Přejít na obsah


Fotka

GPX s obsahem keší i trasou z MapSource?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 SAFA_CZ

SAFA_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 13:14

Vzhledem k tomu, že momentálně nemám k dispozici svoji GPS Oregon 450 a chystám si nějaké GPX pro odlov keší, mám následující dotaz... Můžu si GPX vygenerované buďto z gc.com nebo třeba z geogetu dále doplnit třeba o trasu v mapsource a toto nahrát do navigace? Zobrazí se keše jako poklady s listingem tak jak mají? Mám pocit, že jsem to kdysi dávno zkoušel a v případě editace GPX v mapsource se keše v navigaci zobrazovaly již pouze jako trasové body bez dalších informací, ale nejsem si jist zda tomu tak stále je? Nemyslím export z MS do Garmina ale uložení editovaného GPX a nahrátí klasicky do navigace. Nebo je nutné mít jedno nezměněné GPX s kešemi a druhé s trasou? A v případě že MapSource informace keše z GPX ořeže, jak je na tom BaseCamp? Díky za rady
  • 0
..:: ŠAFA_CZ ::..

#2 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 03 květen 2013 - 19:32

A co použít trik s fleškou? Je to taky zařízení, s kterým spolupracuje BaseCamp. Poslal bych keše přímo z GC.COM do zařízení "Fleška" a pak stáhnul do BaseCamp. V BaseCamp bych si doplnil ostatní data(vytvořil např. trasu, doplnil vyluštěné finálky mysterek). No a až bude krabička k dispozici dal bych celý takto předem připravený garminí obsah odeslat do navigace. Myslím, že na Map Source radši zapomeň a nauč se pracovat s programem BeseCamp. Taky se mi nechtělo zvykat, ale bohužel je to nutné. Do navigace se mi pak nenahrají jednotlivé GPX keší, ale jeden kompletní datový soubor GPX. Hotová data odesílám do vnitřního úložiště, nikoliv na kartu. Takhle ji můžu předem v knihovně BaseCamp připravit různé výlety a v pravou chvíli je pak vytáhnout a jet. Chce to vyzkoušet, ale na mém Etrex 30 to takhle funguje. Ale chce to zkusit nanečisto doma, kdybych se náhodou v nějakém detailu mýlil. Hodně štěstí...:)
  • 0

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 19:47

Osobně bych zkusil spojit oba soubory "ručně". Otevřít soubor s trasou, vybrat "trasu" - úsek označený " <trk> </trk>" a dát je mezi poslední definici bodu a ukončení souboru (tagy </wpt> a </gpx>). Ovšem zkušenosti nemám, mám GPS Map 60-ku, která s PQ-čky nepracuje, tak je nepoužívám. Berte to jen jako návrh :-)
  • 0

#4 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2013 - 19:52

MS nic neořeže, jen musíš vždy ukládat jako .gpx - pokud uložíš jako .gdb, tak to skoro vše zmizí
  • 0

#5 SAFA_CZ

SAFA_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 8:01

Basecamp určitě zkusím... A ukládám zásadně jako GPX, nebudu snad do adresáře GPX navigace nahrávat databázový soubor GDB. Dnes se mi vrátila navigace a opět sem zkoušel a musím říct, že tomu tak je, jakmile do souboru přidám trasu, keše již nejsou jako poklady...
  • 0
..:: ŠAFA_CZ ::..

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 10:00

Zajímalo by mě, zda to dělá i při tom ručním přidání trasy... Předpokládám, že si Mapsource změní něco v hlavičce. Při ruční editaci by se nemělo nic změnit.
  • 0

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2013 - 11:06

SAFA_CZ napsal/a:
Basecamp určitě zkusím...


A ukládám zásadně jako GPX, nebudu snad do adresáře GPX navigace nahrávat databázový soubor GDB. Dnes se mi vrátila navigace a opět sem zkoušel a musím říct, že tomu tak je, jakmile do souboru přidám trasu, keše již nejsou jako poklady...


.gdb má MS nastaveno jako implicitní soubor pro uložení
trasy si dělám pořád - otevřu .gpx co dorazí v PQ a podle vybraných keší natahám trasy a v gps mám po exportu kompletní listingy (teda pokud nejsou extra dlouhý)

Basecamp jsem kdysi zkoušel a za 10 minut byl smazán, vůbec se mi nelíbil
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama