Přejít na obsah


Fotka

Cageo musi delat betatesty?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#1 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:01

Protoze mi nedoslo, ze v Reviewer foru nemuzu psat reakce, tak znovu tady:

Nemyslite, ze je trochu divna podminka vyzadovat betatest od konkretniho kacera?

Také poprosím o ještě o jeden betatest od Barbie teamu.


Ahoj,
tvůj příspěvek je adresovaný asi mě.

Nadpis tvého článku je o tom, jestli Cageo musí dělat betatesty. Odpověď je, že žádné betatesty dělat nemusí, je to jen jejich dobrovolná činnost, kterou se zhostili velice dobře a pomáhají mi při schvalování, pomáhají nováčkům i pokročilým při zakládání a údržbě kešek.

Druhá část tvého článku je o tom, jestli mohu vyžadovat na betatest konkrétního kačera. Ano mohu. Ke schválení mohu použít jakýchkoliv prostředků pro schválení a kontrolu cache.

V tvém konkrétním případě jsem poprosil o betatest přímo Barbíny a ne Cageo. Nemusel jsem ti to ani říkat a betatest mohl proběhnout bez tvého vědomí. Je ale fér o tom konkrétního kačera kontaktovat. A u typu cache, jakou jsi zaslal ke schválení ty, chci betatest vždy a je jedno, kolik má který owner odlovených a založených kešek. A pokud je vše tak jak má být, není se čeho obávat. Konkrétně Barbíny dělají betatesty velice nezávisle a popíší mi vše tak, jak jaký je stav. Jen fakta! Až mě někdy štvou, protože mě ani nenaznačí zda cache schválit či ne. To je prý moje práce.

Měj se hezky, užij si Velikonoce.

Petr

Díky a ahoj
Skupec Reviewer


  • 0

#2 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:03

Bohuzel Skupec neuvedl, v jakych konkretnich pripadech zada betatest. A kdyz nerekne proc, tak mi prijde, ze akorat zbytecne prudi a lidi od zakladani kesi odradi. Zaroven vidim, ze kazdej reviewer ma jine pozadavky - vim o spouste podobnych kesi, ktere jsou publikovany bez betatestu. Meli by se aspon dohodnout na stejne urovni pozadavku.
  • 0

#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:11

Abych to spravně pochopil - Skupec Ti schvaluje kesku a on sám požádal Barbie Team o betatest. Pokud je to takto, v čem vidíš to "prudění"?
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:37

Na betatestech neni nic spatneho, nijak to neodrazuje od zakladani kesi... A pokud nekoho jo, tak to bude ciste proto, ze chce nejakym zpusobem obchazet pravidla a "ono se mu na to prijde". Publikace se mozna o nejaky ten den protahne, ale to preci vubec nicemu nevadi, kes uz autor zalozil, takze od zalozeni ho to neodradilo.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#5 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:55

Keska uz betatest ma, ale tomu se asi neveri. Na prvni pokus to napsal tak, ze si to mam zaridit ja a vubec nenapsal proc. Fakt mi neprijde dobry, neco chtit jenom proto, ze muzu. On neni jedinej dobrovolnik, owner kesim takt venuje svuj cas.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:17

Nějak nechápu název toho vlákna. Co má s Pitrisem a tím, že si nechal udělat betatest na Tvojí keši, společného ČAGeo ?? Neděláš taky ve zprávách na Nově a pro Blesk ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:20

To ze mi kes zbetatestuje kamarad od piva ktery "taky lovi vole, uz jich ma padesat!" vubec nic neznamena, protoze ten rozhodne nebude nezaujaty a nedokaze dostatecne posoudit vsechno co je potreba...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#8 STVANEC

STVANEC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:35

Nix má zásadně pravdu a souhlasím, ale zajímalo by mě, kdo by udělal betatest, konkrétně na moji nové kešce v Tišnově a nebyl zaujatý proti mě? Nehlas te se všichni :|
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:48

Pro mě je betatest na jiné keši než tradičce do 2/2 samozřejmostí. Překvapuje mě ale, že Petr hledal betatestera sám, já jsem si na své keši zařizovala betatest sama. Je ale pravda, že jsem zvolila betatestera, kterému mohl důvěřovat, protože ho dobře znal. Je možné, že u nějakého "špeku" či obtížnější keše mu názor jednoho a ještě neznámého člověka nestačí.
  • 0

#10 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 14:03

Podle mě hodně záleží i na tom co to je za keš. Rozdíl bude mezi keší T5 nebo T2. Asi by bylo dobré jen napsat jestli se jedná o keš kde potřebuješ speciální vybavení nebo obyčejnou keš pro každého.
  • 0

#11 Skupec Reviewer

Skupec Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 15:23

look_as napsal/a:
Bohuzel Skupec neuvedl, v jakych konkretnich pripadech zada betatest.
A kdyz nerekne proc, tak mi prijde, ze akorat zbytecne prudi a lidi od zakladani kesi odradi.

Zaroven vidim, ze kazdej reviewer ma jine pozadavky - vim o spouste podobnych kesi, ktere jsou publikovany bez betatestu.
Meli by se aspon dohodnout na stejne urovni pozadavku.


Nechtěl jsem, respektive nemohl jsem, napsat o jaký typ se jedná. Zavázal jsem se mlčenlivostí o nových keškách, tedy o komunikaci mezi revs a ownerem. A u teto cache jsem obzvlášť nechtěl naznačovat, jaký charakter má. Měla by to být hezká cache a bylo by škoda prozrazovat o co jde.

Ahoj Petr
  • 0

Skupec Reviewer


#12 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 15:47

Tak nám alespoň dotatečně po publikacii nahoďte GC kód, ať víme kam se vypravit...
  • 0
Monte

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 16:02

look_as napsal/a:
Keska uz betatest ma, ale tomu se asi neveri.
Na prvni pokus to napsal tak, ze si to mam zaridit ja a vubec nenapsal proc. Fakt mi neprijde dobry, neco chtit jenom proto, ze muzu.
On neni jedinej dobrovolnik, owner kesim takt venuje svuj cas.

On to nechce jenom proto, ze muze, ale proto, ze chce, aby kes opravdu za neco stala. A ma na to proste spolehlivy lidi, tak ti rovnou napsal, ze je o tom mas informovat. Co je na tom spatnyho? Ma proste zajem na kvlaite kesi a pokud nezna onoho betatestera tak si proste rekne jeste o jeden betatest nekym, o kom vi, ze to bude hodnotit objektivne. Me taky primo pozadal o betatest a nikomu to nebylo divny. Jestli mas problem s tim, ze ma revirnik zajem, tak promin, ale to bys ty kese asi zakladat nemel....

PS. navazet se do pitrise neni zrovne nejchytrejsi napad...
  • 0

#14 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 17:50

Ja si myslim, ze reviewer rozhodne neni zodpovedny za to, jestli kes za neco stoji. A betatest za timto ucelem zavani EU pravidlama na zahnuti bananu. IMHO by ho treba vubec nemelo zajimat, jak se lusti nysterky. Reviewer by mel resit, jestli jes splnuje pozadavky na umisteni a typ. A to podle verejne znamych pravidel. A taky by mel komunikovat jinak, nez pomoci copy&paste. Dokonce z toho mam dojem, ze se pta na ocividne veci, ktere by videl, kdyby poradne precetl listing (u me jine kese). Treba neco jako: Tva kes vypada zajimave, ale mam obavy, ze umisteni ..., protoze .... Posli mi fotky z ... nebo domluvim, aby se tam zasel podivat ....
  • 0

#15 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:08

look_as napsal/a:
Ja si myslim, ze reviewer rozhodne neni zodpovedny za to, jestli kes za neco stoji. A betatest za timto ucelem zavani EU pravidlama na zahnuti bananu. IMHO by ho treba vubec nemelo zajimat, jak se lusti nysterky.


Ty revírníci jsou ale zmetci, dělají něco navíc jen kvůli tomu, aby se nepouštěly nekvalitní keše. Že se za sebe nestydí...

Ale vážně, za sebe můžu říci, jen ať mě jako ownera revírníci otravují betatestem či řešením mysterek, je tak vidět, že jim záleží na kvalitě českých keší. A za to jim díky.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:10

look_as napsal/a:
Ja si myslim, ze reviewer rozhodne neni zodpovedny za to, jestli kes za neco stoji. A betatest za timto ucelem zavani EU pravidlama na zahnuti bananu. IMHO by ho treba vubec nemelo zajimat, jak se lusti nysterky.
Reviewer by mel resit, jestli jes splnuje pozadavky na umisteni a typ. A to podle verejne znamych pravidel.
A taky by mel komunikovat jinak, nez pomoci copy&paste. Dokonce z toho mam dojem, ze se pta na ocividne veci, ktere by videl, kdyby poradne precetl listing (u me jine kese).
Treba neco jako:
Tva kes vypada zajimave, ale mam obavy, ze umisteni ..., protoze .... Posli mi fotky z ... nebo domluvim, aby se tam zasel podivat ....


no a on tady rev psal neco o kontrole kvality? z toho co pises ja usuzuju, ze je to kanalovka nebo T5. pak by bylo logicke, ze chce test nekoho, koho zna, na koho se muze spolehnout.
a zrovna pitrisovi byste meli libat ruce, ze kdysi zacal pozadovat fotku umisteni kese na miste a radikalne se tim snizil pocet kesi, ktere jsou odeslany jako hotove, ale neumisteny.
co se tyce copy paste, tak pokud bych denne psal 50 emailu se stejnym obsahem, tak bych kopiroval jak divej :D.
  • 0

#17 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:31

look_as napsal/a:
Keska uz betatest ma, ale tomu se asi neveri.
Na prvni pokus to napsal tak, ze si to mam zaridit ja a vubec nenapsal proc. Fakt mi neprijde dobry, neco chtit jenom proto, ze muzu.
On neni jedinej dobrovolnik, owner kesim takt venuje svuj cas.


A co Ti na celé věci tak vadí? Já být na Tvém místě, tak bych s tím problém neměl... Tak prostě požádej o další betatest, ten jeden mail navíc Tě přece nezabije, ne? Bojíš se toho, že Ti někdo napíše, že nemáš něco v pořádku? Pokud by tomu tak opravdu bylo, tak Tě stejně takové komentáře neminou po publikaci...
A je lepší mít před publikací všechno O.K. ;-)
  • 0

#18 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:35

Pokud je tvoje keška po všech stránkách v pořádku, tak se nemáš čeho bát. Kdyby mi měl dělat betatest Barbie team, tak to budu chápat jako velikou poctu. Já sám si svoje keše nechávám poslední dobou raději betatestovat a vždycky se mi to ohromě vyplatilo. Prostě jsem některé menší nebo i větší chyby přehlédl, případně jsem dostal impulsy jak to celé ještě vylepšit. Spíš mám pocit, že máš nějaký osobní problém s revírníkem, ale s tím ti tady asi nikdo z fóra nepomůže.
  • 0

#19 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:46

Ale ona keska uz betatest ma. A jak uz jsem psal, vadi mi buzerace, kdy reviewer poradne nevysvetli duvody.
  • 0

#20 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 18:51

look_as napsal/a:
Ale ona keska uz betatest ma.
A jak uz jsem psal, vadi mi buzerace, kdy reviewer poradne nevysvetli duvody.


A není lepší to řešit s ním, jaké jsou ty důvody dalšího betatestu, než na něj žalovat na foru?
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama