Přejít na obsah


Fotka

Omezení 3 keše za 24h


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#101 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 9:15

Jeneetcheck napsal/a:
Teď už jedu PM, je to pro mě osobně lepší, listing mohu číst až u kešky, hinty neopisuju. To je jediné, co opravdu využívám a taky důvod, proč jsem si pořídil PM. Teď jsem obnovoval PM za 609 Kč (1,72 kč za den) a jsou to dle mého názoru opravdu dobře utracené peníze. Za rok utraním za jiné, mnohem víc postradatelné věci větší částku. ;)

Tohle můžeš mít i bez PM díky geojárovi nebo jiným udělátkám.
  • 0

#102 Jeneetcheck

Jeneetcheck

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 9:24

shaman3 napsal/a:

Jeneetcheck napsal/a:
Teď už jedu PM, je to pro mě osobně lepší, listing mohu číst až u kešky, hinty neopisuju. To je jediné, co opravdu využívám a taky důvod, proč jsem si pořídil PM. Teď jsem obnovoval PM za 609 Kč (1,72 kč za den) a jsou to dle mého názoru opravdu dobře utracené peníze. Za rok utraním za jiné, mnohem víc postradatelné věci větší částku. ;)

Tohle můžeš mít i bez PM díky geojárovi nebo jiným udělátkám.

I do iPhone či Garmin? I když to je asi jedno. Nechci se zdržovat nějakým dalším kopírováním z netu do pc a pak z pc do iPhone/Garmin. Stáhnout a jet a netrávit s tím hromadu další času. To je proč jsem si to pořídil.
  • 0

#103 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 9:27

Třeba vytvořit PQ podle trasy, kudy pojedu a podle situace a času pak jen zapnout navigaci je super - jen nezapomínat přezout boty, že?:P
  • 0

#104 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 9:58

Modrak napsal/a:
Z logu na kesi ani z navstevy eventu nelze takhle jednoduse pocet PM extrapolovat. V obou pripadech nepracujete se statisticky neutralnim souborem, ale naopak mate tam zejmena ty aktivnejsi, mezi kterymi bude vetsi procento PM nez by bylo ve skutecne nahodnem vzorku. Skutecny cisla budou o dost mensi.


Pokud se týká procenta (té třetiny PM/BM uživatelů) odpovídá to u některých mých tradiček - většinou mi vycházely čísla 35-39%. Pokud bych měl počítat své mysterky, u kterých jsem to počítal z FP, vycházel mi poměr kolem 50%. A to nejen u mysterek, i u jedné z pěti tradiček mi vyšlo, zhruba 50%, bral jsem to jako spíše vyjímku a užil jsem menší údaj...
A údaj o celkovém počtu kačerů v ČR, je braný z http://project-gc.com/Home/Overview, kde se uvádí za rok 2012 celkem 35 tisíc AKTIVNÍCH!!! kačerů v tomto roce, takže těch 10tisíc PM v ČR vidím jako opravdu reálný odhad. Když jsem totiž říkal, že jsem si spočítal logy PM na keši, bylo to za poslední rok a půl (od roku 2012). Teď jsem udělal to samé u jedné tradičky v HK (menší pravděpodobnost lovu zahraničními turisty než v Praze, ale je to v městě, kde je asi větší výskyt BM), zde vyšel tento počet za rok 2013 na 34% a počet aktivních kačerů za tento rok je už teď 32,9 tisíc. Takže vztahuji data k poslednímu roku. Samozřejmě dřív takový zisk být nemusel, ale bavíme se o současném zisku...
  • 0

#105 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 10:05

Jeneetcheck napsal/a:
I do iPhone či Garmin?

Jasně, GPX snad sežere i iPhone, o Garminu nepochybuji. Přes geojáru stáhneš do geogetu a v geogetu vytvoříš GPX.
  • 0

#106 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 10:12

Roman_Jaromer napsal/a:
Pokud se týká procenta (té třetiny PM/BM uživatelů) odpovídá to u některých mých tradiček - většinou mi vycházely čísla 35-39%.....

To ale nepočítáš poměr uživatelů, ale poměr jimi ulovených kešek. Ve kutečnosti bude poměr BM o dost vyšší.

35 tisíc AKTIVNÍCH!!! kačerů v tomto roce, takže těch 10tisíc PM v ČR vidím jako opravdu reálný odhad

Podle výše napsaného bych řekl, že tento odhad je velice přehnaný.
  • 0

#107 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 10:19

shaman3 napsal/a:
Přes geojáru stáhneš do geogetu a v geogetu vytvoříš GPX.


GJ primo vyrabi GPX... ale jak uz bylo receno, neni to legalni nastroj.
  • 0

#108 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 10:22

OPDCITY napsal/a:
geo jára není legální udělátko, ale chápu že Tebe to netrápí ;)
ban sem, ban tam....

Mě by jen zajímalo, co budeš dělat, až vám Groundspeak zakáže používat při geocachingu iPhone a jiné smartphony a přikáže vám hledat jen např. s GPS od Garminu. Také budeš bezhlavě dodržovat nařízení GS a dodržovat jeho komerční pravidla?
  • 0

#109 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 11:04

Tak především to je komerční zájem GS, aby na geocachingu co nejvíce vydělával. To může být jediným jejich důvodem. ;)
  • 0

#110 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 11:07

Tak tak.
  • 0

#111 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 12:17

shaman3 napsal/a:
Mě by jen zajímalo, co budeš dělat, až vám Groundspeak zakáže používat při geocachingu iPhone a jiné smartphony a přikáže vám hledat jen např. s GPS od Garminu.


Nevím proč by měli zakazovat něco, co jim přihrálo další nové hráče, kteří jim platí PM? A myslím, že jich není zrovna málo.
Možná mi jen chybí inormace, že GS je vlastníkem společnosti Garmin, pak bych tomu samozřejmě rozuměl.
  • 0

#112 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 12:27

Roman_Jaromer napsal/a:

Modrak napsal/a:
Z logu na kesi ani z navstevy eventu nelze takhle jednoduse pocet PM extrapolovat. V obou pripadech nepracujete se statisticky neutralnim souborem, ale naopak mate tam zejmena ty aktivnejsi, mezi kterymi bude vetsi procento PM nez by bylo ve skutecne nahodnem vzorku. Skutecny cisla budou o dost mensi.


Pokud se týká procenta (té třetiny PM/BM uživatelů) odpovídá to u některých mých tradiček - většinou mi vycházely čísla 35-39%. Pokud bych měl počítat své mysterky, u kterých jsem to počítal z FP, vycházel mi poměr kolem 50%. A to nejen u mysterek, i u jedné z pěti tradiček mi vyšlo, zhruba 50%, bral jsem to jako spíše vyjímku a užil jsem menší údaj...
A údaj o celkovém počtu kačerů v ČR, je braný z http://project-gc.com/Home/Overview, kde se uvádí za rok 2012 celkem 35 tisíc AKTIVNÍCH!!! kačerů v tomto roce, takže těch 10tisíc PM v ČR vidím jako opravdu reálný odhad. Když jsem totiž říkal, že jsem si spočítal logy PM na keši, bylo to za poslední rok a půl (od roku 2012). Teď jsem udělal to samé u jedné tradičky v HK (menší pravděpodobnost lovu zahraničními turisty než v Praze, ale je to v městě, kde je asi větší výskyt BM), zde vyšel tento počet za rok 2013 na 34% a počet aktivních kačerů za tento rok je už teď 32,9 tisíc. Takže vztahuji data k poslednímu roku. Samozřejmě dřív takový zisk být nemusel, ale bavíme se o současném zisku...


Udaji o poctu aktivnich kaceru bych veril, ten maj urcite dobre. Proskenujou logy a pak uz je jen otazka jak to nastavej, jestli za aktivniho prohlasej kazdyho co ma aspon jeden nalez, nebo treba 5 nalezu, nebo jak, to je celkem jedno. Problem ale je v tom ze nekteri kaceri maji tech nalezu za rok 20, jini nekolik tisic. Pravdepodobnost ze ti na kes prijde ten s nekolika tisici je radove vyssi, nez u toho s par nalezy. A taky ten s tema nekolika tisici bude temer jiste PM, ten s tema par desitkama naopak temer jiste bude BM. Takze klidne se ti stane ze na tvoji kesi budu zalogovanej ja jako PM (ostatne nedavno jsem k vam zajel na vetsi akci, mozna jsem sebral i neco tvyho), zatimco moje BM geodcera takovou akci nikdy nepodnikne a nalezu od ni se nedockas. Statisticky kdyz budes mit napriklad 20% PM clenu, ale ti budou mit v prumeru 4x vic nalezu nez prumerny BM, ukaze se ti na statistice z kesi navstevnost PM 50%, prestoze jich jejen 20%. To je cista matematika, ne odhad. Proste to tak vyjde. Samozrejme zalezi na tom o kolik je prumerny PM aktivnejsi nez prumerny BM, to si netroufam odhadnout. A tohle vysvetluje i proc ja na slozitejsich kesich (mysterky) ten pomer vyssi - je u nich statisticky jeste mene pravdepodobny odlov BM, nez u bezne jednoduche kese.

Takze z dat ktery jsou k dispozici bych 10000PM v CR videl jako horni odhad, realita spis bude niz.

Docela by me zajimalo jak to je doopravdy. Ani ne tak kvuli tomu kolik GS skasiruje, to je mi fakt uplne jedno a ty penize jim preju at jsou jakykoliv, ale je to proste zajimava otazka.

Mnohem relevantnejsi nez sbirat to z logu na kesich by bylo vybrat namatkou stovku (radsi nekolik set) nicku v CR a u tech zjistit jak to je. Ale musel by to byt nahodny vyber, coz vyber dany FI logy na konkretnich kesich zarucene neni.
  • 0

#113 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 12:34

Tam my jsme třeba v práci tři, jeden má cca sto nálezů za měsíc, druhý cca 25 a třetí cca 10 a všichni jsme PM.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama