Přejít na obsah


Fotka

Další tip na výlet - GC15HDX - Strateny viadukt


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 18:59

Tak jsem si pro vás dovolil zase sepsat další tip na výlet, tentokrát zejména pro geo-šotouše (fandy vláčků). Jde o naprosto úžasný a zcela opuštěný železniční viadukt na jihovýchodním Slovensku. Článek najdete opět u mě na webu na:

http://www.michalkup...ny-most-65.html

Keška je to : GC15HDX
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 19:53

Náhodou kliknu na gc.cz a hned natrefím na tohle. Zajímavá stavba, o tomhle bych nikdy neslyšel, pěkné fotky. ;)
  • 0

#3 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 20:52

Znám, vím, je to v dlouhodobějším plánu se sem někdy vypravit, ale nikdy k temu nedošlo. Snad někdy.. Když jsem na tyhle stavby (virtuálně) koukal kdysi, zaujala mi dědina s názvem Magnezitovce (dost netypický název). Kdyby sem nějaký brňák vyjížděl, su ochotný odložit i svatbu ve prospěch tohoto výletu! :-D
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2013 - 22:51

Díky za super tip! V podstatě urbex tip:) Když krabka vytáhne člověka na takovýhle místa, je to balzám na dušiB)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 11:10

Parada, krasne... muzu jen doporucit podobnou trat, zaniklou trat krimov reitzenhain nad Chomutovem,Kde je podobna kuriozita... most dokazal nekdo nepozorovane ukrast, a ne zrovna maly: (
  • 0

brundi
 


#6 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 16:11

Další rozestavěná a nedostavěná železnice se nachází pár kilometrů severněji kousek od Muráně - jedná se rovněž o tunel, bohužel je veřejnosti nepřístupný, ale zase se u dolního portálu dá i vykoupat:)
  • 0

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:53

Tak to je paráda, to si tam budu muset udělat dovolenou.
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 8:07

hauskaa napsal/a: Znám, vím, je to v dlouhodobějším plánu se sem někdy vypravit, ale nikdy k temu nedošlo. Snad někdy.. Když jsem na tyhle stavby (virtuálně) koukal kdysi, zaujala mi dědina s názvem Magnezitovce (dost netypický název). Kdyby sem nějaký brňák vyjížděl, su ochotný odložit i svatbu ve prospěch tohoto výletu! :-D

No, kdyby se našla partička geo-magorů, co by tam chtěli jet, tak si klidně dám i repete a jel bych taky. Jednak je to tam úžasný a druhak jsem ještě neviděl ten 2,4 km dlouhej opuštěnej tunel a ani ten zatopenej. Navíc se mi v odezvě na článek ozvali místní nadšenci (nejsou to ale kačeři), kteří se starají právě o ten velkej tunel, takže by se případně dala udělat i nějaká Česko - Slovenská družba, třeba táboráček nebo tak něco.

Jinak díky všem za návštěvu a za reakce !

P.S. - Pokud by se případně našel magor (ideálně Praha a okolí + nutné auto, já nemám ani řidičák :) ), kterýho taky takový věci berou, tak mám ještě pár dalších nápadů a tipů. Aktuálně mám lehce rozpracovánu jednu luxusní věc u Trenčína, což není až tak daleko.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 kareru

kareru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 16:54

Most i oba tunely vypadají nádherně. Bylo by parádní tam spáchat nějakou víkendovou akci s přespáním. Ideální by bylo na přelomu dubna a května. Nepřidá se někdo? Jsem z Přerova. Dopravil bych se tam vlastním autem.
  • 0

#10 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 18:12

No vida, tak se nám to začíná rýsovat... :-) Kapsa se dopraví s SA do Brna, společně dojedeme mym autem do Přerova, kde káru nechám a společně s kareru valíme směr východ. Přelom dubna a května by byl OK, ale určitě nejpozději 5.5. musím být zpátky. ;-) S kareru jsme se viděli při uklízení prostějovské Hloučely, s Kapsou už jsme si kdeco psali, ale rád tě někdy poznám aj osobně. Tak co? Dáme to?
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 18:37

Tak já zkusím být ten čtvrtý do party. S Kapsou bych se rád poznal osobně. Vyhovovalo by mi, kdybych se mohl připojit v Žilině. Termín na přelomu dubna a května vyhovuje. Tak co? Vyjde to?
  • 0

#12 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 20:12

Vláček napsal/a:
Tak já zkusím být ten čtvrtý do party. S Kapsou bych se rád poznal osobně.
Vyhovovalo by mi, kdybych se mohl připojit v Žilině. Termín na přelomu dubna a května vyhovuje. Tak co? Vyjde to?

Kerá Žilina? :-) Ta u Nového Jičína? Nebo ta slovenská? :-)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 20:28

Nejbližší Žilinu mám u Kladna (Kladno v okrese Kladno, nikoliv Kladno v okrese Chrudim), ale v předchozím příspěvku mám na mysli Žilinu na Slovensku. Spojení na východní Slovensko mi navigace ukazuje přes Žilinu a Tatry, tak si snad moc nevymýšlím. :-)
  • 0

#14 kareru

kareru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 5:38

Navrhuji víkend 26.-28.5. Na místo bych chtěl dojet k večeru, takže odjezd (z Přerova) plánuji kolem poledne. Jel by se mnou i můj syn a vzhledem k tomu, že mám Š-Felicii, mohl bych přibrat max. 2 lidi.
  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 7:25

Zjišťuji, že až takhle brzký přelom dubna/května mi pracovně nevyhovuje. Tak třeba někdy příště.
  • 0

#16 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 9:27

Tak Vláček to skrečuje, tím pádem jsme v ideálním počtu. Zatím se nevyjádřil Michal, jestli termín vyhovuje. Každopádně asi stěhujeme finální domluvu jinam, vlákna v diskusi asi nejsou k tomuto určená. =>SZ
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 10:44

hauskaa napsal/a: Tak Vláček to skrečuje, tím pádem jsme v ideálním počtu. Zatím se nevyjádřil Michal, jestli termín vyhovuje. Každopádně asi stěhujeme finální domluvu jinam, vlákna v diskusi asi nejsou k tomuto určená. =>SZ

Já bych do toho i šel, jen toho mám teď tolik, že to takto dlouho dopředu nejsem schopen říct. Navíc na mě někdo pesknul bacil a je mi tak blbě, že nemám ani tužku - což je u kačera celkem problém .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2013 - 11:00

Tohle vypada jako dobra taskarice, ze bych se taky pridal? Jel bych od Ostravy, asik by to byla trosku delsi expedice :)
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 7:52

cz_bew napsal/a: Tohle vypada jako dobra taskarice, ze bych se taky pridal?
Jel bych od Ostravy, asik by to byla trosku delsi expedice :)

No, nakonec se to nevydařilo, nicméně mám tam teď nějaký kontakty, tak by se tam třeba na podzim dalo zajet - tedy pokud by ještě byl zájem.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama