Přejít na obsah


Fotka

Změna banky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:18

Ahoj protože tady na fóru je hromada chytrých hlav a kupa názorů, tak jsem se rozhodl hodit sem svou prosbu. Rád bych změnil banku (z důvodu vysokých měsíčních poplatků). Našel jsem, že v Equa bank je poplatek za vedení účtu 0 Kč a vše ostatní taky za 0 Kč- mimo SMS o stavu účtu.:o Má někdo s touto bankou zkušenost. Nemusím se bát o své peníze? Dík za všechny názory.
  • 0

#2 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:24

bezny ucet ucet na takoveto denni pouzivani mam mbank a jsem spokojen, vse zdarma, jen vybery zdarma se pocitaji podle placeni kartou, no ale jelikoz jinak nez kartou neplatim (no leda na kdyz du na pivo), tak nemam problem, protoze ty vybery mam vzdy zdarma, jo a davaj zdarma bezdotykovku....takz ebych se u ty equa kouknul, jak je to s vybery, urcite moc svych bankomatu nemaji...
  • 0

#3 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:25

koukni se myslim na cnb, nebo kde to je (google pomuze) na seznam vsech u nas pojistenych bank, pak mas vklad pojisteni do 100 000eur...
  • 0

#4 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:34

DogVader_cz napsal/a:
bezny ucet ucet na takoveto denni pouzivani mam mbank a jsem spokojen, vse zdarma, jen vybery zdarma se pocitaji podle placeni kartou, no ale jelikoz jinak nez kartou neplatim (no leda na kdyz du na pivo), tak nemam problem, protoze ty vybery mam vzdy zdarma, jo a davaj zdarma bezdotykovku....takz ebych se u ty equa kouknul, jak je to s vybery, urcite moc svych bankomatu nemaji...

No právě oni mají zdarma všechny bankomaty v ČR.
Ale mbank je určitě silnější, stabilnější.
Mám ji na druhém místě.
Proto to tady píšu.
Dík za zmínku o ČNB zkouknu to.
  • 0

#5 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 14:41

Tak vše o pojištění vkladů v bankách je zde http://www.fpv.cz/cs...-pojisteno.html
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:03

Kupodivu mám vše zdarma u Poštovní spořitelny. S podmínkou, že je nebudu otravovat na pobočkách a budu si všechno dělat přes internet. Bankomat mám ale zdarma jen jejich a ČSOB. A bezdotykovku mi teď poslali, i když stará karta ještě neskončila.
  • 0

#7 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:05

No já jsme uvažoval, kdy jsem naposledy byl na pobočce. Asi jak jsem zakládal účet a pak už nikdy. Jsem u ČS a tam se platí i za to že mi přijdou na účet peníze!!:(
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:08

??? Od ČS jsem právě utekl. Dali mi takové výhody, že jsem platil 200 abych 50 ušetřil. Sice bych si to asi mohl změnit, ale radši jsem odešel tam, kde nic měnit nemusím.
  • 0

#9 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:11

Teď se dívám na tu poštovní a tam je za vedení účtu 34 Kč nebo zvýhodněné za 26 Kč. Zdarma jen do 26 let, což už je mimo mě, bohužel.
  • 0

#10 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:16

Já jsem už nějakou dobu u GE money, nabízej jeden typ účtu zdarma (vedení, příchozí a odchozí pladby, vlastní bankomat, spořící účet - platím jen za výběry z jiného bankomatu než jejich a za platby ze zahraničí a do zahraničí). Jediný problém je, že potřebuješ k založení ještě dva lidi.
  • 0

#11 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:20

MArfDKnL napsal/a:
Já jsem už nějakou dobu u GE money, nabízej jeden typ účtu zdarma (vedení, příchozí a odchozí pladby, vlastní bankomat, spořící účet - platím jen za výběry z jiného bankomatu než jejich a za platby ze zahraničí a do zahraničí).

Jediný problém je, že potřebuješ k založení ještě dva lidi.

To je jeden problém, druhý je jen svůj bankomat.
U nás máme jen bankomat ČS.
Což mi ale ta Equa bank zdarma umožňuje.

Já ale hlavně hledám někoho kdo už tam je.
Jak je spokojen apod.
  • 0

#12 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 20 březen 2013 - 15:28

Já jsem měnila banku v listopadu. RB jsem vyměnila za mBank. Nějak jsem nerozdýchala jejich měsíční poplatek cca 160 Kč + ještě poplatky za příchozí a odchozí platby. U mBank jsem zatím neplatila nic, ani ty zmiňované výběry z bankomatu. Stačí 1-2 rodinné nákupy za měsíc a máme splněn limit pro výběry zdarma. RB mě ještě vytočila při výběru zbytku peněz. Při rušení účtu mi řekli, že asi měsíc bude trvat, než doběhnou všechny potřebné transakce a pak že mi mohou vyplatit zbytek peněz. Číslo nového účtu jsem si nepamatovala, tak jsme se domluvili na výplatě v hotovosti. ALE průšvih nastal, že mi neřekli, co všechno si mám přinést za měsíc k tomu výběru. Taky mi tak nějak neřekli, že mi nepošlou dopis, kde bude napsáno, že transakce proběhly a můžu si dojít pro peníze. Poslali jen výpis z účtu a TO bylo ONO. Kdo to má tušit??? Když jsem se šla poprvé zeptat, zda by mi mohli už laskavě po 2 měsících vyplatit peníze, tak mi bylo řečeno, že musím mít s sebou tenhle výpis z účtu, bez něj mi nic nedají. OK. Přijela jsem tam za další měsíc znovu. Paní na recepci se ptá, co potřebuji - říkám, že chci zbytek peněz ze zrušeného účtu a ukazuju jí onen výpis, co mi minule chyběl. Paní na něj jukne a říká: "A co chcete vyplatit, když tam nic nemáte?" Musela jsem jí ukázat, co vlastně chci vyplatit, kolik peněz mi banka 3 měsíce dluží. Na pokladně už to bylo v pohodě - dokonce částku zaokrouhlili o 7 halířů (!) nahoru, což by nemuseli :o Omlouvám se za OT, ale nějak to muselo ven. :( Když jste tu zmiňovali ty bezdotykové plat. karty - jak jste s nimi spokojeni?
  • 0

#13 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:59

davidb11 napsal/a:
Teď se dívám na tu poštovní a tam je za vedení účtu 34 Kč nebo zvýhodněné za 26 Kč.
Zdarma jen do 26 let, což už je mimo mě, bohužel.

Poštovka má produkt "On-line účet" a ten je měsíčně zadarmo, pokud ... tam je průměrný měsíční zůstatek nad 15000.
https://www2.erasvet...ukt=online_ucet
  • 0
.

#14 Blešáci

Blešáci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 16:12

Ten Online účet od Poštovky máme taky a naprostá spokojenost. Vše zdarma. Utekl jsem na podzim od ČS - nikdy více...
  • 0

#15 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 18:29

Kdo by rád poštovní spořitelnu, mohu poradit, popř. zařídit. Mám ji, jsem spokojena. Online-učet je zdarma, pokud je 15.000 denní zustatek a pokud neni, tak měsíční cena je 50Kč. Ani klasický účet není špatný. 10 kč karta, výpis 13 Kč (ten papírovej, jinak zdarma), 8Kč vedení karty a 34 Kč vedení účtu. Do 26 let účet zdarma, dokonce i vedení kontokorentu zdarma. Zdarma spořící účet. Nehledě na to, že pošta ještě stále je téměř v každé větší vesnici. Měla jsme Gemoney a za účet jsem vyplázla 130 Kč měsíčně za nic. Neměla jsem ani kartu a žádné pohyby na účtu krom půjčky.
  • 0

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 19:47

Od ČS jsem utekl k mBank, z bankomatu jsem nevybíral posledních 8 let, ale většinou mám min. 2 výběry zdarma díky placení kartou... Jen mě překvapily drahé platby v zahraničí (na koruny se kurz převádí nejdříve přes Eura a pak do Korun, čímž to vyjde hodně draze).
  • 0

#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 20:19

Každá karta má dánu bankou nějakou hlavní světovou měnu, přes kterou se převádí ostatní měny, buď to bývá EUR nebo USD. mBank je drahá kvůli tomu, že si k tomu přiráží svůj vlastní poplatek 2% z objemu platby. Mají to uvedeno na konci sazebníku v poznámce:
http://www.mbank.cz/...finance/#tabs=5
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 20:37

mam primarni fio, mam pobocku asi 200m od prace a libi se mi, ze tam muzu slozit hotovost (ktera se na uctu objevi behem vteriny, u kb by to trvalo tak tejden) emboska zadara potesi, vybery zadara (z fio 10 vyberu, z ostatnich standardne 2, dalsi vybery se ziskavaji zdarma placenim kartou jako u mbank) jako treti ucet mam mbank, ale asi tyden a jeste mi ani neprisla karta, takze nemuzu soudit dalsi ucet mam u kb, a tam uz se jen chystam vyrazit ho zrusit, protoze at tam nasypu kolik chci, tak ty penize uplne samy mizej, i kdyz ucet nevyuzivam
  • 0

#19 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 20:38

Mám účet u Fio-banky, vše zdarma. Zdarma jsou ale jen výběry z bankomatu Fio banky, takže je dobré mít ve městě pobočku. Je to dobré jako druhý účet do rodiny - všechno platit z něho a vybírat z něj peníze na běžný provoz domácnosti. Občas ho dobít třeba ze spořícího účtu. Dobrá finta (u všech bank) je převést potřebnou částku na Poštovní vkladní knížku (opravdu ještě existují!) a kdekoliv na poště z ní vybírat zadarmo. Úročení je sice nepatrné, ale u běžných účtů lepší není...
  • 0

#20 espik

espik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 20:59

Já u Equa bank jsem už několik let. Vše v pohodně, hlavně ty poplatky 0,- Kč mne vždycky potěší. Karta i výběry zdarma, jak je to v cizině přesně nevím. Mají i jeden z nejlépe úročených spořicích účtů a mám od nich i úvěr na auto 8 % z doby, kdy všude v okolí byly úroky 13%. Tím, jak byli malá banka, tak si klienty hýčkali, občas mi na pobočce v Liberci i uvařili capuccino. Ale už jsem tam dlouho nebyla, tak nevím jestli to ještě dělají. Předtím jsem byla u KB, kde mi to s poplatky za všechny příchozí a odchozí platby na účtu fyzické osoby účtovali kolem 500,- Kč / měs.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama