Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II versus Waymarking


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#41 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2013 - 21:36

ručně se to nemusí do DB GeoGetu se natahují kategorie takže s tím mohu pracovat a natahuje se to jak pro navštívené tak pro založené... zamyslím se nad tím.... a moc dík za informace
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#42 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2013 - 7:14

asi bych se teda vyprdnul na průměr ale normálně to dal dokupy - první položka z těch tří
dá se to vytahat z DB a nikde se nemusí nic zadávat
ok nalezené + vytvořené
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#43 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2013 - 9:04

Taky si myslím, že nejlepší je sečíst nalezené a vytvořené. V některých kategoriích je jednoduché založit wm a v některých kategoriích nejsem schopen ani pochopit visit instructions bez přeložení každého slova. Sice si nedovedu představit 700 objevených kategorií, ale jako výchozí stupnice je to dobré.
  • 0

#44 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2013 - 21:46

Založený WM si autor může normálně zalogovat i jako nalezený. Takže asi nemá cenu to řešit.
  • 0

#45 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2013 - 11:37

Takže odznáček přidán + opraveny potíže s nicky - háčky čárky takže můžete testovat :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#46 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2013 - 16:09

Skvěle. Problém s háčkem v mém nicku je tak vyřešený, mám dva odznáčky navíc, co víc si můžu dneska přát :-)
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#47 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2013 - 18:03

Skvěle, běhá v pohodě, díky. Zkusil jsem nahrubo spočítat kategorie v ČR a došel k 650. Tak myslím, že i to sedí. Díky zdeziz
  • 0

#48 cholisek

cholisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 April 2014 - 20:11

Ahoj

prosím o pomoc - ve statistice na gc.com dělané GeoGetem se mi neukazuje odznáček Waymarks. Mám 138 nalezených a 51 kategorií.

Předem děkuji za rady.


  • 0

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2014 - 7:05

A máš v konfiguraci zatrženo, že ho chceš generovat? Máš nastavenou cestu k databázi waymarků, pokud je máš v jiné databázi? U mě to ale nechtělo cestu, ale jen název souboru s databází.


  • 0

#50 cholisek

cholisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2014 - 13:38

Zatrženo to mám, ale nevím kde najdu ten soubor s databází WM. V databázi mám jenom soubory "geoget" nebo "geoget.+datum". Když vytvořím nový, nevím jak do něho stáhnu nalezené WM.


  • 0

#51 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2014 - 13:42

A mas ty WM vubec v GG? Co neni v GG, to pro nej jakoby neexistuje.


  • 0

#52 cholisek

cholisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2014 - 14:11

To nevím. Myslel jsem, že se stáhnou automaticky tím pluginem Badgegen. Jak to zjistím? Jak to stáhnu?


Tento příspěvek byl upraven od cholisek: 19 April 2014 - 14:28

  • 0

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2014 - 17:51

Buď si waymarky stahuješ do stejné databáze, jako keše (tj. geoget.db3), nebo sis je nestáhl vůbec. A pozor, když waymark zaloguješ, musíš si ho ještě v geogetu označit jako nalezený (pravá myš - nastavit nález). Logy z waymarků se nestahují, není podle čeho poznat, že waymark je nalezený.

A jak stáhnout waymarky do geogetu? Nevím, jestli to jde přes API. Já je kdysi stáhnul pluginem, jehož jméno se nevyslovuje, a od té doby skoro žádné nepřibývají, tak jsem to neřešil.

A když založíš nový databázový soubor, přes menu Databáze-Vybrat databázi (CtrlD) si vybereš se kterou chceš pracovat. Někdy se to hodí i na keše. Když třeba někam jedeš jednorázově, stáhneš si do nové databáze, vygeneruješ export do navigace a po návratu do hlavní databáze stáhneš jen nalezené. Já mám takto zbytečně v databázi oblast, kam už asi nepojedu a mít to tam dva roky, jestli zase pojedu do Chorvatska, nemá velký smysl, to už bude spousta archivovaná nebo změněná. Jen se pak nezapomeň vrátit zase do databáze geoget.db3, nebo se budeš divit, kam se ti všechno ztratilo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 April 2014 - 21:13

  • 0

#54 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2014 - 17:59

Pokud se nepletu, tak WM API nema (asi to neni pro GS vydelecny ci co..). Takze asi jedine GeoJarry, jak funguje web WM netusim, WM nehledam.


  • 0

#55 cholisek

cholisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2014 - 19:56

Hurá hotovo  :D

Děkuju za rady, hlavně pomohlo "není podle čeho poznat, že waymark je nalezený" a "asi jedině GeoJarry". 

Takže přes GeoJarry stáhnout mé nálezy WM, ale všechny WM v dané oblasti do nové databáze geogetu. Potom ručně označit v geogetu nalezené WM, vygenerovat a jsou tam  ;) 

Ještě jednou díky za pomoc.


  • 0

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2014 - 22:15

Jo, kdysi jsem dostal odpověď, že GJ nestahuje logy z waymarků, protože jich je tam 5,5 celkem.


  • 0

#57 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2014 - 9:55

Nejsem žádný programátor, ale jestliže se chce GJ přihlásit při spuštění dotazu (waymarky-navštívené) na GC.com, tak to zasekne celý GG. Když v gj2wm.user.lib.pas změním odkaz na waymarking.com, tak se skript přihlásí na waymarking.com, ale sekne se to na hlášce "Nemohu získat ID uživatele ze stažené stránky s profilem" a pak pokračují další chybové hlášky "country ID".... a GG normálně funguje. Takže je ten skript asi lehce nedodělaný. 


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2014 - 12:14

Ten dotaz sis dělal sám? Já ho nemám, ale používám něco, co byl původně GASP, kde už něco předpřipravené bylo. Něco jsem si měnil a dodělával. Jestli není problém právě v tom, že chybí logy. Stahovat waymarky-navštívené pak skoro nemá smysl. Prostě waymarking je v takovém stavu v jakém je a asi s tím nic nenaděláme. Můžeme ho hrát podle pravidel Groundspeaku, do doby ,než se rozhodne že ho bez náhrady zruší. I to se může stát. Upravit skripty by určitě šly, jde o to, kolik lidí je bude používat. Při cestě na stage mé keše se jde kolem jednoho waymarku. Dal jsem do listingu odkaz na něj. Ze 140 kačerů ho zalogovali 4, včetně mě. A to je u cesty, jen vyfotit. Jsou waymarky nikdy nenavštívené staré několik let. Takže asi tak.


  • 0

#59 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2014 - 12:38

Jestli si dobře pamatuju, tak GJ se přihlásí na gc.com, aby získal tvůj identifikační kód. Ten si uloží někde do souboru. A pak ho použije, aby se dostal na stránky waymarků.

Přiště by se už něměl přihlašovat na gc.com, ale rovnou použít ten uložený kód.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 22 April 2014 - 12:56

  • 0

#60 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2014 - 12:58

Je to standardní dotaz v GJ - Waymarky - navštívené (všechny, listingy).

Jenže právě na GC.com se ten dotaz vůbec není schopný přihlásit a skončí zásekem GG, takže jsem zkusil to nejjednodušší, co mě napadlo. Teoreticky by se daly ty potřebné údaje (ID...) zadat natvrdo ručně a třeba by zbytek dotazu proběhl regulérně.  

 

Stav waymark serveru je asi ten důvod, proč waymarky skoro nikdo nehledá. Mapa nikde, vyhledávání naprd, lokalizace nulová. Sám je hledám spíš nárazově. A některé kategorie úplně ignoruju, Ale je to zpestření výletů a když už je mám v navigaci, tak se rád podívám, k čemu se ten waymark, okolo kterého jdu, vztahuje. A pak musím mít náladu na jeho zalogování. 

Ale je fakt, že pro těch pár nadšenců asi nemá cenu se vrtat v softwaru. 


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama