Přejít na obsah


Fotka

Atributy u keší... matoucí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 19:11

Chtěl bych otevřít debatu především pro majitele keší a možná bych rád i názor pánů schvalovačů... U keše mohou být atributy, které by měly vystihnout situaci u keše, případně varovat nebo doporučit nějaké ty fíčurky. Narazil jsem na řadu keší, kde jsou atributy zcela nesmyslné... Jedna doporučená dětská keš s kočárkem, ale zároveň jsou třeba potápěčské potřeby. Při odlovu keše je samozřejmě nepotřebujete a netuším proč tedy tento atribut u keše je! Keš věnovaná cyklostezce u řeky, ale atribut loď u ní. Loď není k odlovu keše třeba! Proč tam tedy je? Jak je možný páni schvalovači, že je cca 613 keší s atributem vozíčkář, ale terénem > 1! Dokonce jsou i perly, kde jsou podle atributů třeba běžky, sněžnice nebo horolezení! Páni majitelé keší, zamyslete se nad atributy a narovnejte je tak, ať odpovídají keším. Nebo je to snad všem jedno?
  • 0

#2 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 19:43

.. a ja jsem zase nepochopil, proc tolik lovcu musi polemizovat s atributem Not available in winter a mnozi podle symbolu snehove vlocky chapou symbol jenom jako nedostupna pri spouste snehu. To bude zase flejm....
  • 0

#3 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:15

Pamatuji si, jak sjem se onehdá měl menší při s otcem ohledně atributu ,,Seasonal Access". Tvrdil mi, že se jedná o atribut značící nepřístupnost keše v zimním období, což není pravda, jelikož značí přístupnost keše po všechna roční období. Takže mnohdy jde i do výklad atributů, mnozí ani pořádně nevědí co přesně znamenají. (taky si nepamatuji u všech co znamenají, často se dívám na wiki)
  • 0

#4 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:24

sobikovi napsal/a:
Keš věnovaná cyklostezce u řeky, ale atribut loď u ní. Loď není k odlovu keše třeba! Proč tam tedy je?
Páni majitelé keší, zamyslete se nad atributy a narovnejte je tak, ať odpovídají keším. Nebo je to snad všem jedno?

Možná se budeš divit, ale vím o plno keších, kde je oprávněně jak atribut kola, tak i lodě (namátková situace keška se nachází na cyklostezce u řeky vyhledávané vodáky, tudíž je asi v pořádku jak to kolo, tak i ta loď (těsně ke keši se lze dostat na lodi). Nemluvě o tom, že některé kešky za sucha dostupné v pohodě na kole jsou zejména na jaře dostupné jen lodí...
  • 0

#5 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 20:32

No atributy jsou matouci vzdycky, vzhledem k tomu, jak jsou nastavene. Moje posledni cache ma Vložený obrázek (Boat required) a Vložený obrázek (May require swimming). Ve skutecnosti to je "Boat or swimming required" a FTFer tam doplaval bez lode.

V tehle souvislosti si vzpominam na jednu historickou cache, kde jsem se pri schvalovani ptal autora, proc ma v atributech Vložený obrázek Dangerous Animals, kdyz to je obycejna louka v parku, kde clovek hada nepotka? Odpoved byla, ze je to oblibene misto k venceni psu, a je treba koukat pod nohy na hadum podobne objekty.
  • 0

#6 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 16 květen 2013 - 20:37

Taky to dávám že je třeba kolo, výšlap nebo sněžnice (v zimě) :)

Pak bych dodal že v USA je na pouštních PWT (třeba Alien) použit atribut potápěče Vložený obrázek, aby se ty hnusné díkzabodové mikrovky nechaly z PQ snadno vyfiltrovat.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 18:43

Istvan napsal/a:

Pak bych dodal že v USA je na pouštních PWT (třeba Alien) použit atribut potápěče Vložený obrázek, aby se ty hnusné díkzabodové mikrovky nechaly z PQ snadno vyfiltrovat.

To je zajímavý způsob využití atributů... možná nějaká neoficiální dohoda amerických kačerů, ale u nás o ničem takovém nevím...
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 23:13

Já mám u městské keše zaměřené na gryfy (na fasádách) atribut přeškrtnutého koně, protože gryfové (s výjimkou hipogryfů) nemají rádi koně.
  • 0

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 5:08

Istvan napsal/a:
Taky to dávám že je třeba kolo, výšlap nebo sněžnice (v zimě) :)

Pak bych dodal že v USA je na pouštních PWT (třeba Alien) použit atribut potápěče Vložený obrázek, aby se ty hnusné díkzabodové mikrovky nechaly z PQ snadno vyfiltrovat.

...což navozuje myšlenku zavést speciální atribut "keš díkyzabodového powertrailu". Myslím, že to není na škodu jak pro ounery, tak lovce. Dokonce už bych měl aj představu dyzajnu: pásový dopravník a na něm tři filmovky. :-)
Osobně mi z atributů zajímá jen v zimě vločka a jindy 24/7 a možná plavání. Ostatní je jakési doplňkové doinformování, které ale nebývá úplně podstatné u běžných keší. Nedělal bych z toho kovbojku.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 5:09

(pardon, skočilo mi to sem 2x)
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 5:16

Když zakliknu symbol čtyřkolky, znamená to, že je odlovitelná i na čtyřkolce nebo že kačer musí mít čtyřkolku? :-)
  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 5:20

Smrk napsal/a:
Když zakliknu symbol čtyřkolky, znamená to, že je odlovitelná i na čtyřkolce nebo že kačer musí mít čtyřkolku? :-)

Ne, to znamená, že owner nemá rozum :D!
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 9:35

Atributy mají doplnit info ohledně odlovu krabičky. Domnívám se, že se nevztahují na obtížnost luštění apod., ale upozorňují na některé speciality při odlovu nebo na nebezpečí při odlovu.

Zarážející je tolik atributů vozíčkář u keší s terénem >1
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 9:42

Jacka_dominikanka napsal/a:

Smrk napsal/a:
Když zakliknu symbol čtyřkolky, znamená to, že je odlovitelná i na čtyřkolce nebo že kačer musí mít čtyřkolku? :-)

Ne, to znamená, že owner nemá rozum :D!

Přesně tak! :)

Čtyřkolka je atribut ze skupiny Oprávnění / povolení / zákazy. Tedy majitel keše dává najevo, že v místě uložení keše je povolena jízda na čtyřkolce... stejně tak na koni, kole atd.
  • 0

#15 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 10:19

Správně použité atributy jsou jistě fajn, ale někdy by měl stačit "selský rozum" - třeba KLÍŠTĚ musím předpokládat, kdykoliv jdu kamkoliv ven a po návratu nebo občas během delší cesty se zkontrolovat. Za poslední týdny se mi podařilo najít po rukou díky manipulaci s keší hned při logování dvě ještě nepřisátá + další dvě jsem bohužel objevila až když už se zakousla. Byla jsem na různých místech, klíšťata jsou bohužel už téměř všude, rozšířil se výskyt i co se týká nadmořské výšky. Takže klíště mi přijde v Čechách nadbytečný atribut.
  • 0

#16 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 11:22

Nesouhlas. Klíšťata rozhodně nejsou všude :-) Městské keše, keše u cest, některé lesní keše apod. Pokud jsem cyklista v cyklošortkách a keš je 150 metrů od polní cesty přes louky, tak takovou informaci rád ocením :-) Z mapy vyčíst nelze. Ale pravda, že bych spíše uvítal symbol "komára" či psí "čokolády" :-)
  • 0

#17 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 12:17

Nechci to tu zaplevelit vyjmenováváním, kde všude - i po městě nebo pár metrů od auta u driveinky - jsem nechtěně ulovila klíště ( rekord sedm při koupání v rybníce) - zřejmě mám pro ně mimořádně přitažlivou krev.:( S výskytem komárů to také vidím jako zbytečné - člověk i jen občas se pohybující v přírodě by měl tušit, kde+ KDY se s nimi asi tak může ve větším množství potkat. Naopak opravdu uvítám info, že bych si měla vzít plavky nebo člun ( i když plavky coby kachna vozím také skoro pořád ) a zejména info, že ke keši nebo indiciím se dostanu jen v určité době, kdy je otevřený příslušný objekt. Hlavně je použití atributů o ownerech, většina je podle mých zkušeností zodpovědná.;) Nebo mám při výběru keší šťastnější ruku než Sobíkovi? Přiznávám, že si atributů u řady keší moc nevšímám -spíš až u vyšší obtížnosti. Ale jeden atribut bych uvítala - mám totiž problém s výškou 164 cm na některé keše třeba ve sloupku značek dosáhnout. Zrovna včera jsem vyšlápla v pantoflíčkách na vysokém klínku pěknou řádku schodů, použila i připravený kámen pod nohy a stejně mi ke keši chybělo asi 10 cm - provazový žebřík tam použít stejně jako na řadě jiných míst nešlo. Tak se mi zdá, že atribut upozorňující na výšku by se hodil - takových keší je plno, bavili jsme se o nich na jednom z eventů, problém mívají i pánové. A ne všude stačí k odlovu dva menší kačeři, někde nejde vzít druhého na ramena.
  • 0

#18 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 16:10

zvedavkanocni napsal/a:
...
Ale jeden atribut bych uvítala - mám totiž problém s výškou 164 cm na některé keše třeba ve sloupku značek dosáhnout. ...

To bych taky uvítal. Owner sice napíše do hintu. že je 2 m vysoko, ale někdy je to spíš 2,5 m. O nenápadnosti odlovu se u mě v tomto případě rozhodně nedá mluvit a někdy chybí jen 5 cm.
  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 16:25

Nemo02 napsal/a:

zvedavkanocni napsal/a:
...
Ale jeden atribut bych uvítala - mám totiž problém s výškou 164 cm na některé keše třeba ve sloupku značek dosáhnout. ...

To bych taky uvítal. Owner sice napíše do hintu. že je 2 m vysoko, ale někdy je to spíš 2,5 m. O nenápadnosti odlovu se u mě v tomto případě rozhodně nedá mluvit a někdy chybí jen 5 cm.

Jojo, tomu já říkám genderově nekorektní keše :D - pro průměrně vysokýho chlapa na první sáhnutí, ženská aby si donesla štafle. Já na takový obvykle lezu po rámu kola - na úkor nenápadnosti. Co dělat, když owner má 195 a dá tam terén 1,5 a keš je na dopravní značce ve výšce 2,5m, nejlépe uprostřed náměstí s trhem. Potom mu ale patří, když mu to někdo furt mudlí.
  • 0

#20 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 16:41

... a ještě když použije silné magnety, tak je jak přilepená.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama