Přejít na obsah


Fotka

Změna banky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:11

Nejlepší bude prohlédnout si fóra typu mesec.cz. A pokud si vyhledáte podmínky za kterých banka poskytuje služby, které nejvíce využíváte a budou vyhovující, pak nebude nad čím váhat.
  • 0

#22 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:27

Já mám mBank už 4 roky a naprostá spokojenost - vše zdarma a vzhledem k častému používání karty i ty výběry z bankomatů. A i kdybych za ně musel platit, tak jsem stejně spokojen.

L.a.u napsal/a:
Když jste tu zmiňovali ty bezdotykové plat. karty - jak jste s nimi spokojeni?


Mám ji od přelomu roku (mBank poslala zdarma) a vzhledem k tomu, že se pohybuji ve větších městech, tak už si ani nepamatuji, kdy jsem platil jinak než bezkontaktně :) Opravdu výborná a užitečná věc, která ušetří spoustu času nejen mně, ale i těm ve frontě za mnou ;) A čím dál častěji k mému překvapení nacházím bezkontaktní terminály i v menších obcích.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#23 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:53

Hned zítra utíkej do ČS a dej jim sbohem. mBank i třeba Zuno naprosto bez problémů.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#24 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 22:29

Hodně záleží na tom, jak intenzivně chceš banku využívat. mBank (FIO, ...) je vhodná pro málo využívané účty. Možná bude někdo namítat, že mBank není dohlížená ČNB a není v ČR pojištěná. To je ale jen kosmetická vada, v ostatních státech EU platí téměř identické zákony a bankovní dohled. Naopak, pokud očekáváš hodně plateb a třeba i budeš hodně vybírat v bankomatech i v zahraničí, je vhodná Raiffeisenbank s eKonto Komplet. Za poplatek 160Kč jsou tuzemské příchozí (samozřejmě) ale i odchozí platby zdarma, výběr v bankomatu libovolné banky dokonce i v zahraničí také zdarma. Pro výběr i platby v zahraničí je vhodné využít "víceměnovost" účtu (zdarma) a převést si peníze výhodnějším kurzem předem. Mezinárodní platby jsou drahé všude (i v zahraničních bankách), těm je lépe se vyhnout.
  • 0

#25 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:35

Víte někdo, kde a na jakou částku je pojištěná mBank? u mBank mám dva účty, běžný a spořící. obecně spokojenost, platby tměř nulové (občas platím výběr z bankomatu, ale je to tak 9 kč za měsíc:). ale nejsem spokojená s jejich spořícím účtem, nedodrželi úroky, které na začátku slibovali a jestli jsem to pochopila správně, částka nad 100 tisíc se úročí ještě míń. jakej spořicí účet byste doporučili? v testech myslim vyhrála Air bank - máte někdo zkušenosti?
  • 0

#26 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:40

lemrousek napsal/a:
Víte někdo, kde a na jakou částku je pojištěná mBank?


To jsem právě nikde nezjistil. To je zatím důvod proč jsem si vybral equabank.

lemrousek napsal/a:
ale nejsem spokojená s jejich spořícím účtem, nedodrželi úroky, které na začátku slibovali a jestli jsem to pochopila správně, částka nad 100 tisíc se úročí ještě míń.
jakej spořicí účet byste doporučili? v testech myslim vyhrála Air bank - máte někdo zkušenosti?


Víš jaký je rozdíl mezi normálním a spořícím?
I když při těch minimálních částkách co tam já mám tak se mi ten rozdíl nemůže projevit :-(
  • 0

#27 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:41

A spořící účet v mbank je pojištěn.
http://www.mbank.cz/osobni/msporeni/
  • 0

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 8:49

lemrousek napsal/a:
Víte někdo, kde a na jakou částku je pojištěná mBank?

Je to 100.000 eur, stejně jako u většiny bank v EU, viz http://www.mesec.cz/...jisteni-vkladu/

jakej spořicí účet byste doporučili? v testech myslim vyhrála Air bank - máte někdo zkušenosti?

Jakákoliv z trojice nových bank (Air, Equa, Zuno) nebo Wuestenrot není špatná volba. Ale je potřeba si to trošku hlídat, v okamžiku, kdy banka peníze nepotřebuje, jde s úroky krutě dolů (jak se stalo u mBank nebo ING) a je potřeba peníze přesunout jinam. Dlouhodobě nejstabilnější úroky by měla mít AirBank, která slibuje úrok mezi třemi nejvyššími.
(Osobně mám Wuestenrot a nyní prázdný ING.)
  • 0

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 8:50

lemrousek napsal/a:
Víte někdo, kde a na jakou částku je pojištěná mBank?
u mBank mám dva účty, běžný a spořící. obecně spokojenost, platby tměř nulové (občas platím výběr z bankomatu, ale je to tak 9 kč za měsíc:).

ale nejsem spokojená s jejich spořícím účtem, nedodrželi úroky, které na začátku slibovali a jestli jsem to pochopila správně, částka nad 100 tisíc se úročí ještě míń.
jakej spořicí účet byste doporučili? v testech myslim vyhrála Air bank - máte někdo zkušenosti?


Na spořícím u mBank se částka do 100 tisíc úročí myslím 2% (tedy ročně, ne měsíčně) (alespoň to původně slibovali), ovšem musíš platit z normálního účtu min. 4000 měsíčně a ještě k tomu každý měsíc "zažádat" o to navýšení těch úroků. Ovšem trochu mě to dostalo, když jsem sice zaplatil třeba za měsíc 4000, ale protože platba proběhla v bance až další měsíc, tak vlastně mi to zažádat za ten daný měsíc nepovolilo.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:35

ProKesTom napsal/a:
Hodně záleží na tom, jak intenzivně chceš banku využívat. mBank (FIO, ...) je vhodná pro málo využívané účty.

Malo vyuzivane? Snad naopak, muzu si udelat tisic transakci a zaplatim porad stejne - 0 Kc.

ProKesTom napsal/a: Naopak, pokud očekáváš hodně plateb a třeba i budeš hodně vybírat v bankomatech i v zahraničí, je vhodná Raiffeisenbank s eKonto Komplet. Za poplatek 160Kč jsou tuzemské příchozí (samozřejmě) ale i odchozí platby zdarma, výběr v bankomatu libovolné banky dokonce i v zahraničí také zdarma. Pro výběr i platby v zahraničí je vhodné využít "víceměnovost" účtu (zdarma) a převést si peníze výhodnějším kurzem předem. Mezinárodní platby jsou drahé všude (i v zahraničních bankách), těm je lépe se vyhnout.

eKonto KOMPLET nestoji 160, ale 129 Kc pri aktivnim vyuzivani (jinak 250 Kc), nechapu, kde si vzal tech 160 Kc.

Jinak co se tyce prvotniho dotazu, zde bych navrhoval nejdrive vyspecifikovat sve potreby (tedy pocet prevodu, inkas, vyberu z bankomatu) a take lokalitu. A az teprve nasledne cokoliv doporucovat.

Nicmene pokud to vezmu sam za sebe (v soucasne dobe jakozto majitel nejakych 26ti uctu), tak mBank bych rozhodne nedoporucil ani svemu nepriteli. Je to doslova a dopismene polska bankovni zumpa. Rozhodne bych radeji vybiral z jinych instituci, kde se nemeni sazebniky, respektive urokove listky 23x do roka, kde se neslibuji veci a nasledne neplni, apod.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:40

S474N napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
Hodně záleží na tom, jak intenzivně chceš banku využívat. mBank (FIO, ...) je vhodná pro málo využívané účty.

Malo vyuzivane? Snad naopak, muzu si udelat tisic transakci a zaplatim porad stejne - 0 Kc.

No ani to není pravda.
Teď jsem našel toto http://www.mesec.cz/...po-stokorunach/
Vyplývá z toho, že jim někdo pravidelně několikrát denně vybíral 100 Kč- což banku stojí za výběr 30 Kč.
A oni mu to omezili na 10 výběrů měsíčně zdarma.
Ale když se ti v měsíci stane, že těch výběrů máš víc než 10 tak to nevadí, nesmí to být pravidelně a schválně.
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:43

davidb11: jenze to je presne to, co jsem psal vyse, nejprve je NUTNO SPECIFIKOVAT VSTUPNI PARAMETRY, tedy v tomto pripade vybery, zdali ano a jejich pocet. Kdyz to vztahnu na sebe, tak jsem vybiral z bankomatu naposledy snad pred peti lety. Jinak jeste k tomu sporeni u mBank, produkt eMax plus. Delat bance vola, ano jinak to nazvat neumim, kdyz jinde realizuji u utraty 4000 Kc jeste 2% zpet a mit za to pouhe 2% p.a., kdyz jinde na to same dosahnu bez problemu a bez saskovani.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:47

Jasně o tom to je. Já vybírám 1 max 2x za měsíc. Taky jsem nikdy, mimo zřízení účtu, nebyl v pobočce. Tak proč bych živil ČS- kde jen za účet mám 69/měs- 828/rok což mám našetřeno na premium účet :-) A ČS chce i za příchozí platby 4 Kč!!!!!!! No nic utíkám asi k té equa bank.
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:51

Equa bank? To je nejaka forma bankovniho masochismu, jedne hruzy se zbavit a vletet do jine? O tom plneni mesicniho obratu 10.000 Kc predpokladam vis, protoze jinak platis poplatek.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:54

vím to je jedna výplata. u jiné banky musíš zas mít zůstatek každý měsíc 100 000 Kč to už je horší
  • 0

#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:57

Takze budu se opakovat. Pokud chces opravdu poradit, tak ze sebe vymackni tve typicke vyuziti uctu. Zatim to na me pusobi, ze nechces poradit nejvhodnejsi a nejvyhodnejsi variantu, ale jenom to, aby ti tu kazdej odkyval tvou vybranou Equa, kterou bych zrovna ja moc nedoporucoval.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#37 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:58

S474N napsal/a:
To je nejaka forma bankovniho masochismu, jedne hruzy se zbavit a vletet do jine?

Tak co bys doporučoval ty?
Měsíčně:
2 výběry z bankomatu ČS- jiný v obci nemáme.
1 příchozí platba
5 trvalých plateb
a pár placení kartou

co nejlevnější vedení účtu.
  • 0

#38 nvc

nvc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:02

Mam zkusenosti s fio a mbank. Fio mi vylozene sedi - vse zdarma, moznost vkladu a vyberu na pobocce, pocet pobocek a bankomatu celkem rychle roste. Mbank ma pro me jednu velkou nevyhodu - nema v CR pokladny. Vyhodou jsou nezpoplatnene platby v eurozone.
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:06

No hura, treba se nekam posuneme. Taky jde o to, jestli chces pouze setrit nebo si z utraty i neco dostat zpatky. V prvni rade musis pochopit, ze neexistuje zadne nejlepsi "all-in-one" reseni (i z tohoto duvodu mam tolik uctu a z kazdeho vyzobavam to nejlepsi - takovotu tu tresnicku na dortu). Par placeni kartou je zhruba jaka mesicni utrata? Jde o to, jestli se uz nevyplati si poridit nejakou "vraceci" kreditku (CitiLife 2%, RB STYLE ci DE LUXE az 2% + ruzne slevove veci). Co se tyce zakladniho vyreseni uctu, ac osobne primarne preferuji FIO, tak tobe (ale vzhledem k pouze k tem "nutnym" vyberum u CS) bych asi bohuzel doporucil tu Equa (pokud bez problemu splnis mesicni obrat). Nicmene i Equa jde zalozit bez podminky, staci rict, ze jsi clenem Aquel Clubu: http://www.aquelclub...arta-equa-bank/ Sazebnik: http://www.equabank....aquelclub-2.pdf
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:07

nvc napsal/a:Mbank ma pro me jednu velkou nevyhodu - nema v CR pokladny. Vyhodou jsou nezpoplatnene platby v eurozone.

Tomu mam jako presne rozumet jak?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama