Přejít na obsah


Fotka

Geoget bugy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 lukasik

lukasik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 16:57

Zdravim, Vyzkousel jsem geoget, ma hodne funkci, ale programatorsky katastrofalni, resize okna na 10 sec ... vyber databaze nekolik sec ... atp docela sila :(. Pri importu kesek se neimportujou premium cash (ackoliv mam premium account) ... A assi mozna radeji nez milion funkci bych dal prednost tomu aby to fungovalo jako program ...
  • 0

#2 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:05

Nemůžu napsat nic jiného než , tak si takovej program napiš a tyhle chytrácký keci si schovej.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:08

Prima kritika. Zajimave je, ze to pouziva nekolik tisic lidi a tem to funguje. Jestli tedy nebude problem jinde. Kuprikladu mam v databazi celou CR vcetne vsech PM kesi + nejake okolni zahranicni kese a nemam s tim problem. Nechces byt trochu konkretni? Uvidis, ze se najde reseni. Co jsi delal, jak jsi delal a co to udelalo nebo neudelalo?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 lukasik

lukasik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:10

Psal jsem si takovejhle program pro web ... Ale potreboval jsem jeste neco co nebude ciste webove, proto ; Co jsem delal, krom instalace vlastne absolutne nic a uz pri zakladni instalaci a nasledujicim resizu z mensiho okna na fullscreen trva onech 10 sec... bez pluginu, jen zakladni program - win 7 @ 64 bit ... Jinak je tam iportovano cca 250 kesek
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:28

Tato operace okamzita. Jedine ze by v tu chvili neco delal. Prvni spusteni je pomalejsi, protoze inicializuje cely datovy adresar a databazi (prazdnou). Kazde dalsi spusteni jiz jen kontroluje datovy adresar, zda v nem neco nechybi. Pak se jeste nacitaji pluginy, to take muze chvili trvat, ale jakmile aplikace bezi, je zvetseni na celou obrazovku okamzite.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:39

lukasik napsal/a:
Pri importu kesek se neimportujou premium cash (ackoliv mam premium account) ... A assi mozna radeji nez milion funkci bych dal prednost tomu aby to fungovalo jako program ...


možná je problém v tom, že tam máš naimportované cashe a cache :)
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:51

lukasik napsal/a:
Psal jsem si takovejhle program pro web ... Ale potreboval jsem jeste neco co nebude ciste webove, proto ; Co jsem delal, krom instalace vlastne absolutne nic a uz pri zakladni instalaci a nasledujicim resizu z mensiho okna na fullscreen trva onech 10 sec... bez pluginu, jen zakladni program - win 7 @ 64 bit ... Jinak je tam iportovano cca 250 kesek

Mně to funguje hned, a mám jich tam cca 95000.
  • 0

#8 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 17:58

@lukasik: koukal jsem cos tu kdy napsal a našel tohle zajímavé vlákno: http://www.geocachin...950#post_217950 něco mi to připomíná a jak píšeš "Psal jsem si takovejhle program pro web" :))))
  • 0

#9 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 18:17

Jj zase nějakej podělanej web z finálkama.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 19:21

Lukasiku, myslis, ze jsou vsichni tak blbi, aby vesele pouzivali program, ktery by se takto choval? Mohu te ujistit, ze ja bych byl prvni, koho by takove chovani nastvalo. Ale rozhodne bych takto chovajici se program nepoustel mezi lidi.
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:15

Vložený obrázek
  • 0

#12 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:32

Nikdy mě nenapadlo to zkoušet, protože maximalizovaná okna obvykle nepoužívám, ale fakt je, že při maximalizaci se mi cca 5 sekund překreslují toolbary - input box Seznam a comboboxy zvolna jedou doprava a teprve až dojedou, dokreslí se zbytek a GG ožije. Nezáleží na velikosti databáze ani výběru seznamu. Podobně se to chová i při přetahování toolbarů myší. Win7 Home, 64bit, GG 2.7.6.708
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:42

Jo, na tohle si kdysi nekdo stezoval. Problem je v tom, ze me se to nikde ani na jednom ze ctyr pocitacu (s XP i W7) neprojevuje. Ty toolbary jseou Micorosfti komponenta, a nejak se to na kazdych windows chova jinak. V historii jsem od postizenych lidi pochytil, ze nekterym pomohla aktualizace systemu, MSIE, jinemu zase pomohla aktualizace grafickeho ovladace.
  • 0

#14 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:11

nemám s tím naprosto žádný problém švihá to ďábelsky rychle... nějaký resize a podobný jsou tak rychlý, že to nevnímám... a ty toolbary když tam mám zaplejch hoodně pluginů jsou v rámci 1-2 s což mi nepřijde nějak podstatné a v DB nějakých 64000 keší a selekty/filtry fungují úměrně složitosti naprosto vyhovujícně...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#15 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:14

HaLuMa napsal/a:
Jo, na tohle si kdysi nekdo stezoval. Problem je v tom, ze me se to nikde ani na jednom ze ctyr pocitacu (s XP i W7) neprojevuje.

Ty toolbary jseou Micorosfti komponenta, a nejak se to na kazdych windows chova jinak. V historii jsem od postizenych lidi pochytil, ze nekterym pomohla aktualizace systemu, MSIE, jinemu zase pomohla aktualizace grafickeho ovladace.


Mam taky W7 a pri maximalizaci okna je tam _postrehnutelne_ zdrzeni. Ale protoze jsem maximalizoval GG poprve prave pred chvili jen proto, abych to vyzkousel, nijak mi to nevadi.

Co se tyce stiznosti zakladatele vlakna na pomalost vyberu databaze, tipoval bych na pomalost jeho disku pri zalohovani databaze (nebo extremne velkou databazi).

BTW, jaka je maximalni velikost databaze? Mam jednu > 1GB a beha to stale dobre.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:22

maximalni velikost databaze je prakticky dana tim, co ti utahne hardware, tedy dokud se ti to (z principu) nahodne prehrabovani v tak velkem souboru na disku bude provadet rozumne rychle. Teoreticka maximalni velikost Geogeti databaze je totiz 4TB.
  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 23:16

To překreslování ikon je trochu vidět, ale odhadem mi to dělá tak 1 sekundu. Daleko větší zdržení nastává při práci s databází. Když jsem to teď zkoušel drobná změna velikosti okna byla skoro okamžitá, větší asi tu vteřinu... Ale většinou velikost okna neměním... Ovšem mezitím jsem vypnul a zapnul GG a přitom se mi zálohovala databáze (asi 450 MB), takže start programu trval asi 1 minutu (možná déle, neměřil jsem to), což už bylo horší čekání... Občas se mi "sekne" hledání před CTRL+F při nahraném seznamu keší, když chci nějakou keš vyhledat (když je seznam prázdný, tak to tak dlouho netrvá). To to pak vypadá, jako by se program zasekl, ale nakonec to kešky vyhledá. Ovšem je zajímavé, že je to jen někdy... Jindy to je během vteřiny nalezené.
  • 0

#18 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 0:13

DrakMrak napsal/a: ...což mi nepřijde nějak podstatné a v DB nějakých 64000 keší a selekty/filtry fungují úměrně složitosti naprosto vyhovujícně...


To by mě zajímalo jakým způsobem udržuješ tahle velkou databázi stále aktuální? Přes GeoJarry?
  • 0

#19 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 5:15

PQ a API funkce jsou k udrzovani databaze mnohem praktictejsi nez Geojarry :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#20 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 5:34

jen takovy rychly postreh...ti co tu reklamuji pomale prekreslovani maji 64bit system...nemuze to souviset???...v praci mame par programu, ktere maji ciste 32bit knihovny a na 64bitovych systemecvh bezi znatelne pomaleji.
  • 0

tarmara.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama