Přejít na obsah


Fotka

Moje problémys GG a pár návrhů, jak je vyřešit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 11:29

Kreten8 napsal/a:
UPDATE: Jen doplním, že ono by to šlo třeba řešit jedním zaškrtávacím políčkem v tom okně "Stažení kešek" s názvem např. "Dodatečně stáhnout kešky z databáze, které nebyly aktualizovány", tím by si každý mohl říct, jestli to chce udělat nebo nechce a ti méně zdatní by měly po starostech a měli by jistotu, že mají vše aktuální v okruhu, co stahují.


Presne tuto moznost jsem zminovat o par prispevku vys. :-) Ale nejsem si jist, zda to za tu praci stoji - nevim, nakolik je to pracne to doplnit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 11:47

je to marný, je to marný, je to marný
  • 0

#63 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 12:49

Kreten8 napsal/a:
Jak řešíte problém vy ostatní s tím, že v GG máte kešky, které už jsou v archivu, ale GG je stále exportuje a vy je tedy máte v navigaci a tak je hledáte?


Ty jsi tedy rozvláčný pisálek :-)

Když připravuji data k exportu do POI, tak kontroluji keše, co dlouho neměly log.

Když se chystám jen na výlet a připravuji dejme tomu 200 keší, tak kontroluji všechny keše.

A klidně jde aktualizovat celý obsah databáze, ale to chvilku trvá.

Používám kontrolu stavu z GG.

Možná by nebylo špatné, kdyby si sám GG vedl položku, kdy naposledy byl daný záznam v databázi aktualizován. Kdyby to byl třeba TAG, tak to umožní setřídit podle data aktualizace a zkontrolovat status keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#64 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 13:04

Ale GG takovou polozku ma. Dokonce ma kazdej bod (tzn. i WP) svoji vlastni.
  • 0

#65 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 13:31

petulinka1 napsal/a:
Ale GG takovou polozku ma. Dokonce ma kazdej bod (tzn. i WP) svoji vlastni.


Pak ale nevím, co tady tak dlouho řešíte, když stačí přidat jeden sloupec, zobrazit nearchivované keše a setřídit podle data poslední aktualizace.

A hned je vidět, které listingy je třeba prověřit aktualizací stavu.

Doplněno:
Ještě by se hodilo, kdyby se kontrola, jestli je keš aktivní, disable nebo archived, nezaznamenávala jako aktualizace. Myslím, že většina lidí si pod pojmem aktualizace představí něco jiného.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#66 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 13:38

My to neresime, to resi Kreten8 :D Co se tyce tvyho navrhu, tak uz se to resilo nekolikrat, jen to jaksi jeste nikdo neudelal :D
  • 0

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 15:54

Jak to ze neudelal? Vzdyt je ve filtrech moznost filtrovat absolutne nebo relativne podle aktualizace kese. Vubec neni treba si tuto hodnotu davat do sloupce (i kdyz ja ji tam mam), staci jen nastavit filtr a vysledek zobrazit.

Kolombo, pod slovem kontrola si snad vsichni lidi predstavi neco jineho nez to, co aktualizace stavu dela, tedy nastaveni stavu aktivni/disablovana/archivovana na aktualni hodotu. Takze v tomto pripade si myslim, ze aktualizace data v souvislosti se spustenim teto funkce je v naprostem poradku.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 18:15

Já bych to zase tak nehrotil. Situace je totiž v reálu taková, že když vyjdu do terénu, tak do archívu může zrovna padnout pár krabiček, na které jsem vyrazil a stejně o tom nevím. Jediná možnost je online kontrolovat stav kešek přímo těsně před jejich hledáním. Což dělám vždy, když nemůžu krabičku delší dobu (> 30 sekund) najít a opravdu mě občas překvapí nečekané disable. V GG to řeším ani nevím jak, ale na archivovanou kešku jsem nešel ani nepamatuju :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#69 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 19 květen 2013 - 18:45

No já právě kdyř někam jedu, tak on-line přístup nemám, takže třeba loni jsem si stáhnul oblast Orlických hor, kam pravidelně jezdíme do Sněžného a když jsem si to letos zaktualizoval, tak na mě vykouklo několik desítek kešek, které se mi nezaktualizovaly, protože jsou v archivu. A protože jsem o této nectnosti dosud neměl tušení, tak moc nechybělo, abych si do navigace vyexportoval i ty zaarchivovaný. Jen díky náhodě jsem si tohoto problému všimnul. A protože si myslím, že podobně na tom může být celá řada uživatelů GG, protože na tohle není nikde pořádně upozorněno, tak jsem si dovolil navrhnout řešení, jak by to GG mohl sám řešit, aby se v databázi nehromadily kešky, které mají být už ve stavu archive. Je bohužel smůla, že se zde vyjadřují jen asi 3 jedinci, kteří s GG umí velmi dobře pracovat a ostatní, které by mohl podobný problém trápit jsou nějak stranou - a řada z nich možná také netuší, kolik kešek v databázi má aktivních, i když už jsou dlouho zaarchivovaný. A jen minimum z nich zareagovalo na mojí otázku, jak tento problém v GG řeší.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 20:20

Tak si to tu ctu, a musim se vratit k te zatezi - Geoget je schvalovany Groundspeakem, vcetne toho, v jakych davkach jake operace provadi. Groundspeak proti soucasnemu stavu nemel namitek, a pokud by mel pocit, ze jim nejak nad miru geoget vytezuje servery, maji dost moznosti, jak provoz z Geogetu omezit. Takze o zatez gc.live si fakt nedelej starosti!
  • 0

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 20:41

gord napsal/a:
Jak to ze neudelal? Vzdyt je ve filtrech moznost filtrovat absolutne nebo relativne podle aktualizace kese. Vubec neni treba si tuto hodnotu davat do sloupce (i kdyz ja ji tam mam), staci jen nastavit filtr a vysledek zobrazit.


Jo, je to tam, ale název té záložky je tak trochu zavádějící.

Fakt je ten, že takhle se dá tak problém vyřešit, jen to nebude automaticky, při stažení.

gord napsal/a:
Kolombo, pod slovem kontrola si snad vsichni lidi predstavi neco jineho nez to, co aktualizace stavu dela, tedy nastaveni stavu aktivni/disablovana/archivovana na aktualni hodotu. Takze v tomto pripade si myslim, ze aktualizace data v souvislosti se spustenim teto funkce je v naprostem poradku.


Pod pojmem aktualizace si já představuji aktualizaci listingu, waypointů a podobně. Nic z toho kontrola stavu nedělá :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 21:10

kdyz to vezmu jeste z dalsi strany, tak nekde je bookmark, nebo jen seznam gc kodu kesi co jsou archvovany, ne? tak si ho muzu v ramci aktualizacni davky v combine importnout a je to, ne? ja to resim zase uplne jinak
  • 0

#73 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 21:12

mikrom napsal/a:
ja to resim zase uplne jinak


A jak, prosím ???

Celá ta debata je o tom jak to řešit ...

Ten seznam archivovaných keší nemusí být aktuální.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 21:25

kolombo napsal/a:
Pod pojmem aktualizace si já představuji aktualizaci listingu, waypointů a podobně. Nic z toho kontrola stavu nedělá :-(


V drtive vetsine pripadu dochazi ke zmene logu, mene casto ke zmene stavu. Ostatni se meni jeste mene.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 21:25

ani GJ ani PQ, asi tak B)
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 7:57

kolombo napsal/a:
Pod pojmem aktualizace si já představuji aktualizaci listingu, waypointů a podobně. Nic z toho kontrola stavu nedělá :-(


A jakou cestou tam cpes ty listingy nebo waypointy? Vsechny cesty, ktere mne napadaji, aktualizaci stavu udelaji.
  • 0

#77 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 8:21

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:
Pod pojmem aktualizace si já představuji aktualizaci listingu, waypointů a podobně. Nic z toho kontrola stavu nedělá :-(


A jakou cestou tam cpes ty listingy nebo waypointy? Vsechny cesty, ktere mne napadaji, aktualizaci stavu udelaji.


Trochu se nám ta diskuse rozmělnila ...

kolombo napsal/a:
Doplněno:
Ještě by se hodilo, kdyby se kontrola, jestli je keš aktivní, disable nebo archived, nezaznamenávala jako aktualizace. Myslím, že většina lidí si pod pojmem aktualizace představí něco jiného.


Moje původní připomínka byla tohle. Domnívám se, že kontrola stavu aktualizace není. Pokud i u kontroly nastavíme datum, že keš byla aktualizována, ztrácí to datum aktualizace trochu smysl.

Keš mohla být, například, převedena z disable do active s podstatnou změnou listingu a WP, ale tahle data kontrola stavu neřeší. Přesto se záznam v databázi tváří, že aktualizován byl :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 8:50

Kazda kes ma spousty ruznych polozek. Stav je jedna z nich. Proc zrovna tahle by to datum menit nemela, a jina ano? Rozhodovat se, ktera polozka cas aktualizace zmeni a ktera ne, to je hovadina. Zvlaste, kdyz zrovna aktializace stavu je nejcastejsi prakticke vyuziti toho casu aktualizace. A jestli nekdo navrhne, ze by kazda polozka mela mit svuj samostatny cas aktualizace, tak ho poslu rovnou do prdele. :@
  • 0

#79 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 9:12

HaLuMa napsal/a:
A jestli nekdo navrhne, ze by kazda polozka mela mit svuj samostatny cas aktualizace, tak ho poslu rovnou do prdele. :@


Takhle můj návrh nezněl.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#80 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 9:14

kolombo napsal/a:
Moje původní připomínka byla tohle. Domnívám se, že kontrola stavu aktualizace není. Pokud i u kontroly nastavíme datum, že keš byla aktualizována, ztrácí to datum aktualizace trochu smysl.

Keš mohla být, například, převedena z disable do active s podstatnou změnou listingu a WP, ale tahle data kontrola stavu neřeší. Přesto se záznam v databázi tváří, že aktualizován byl :-(


Snad Haluma promine, ze mu vrtam do jeho remesla, ale kdyz uz jsme s tim ja zacal ... Pokud moc placam nesmysly, jiste me opravi.

Neexistuje funkce Kontrola stavu. Je jen Aktualizace stavu. Takze podle me jde o opravnenou zmenu data v polozce datum aktualizace kese. On zaznam o kesi aktualizovan byl.

Pak existuje treba jeste polozka geolist.dtupdate2, ktere hovori jen a pouze a datu zmeny lisingu, nikoli jeho aktualizace. Tedy tato hodnota se zmeni jen v pripade, ze listin byl aktualizovan, doslo k jeho zmene od predchozi verze.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama