Přejít na obsah


Fotka

Náhrada projektu K pramenům? Bookmark pramenů?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:04

Ahoj,

nechcete někdo vytvořit a dlouhodobě udržovat seznam (bookmark list) pramenů, pramenišť, studánek?

Existuje projekt K pramenům, ale není příliš funkční, viz informace na jeho webu je:

Vstup dalších pramenů do série byl zastaven. Možná dočasně, možná napořád. Nicméně projekt funguje dál a zařazené kešky jsou pořád jeho součástí. Díky za pochopení.

Cca 150 pramenů dosud evidovaných projektem je zřejmě jen malá část z těch vodních zdrojů, které kešku mají. Pokud přejdu stop stav, tak projekt vyžaduje reklamu v listingu a bonusové číslo v krabičce, takže tímto projektem nikdy nevznikne ucelený bookmark list.

Pokud jej chcete vytvořit, pusťte se do toho. ;)
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:21

AHA & team napsal/a: Ahoj,
nechcete někdo vytvořit a dlouhodobě udržovat seznam (bookmark list) pramenů, pramenišť, studánek?
Existuje projekt K pramenům, ale není příliš funkční, viz informace na jeho webu je:

Vstup dalších pramenů do série byl zastaven. Možná dočasně, možná napořád. Nicméně projekt funguje dál a zařazené kešky jsou pořád jeho součástí. Díky za pochopení.

Cca 150 pramenů dosud evidovaných projektem je zřejmě jen malá část z těch vodních zdrojů, které kešku mají. Pokud přejdu stop stav, tak projekt vyžaduje reklamu v listingu a bonusové číslo v krabičce, takže tímto projektem nikdy nevznikne ucelený bookmark list.
Pokud jej chcete vytvořit, pusťte se do toho. ;)

Tak to je fakt škoda, že to stopli. Ideální by byl nějakej web-programátor, kterej by tomu udělal i stránku, jako mají třeba Významné stromy (http://vyznamnestromy.unas.cz/), to by bylo fakt super.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:27

To je hezký bookmark. Klidně se do něj pustím a pokud nebude vadit, šoupnu jako další podstránku pražského chytráka;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 10:45

tak zřejmě vyřešenoB)

http://www.geocachin...551#post_411551
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:13

prazskychytrak napsal/a:
tak zřejmě vyřešenoB)

http://www.geocachin...551#post_411551


Chytráku, zamknul jsi vedlejší vlákno moc brzo - je spousta zdrojů, které z nejrůznějších důvodů v Národním registru studánek uvedeny nejsou, a přitom je u nich také keš...

A naopak také spousta zdrojů, u kterých je uvedeno, že sice keš mají, ale již to není pravda, protože keš zanikla, nebo se jedná o keš vzdálenou a s tématem samotného zdroje nijak nesouvisející atp.

Jinak tady: GC3YY4E - můj příspěvek do bookmarku.
;)
  • 0

#6 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:27

Dobrá tedy, tak prosím odemknout, pokud to tu bude číst nějaký moderátor:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:32

prazskychytrak napsal/a: To je hezký bookmark. Klidně se do něj pustím a pokud nebude vadit, šoupnu jako další podstránku pražského chytráka;)

Já si myslím, že pokud to bude dobře udělaný, tak je celkem jedno, kde a pod čím to poběží. Odpíchnul bych se ale podle těch stromů, ty jsou celkem dobře udělaný. Taky to bude chtít nějakou tu ikonku do listingu ....

Canoppy1 napsal/a: Jinak tady na: GC3YY4E - můj příspěvek do bookmarku. ;)

Krásná studánka, fakt luxus !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:43

Canoppy1 napsal/a:
Chytráku, zamknul jsi vedlejší vlákno moc brzo - je spousta zdrojů, které z nejrůznějších důvodů v Národním registru studánek uvedeny nejsou, a přitom je u nich také keš...

A to je chyba! Reportujte, prosím, studánky do estudánek. Komunita vám poděkuje. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#9 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:46

kapsa napsal/a:


Canoppy1 napsal/a: Jinak tady na: GC3YY4E - můj příspěvek do bookmarku. ;)

Krásná studánka, fakt luxus !


Tak doufám, že se zase brzy přijedeš podívat a vezmeme tě tam; je to kousek od Klatov. ;)

Jinak jsem moc rád, že AHA s nápadem na realizaci bookmarku či jiného způsobu evidence keší u studánek a pramenišť přišel, už mě před časem napadlo to samé; totiž že by nějaký bookmark podobných míst byl fajn. V poslední době se sám aktivně snažím studánky a prameny vyhledávat a mapovat. Výše uvedený server estudanky.cz je výborná záležitost, jen pro potřeby geocachingu to není úplně stoprocentně spolehlivý zdroj; něco tam chybí, něco naopak přebývá; nicméně jako základ pro vytvoření bookmarku to bude určitě vhodný nástroj. ;)
Těším se.
  • 0

#10 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 11:49

honny napsal/a:

Canoppy1 napsal/a:
Chytráku, zamknul jsi vedlejší vlákno moc brzo - je spousta zdrojů, které z nejrůznějších důvodů v Národním registru studánek uvedeny nejsou, a přitom je u nich také keš...

A to je chyba! Reportujte, prosím, studánky do estudánek. Komunita vám poděkuje. :)


Tak já už do registru několik zdrojů reportoval... :)
Což mi připomíná, že mám od minulého týdne v telefonu fotografie dvou zdrojů - bezkeškových - které jsem na estudánky.cz chtěl přidat. Tož za chvíli, po obědě, jdu na to; díky za připomenutí.
;)
  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 12:46

Zajímavá věc - zkontrolovala jsem okolí a dvě studánky, které znám, už zadané jsou. Keška je u jedné, kousek přes cestu.
  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 12:57

zvedavkanocni napsal/a: Zajímavá věc - zkontrolovala jsem okolí a dvě studánky, které znám, už zadané jsou. Keška je u jedné, kousek přes cestu.

Tak honem dodělat kešku i k té druhé !! :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 16:10

nepochopil jsem o co tu jde, jeslti o to vědět kde je v okolí studánka tak stačí http://estudanky.cz/ jde to exportovat i pro garminy a nebo http://estudanky.cz/vyber-studanek a dole zaškrtnout zdroje kde je umístěna "keš"

a hlavně pokud znáte studánku co tam není tak ji tam zanést .. to je myslím zajímavější činnost :D

ostatně tohle se tu myslí řešilo viz http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 18:39

http://www.geocachin...thread_id=25691 ...
  • 0

#15 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 15 duben 2013 - 18:57

Když jsem zakládal svou první studánkovou, tak jsem ji automaticky hledal i na estudánkách. Ba co víc...zjistil jsem (a asi nejsem sám), že spousta studánek a pramenů je na mapách.cz posunuta cca o 150m i více. Psal jsem, psal, ale i od estudánek jsem dostal odpověď, že se to snaží řešit už více než 2 roky. Jak je to teď???
  • 0

#16 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 23:58

homole napsal/a:
Když jsem zakládal svou první studánkovou, tak jsem ji automaticky hledal i na estudánkách. Ba co víc...zjistil jsem (a asi nejsem sám), že spousta studánek a pramenů je na mapách.cz posunuta cca o 150m i více. Psal jsem, psal, ale i od estudánek jsem dostal odpověď, že se to snaží řešit už více než 2 roky. Jak je to teď???


Poslal jsem správné souřadnice, druhý den přišla odpověď, že je aktualizováno. Přidal jsem nové prameny, tentýž den přidáno. Přidával jsem odkazy na keše, týž den přidáno. Ale neprováděl jsem žádné dlouhodobé měření, vše tento týden. Takže bych zkoušel posílat správné, aby se nahradily souřadnice asi nakliknuté z webové mapy.
  • 0

#17 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 11:10

AHA & team napsal/a:

homole napsal/a:
Když jsem zakládal svou první studánkovou, tak jsem ji automaticky hledal i na estudánkách. Ba co víc...zjistil jsem (a asi nejsem sám), že spousta studánek a pramenů je na mapách.cz posunuta cca o 150m i více. Psal jsem, psal, ale i od estudánek jsem dostal odpověď, že se to snaží řešit už více než 2 roky. Jak je to teď???


Poslal jsem správné souřadnice, druhý den přišla odpověď, že je aktualizováno. Přidal jsem nové prameny, tentýž den přidáno. Přidával jsem odkazy na keše, týž den přidáno. Ale neprováděl jsem žádné dlouhodobé měření, vše tento týden. Takže bych zkoušel posílat správné, aby se nahradily souřadnice asi nakliknuté z webové mapy.


mám stejnou zkušenost jako AHAteam .. do poznámky pod studánkou jsem napsal nové souřadnice a nejpozději do týdne bylo hotovo .. většinou dřív
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#18 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 10:04

Tak Chytráku, jak to se studánkovým bookmarkem vypadá? ;) Makáš na něm? U mé studánkové keše se zatím žádný bookmark neobjevil. Autor tohoto vlákna má teď (na můj popud ;)) založenu novou keš GC4A57W, a také zatím bez tématického bookmarku...
  • 0

#19 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 10:08

Nemakám, vypadá to, že jej plně nahrazuje hezky zpracovaný projekt e-studánek;) je tam zdá se vše potřebné:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#20 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 10:14

O. K. Estudánky jsou super věc, ale jak jsem již psal výše: Ne každý o webu estudánek ví, ne všechny údaje jsou tam správné, ne všechny okešované studánky jsou tam zaneseny... Zkusím takový bookmark připravit sám, ale spíše takový malý, soukromý a spíše s regionálním dosahem, než s ambicemi na pokrytí keší u pramenů v celé republice.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama