Přejít na obsah


Fotka

Diagnóza Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 5:55

jessie.r napsal/a:
Já se taky hlásím! Umím druhý hlas nejen zazpívat, ale i vymyslet...

Přesně tebe jsem myslela tou další ze dvou :D. Přišlo by mi docela zábavný, kdyby úplně na závěr, po celý písni ve stylu folkrocku nebo něčeho takovýho následoval ještě jednou refrén ala Palestrina či Vittoria, zpívanej průzračným tříhlasem, a v klipu by do toho poletovali andělé s lock lock krabičkama a petkama v rukou :D
  • 0

#22 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 5:58

Jacka_dominikanka napsal/a:
... refrén ala Palestrina či Vittoria, zpívaná průzračným tříhlasem, a v klipu by do toho poletovali andělé s lock lock krabičkama a petkama v rukou :D

Co zobeš za tabletky? :D
Ale nápady se budeme věcně zabývat, díky, díky. Navíc když se v klipu občas mihne nějaká jeptiška .. :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 6:06

zlicinaci napsal/a:
Co zobeš za tabletky? :D
Ale nápady se budeme věcně zabývat, díky, díky. Navíc když se v klipu občas mihne nějaká jeptiška .. :-)

Pokud chcete, aby vám tam poletovaly jeptišky, tak vám beze všeho udělám odborného poradce na kostýmy, ale abych ve filmu lítala já sama osobně, tak to už by mě představená fakt asi zavřela do sklepa a zabavila mi navigaci :D. Jsem ochotna propůjčit hlas, nikoliv ksicht.
Jinak udělt z melodie vícehlas jsem celkem taky schopná a upravit něco takovýho renesančního do závěru by taky nebyl problém.

Jessie: všimla sis, že začátek refrénu má stejný metrum jako je obvyklý pro některý sekvence?
Porovnej např.
Dies iræ! dies illa
Solvet sæclum in favilla.

Edit: například tyhle noty by se daly upravit a použít celkem snadno :D

  • 0

#24 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 11:09

Jacka_dominikanka napsal/a:
Přišlo by mi docela zábavný, kdyby úplně na závěr, po celý písni ve stylu folkrocku nebo něčeho takovýho následoval ještě jednou refrén ala Palestrina či Vittoria, zpívanej průzračným tříhlasem, a v klipu by do toho poletovali andělé s lock lock krabičkama a petkama v rukou :D


Ano, chci, ano, chci :D:D:D!
  • 0

#25 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 20:39

:D Myslím, že něco takovýho by přišlo hodně zábavný i mně. :D Původní představa sice byla malinko jiná, ale tohle by za pokus rozhodně stálo. Jenom mám problém s tím, že pouze velmi mlhavě tuším, co je nějaký metrum, jak se dělají vícehlasy a tak dále. Agi, nechtěl bys udělat lehce rockový sloky a spolčit se s Heulwen, která by si vzala na starost se saxíkem epilog, a s výše navrhovaným vokálním dívčím triem pro nebesky průzračné refrény? Tohle by, myslím, nemělo chybu. zvedavkanocni> Jsme moc rádi za tipy na ideální natáčecí lokace a rádi je omrkneme. :) Na tenhle tanec s krabkama zličíňák hovořil o uspořádání flash mob eventu na Staromáku a natáčení z radnice, což by byla pecka, kdybychom to dokázali, ale na supění hlavního hrdiny do vrchu by se nám výšlap k rozhledně hodil.
  • 0

#26 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 23:47

Tedy, zvrtava se to tu v bombasticke napady 8o)
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 10:27

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
... refrén ala Palestrina či Vittoria, zpívaná průzračným tříhlasem, a v klipu by do toho poletovali andělé s lock lock krabičkama a petkama v rukou :D

Co zobeš za tabletky? :D

St@nda napsal/a:
Agi, nechtěl bys udělat lehce rockový sloky a spolčit se s Heulwen, která by si vzala na starost se saxíkem epilog, a s výše navrhovaným vokálním dívčím triem pro nebesky průzračné refrény?


Tak pokud se vám líbí "nebeské zpěvy", ale poletující andělé vám připadají příliš "narkotičtí" :D, není problém k tomu vymyslet 20 jiných realističtějších a zároveň "zbožných" scénářů. Jeden za všechny, ale v případě potřeby mohu dodat další, vzaté ze života:
Plný kostel lidí, záběr od oltáře do lidu, všichni mají zpěvníky a zbožně se zúčastní bohoslužby, zpívají, modlí se...
Kamera si najde a postupně přiblíží jednoho účastníka, který zvláště zaníceně hledí exaltovaným pohledem střídavě vzhůru a do svého zpěvníku. Pak záběr detailu zpěvníku - je v něm vložen papír:
Počet sloupů = A
Počet zpovědnic v levé postranní lodi = B
Počet oken v presbytáři = C ...
  • 0

#28 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 10:55

Jacka_dominikanka napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
... refrén ala Palestrina či Vittoria, zpívaná průzračným tříhlasem, a v klipu by do toho poletovali andělé s lock lock krabičkama a petkama v rukou :D

Co zobeš za tabletky? :D

St@nda napsal/a:
Agi, nechtěl bys udělat lehce rockový sloky a spolčit se s Heulwen, která by si vzala na starost se saxíkem epilog, a s výše navrhovaným vokálním dívčím triem pro nebesky průzračné refrény?


Tak pokud se vám líbí "nebeské zpěvy", ale poletující andělé vám připadají příliš "narkotičtí" :D, není problém k tomu vymyslet 20 jiných realističtějších a zároveň "zbožných" scénářů. Jeden za všechny, ale v případě potřeby mohu dodat další, vzaté ze života:
Plný kostel lidí, záběr od oltáře do lidu, všichni mají zpěvníky a zbožně se zúčastní bohoslužby, zpívají, modlí se...
Kamera si najde a postupně přiblíží jednoho účastníka, který zvláště zaníceně hledí exaltovaným pohledem střídavě vzhůru a do svého zpěvníku. Pak záběr detailu zpěvníku - je v něm vložen papír:
Počet sloupů = A
Počet zpovědnic v levé postranní lodi = B
Počet oken v presbytáři = C ...


Teda, skoro jsem se počůral 8o)))
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#29 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 18:45

Tak tohle, myslím, ve scénáři nesmí chybět. :D Jenom nevím, jak to v takovém kostele nenápadně natočit. A nenapadá mě ani, jak to udělat, aby nám to prošlo oficiálně. :o
  • 0

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2013 - 19:33

St@nda napsal/a:
Tak tohle, myslím, ve scénáři nesmí chybět. :D
Jenom nevím, jak to v takovém kostele nenápadně natočit. A nenapadá mě ani, jak to udělat, aby nám to prošlo oficiálně. :o

Podle mě se to dá zařídit - prostě se nějakýmu rozumnýmu faráři vysvětlí, o co jde. Když se v kostele můžou točit blbý komerční filmy, třeba svatba hlavního hrdiny ňákýho slaďáku, tak proč ne tohle? Pokud se to udělá citlivě a ve vší úctě. Nebudete si přece dělat srandu z ničí víry nebo náboženství, ale z kačerů, kteří blbnou s keškama napříč všema stavama, zaměstnáníma i věkovejma kategoriema. Nebude se to točit během oficielní bohoslužby. Prostě se poprosí o pučení kostela a zahrajou to kačeři - když se kamera dá zády k oltáři a bude zabírat lidi. A nebo, pokud by vyhovoval kostel církve ČS husitský, tak se poprosí o spolupráci kolega NosferatuXIII a budete tam mít i pana faráře v taláru :D!
  • 0

#31 vanns

vanns

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:35

Teda, vypadá to na pořádnou srandu, u které rozhodně nemůžeme chybět. Jsme sice od Ostravy (ale pobíhat s GPSkou ve Vítkovické železárně nebo pod důlní věží by taky nebylo marné....), nicméně pokud by to bylo o víkendu nebo prázdninách, dondem i do Prahy ;) Naše robotka, no spíše už minikačerka, závodně tančí discotance, tak by se celkem hodila. Já za sebe můžu dodat růžový nebo černý kostýmek, ač nejsem sekretářka :) Keškama poblázněná učitelka by se vám nehodila, to je mi jasné :D Ač mám mezi žáky několik kolegů kačerů...
  • 0

#32 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2013 - 21:01

jacka> Takže kostel by se dal zařídit? Na tohle se začínám hodně těšit. :D Jen ještě sehnat někoho, kdo by byl schopen a ochoten tohle zhudebnit, aby bylo na co točit. vanns> Ale hodila. Jenom se obávám, že tyhle prázdniny to asi nestihneme. :o V neděli snad ale začneme točit nějaké scény k písničce Kdo si hraje. :) Takže, pokud by se někdo potuloval po ránu v okolí Skryj, bude vítán s otevřenou náručí.
  • 0

#33 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 18:50

Tak jsem se nudil a stvořil jsem už i scénář ke klipu. Teď už chybí jenom jediná drobnost, sehnat někoho, kdo textík z úvodu tohoto vlákna nějak parádně zhudební. :D A sehnat ty sbor který nám nazpívá refrény. B) Kdo se toho ujme?
  • 0

#34 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 20:46

Na písničce už pracuje jeden můj kamarád, hodně dobrý kytarista. :) Jenom teď vydával album, tak se to trochu pozdrželo. Ale myslím, že v zimě už se bude dát natočit nějakou tu scénu ke klipu. Takže se můžete těšit v tomto vlákně v průběhu podzimu na vyhlášení konkurzu na obsazení rolí. B)
  • 0

#35 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:10

Stando, co bys řekl na ten závěrečný refrén něčemu v tomhle stylu? Originál je, tuším, z 14. století, Polsko. Můžu dodat i melodii v midi, ale to sem asi nepude nahrát, musela bych to hodit někam ke stažení. Noty mám k dispozici ve formátu nwc.

Přiložené miniatury

  • geo.gif

  • 0

#36 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 13:41

Jacka> Ten závěr je drtivý. :D No, abych se přiznal, já vůbec nerozumím notám, B) takže si to dost dobře představit neumím, nahrávka by mi určitě napověděla mnohem víc. Nicméně v tuhle chvíli se už snad k něčemu schyluje. Jsem v kontaktu s mým kamarádem a vynikajícím kytaristou Davidem (http://www.peardavid.com/), který se toho chopí, takže uvidíme, jaký bude výsledek. Už jsem zpracoval i scénář klipu a tvůj nápad se sběrem indicií v kostele tam zaujímá důležité místo. :) Doufám, že se i ty mihneš před kamerou.
  • 0

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 15:15

St@nda napsal/a:
No, abych se přiznal, já vůbec nerozumím notám, B) takže si to dost dobře představit neumím, nahrávka by mi určitě napověděla mnohem víc.

Dej mi mail do SZ a pošlu aspoň ten midi soubor

Doufám, že se i ty mihneš před kamerou.

Z toho nebude nic, to už by mi pak asi představená zavřela do klášterního karceru, abych konečně přestala dělat vostudu! (Musela by ho pro mě specielně nechat postavit, ale o tom pravděpodobně uvažuje už dlouho.) Pokud se to časově a organizačně zvládne, jsem ochotna propůjčit hlas. Ksicht nikolivěk, to by fakt nešlo.
  • 0

#38 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 18:22

Jacka_dominikanka napsal/a:

St@nda napsal/a:
No, abych se přiznal, já vůbec nerozumím notám, B) takže si to dost dobře představit neumím, nahrávka by mi určitě napověděla mnohem víc.

Dej mi mail do SZ a pošlu aspoň ten midi soubor

Doufám, že se i ty mihneš před kamerou.

Z toho nebude nic, to už by mi pak asi představená zavřela do klášterního karceru, abych konečně přestala dělat vostudu! (Musela by ho pro mě specielně nechat postavit, ale o tom pravděpodobně uvažuje už dlouho.) Pokud se to časově a organizačně zvládne, jsem ochotna propůjčit hlas. Ksicht nikolivěk, to by fakt nešlo.

A třeba záda?
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#39 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2013 - 18:39

Jacka> :D Myslel jsem si o sobě, že mám vcelku dobrou představivost, ale tohle mě fakt dostalo. :D Děkuji za zaslání písničky. Sice naprosto netuším, jak by to mohlo dopadnout, ale byl by to absolutní úlet. To bych si vážně moc rád poslechl. ;) Nicméně v tuhle chvíli počkám, co s tím vymyslí ten kamarád, abych ho do toho nezatáhával zbytečně. Je to bourák, myslím, že to bude hodně dobré... :)
  • 0

#40 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 15:23

Co takhle natahnout statiku od varhan do zakristie? By se tam pak mohlo na pozadi mihnout par andelu.... zavesenych na karabine ;-)))
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama