Přejít na obsah


Fotka

Soutez o nejlepe provedenou kes


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:15

Roman Jaromer : mluvis mi uplne z duse +1000 Tohle uz pro nas vypada jako neco uplne jineho nez hra na hledani a to vcetne vystavy nejhezci postovni schranky :(
  • 0

brundi
 


#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 9:51

Tak já nevím, Máňo... :D Moc nechápu, proč z tý výstavy nebo soutěže tolik lidí zas má kopřivku. Samozřejmě, že ne každá vymazlená specialita je taky dobrá v terénu, ale to snad je taky na hodnotících, aby toto vzali v úvahu při hlasování, ne? Předpokládám, že hlasující jsou převážně kačeři, kteří mají už svoje zkušenosti, a poznají, jestli něco, co hezky vypadá, je taky použitelný nebo ne. Já považuju takovou výstavu za chvályhodný počin a nějaký soutěžení o nejlepší keš vidím jako podružný a nepodstatný. Podle mě jde hlavně o inspiraci, o to, že v poslední době se to všude hemží úplně zbytečnejma ošklivejma nebo fádníma krabičkama, a má tedy nějakej smysl ukázat, že neni nutný všude cpát lock-lock (v lepším případě) do pařezu nebo "hrobečku" z kamení, že i zaokapovku v centru Prahy lze pojmout jinak než filmovku nebo tikťakovku s magnetam atd. Nebo si myslíte, že to triko s nápisem TFTC nebo obdobnej artefakt, bude až tak cenný, že je třeba vítězi jeho výhru závidět? Je samozřejmý, že hezkou keš nedělá jen extra krabička, ale taky myšlenka, to, čemu je keš věnovaná, pěkně udělaný listing, dobře vybrané umístění a spoustu dalších věcí. Ale o tom tahle výstava není, je o krabičkách. Jestli někdo chce vyhlásit soutěž o nejlepší listing, o nejvtipnější šifru v mysterce nebo o nejkrásnější lokalitu pro keš, má přece možnost, nikdo mu nebrání. Jsem přesvědčená, že pořadatele téhle konkrétní soutěže vede hlavně snaha o zvednutí úrovně keší u nás, že z toho organizování nemají nic než spoustu starostí, tak fakt nevim, proč je za to ještě obviňovat z komerce, shazovat a kritizovat. Komu tenhle styl nesedne, ať tam prostě nejezdí a je to.
  • 0

#23 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:08

já se také rád podívám na hezké škatulky a inspiruji se když už tu máme ty nejnavštěvovanější škatulky... já jsem na tu soutěž celkem zvědav. Ono vůbec hodnocení škatulek je takové ošemetné, někdo může zaplácat u samurajovi pomsty, ale píchněte jí někam v centru na ulici. A další může zaplácat u těch v centru, které splývají s prostředím, jenže vystavit takovou v soutěži...jestli tam takové budou, tak by měly být obohacené fotografií, kde se nacházejí:) a samozřejmě další věc je, jestli je nutné stahovat je z terénu, kvůli nějaké soutěži...často stačí jen ta fotka, video apod.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#24 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:09

Tak já taky nevím, Máňo :D ... jde hlavně o to, proč dělat výstavu krabiček, které třeba nikdy ani v terénu nebudou, takže se kešemi nikdy nestanou. A pokud by byla podstatou reálná fungující keš, tak pardon, ale je holý nesmysl vláčet pikslu někam na event a vytrhávat ji z jejího přirozeného prostředí, kvůli tomu ji disablovat/enablovat nebo tam docasne dat jinou atd atd... Prece funkcnost a krasu krabice dokaze slusne popsat i hezky nafocena dokumentace, a neni treba slozitych a treba i zbytecnych ukonu k tomu, aby pak hodnotici nebo navstevnici na fyzicke krabce vytrzene z kontextu hodnotili, jestli nahodou tenhle a tamten pantik fajně sedi :D
  • 0

brundi
 


#25 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:15

brundi napsal/a:
Tak já taky nevím, Máňo :D ... jde hlavně o to, proč dělat výstavu krabiček, které třeba nikdy ani v terénu nebudou, takže se kešemi nikdy nestanou. A pokud by byla podstatou reálná fungující keš, tak pardon, ale je holý nesmysl vláčet pikslu někam na event a vytrhávat ji z jejího přirozeného prostředí, kvůli tomu ji disablovat/enablovat nebo tam docasne dat jinou atd atd... Prece funkcnost a krasu krabice dokaze slusne popsat i hezky nafocena dokumentace, a neni treba slozitych a treba i zbytecnych ukonu k tomu, aby pak hodnotici nebo navstevnici na fyzicke krabce vytrzene z kontextu hodnotili, jestli nahodou tenhle a tamten pantik fajně sedi :D

Taky se dá prostě udělat kopie nebo mírně zmodifikovaná kopie a funkční keš nechat tam, kde je, pane kolego, ne? :D Kdybys viděl Slanečkovy krabky z Geokuchařky, tak se poslintáš i na výstavě a ani nemusíš lézt někam po laně na strom :D.
  • 0

#26 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:21

:D:D:D tak nevim,ale tohle uz mi prijde absurdni, kopie nebo zjednodusene kopie jsou proste zbytecna prace navic, proste mi to prijde vic a vic komplikovanejsi
  • 0

brundi
 


#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 10:33

brundi napsal/a:
:D:D:D

tak nevim,ale tohle uz mi prijde absurdni, kopie nebo zjednodusene kopie jsou proste zbytecna prace navic, proste mi to prijde vic a vic komplikovanejsi

Neříkala jsem zjednodušené, ale zmodifikované. A práce navíc to nemusí bejt, když je keš ve městě, tak se krade a musíš stejně každou chvíli dělat novou :D. Tak máš aspoň potom hned po ruce záložní.

Ostatně, přijde mi, že tohle už je celkem na volbě každého soudruha, který se rozhodne výstavu obšťastnit svým geniálním výdobytkem. Jestli si kvůlivá tomu vypne na tejden vlastní keš, to už je jeho boj. Předmětem mého příspěvku bylo především pozastavit se nad tím, proč tolik lidí nadává na pořadatele, kteří se snaží o něco smysluplnýho, a říká, jak je ta výstava blbá. Tohle kritizování každýho, kdo se pokusí pro ostatní něco udělat, mi přijde hrozně destruktivní.
  • 0

#28 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 11:12

Taky bych tam mohl přispět některými svými kešemi, ale jednak mi přijde dost divné, že by někdo cizí mohl zaslat mou keš do soutěže a vystavovat to, co chci, aby bylo skryto, jednak já se obvykle třeba snažím, aby byly zajímavé všechny stage, ne jenom pouze finálka, takže bych musel posílat komplet listing se všemi stagem a ještě nejlépe s vyobrazenými šiframi, aby se už nikdo nemusel namáhat s jejich obcházením... Na fóru přeci existuje vlákno, kde jsou luxusní kešky vyfocené, bez hintu, bez popisu a souřadnic, k čemu je tedy ještě tahle soutěž? Aby si mohli autoři soutěže poté zvolit ty nejlepší keše z ČR, na které se vydají? :| A navíc, většina mých keší je pevně zabudovaná na místě, asi tak jako většina luxusních krabiček, které jsem kdy našel, už vidím, jak budou všichni celí žhaví a své výtvory budou vyndávat a přesouvat na nějaký pochybný event.
  • 0

#29 tempoteam

tempoteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:04

Vzhledem k tomu, ze se mi zda, ze tu prevazuje negativni nazor na vystavu a vubec celou akci. Tak musim pridat svuj nazor. To co je na geocachingu asi vubec to nejlepsi, je to, ze kazdy si muze najit neco jineho co ho bude bavit, takze ja se do Terezina moc tesim a organizatorum moc fandim a obdivuju je - jsem presvedcen, ze zadny z velkych/Mega eventu v CR neni rozhodne komercne nejaky super projekt a myslim, ze jsou organizatori radi, kdyz neskonci v "cervenych". Ja mam pripravene doma nejake krabicky, takze, nez dostanu dost odvahy (zejmena pak po tom co se nedavno delo na "nove" Enigme v Praze) je nekam umistit, tak je vezmu na "vystavu" a treba se dozvim, ze se libi nebo ze ne. Kazdopadne organizatorum dekuji za to, ze timto podpori tvorbu "hezcich" kesek, ktere prece vsichni tak radi nachazime!
  • 0

#30 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:10

tempoteam napsal/a:
Vzhledem k tomu, ze se mi zda, ze tu prevazuje negativni nazor na vystavu a vubec celou akci. Tak musim pridat svuj nazor.
....
Kazdopadne organizatorum dekuji za to, ze timto podpori tvorbu "hezcich" kesek, ktere prece vsichni tak radi nachazime!


Taky mě to mrzí, že se spíše hledají negativa této soutěže. Já to vidím jako prima inspiraci na vytvoření pěkné kešky. Kdybych neměl svoje "vymakané" keše v letající pevnosti, tak bych je určitě rád zařadil do soutěže, protože by mohly posloužit jako inspirace, že keška jde udělat i jinak než jen petka za okapem.

Takže organizátorům držím palce, ať se najde spousta soutěžních kešek a díky jim za stovky hodin, které věnovali přípravě eventu, na který se již moc těším.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 12:47

Já bych to nehrotil. Pokud si někdo chce uchovat překvapení, nemusí na výstavu chodit. A kdo se chce inspirovat, ať přijde. Já viděl parádních keší už hodně a nemyslím si, že by jich tam byla alespoň čtvrtina :-) U svých keší jsem se taky inspiroval jinde. Buď jsem něco podobného viděl (daleko), nebo našel na internetu.
  • 0

#32 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 13:25

Objektivně se prostě vybrat nedá - každému z nás se líbí něco jiného. A sama nevím, čemu bych v hodnocení dala přednost - viz příklad: vymazlené maketě objektu, ke kterému se keš vztahuje ( určitě plno hodin práce a piplání) nebo nápadité kešce, která mě rozesměje ( fakt jsem zrovna ve středu zírala na hint "kravinec pod borovicí a faaakt tam byl, určitě dal autorovi práci - skvěle se na místo hodil, byl kousek od pastviny - i když listing měl za cíl ukázat především jiné místo). Doufám, že takoví autoři se výstavy zůčastní, protože oba mají keše, které je dobré vidět.:) Takže ať vyhraje kdokoliv, především díky všem, kteří nám krásné krabky v terénu chystají.;)
  • 0

#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 4:34

Budou, prosím, někde k vidění slibované fotky exponátů?
  • 0

#34 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 8:58

Za mě můžu říct, že svoje krabičky radši vystavím v terénu... Kdo je bude chtít vidět, ten si je tam najde - není to nijak složité... Proto jsem je taky vyráběl, ne? ;-) Tím nechci výstavu zatracovat, jen mi přijde zvláštní "vyškrábnout" kešku na nějaký čas z terénu a poslat ji kamsi, jako nějakého králíka na výstavu :-D
  • 1

#35 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 9:04

Moc exemplářů tam nakonec nebylo, vítěz byl v podstatě jasný, ale i ostatní exempláře byly opravdu parádní, já osobně hlasoval pro mraveniště, ať udělám soutěž trochu napínavější:D a možnost zalogování vítěze jsem nevyužil, počkám si, až sérii geowest navštívím v terénuB)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 10:05

Jacka_dominikanka napsal/a:
Budou, prosím, někde k vidění slibované fotky exponátů?


Myslím, že zrovna u vítězného exponátu, fotka nestačí :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 16:23

Pokud tam byla nějaká keš z GeoWestu, tak se vůbec nedivím, že vyhrála. I když záleží na tom, která to byla, osobně bych tipoval Dacinku III, tak je taková převozitelná, narozdíl od II. :D
  • 0

#38 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 1:32

Ano, přesně ta tam byla. Na GeoWestu jsem nebyl, takže jsem koukal, ale mnoho jsem o něm slyšel. Abych pravdu řekl, opravdu tam byly pěkné kousky...škoda, že se nedalo dát vícero hlasů.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#39 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 6:48

Kdo nebyl v GeoWestu, jako by nebyl vůbec. :D Je sice pravda, že Berx a Tišnovsko jsou taky vyhlášení, ale přecijen to je jeden člověk, co keše zakládá, tady jich je X desítek a každý má trošku jiné smýšlení a jiný způsob zakládání. Co tak koukám na fotky z Terezína, s Dacinkou jsem se fakt strefil a to mraveniště je od ní taky kousek.
  • 0

#40 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2013 - 10:38

Můžeš napsat něco o GeoWestu? Třeba přes SZ, ale myslím, že by tvoje odpověď zajímala víc lidí a nasměrovala je. předem díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama