Přejít na obsah


Fotka

Ztraceno v archivu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 11:05

Zajímalo by mě takové téma. Pamatuje si někdo nějaké škatule, které byly opravdu legendární, nezapomenutelné, ale pak přišel nečekaný archiv, postupně se na ně zapomnělo, jejich lovci gc opustili a postupem času už zbude jen pár lidí, kteří je pamatují. Osobně si vzpomínám na jednu, kterou jsem náhodou otevřel a bylo u ní dost logů smutnících nad archivem. Mám pocit, že to byl nějaký "matrix" u Černého mostu v Praze, i se tam řešilo obnovení, ale nikdo kdo by si pamatoval průběh odlovu se nepřihlásil. Co si je připomenout a třeba se pokusit oživit jejich slávu?:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#2 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 11:08

GCKVD3 Robertova špendlíková cache Nevím, jestli legendární, ale slyšel jsem o ní často i když sám jsem ji už nezažil.
  • 0

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 11:09

Tak po GCKYCC tehdá neštěknul ani pes, jen po pár letech tam pak přibyl WN. Každopádně obnovy se dočkala, dnes je to GC2MADC. Bohužel to vypadá, že skončí nakonec úplně stejně, jako její předchůdkyně.
  • 0

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 11:28

Tak jsem ji našel mršku GCXZMK Někdy by mě fakt zajímalo, jak odlov těhle škatulí probíhal. Pamatuje si to třeba někdo u matrixu a poslal by SZ? Nebo by se to mohlo někde externě uchovávat a kdo by chtěl, mohl by si to tam přečíst.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 11:42

Mě je nejvíc líto Bludičky GC17NE4, ale o ní už víš. Ale vzpoměl jsem si taky na kešku Cesky sen GC1G26A na tu by bylo škoda zapomenout! Ne kvuli krabičce (ta už nevím jaká byla), ale kvůli události kterou připomíná!
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 12:02

Jo Bludicka byla super. Me nejvic stve ze sem se nikdy nedokopal k GC1C11A A z tech na ktere sem se dokopal strasne rad vzpominam na GC20JXH a GC26P2Q
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 12:35

V Šárce (P6) byla jakási mysterka či multimysterka, která se luštila pomocí nějakejch krystalů nebo polodrahokamů. Pak byla archivovaná, protože zmizely stage, ale finálka byla na místě a dál se logovala jako archiválie. Owner snad zmizel a nereagoval. Nakonec ji kdosi šlohnul a nosil ji po eventech a lidi ji logovali tam, případně se chodili zapsat k němu do práce k velké nelibosti pravověrných archeokačerů. Prej škatule byla ještě tehdy plná barevnejch krystalů a kamínků. Mam dojem, že nakonec rews zamkli listing a bylo after the birds. Hledej ve vlákně Žijící archivované, tam to bude.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 12:37

Tak mně se kdysi moc líbila třeba M@xova keška Na pašerácké stezce GC1VTVZ (pokračování kešky Pohraniční). Bohužel ty už jsou obě v archívu... Pár pěkných co už jsou v archívu už jsem taky odlovil, jen už si teď zrovna nevzpomenu...
  • 0

#9 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 13:10

pro mě jedna z nejlepších a nejpromakanějších keší vůbec byl rex mortus GC1ZMVX
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 13:24

Je škoda každé Legendy, která zmizí do nenávratna. Už jen proto, že dneska je taky spousta krásných a úžasných keší, ale už v listingu nemají tu zlatou placku... Když už zanikají tyto keše, bylo by moc fajn obnovit udělování Legendy.
  • 1

#11 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 14:57

Jacka_dominikanka napsal/a:
V Šárce (P6) byla jakási mysterka či multimysterka...


Tak tu mám dokonce v bookmarku se zajímavými příběhy:)
http://www.geocachin...8b-0e2fa6aa1199
Magic Crystal Cache

Lovce pokladů jsem stihl v posledním tažení, ten musel být v dobách největší slávy moc pěkně vyveden

Na baziliška už jsem také několikrát koukal, ten by mě též zajímal, jak se lovil.

A Český sen...to by stálo za obnovu, na to se nesmí zapomínat!:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#12 MAP523

MAP523

    MAP523

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 15:03

a nebo tahle: GC19PE0, možná ještě funguje, ale dlouho jsem tam nebyl...
  • 0

MIO P560 / Oregon 600 / TomTom Via135


#13 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 19:36

Jacka_dominikanka napsal/a:
V Šárce (P6) byla jakási mysterka či multimysterka, která se luštila pomocí nějakejch krystalů nebo polodrahokamů


Nebude to tahle: GC1BC0V MAGIC CRYSTAL CACHE ? Já se s ní pro nemoc nějak míjel, takže osobně neznám.

A co se The Matrix týče, odehrávalo se to v západní části Klánovického lesa. Asi nemá smysl nějak do detailů popisovat, ony tyhle "legendární" zážitky nebývají moc sdělitelné nad rámec toho, co už stejně vyzařuje z logů a ani při nějakém obstarání si všech technických vychytávek by se asi úspěšně naklonovat nedaly. A když už je řeč o Matrixu, určitě připomeňme jinou pražskou keš obdobně strhujícího SF ražení: GCV777 Stalker.cache (ta měla dějiště v pustině nad nynější stanicí metra Nemocnice Motol).

Ale když jsme u toho, tak zkusím ještě něco položek ze zaprášeného alba nalistovat. Napřed několik takových, o kterých myslím, že by se pod to podepsal skoro každý návštěvník:

GCP347 Mramor (tradička na spektakulárním místě)
GC1KNFJ Hladovy kamen (kvůli foto ALR (či spíše jeho nedodržování) se nad ní voda nakonec zavřela)
GC1EVQW Hradnikuv dopravni letterbox/Hradniks PT letterbox (ani ne tak letterbox, jako mysterkoevent s jízdním řádem aneb kdo se sveze kačerskou linckou MHD?)
GC1RXTF Wall-E (filmová mysterka s neodolatelně tematickou finální schránkou nejen pro malé kačery)

A z dalších třeba:

GCWQVE Pevnost Vysehrad / Fortress Vysehrad (takřka dokonalá multi coby turisticko-historický průvodce areálem Vyšehradu)
GCYAA4 Photocache (zcela originální tematické provedení schránky a logbooku)
GCZT77 S patologem za keskou o velkem (vtipná kamufláž)
GC122ZG Soutok u bobra (výprava na tradičku s mačetou takřka uprostřed velkoměsta)
GC2D921 Hrabencina Vltava river 2 (nevšedně ztvárněná kamufláž nanocache)

Čestnou zmínku určitě zasluhují položky jako:
GCTEYH Uhliruv poklad/Northern Mystery (mysterka, která dětským kódem, kterému takřka nikdo nebyl schopen přijít na kloub, ovlivnila český GC neméně než první světová válka dějiny Evropy)
GCWAZK Parez (psí "meeting point" v parku na náměstí aneb noční můra vrchního hygienika; tuším, že vítěz ankety o nehorší keš ČR)

A přidám ještě několik svých zcela osobních oblíbenkyň:
GCKYF0 Robertova mesicni cache / King´s Moon´s (keš pro vlkodlaky ;))
GCNJ5Y Micache (multi procházka po rodišti nejslavnějšího českého kocourka)
GCT7H0 Minotaur - The GPS drawing cache (kdo si k tradičce uprostřed bludiště ve francouzské zahradě promaluje tracklogem nejzajímavější obrázek?)
GCTN4V Google Tribute / Pocta Googlu (mysterka, kde snad i to "hádej, na co myslím" nevadilo)
GCW32E Passport control (kačerovské panoptikum aneb další z takřka vymřelého plemene ALR)
GC14HG3 Karel (asi vzorný příklad tematické mysterky, která měla jak hlavu, tak patu)
GC1CEWA Ty mas kukadla (mysterka, kde způsob luštění opravdu ladil s finálním umístěním)
GC1H9EC Antiqua arx (tradička na tvrzišti ve džbánských lesích - stále funkční pro archeokačery)
  • 1

#14 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 21:48

Me osobne v Brne bylo velmi lito GC1PVJH. Autor ji nahle zaarchivoval, protoze ho nastvalo, ze nekdo si nechal pointu vykecat a pak mel jeste blby poznamky. Nastesti jsme ji stihli odlovit. Ale z listingu neni nic patrne, kdo nelovil, tak nepozna. Uz jsem nikdy nic podobneho nevidel.
  • 0

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 22:05

Možná by nebylo špatné si tu napsat a nějak viditelně označit (ať někdo nechtěně nečte dál) spoilery v podobě způsobu odlovu atd. k jednotlivým škatulím. Myslím, že kdo bude chtít, může to pro něj být pěkná inspirace při zakládání nových škatulí.:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 0:00

Toniczech napsal/a:
A když už je řeč o Matrixu, určitě připomeňme jinou pražskou keš obdobně strhujícího SF ražení: GCV777 Stalker.cache (ta měla dějiště v pustině nad nynější stanicí metra Nemocnice Motol).

Kolego, vypsal jsi tady to nejlepší, co český GC nabízel a tu a tam i nabízí. A nyní mi přišlo hlášení, že se do archívu odebere i další velkolepá multinka, kterou jsem měl v plánu, ale asi ji už nestihnu odlovit - Holundergrund GC12A0Z:(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 6:56

Z toho, co mám odloveno a co tu ještě nebylo jmenováno mi je docela líto GCXE8Z Arturův hrad - romantická zřícenina v zámeckém parku v Sychrově, pěkný horolezecký výstup po zdi. GCQNEH Bike LVA - dlouhý cyklistický okruh Lednicko-valtickým areálem GC1ENNJ - Ad mortem festinamus - Legendární běh smrti do schodů v Příhrazech.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#18 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 13:49

Dovolím si na tento dotaz recyklovat jedno své téma, dotaz je nejspíše hlavně pro pražáky. Nepamatuje si někdo, co to bylo za kešku, byla to filmovka schovaná v sošce nosorožce u Stromovky. Díky za pomoc


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#19 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 16:24

GC26K02 velká ztráta pro GEOOL  :(


  • 0

#20 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 20:43

Dovolím si na tento dotaz recyklovat jedno své téma, dotaz je nejspíše hlavně pro pražáky. Nepamatuje si někdo, co to bylo za kešku, byla to filmovka schovaná v sošce nosorožce u Stromovky. Díky za pomoc

 

Pošleš souřadnice? Nevím, kde je tam soška nosorožce.


  • 1

Klidně se rozčilujte.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama