Přejít na obsah


Fotka

Soutez o nejlepe provedenou kes


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 12:16

Pripominame vsem zajemcum o ucast, ze muzou posilat do souteze o nejlepe provedenou kes sve krabicky. Adresu k zaslani nebo blizsi informace ziskate na mail [mail]mikisi@geokladno.cz[/mail]. Hlasovani probehne v prubehu eventu Terezinske hry 25.5.2013 - http://coord.info/GC48H2K

V minulych dnech k nam dorazili prvni kousky do souteze a musime rict, ze opravdu konkurence je velika a co kousek to nadhera - takove krabicky (jestli se to takto da jeste nazvat) je radost v realu pak naleznout.

Vyrobce ocenene kese ziska peknou geocacherskou cenu.
  • 0
mikisi.png

#2 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 12:49

Bude někde připíchnutá galerie krabiček? To musí být lahoda pro oči.
  • 0

#3 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 13:00

Taky doufám že i pro ty kteří se do Terezína nedostanou bude nějaká galerie, aspon po hlasování :)
  • 0

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 13:15

Přihlásit keš musí owner sám? Zrovna o víkendu jsem jednu luxusní cestou na event viděla, určitě dala plno práce. Zabodovala u řady mnohem zkušenějších kačerů, kteří mají s čím porovnávat - podle mě by do soutěže patřila. Takže co, mám napsat ownerovi, jestli by keš nechtěl pomocí fotky přihlásit ? PS: schválně jsem se na ni podívalaa momentálně má 51 F bodů:o
  • 0

#5 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 14:47

Hlasovani bude probihat pouze na eventu. Foto urcite zverejnime na webu nebo minimalne v galerii eventu. Do souteze muzete posilat i foto ale osobne si myslim, ze vetsi sanci a i vyhodu budou mit kese, ktere budou na miste realne vystavene. Urcite kazdy mi da za pravdu, ze videt peknou kes v realu je nesrovnatelne se sebelepsi kesi na fotce. Tvurce takove krabicky nemusi byt pritomen na eventu - krabicku po eventu vratime.
  • 0
mikisi.png

#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 18:15

Smogeo napsal/a:
Ale to není u mě žádnej kumšt, udělat načančanou krabku, třebas ovládanou hlasem. Kumšt je udělat krabku která vydrží sníh a mráz, hromy a kroupy, a hlavně neohrabaný ruky kačerů.

Souhlasím s tebou. Ono je to hezké, hezká krabka, ale při prvním zmizení takové krabky obvykle končí rovnou v archivu. To raději klasickou krabku, kterou owner v případě ztráty dokáže obnovit.
  • 0

#7 malinka.petr

malinka.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:19

ono i takova PETka muze byt favorit na vitěze B)
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:40

Původně jsem myslel, že se jedná o zasílání návrhů a fotek svých krabiček a pak koukám, že ono se musí hned celé kešky... Myslím, že by bylo spravedlivější posuzovat vše podle fotek - i s umístěním a okolím kešky... Vidět samotnou kešku mi přijde jako docela neobjektivní hodnocení... Pro mě je důležité i kde je keška umístěna a jaký má listing... I sebehezčí keška umístěná na průměrném či podprůměrném místě pro mě osobně na hodnocení dost ztrácí, kešky by se měly hodnotit jako celek... Osobně jsem si říkal, že bych mohl jednu svou novinku, na které jsem si dal práci, přihlásit, ale pak jsem pochopil, že se jedná o posílání kešek a posílat ji celou určitě nebudu... Co by pak lidi v terénu lovili ;-) Raději udělám radost pár lidem, co si ji odloví na místě...
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:49

Poněkud akademická soutěž...s krabičkami, co nikdy nebyly a nebudou k lovení v reálu.
Vymyslel jsem taky hodně úžasných krabiček, které ale po zvážení do terénu nikdy nedám, protože by nevydržely běžný provoz.
  • 0

#10 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 21:22

Třeba krabka co poslala geokolegyně je téměř kopií mé krabky která v terénu je. Pravda, už dvakrát ukradená, ale obnova bude v původním stavu. Kolik takových bude je otázka... i tak, aspon nápady jiných můžou být inspirativní, takže pořád +.
  • 0

#11 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 23:12

dr.vota napsal/a:
Poněkud akademická soutěž...s krabičkami, co nikdy nebyly a nebudou k lovení v reálu.
Vymyslel jsem taky hodně úžasných krabiček, které ale po zvážení do terénu nikdy nedám, protože by nevydržely běžný provoz.


Je to stejne jako kdyz jdes na vystavu aut a vidis tam i luxusni znacky, ktere v zivote si nekoupis - nebo kdyz takovy vuz vidis na ulici vetsinou te zaujme a venujes mu pohled ale vis ze ti nikdy nebude rikat pane. Takovych prikladu by se naslo - pro kazdeho chlapa je prijemne se poohlednou za zenskou krasou presto, ze vis ze tuto zrejme neulovis :);)

Stejne to je i se soutezi - muzes se na krabicku podivat jak je vymazlena a jak si s ni nekdo dal praci - Je na kazdem kdo do souteze posle prispevek a jak ho obohati treba popisem ulozeni atd.

Je to hlavne pro radost a poteseni. A jak uz nekdo zminoval, taky jako inspirace pro ostatni.
  • 0
mikisi.png

#12 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 23:38

Nevím no... přide mi docela skoda vystavovat fotky kesí na výstavě, protože si pak spousta lidi zkazí to překvapení v terénu. Místo takoveho toho juuu to bude "to jsem videl na fotce". Je fajn ukazat par keší pro ispiraci, ale vystava... nevim no.
  • 0

#13 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 5:13

mikisi napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Poněkud akademická soutěž...s krabičkami, co nikdy nebyly a nebudou k lovení v reálu.
Vymyslel jsem taky hodně úžasných krabiček, které ale po zvážení do terénu nikdy nedám, protože by nevydržely běžný provoz.


Je to stejne jako kdyz jdes na vystavu aut a vidis tam i luxusni znacky, ktere v zivote si nekoupis - nebo kdyz takovy vuz vidis na ulici vetsinou te zaujme a venujes mu pohled ale vis ze ti nikdy nebude rikat pane. Takovych prikladu by se naslo - pro kazdeho chlapa je prijemne se poohlednou za zenskou krasou presto, ze vis ze tuto zrejme neulovis :);)

Stejne to je i se soutezi - muzes se na krabicku podivat jak je vymazlena a jak si s ni nekdo dal praci - Je na kazdem kdo do souteze posle prispevek a jak ho obohati treba popisem ulozeni atd.

Je to hlavne pro radost a poteseni. A jak uz nekdo zminoval, taky jako inspirace pro ostatni.

Přirovnání malinko pokulhává, protože jak auta tak i ženské jsou většinou funkční a použitelné, ne jen modely. Jestli to chápu dobře, tak bys musel nabízet srovnání s krásnou figurínou, nebo miniaturou super auta ;)

Ale nechci předem spekulovat, třeba to bude hezká výstava ;)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 5:43

Jedna (dvě) technické. To kvůli tomu disabluje owner svoji keš, aby nad ní někdo mohl v Terezíně masturbovat? Např. Berx a jeho keše na Brněnsku, Alke z Berounska? No to z vás budou mít kačeři radost, až přijedou na místo a tam: "Sorráč, keš je v Terezíně." Nebo bude možnost si v Terezíně všechny ty keše zalogovat jako nalezené. Kua, to už bych tam zjel. Fakt už nevíte, co byste vymysleli za 3,14čovinu, abyste v eventovým přetlaku nalákali co nejvíc lidí na vaši akci.
  • -1

#15 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 5:55

V zasade podepisuju, v loni ten Terezin byla neskutecna pecka, ale zacina se to zvrhavat v neco uplne jineho. Je to skoda, protoze o takovehle multi akce uz nemame zajem, jedny Nebilovy stacili. Skoda toho :(
  • 0

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 6:16

KaMo_cz napsal/a:Fakt už nevíte, co byste vymysleli za 3,14čovinu, abyste v eventovým přetlaku nalákali co nejvíc lidí na vaši akci.

Něco jako způsob tohoto eventu zdá se mi poněkud nešťastný?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 6:26

honny napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:Fakt už nevíte, co byste vymysleli za 3,14čovinu, abyste v eventovým přetlaku nalákali co nejvíc lidí na vaši akci.

Něco jako způsob tohoto eventu zdá se mi poněkud nešťastný?

A bude hůř. Tržní potenciál geocachingu se rychle zvyšuje.
  • 0

#18 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:02

A co to selé spíše pojmout jako uměleckou soutěž? Fukčnost a odolnost kešky by byly podružné a hodnotilo by se pouze umělecké zpracování. Takto by si mohli kačeři popustit uzdu fantazii i za cenu toho, že v terénu keška nikdy nebude.

Ve Zlíně se v rámci filmového festivalu každoročně pořádá výstava filmových klapek. Jsou to krásná umělecká díla a nikdo nepočítá s jejich použitím v praxi.
  • 0

#19 SpeedyGT

SpeedyGT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:08

A je to pak ještě keška, když už z jakýchkoli důvodů není použitelná pro normální provoz?
  • 0
zeland.hermansky.net - Web kačerů Speediholky & Simála o cestě po Novém Zélandu
geo.hermansky.net - Můj web pro kačery (gps kontrolor, převodník souřadnic)

Náš profil na geocaching.com

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:22

Hmm, dost divné v případě kešek, dělat "modely" kešek jen na výstavu... Vyhraje to ten, co udělá nejlepší model? Tak to by se mi nelíbilo už vůbec... Podle mě by to byla zajímavá soutěž, kdyby byla nastavena jako: - ukázka listingu - fotky z umístění kešky - fotky kešky + fotku, kde je umístěna (i když to znamená nápovědu). Člověk by mohl kešku hodnotit jako celek (ne jen jako něco, co si dotyčný vystaví doma v obýváku - to můžu vzít taky staré vyřezávané kukačky, místo kukačky umístit vyjížděcí kešku, která vyjede, když se ciferník nastaví na celou hodinu a keš bude vypadat úžasně... Jenže ven by něco podobného nikdo nedal... PS.: Popravdě řečeno mně se způsob Terezínského eventu taky moc nezamlouvá. Je to o tom, jak si něco dokázat a jak na jedno místo nalákat co nejvíce lidí, kteří chtějí konzumovat najednou hodně zábavy... To už pak pro mě trochu postrádá ten smysl eventu (ostatně jako většina dnešních mega eventů, na které zatím neplánuji jezdit). Sice se člověk setká s lidmi, ale s kým se pořádně seznámí, když pospíchá zase někam dál, aby měl další bod... Osobně dělám CITO v Josefově jako jeden celovíkendový event s tím, že je tam brigáda, prohlídka podzemí i večerní hra (+ přenocování v pevnosti ve stanech atp.), většinou se sešla parta prima lidí s tím, že se doufám všichni dobře bavili, i když to bylo jen za jeden bod...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama