Přejít na obsah


Fotka

Konec prohlizeni listingu pres Operu Mini?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 6:34

Dnes jsem se chtel podivat pres mobil na kes, ale vyskocila na mne hlaska - The requested page can not be accessed via anonymous proxies. Dostanu se pouze na profil. Pouzivam OM predevsim pro jeji rychlost nacitani. Asi je tomu konec. Jste na tom podobne?
  • 0

#2 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 7:11

Lonos napsal/a:
Dnes jsem se chtel podivat pres mobil na kes, ale vyskocila na mne hlaska - The requested page can not be accessed via anonymous proxies. Dostanu se pouze na profil. Pouzivam OM predevsim pro jeji rychlost nacitani. Asi je tomu konec. Jste na tom podobne?

:o:o:o
ty jo a co teď s tím? já to jinak neumím :@
  • 0

#3 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 7:12

contact@groundspeka.com, kdyz se ozve dost lidi, tak s tim treba neco udelaji.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#4 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 7:17

Kdysi jsem Operu na mobilu používal a narazil jsem na problém, kdy při zapnutí funkce "Opera turbo" (nebo tak nějak se to jmenovalo) se spojení uskutečňovalo přes opeří proxy server. Zkus pohledat v nastavení, zda tam také není něco podobného, a případně to zrušit.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 7:27

To je fakt rada pro kocku... ta proxy je princip Opery Mini, takze se da tezko zrusit.
  • 0

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:04

Zkuste Operu Mobile, ta jede přímo bez proxy. Právě vyzkoušeno a keš se zobrazí.

EDIT: Teď jsem zjistil, že mi keš otevřel bez problémů i defaultní androidí webový prohlížeč, o kterém jsem si doteď myslel, že taky jede přes nějakou proxy. Asi tedy ne. (Ale Operu Mini si instalovat nebudu, abych ji vyzkoušel)
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#7 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:18

mh.mail napsal/a:
Zkuste Operu Mobile, ta jede přímo bez proxy. Právě vyzkoušeno a keš se zobrazí.

EDIT: Teď jsem zjistil, že mi keš otevřel bez problémů i defaultní androidí webový prohlížeč, o kterém jsem si doteď myslel, že taky jede přes nějakou proxy. Asi tedy ne. (Ale Operu Mini si instalovat nebudu, abych ji vyzkoušel)


jenže to je jen pro chytré telefony :(
  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:21

mh.mail napsal/a:
Zkuste Operu Mobile, ta jede přímo bez proxy. Právě vyzkoušeno a keš se zobrazí.

EDIT: Teď jsem zjistil, že mi keš otevřel bez problémů i defaultní androidí webový prohlížeč, o kterém jsem si doteď myslel, že taky jede přes nějakou proxy. Asi tedy ne. (Ale Operu Mini si instalovat nebudu, abych ji vyzkoušel)


Jasne ze v opere mobile to funguje, ale to zabije tu hlavni vyhodu opery mini kvuli ktere ji vsichni pouzivaji - nizkou datovou narocnost.
S operou mobile, nebo jakymkoliv jinym prohlizecem vysosam FUP za pul dne...
  • 0

#9 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:25

mh.mail napsal/a:
Zkuste Operu Mobile, ta jede přímo bez proxy. Právě vyzkoušeno a keš se zobrazí.

EDIT: Teď jsem zjistil, že mi keš otevřel bez problémů i defaultní androidí webový prohlížeč, o kterém jsem si doteď myslel, že taky jede přes nějakou proxy. Asi tedy ne. (Ale Operu Mini si instalovat nebudu, abych ji vyzkoušel)


Hlavni rozdil mezi Mobile a Mini je ten, ze Mobile nacita celou stranku tedy i nekolik MB. U Mini jsou to radove max. stovky kB ... V rychlosti nacteni stranky dost podstatny rozdil.
  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:45

Gresaci napsal/a:
jenže to je jen pro chytré telefony :(

Tyjo, tak to jsem netušil, že je Opera Mini i pro "hloupé" telefony. Já myslel, že máš androida. To je pak určitě velký problém.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 8:53

Lonos napsal/a:
Hlavni rozdil mezi Mobile a Mini je ten, ze Mobile nacita celou stranku tedy i nekolik MB. U Mini jsou to radove max. stovky kB ... V rychlosti nacteni stranky dost podstatny rozdil.

Ale to vím a tomu rozumím. Na druhou stranu se toho ale dosahuje za cenu určité újmy na datech. To se projeví např. v tom, že těmito prohlížeči se nedá korektně stáhnout soubor z wherigo.com, teď se to, zdá se, projevuje i v tom, že nelze prohlížet stránky s kešemi. Každá mince má dvě strany a je jen na uvážení každého soudruha, čemu dá přednost.
Ale kdyby mi tak moc záleželo na minimalizaci datových přenosů, tak bych asi byl taky naštvanej.
Takže sorry za radu, která pro vás není přijatelná.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#12 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:07

Tak jsem jim zanechal zdvořilý podnět TADY, snad se nás ozve dost na to, aby se tím vůbec zaobírali:)

Přece jen hledání multinky v údolí, kde o 3G nikdy neslyšeli a signál tam skáče mezi jednou a žádnou čárkou, si bez prohlížeče, který dokáže přenášená data zkrouhnout na nejnutnější velikost, a přitom zobrazí listing tak, jak vypadá na počítači, nedovedu moc představit.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#13 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:10

U Opery Mobile se dá funkce Turbo vypnout, takže kdo potřebuje šetřit data, zapne si ji a vypne jen při prohlížení listingů.
  • 0

#14 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:38

mh.mail napsal/a:

Gresaci napsal/a:
jenže to je jen pro chytré telefony :(

Tyjo, tak to jsem netušil, že je Opera Mini i pro "hloupé" telefony. Já myslel, že máš androida. To je pak určitě velký problém.


no a ještě, že to tu aspoň někdo řekl, jinak bych spoléhala, že to jde a v terénu bych byla hotová :(
chjo a tak to pěkně šlapalo
  • 0

#15 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:39

Zajímavé je že TB a profily uživatelů jdou zobrazit. Bez toho bych se i obešel. Ale proč ti pitomci musí zablokovat zrovna listingy keší a jejich logování?!
  • 0
M.V.

#16 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:40

Taky jsem jim napsal. Přístup přes anonymní proxy jsou zakázané už nějaký pátek, ale teď zapli nějaký vyšší stupeň ochrany :-(
  • 0

#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 9:54

MV napsal/a:
Zajímavé je že TB a profily uživatelů jdou zobrazit. Bez toho bych se i obešel. Ale proč ti pitomci musí zablokovat zrovna listingy keší a jejich logování?!

No právě že především listingy! Na ty jim leze drtivá většina těch anonymních udělátek, která porušují ToU a jedou přes anonymní proxy, ne na profilové stránky nebo na TB. Já se vůbec nedivím, že se bráněj. Blbý je, že s vaničkou vylijou i dítě (tedy že nejde prohlížet i normálními mobilními prohlížeči).
Ale pokud je můj odhad správný a ten zákaz má příčinu v pokusu zablokovat porušování ToU, tak asi těžko couvnou, byť by jim tam do fóra psalo lidí, kolik chtělo.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#18 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 10:13

Nevím, přes co jede Handy Geocaching, ale tam listingy stahovat jdou. Samozřejmě bez obrázků.
  • 0
M.V.

#19 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 10:17

MV napsal/a:
Nevím, přes co jede Handy Geocaching, ale tam listingy stahovat jdou. Samozřejmě bez obrázků.


Jenže přes Handy Geocaching neudělám úpravu listingu, nepošlu Announcement ani neaktivuji/nevypnu keš během údržby. Když jsem delší dobu mimo pc, tak to používám často.
  • 0

#20 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 17:22

Lonos napsal/a:
Dnes jsem se chtel podivat pres mobil na kes, ale vyskocila na mne hlaska - The requested page can not be accessed via anonymous proxies. Dostanu se pouze na profil. Pouzivam OM predevsim pro jeji rychlost nacitani. Asi je tomu konec. Jste na tom podobne?


Opera Mini funguje tak rychle diky tomu ze data stahuji na ty svoje servery a k telefonu pak posilaji notne zkomprimova neoriginalni data. A aby to mohlo fungovat, tak to znamena ze jmeno/heslo maji i ty jejich servery. Opera Mini kasle na expirovane anebo neplatne certifikaty. Pouzivat ji na cokoliv jineho nez anonymni cteni webu je nerozumne. Ohrozujete tak sve elektronicke identity.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama