Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

C:geo - paměťová karta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 ssuchy

ssuchy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 11:40

Ahoj, mám takový měnší problém. Mám telefon HTC Desire C, nainstalovala jsem si aplikace c:geo (ta mi běží bez problému). I ji mám uloženou na paměťové kartě. Avšak stažené keše se mi ukládají do interní paměti telefonu. Nevíte, kde/jak nastavit, aby se mi ukládali na paměťovou kartu? Díky za radu
  • 0

#2 veselacek

veselacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 11:56

Najdeš to v "Nastavení" skoro úplně na konci je sekce "Umístění databáze" a tam zaškrtnout "databáze na SD kartě."
  • 0

#3 ssuchy

ssuchy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 13:21

To mám zaškrtnuté, ale stejně mi zůstává databáze v telefonu. Není problém v tom, že jsem to nejdříve postahovala a až pak do telefonu dala kartu?
  • 0

#4 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 13:34

a nechceš si oboje dát do interní/externí paměti ... stejně jako v PC (když máš třeba 2 disky je složitější komunikovat "mezi disky" než v rámci jednoho disku a navíc nemusíš prohledávat oba, když víš, že to je na jednom ...
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#5 ssuchy

ssuchy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 13:48

Já bych ráda jak program, tak i stažené keše měla na paměťové kartě. Aby mi to nezabíralo místo v telefonu.
  • 0

#6 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 14:04

mě to nabízí (nokia 5800 + Smart GPX) při instalování aplikace instal buď do mobilu nebo na kartu, GPX si tahám přes kabel na kartu a nemám problém
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#7 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 14:11

No jestli jsem to za ty roky používání pochopil správně, tak aplikace je nainstalovaná v telefonu, data stažených tedy off-line caches jsou také v adresáři v telefonu, ale nad těmito adresáři caches je ještě soubor s různými daty pro rychlé zobrazování, je dost velký a ten se dá přesunout na kartu. Akorát se práce programu tím zpomalí o komunikaci s kartou. Kdysi jsem to zkoušel, ale pak jsem se vrátil zpět k nastavení vše v telefonu.
  • 0

#8 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 02 May 2013 - 19:05

OPDCITY - mluvis z pozice tvurce nebo jen citujes manual. Kde se to nastavi vim, ale treba Samsungu GS3 to takhle proste nefunguje.
  • 0

#9 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2013 - 12:02

OPDCITY napsal/a:
mluvím o vlastní zkušenosti a z pozice uživatele, který si to takto nastavil a funguje mu to správně. Manuál jsem nečetl a ani jej nepotřebuji.

Argumet "Samsungu GS3 - takhle to prostě nefunguje" je naprosto nekonkrétní a tedy bezpředmětný, navíc se uživatelka ptala na HTC Desire C¨.

Píšeš že máš problém s nějakým velkým souborem, který je nad adresáři s kešemi (osobně si tedy myslím, že to může být pouze naopak, tedy nad soubory jednotlivých keší je ještě adresář) - snad to nebude vnímáno jako nějaký osobní výpad - doporučuji nastudovat základní názvosloví, aby jsi uživatele dotazující se na konkrétní radu nemátl. ;)


Je rozdíl pohled uživatele, který klikne na tlačítko a spokojí se hláškou "Databáze byla přesunuta"
a pohledem uživatele, který se podívá co se mu kde fyzicky přesunulo na discích a to bez ohledu na nějaké osobní výpady. Sice nemám IT vzdělání, ale to neznamená, že nevím jaký je rozdíl mezi souborem a adresářem, a dokoce i podadresářem :o)

A jen konstatuji, že u SGSIII se disk telefonu jmenuje sdcard0 a karta se jmenuje extSdCard a po změně úložiště databáze se nic nepřesunulo, tím myslím adresáře s daty caches. Jsou stále na disku telefonu a opravuji na jejich úrovni jest soubor, který se jmenuje data, bez něhož program nejede i když tam máš nakopírované adresáře s caches. Tímto jej beru jako mezistupeň a jako laik neumím posoudit jestli je to něco jako ini soubor nebo něco jiného, jen vím, že když jsem přesouval data z SGSI do SGSIII tak byl velký co do objemu dat. Po jeho překopírování aplikace zase běžela. Zatímco když smažu adresář i se soubory pro danou cache, tak ty se mi ihned po odkliknutí ikonky na mapě zase ihned uloží z webu. Dokonce je zajímavé, že když celý adresář přesunu přes správce souborů manuálně na extSdCard, tak to běží dále, cahces uložené se stále tváří jako uložené, ale cokoliv otevřu, tak se ještě jednou uloží znovu do telefonu.

A z toho mi vychází jediné, že ne každá informace tady je univerzální a rada i když dobře míněná nemusí být pro všechny užitečná a hodně záleží na typu telefonu. Třeba tvoje rada i když ji použiji, tak mi prostě nefunguje, na to byla má předchozí reakce, toť vše.
Disk telefonu mám dost velký na to abych to nemusel řešit. A dost pochybuji, že je problém zrovinka v tom jednom jediném exempláři, který vlastním.
I tak je C:GEO pro mne nejlepším programem na GC, přestože mám koupenou licenci jak na ofiko aplikaci od GS i Locus PRO. Každý má své výhody i nevýhody.

Jinak hezký den všem a ať již konečně máme to očekávané sluníčko.
L.
  • 0

#10 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2013 - 12:30

OPDCITY napsal/a:
tak mě napadá jestli sis telefon nějak neodborně nerootoval. nastavení přímo v programu c:geo bude na sto pro fungovat na všech telefonech stejně, nehledě na typ telefonu.
Když se podívám na stromovou strukturu na SD kartě, vidím adresář c:geo s podadresáři jednotlivých keší pojmenovaných podle gc kodů. Když kliknu přesunout databázi do telefonu, adresář z SD karty zmizí.


Přesně to bych očekával. S aktuálním telefonem jsem nic nedělal, jen vložil kartu, nainstaloval aplikaci z google play a začal pěkně od nuly. Kdyby to alespoň nahlásilo nějakou chybu, ale ono to klidně napíše "Databáze byla přesunuta" :o)

Kdyby sem zavítal někdo s SGSIII, prosím o refenci, jak to chodí u něj. Děkuji.
  • 0

#11 ssuchy

ssuchy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2013 - 18:03

Děkuji za radu, kešky, které jsem měla stažené před vložením paměťové karty už se mi nepodařilo přendat z interní paměti na paměťovou kartu. Pořád mám v interním ulozisti 300MB, což jsem měla i předtím, než jsem se pokoušela to dát na paměťovou kartu. Teď je akorát rozdíl v tom, že když si stáhnu další, nové keše, již se mi ukládají na paměťovou kartu...
  • 0

#12 expeeert

expeeert

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 9:52

Čaute, mám nový mobil (Sony xperia m2) a mám s ním viac problémov čo sa týka c:geo:
1; nahodil som si c:geo a nefunguje mi presun uložených kešiek na SD kartu, hoci mám začiarknuté externé úložisko (presne ako písal Libor.29 - napíše že databáza bola presunutá ale nič sa neudeje, naďalej ukladá do internej pamäte mobilu)
2; v počítači a tiež vo file comanderi v mobile nevidím ani adresár (.cgeo) v úložisku telefónu, kde si c:geo defaultne sťahuje kešky. Keď ale dám v nastaveniach c:geo nastaviť priečinky pre gpx export/import, tam už sa ten adresár zobrazuje.
(v starom HTC som nemal tento problém, všetky adresáre mi ukazovalo bez problémov..)
3; ako sa dajú presunúť keše zo starého mobilu do nového?
zo starého mobilu som presunul do nového celý adresár .cgeo s uloženými keškami, ale v novom ich akosi neviem načítať - ono by nebol problém všetky stiahnuť ešte raz, len v starom mám väčšinu mysteriek už vylúštených :(


  • 0

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 11:19

Tak presun kesi do novyho founu (z HTC na Samsung) jsem resil pred par dny a zafungovalo to naprosto v pohode. Na starym jsem v c:geo v Nastaveni dal udelat backup. File co vznikne jsem prekopiroval do novyho telefonu a takm udelal obnoveni ze zalohy, nebo jak se to jmenuje. Vsechno se nacetlo, vcetne poznamek, rucne pridelanych waypointu atd. Zatim jsem nezjistil jedinej problem, vypada to ze se udelala presna kopie.

 

Co se tyka presunu databaze kesi na SD kartu, tak ja to delal opacne, puvodne jsem ji mel na SD karte a presouval do vnitrni pameti a to jednak slo, a hlavne to vyrazne urychlilo praci s kesema, zejmena kdyz jich je hodne. Takze nakonec jsem dokonvergoval do stavu ze jsem kese mel v telefonu a na SD kartu jsem delal ty backupy. Takze kdyz by se posral telefon, vyndam z nej zalohu na SD karte. A kdyz se posere SD karta, mam to v telefonu. Kdyz bych ho ztratil, nemam nic, leda bych si tu zalohu ulozil jeste jinde, coz jsem nedelal.

 

Adresar .cgeo nevidim v novym founu taky. Na SD karte na HTC videt byl, ted ho mam vevnitr pas foun ma 16GB sam o sobe. Jenze ta vnitrni nejde regulerne namapovat jak disk a tim interfacem jako mobilni zarizeni podle vseho neprojde jedinej adresar zacinajici teckou. Kolega mi vysvetloval ze to neni bug, ale feature :-) Cely me to prudi do ty miry, ze jsem si vcera objednal 32GB microSD a soupnu ji tam i kdyz ji vlastne nepotrebuju. Ale ziskam tim regulerni pamet se kterou pujde normalne pracovat. Stoji to 3 stovky, tak neni co resit.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 13 February 2015 - 11:19

  • 1

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 11:39

Jestli nebude problém s KiteKatem, ten práci s paměťovou kartou dost nesnáší.


  • 1

#15 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 12:57

Pokud nejde aplikaci přesunout na kartu, tak to nejspíš bude problém s Androidem 4.4.X (přesně jak píše Arne1). Složky s tečkou na začátku jsou něco jako skryté ve Windows, takže normálně vidět nejsou.


  • 1

#16 expeeert

expeeert

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 13:32

Modrák, díky za postup, zo starého mobilu som ten súbor hodil do nového, už mi len ostáva zistiť ako dostanem ten zálohový súbor do adresára z ktorého ho načítava c:geo, keďže adresár c:geo nevidím. 
V novom telefóne keď som dal vytvoriť zálohu, je k nemu cesta /storage/emulated/0/cgeo/cgeo.splite a k tejto sa (ako píšu ostatní - zrejme problém s novým androidom) neviem dostať.  Neviem ako prepísať ten súbor, keďže cez commander nevidím adresár .cgeo

Neviete o nejakom comandery, ktorý zobrazí aj tieto skryté súbory? mám v mobile len nejaký základný File commander. 

Keď ich pozerám cez c:geo, (kde nastavujem priečinky na  export/import GPX), tam mi to ukazuje všetky adresáre. 


  • 0

#17 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 13:37

C:geo myslím umí automaticky projet adresáře a načíst GPX když ho někde najde.


  • 0

#18 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 14:13

Modrák, díky za postup, zo starého mobilu som ten súbor hodil do nového, už mi len ostáva zistiť ako dostanem ten zálohový súbor do adresára z ktorého ho načítava c:geo, keďže adresár c:geo nevidím. 
V novom telefóne keď som dal vytvoriť zálohu, je k nemu cesta /storage/emulated/0/cgeo/cgeo.splite a k tejto sa (ako píšu ostatní - zrejme problém s novým androidom) neviem dostať.  Neviem ako prepísať ten súbor, keďže cez commander nevidím adresár .cgeo

Neviete o nejakom comandery, ktorý zobrazí aj tieto skryté súbory? mám v mobile len nejaký základný File commander. 

Keď ich pozerám cez c:geo, (kde nastavujem priečinky na  export/import GPX), tam mi to ukazuje všetky adresáre. 

 

Tak vyzkoušej jiný správce souborů. Já mám třeba ES File Explorer a ten systémové/skryté složky bez problémů zobrazí.


  • 1

#19 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2015 - 15:18

V Total Commanderu je třeba zaškrtnout v nastavení "zobrazit skryté soubory", pak zobrazí i ty s tečkou na začátku.


  • 1

#20 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2015 - 10:53

Total Commander http://ghisler.com/android.htm je asi nejlepší. Umí mj. i komprimaci a definovat si záložky pro rychlý přístup k mým složkám a mnoho stejného jako jeho velký bratr. S pluginem umí i síťové funkce.


  • 3

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama