Přejít na obsah


Fotka

Wooden Tag


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2013 - 15:57

Vážení přátelé,
dnešním dnem poprvé spatřil světlo světa Wooden Tag.
Jedná se o dřevěný Travel Tag o rozměrech 53×29×4mm (tedy podobně jako Travel Bug), na přední straně je název, obrázek buku a trackovací kód.
Jak vědí ti, co sledují fcb, původně se měl tag jmenovat trochu jinak. Bohužel, název Travel Buk neprošel sítem Groundspeaku. (Pozn.: Tajně závidím polským kolegům, kterým to s jedním písmenkem prošlo)
q84mpoi9.jpg
Na zadní straně je informace, že se jedná o putovní předmět pro hru Geocaching, volné políčko pro napsání mise (fixem či propiskou), odkaz na geocaching.com/track a GeoWiki.
SUNP0293.JPG
Samotný tag je, jak již někteří z vás tuší, z bukové překližky gravírované a řezané laserem. Boky jsou tedy černé právě od laseru. Samotný tag již není nijak dál upravován (žádný lak či povrchová úprava). Cena je 99kč/kus. Součástí je samozřejmě i deseticentimetrový řetízek k přidělání libovolného předmětu.
Objednat možno zde.


Tento příspěvek byl upraven od Tiskar94: 13 August 2014 - 14:32

  • 0

#2 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2013 - 16:36

Musim te pochvalit. Vypada to vazne skvele. Snad to bude mit dlouhou zivotnost v kesich, preci jen ta vlhkost nedela drevu dobre. Kazdopadne pekna vec.
  • 0

#3 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 24 July 2013 - 17:43

Ano vypada to zajimave...skoda ze nevysel ten TRAVEL BUK..to by bylo trefne:) Jen bych se bal o zivotnost samotneho BUKU a o misi psane fixou ani nemluvit.Pekne.
  • 0

#4 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 24 July 2013 - 18:13

Člověče, Tiskaři, tomuhle říkám dobrá práce. Líbí se mi celý styl Travel Buku, povedl se ti.
  • 0

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 8:54

mishakowo23 napsal/a:
Jen bych se bal o zivotnost samotneho BUKU a o misi psane fixou ani nemluvit.

Tak přejet lakem si to můžeš kdykoliv, ale mně to příjde takové nepřirozené - jako lakovat CWGčka. Věřím tomu, že do vlhkých keší tyto předměty stejně nikdo dávat nebude (doteď jsem v žádné takové keši TB ani CWG nenašel).
  • 0

#6 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 8:57

Se 2 tisici nalezy si nenasel vlhke kolecko v kesi? To mas ale stesti. Nemam ani desetinu odlovenych kesi co ty a uz jsem jich nasel urcite vic nez 5.
  • 0

#7 mishakowo23

mishakowo23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:04

Tiskar94 napsal/a:

mishakowo23 napsal/a:
Jen bych se bal o zivotnost samotneho BUKU a o misi psane fixou ani nemluvit.

Tak přejet lakem si to můžeš kdykoliv, ale mně to příjde takové nepřirozené - jako lakovat CWGčka. Věřím tomu, že do vlhkých keší tyto předměty stejně nikdo dávat nebude (doteď jsem v žádné takové keši TB ani CWG nenašel).


Lakovat to by nebylo ono-hezky opracovane drevo je pekne...ukaze se vse v praxi, myslim si ze par let urcite vydrzi (driv se ztrati) nez aby se rozpadl, ale jak rikam je to pekne....treba na nej nekdy v budoucnu narazim:)
  • 0

#8 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:10

Vidíš, vlastně našel, v GC1KGCN. V sáčku sice nenavlhlo, zato se krásně načuchlo plísní. Celkem by mě zajímalo, jestli si ho pak někdo vzal. U nás naštěstí nikdo takové nápady nemá. Ale to už je trochu OT.
  • 0

#9 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:16

mno nebo se to nemusí lakovat, ale třeba jen "voskovat", což dřevu stále zachová vzhled a vypadá pořád celkem přirozeně (ještě vytáhne kresbu dřeva) čímž ho kolikrát udělá ještě "hezčí" než předtím, dodá to odolnost dřevu (i jiným materiálům) takže by v keši nemuseli vlhnout.. (vlastní zkušenost z výroby rukojeti nožů)
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:44

Životnost travela jako takového bývá často kratší než životnost toho dřeva :-) Ale taky se mi moc líbí. Můžu se ještě zeptat, jakou to má ikonku?
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:46

Smrk napsal/a:
Můžu se ještě zeptat, jakou to má ikonku?


Aha, už to tam vidím, bez vlastní ikonky.
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 9:54

Až budu mít cestu do Jablonce, tak si nějaký objednám. Nechávat si to posílat poštou, když je dobírka v ceně jednoho kousku travela, je škoda.
  • 0

#13 hajdan

hajdan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 12:14

Jen jedna technická ... budou to také dva kusy jako u klasického TB?;) Asi né, co?
  • 0

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 13:04

Nene, je to jen jeden kousek jako všechny tagy, oficiální TB s kopií je opravdu výjimka.
  • 0

#15 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 25 July 2013 - 14:27

Tiskar94 napsal/a:
Na zadní straně je informace, že se jedná o putovní předmět pro hru Geocaching, volné políčko pro napsání mise (fixem či propiskou)...



Propisce bych tak důležitý vzkaz nesvěřil. A pokud jde o fix, asi to žádá něco, co se opravdu nerozpije a neotře - nevím jak na dřevo, to ještě nebyla příležitost vyzkoušet, ale na popisky piksel aj. jsem si před časem pořídil Centropen 9211 a zatím spokojenost, coby univerzální pomůcku ke stálému zařazení do geozavazadla můžu jen doporučit (má tenkou stopu, takže do okénka na dřevíčku se nápis jistě vejde a v pádě nouze dokáže ten značkovač obstojně posloužit i jako písadlo na zalogování :)). Sežene se kus cca za pade.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama