guru napíše, "to je přeci jednoduché a dělá se to takhle", ale ono nic. Za této situace zůstanu u klasického časovače a dvou řádek kódu a "telefonista" bude muset čekat dýl.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#7 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 17:22

Popravde by mne docela zajimalo, jak to to lze udelat tou slozitou cestou? Wherigo je odkazane na necim vyvolanou udalost a je nevidim, jak to oblafnout.
  • 0

#8 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 18:45

Cekal jsem, ze se ozves, ale hlavne ze mi reknes jak to jednoduse udelat. Tem slozitej zpusob byl takovej. Nactu sys cas a pustim casovac na 1sec a porovnam a casovac a porovnam ....... A kdyz uplyne vic jak 10 sec jdu dal. Funguje to, ale je to vopruz. Blexo kdybys mel nekdy cas a stavil se u mne na nejake male skoleni na wigo, byla by to bomba. Treba bych Te zkorumpoval vypalenim CWG , nebo Czech gemstone. Co Ty na to.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 19:53

lubbez napsal/a:
... Já mám ale opačný problém, "uděláš ve hře chybu a já Tě potrestám 10 sekundami čekání na další akci" a toto neumím udělat.

A co místo čekání po nějakou dobu ho poslat na opačnou stranu, než kam by měl jít, tak aby se zdržel přibližně o požadovanou dobu?
  • 0

#10 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 21:43

Ano, to je prinosny napad. Delam ted jedno nocni wigo v lese a ta cesta zpet bude prinosna.:D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#11 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2014 - 14:47

Měl bych taky dotaz na systémový čas. Chci , aby se mi v cíli ukázal výsledný čas trvání z jedné zóny do druhé. Umím to udělat , abych to měl v minutách nebo když to mám ve vteřinách tak přepočítat na minuty když to vidělím 60ti. Ale jak udělat , aby mi to ukázalo např. 8min26sec ?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama