Přejít na obsah


Fotka

Filtr a počet bodů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
12 odpovědí na toto téma

#1 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 13:57

Ahoj, mám Dakotu a ta mi schroustá gpx soubor jen s omezeným počtem bodů. Předpokládám, že i jiné GPS na tom budou podobně. Exportuju keše z Geogetu, často používám postup vyfiltrování keší podle referenčního bodu. Ve filtru se dá omezit (nastavit) vzálenost od bodu, trasy nebo polygon atd. Nešla by zařadit ještě možnost omezit počet vyfiltrovaných keší? Díky zdeziz
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 14:18

Na pocet bodu mas ty cisla ve stavovym radku ;)Na araratu je celkem vycerpavajici popis... Krome toho exportni makro umi varovat, pokud mas prilis bodu (jde si tam nastavit jakykoliv cislo)
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 14:18

zdeziz napsal/a:
Ahoj, mám Dakotu a ta mi schroustá gpx soubor jen s omezeným počtem bodů. Předpokládám, že i jiné GPS na tom budou podobně. Exportuju keše z Geogetu, často používám postup vyfiltrování keší podle referenčního bodu. Ve filtru se dá omezit (nastavit) vzálenost od bodu, trasy nebo polygon atd. Nešla by zařadit ještě možnost omezit počet vyfiltrovaných keší? Díky zdeziz


To dělají všechny GPSky, ale jak chceš, aby ten filtr věděl, které body smí vypustit a které ne ?

Já to dělám ručně, mám 100% kontrolu nad tím, co v tom souboru je.

Nauč se dělat POI body, tam je limit jen velikost paměti.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 15:20

kolombo napsal/a:
To dělají všechny GPSky, ale jak chceš, aby ten filtr věděl, které body smí vypustit a které ne ?
Já to dělám ručně, mám 100% kontrolu nad tím, co v tom souboru je.
Nauč se dělat POI body, tam je limit jen velikost paměti.

Myslel jsem zobrazit jen prvních x ze seznamu.Já mám nastavený řazení podle vzdálenosti, ani mě nenapadlo, že to může mít každý jinak.
POI body zkusím, zatím se v tom trochu plácám, přišlo mi to nepřehledný, třeba kvůli hledání stage u multin, která k čemu patří, ikonám atd. Budu zkoušet.

petulinka1 napsal/a:
Na pocet bodu mas ty cisla ve stavovym radku ;)Na araratu je celkem vycerpavajici popis...
Krome toho exportni makro umi varovat, pokud mas prilis bodu (jde si tam nastavit jakykoliv cislo)

Nojo, podle stavovýho řádku to zatím dělám, jen to nastavení ve filtru by bylo jednou provždy. S nastavením exportního filtru jsem si ještě nehrál, díky za tip.
Dík všem zdeziz
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 16:15

Omezeni poctu bodu ve filtru neni reseni, protoze to nejde udelat tak jak si predstavujes. Uvedom si, ze v tu chvili by se musely body z databaze filtrovat v urcitem poradi. Takze pak bys musel nejdriv celou databazi seradit a pak tu celou serazenou databazi profiltrovavat v pozadovanem poradi. Cele by to bylo mnohem pomalejsi nez kdyz si udelas filtr, a vysledek od nejake pozice uriznes. (Coz, pokud si dobre vzpominam, jde zautomatizovat pres Combine.) Jinak k POI - me to prijde naopak prehlednejsi. V ikonkach mas mnohem vetsi svobodu, protoze nejsi odkazan jen na tech par, muzes si ty ikonky udelat tak, aby vyjadrovaly mnohem vic informaci a zaroven aby vypadaly prehledneji. Kazdy bod si navic muzes nazvat jak chces, tedy tak, aby to bylo pro tebe prehledne. A tak neni sebemensi problem najit ty stage multiny v seznamu vsech bodu v okoli, protoze je mas pojmenovane tak, abys to na prvni pohled nasel.
  • 0

#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 17:03

delam to tak, ze filtruju podle polygonu tak aby mi to vychazelo, ale jinak muze byt resenim combine, ktere umi natahnout kese podle nejakeho filtru a useknout jen treba 2000 nejblizsich. asi to bude chtit mit nastaveny ve spravci sloupcu, ze chces defaultne radit podle vzdalenosti. (pokud ti teda jde o 2000 nejblizsich, a ne o 2000 podle abecedy/autora/data zalozeni/whatever)
  • 0

#7 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 21:36

Tak ještě problém: vyfiltruju keše(200 - 300 ks), spustím export pomocí pluginu POI Garmin - GPX pro POI Loader verze 0.6.0. Spustím Poi Loader a vyhodí mi hlášku viz foto. Nějaká rada? Dík zdeziz
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 21:44

Mas bordel v datech, asi jak jsi nekdy importoval neco co nemas. Musis se podivat do toho soboru, co mas zmineny v te chybove hlasce a podivat se, co je tam blbe a u ktere je to kese. A ty kes si naimportuj znova, treba pres Geocaching Live.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 21:47

Tim ti POILoader oznamuje, ze nekde v souboru GPX, ktery ma zpracovat, je problem. Ten zmineny treti radek vubec neber vazne, to si vymysli. Cato byva tato chyba zpusobena napr. chybnym kodovanim ceskych znaku. Muzes zkusit otevrit gpx soubory v nejakem browseru, ktery umi nacist xml. Ten muze i lokalizovat pripadny problem. Ale ne vzdy to pomuze, nekdy je treba pracne delat pokusy s omezenym pocetm kesi a hledat ktera z nich toto zpusobuje.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2013 - 22:12

Jedna mrška to dělala, ale důvod jsem nenašel. Po smazání v pohodě. Dík zdeziz
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 7:14

Mas aktualni GeoGet? Vzpomnel jsem si ted, ze problem muze byt u nekterych logu. V poslednich 14 dnech jsem zrovna u tradicek ze stredoceskeho kraje resil 3 pripady. Autori logu, v domneni, jak jsou vtipni, pouzivaji ruzne obrazkove znaky jako palec nahoru/dolu, ... Jejich Win jim to umoznuji, tak proc by to nedelali, ze? Co na tom, ze na jinych systemech/browserech/... se to ostatnim v nejlepsim pripade zobrazi jako ctverecek. Jelikoz znaky jsou kodovany trochu zvlastnim zpusobem, maji s tim nektere aplikace ci funkce problem (import do stare verze GG, prevod do ASCII, ...). Proto by bylo dobre vedet, ktera keska a proc tento probem zpusobila, aby se problem dal odstranit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:30

gord napsal/a:
Mas aktualni GeoGet? Vzpomnel jsem si ted, ze problem muze byt u nekterych logu. V poslednich 14 dnech jsem zrovna u tradicek ze stredoceskeho kraje resil 3 pripady. ..............
Jelikoz znaky jsou kodovany trochu zvlastnim zpusobem, maji s tim nektere aplikace ci funkce problem (import do stare verze GG, prevod do ASCII, ...). Proto by bylo dobre vedet, ktera keska a proc tento probem zpusobila, aby se problem dal odstranit.

Geoget je aktualní, bohužel jsem "zlobivé keše " úplně smazal, takže už odkaz nedám. Ale byl to zrovna středoč. kraj a tradičky + nějaký letterbox a mysterka. Ty logy to opravdu mohly být, před dalšími exporty jsem keše aktualizoval přes GC Live a mám nastaveno ukládat jen moje logy, takže se při aktualizaci všechny smazaly a další chyby se nevyskytly. Ještě jedna věc - při aktualizaci se mi některé keše ukázaly jako PM (jsem BM), asi se časem změnily, ale neumím si představit, jak by to mohlo souviset s exportem, je fakt, že to taky byla některá z nich, ty už taky nemám.
A poslední - při exportu do souborů pro POI Loader(ty složky s gpx a ikonami) mi píše, že nemůže načíst a uložit některé ikony. To bych si tipl na potíž s kodováním, dělá to standartně Parkoviště a ještě něco s diakritikou, Vygenerované soubory gpx se mi zobrazují s názvy typu - CĂ­lovĂ© souĹ™adnice apod, ikony mají název normálně s diakritikou, ale to bude spíš nějakej bordel u mě.
Líp to bohužel popsat neumím, píšu jen jako info, po vyčištění databáze export proběhl v pořádku. Díky zdeziz
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 7:46

zdeziz napsal/a:
Ještě jedna věc - při aktualizaci se mi některé keše ukázaly jako PM (jsem BM), asi se časem změnily, ale neumím si představit, jak by to mohlo souviset s exportem, je fakt, že to taky byla některá z nich, ty už taky nemám.
A poslední - při exportu do souborů pro POI Loader(ty složky s gpx a ikonami) mi píše, že nemůže načíst a uložit některé ikony. To bych si tipl na potíž s kodováním, dělá to standartně Parkoviště a ještě něco s diakritikou, Vygenerované soubory gpx se mi zobrazují s názvy typu - CĂ­lovĂ© souĹ™adnice apod, ikony mají název normálně s diakritikou, ale to bude spíš nějakej bordel u mě.
Líp to bohužel popsat neumím, píšu jen jako info, po vyčištění databáze export proběhl v pořádku. Díky zdeziz


PM kese to delat nemohou - tedy nemuze to byt zpusobeno tim, ze kese jsou PMO, ale pochopitelne jejich obsah to klidne zpusobit muze.

Jmena GPX souboru pro POILoader odpovidaji typum bodu (WP) u kesi. Tezko tam tedy mohou byt "Cilove souradnice". Body jsou pojmenovany tak, jak je ma groundspeak, anglicky. I kdyz ... napada me ... neovereno ... netusim ... Jak ty jeste stahujes? Nemuze to byt tim, ze treba pouzivas GJ a mas zapnutou cestinu na strankach gc.com? V kazdem pripade je to chybny stav v databazi a je treba ty kese a wp znovu a spravne importovat.

Jen tak mimochodem dodam, ze pochopitelne mohu mit WP pojmenovane podle sebe, mam takovych skupin ve sve GPS radu. Ale pro ne je treba vytvorit a spravne pojmenovat ikonky, aby ten plugin pracoval. Ale u standardnich dat (kesi, WP) je tento postup nevhodny, radeji si dej doporadku databazi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama