Přejít na obsah


Fotka

Nefunguje Keškomapa v Chrome


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 18:24

Ahoj, jsem začátečník, omlouvám se za možná hloupý dotaz. Nainstaloval jsem GeoGet, natáhl Pocket Query a k tomu plugin Keškomapa (http://geoget.ararat...kript:keskomapa) Při spuštění pluginu Keškomapa GeoGet připraví kešky (nějakou dobu trvá) a pak spusí chrome, kde se objeví chybová hláška - viz. příloha Co s tím? Musí se někde něco nastavit/konfigurovat/instalovat dalšího? Děkuji za rady
  • 0

#2 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 19:25

Díky za report. Jako autor tohoto počinu se zatím nemám moc čeho chytit, ale zkus následující: 1) zkus to znova, pokud jsi zkoušel jen jednou 2) kolik jsi tam dal vygenerovat keší? zkus to jen s jednou 3) pomocí F12 si v Chromu zobrazíš debugger, zkus v něm restartovat stránku a podívej se, co a kde ti to vypíše za chybu Alternativně to můžeš otevřít v jiném prohlížečí, což by mělo problém řešit, ale rád bych věděl, kde je problém ;).
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 20:16

Chromu se musí při startu vnucovat nějaké parametry a to při prvním startu, to je docela problém. Osobně jsem zobrazování mapy z GeoGetu vyřešil naistalováním Mozila-portable jako plugin do GeoGetu. Jiné prohlížeče většinou nejsou řešení - IE špatně tiskne mapy a Operu se mi nepodařilo přinutit. Ta Mozila portable je optimální řešení, chodí to na 100%.
  • 0

#4 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 20:30

Ahoj, dík za rychlou odpověď. Je fakt, že jsem se snažil zobrazit všechny keše v databázi, tj. něco kolem 33tis keší. Když jsem zkusil jednu, čtyři sta nebo osm tisíc, vše jede OK. Při plném počtu už to chrome nezvládne. Při zapnutí debugeru to napíše "Inspected target crashed" a zdá se že to havaruje na "HTML_Custom_MapyCZ.css" - viz screen
  • 0

#5 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 22:04

Tak můj předpoklad, že to je množstvím keší, byl správný. Tohle není až tak bug na mé straně jako spíš omezení Chromu, protože není příliš běžné, že má javascript soubor 180 MB ;) a Chrome na to asi není dimenzovaný nebo je to možná otázka volné paměti, ale to nedokážu odsud posoudit. Zkusím tam dodělat nějaké varování, pokud si uživatel nechá vygenerovat větší množství keší, ale problém samotný nevyřeším. Tak snad takovéto omezení moc nevadí. Taky platí, že čím méně keší, tím svižněji se to chová. Jinak to, že to nenačte ten CSS soubor, je správný stav. Tam si uživatel může dát nějaké custom CSS styly, ale tohle potřebuje jen málo lidí a defaultně tam ten soubor není, tudíž se nenačtě.
  • 0

#6 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 22:18

Ok, díky za osvětlení... nemyslím si, že by bylo nutno to opravovat, tohle je opravdu jen extrémní test. Ale na druhou stranu jsem rád, že vím čím to je. Ještě pro zajímavost zkusím firefox :-)
  • 0

#7 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 22:46

Arne1 napsal/a:
Osobně jsem zobrazování mapy z GeoGetu vyřešil naistalováním Mozila-portable jako plugin do GeoGetu.

Můžu poprosit o nějaký polopatistický postup, jak nainstalovat mozilu jako plugin?
Dík.
  • 0

#8 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2013 - 22:51

Arne1 napsal/a:
Chromu se musí při startu vnucovat nějaké parametry a to při prvním startu, to je docela problém. Osobně jsem zobrazování mapy z GeoGetu vyřešil naistalováním Mozila-portable jako plugin do GeoGetu. Jiné prohlížeče většinou nejsou řešení - IE špatně tiskne mapy a Operu se mi nepodařilo přinutit. Ta Mozila portable je optimální řešení, chodí to na 100%.


To asi mluvíš o té standardní mapě pro GeoGet. Tam opravdu je potřeba při startu Chromu nějaký parametr. U mé mapy (Keškomapa) není potřeba žádných parametrů. Důvod je ten, že ta standardní mapa si čte data z txt souboru a tam je pro lokální čtení nutno spouštět Chrome s parametrem. Já to mám řešeno jinak ;).
  • 0

#9 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 5:48

S keškomapou myslím jede Chrome bz problémů. Proč nezkusit tento alternativní mapový plugin?
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#10 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 9:59

Mně se mapa v chromu zapíná bez problému, ale nezobrazují se keše. Nevíte, čím to je? Když zkopíruju adresu do Mozzily, tak to funguje v pohodě.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 10:05

Norbert_G napsal/a:
To asi mluvíš o té standardní mapě pro GeoGet. Tam opravdu je potřeba při startu Chromu nějaký parametr. U mé mapy (Keškomapa) není potřeba žádných parametrů.


Kazdy zpusob ma neco... standardni Geogeti mapa se zase neosype, kdyz tam posles padesat tisic bodu. ;)
  • 0

#12 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 17:08

Tak jsem si s tím trošku zkoušel hrát a vygeneroval si jeden 180 MB soubor s 30+k kešemi. Povedlo se mi ho otevřít jen v Opeře 12.16 (která je nenáročná na paměť). Chrome zhavaroval, Firefox a IE nemělo dostatek paměti. To mě vede k přesvědčení, že je to čistě otázka paměti. Pro velké množství keší je tak potřeba 64-bitový prohlížeč na 64-bitovém systému, protože jinde více jak 2 GB na proces nedostanete. Jedna možnost jak tomu ulehčit je povypínat exportování listingu při generování většího množství keší, protože tento zabírá docela dost místa. Ale nemám tušení jak v exportním skriptu pro GeoGet získat celkový počet položek pro export, abych tam mohl zabudovat nějakou logiku. Neví někdo (jestli to teda vůbec jde)?
  • 0

#13 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 17:13

dygestor napsal/a:
Mně se mapa v chromu zapíná bez problému, ale nezobrazují se keše. Nevíte, čím to je? Když zkopíruju adresu do Mozzily, tak to funguje v pohodě.


To je zajímavé. Ujisti se, že máš aktuální verzi Chromu a Keškomapy. A pak zkus body 1-3 z mého prvního příspěvku v tomto tématu. Ještě se taky ujisti, že je nemáš poschovávané (třeba klávesa X schová všechny kešky). A dej vědět. ;)
  • 0

#14 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 18:11

K té paměti a 64bit OS... Mám docela výkonou mašinu ... core-i5 3570k@ 4GHz, 8GB RAM, 64bit win7, SSD disk... a stejně to havaruje...
  • 0

#15 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 18:19

Potřebuješ hlavně 64-bit prohlížeč. Chrome je standardně 32-bit.
  • 0

#16 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 18:48

existuje verze chrome pro 64bit?
  • 0

#17 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 19:06

Hm, co jsem googlil, tak se zdá, že zatím ne. Blbá rada, no. Ale Firefox by měl mít 64-bit verzi. Opera má určitě. IE asi taky.

Tady je totiž problém, že pro načtení tak masivního objektu je potřeba více jak 2 GB paměti a 32-bit proces více nedostane. Tedy aspoň je to moje teorie, sám mám 32-bit systém a 2 GB RAM.

Zkus si stáhnout 64-bit verzi Opery, tady je portable verze:
http://www.opera64bi...b64_1216int.zip

Nemusíš ji používat jako hlavní browser, ale třeba jen pro ten GeoGet.
  • 0

#18 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 19:09

myslím, že win7 64bit by měly v základu obsahovat 64bit IE, akorát nevím, jak nastavit geoget/keškomapu, aby volala ten IE a ne Chrome, který mám nastaven jako výchozí prohlížeč...
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 19:14

Norbert_G napsal/a:

dygestor napsal/a:
Mně se mapa v chromu zapíná bez problému, ale nezobrazují se keše. Nevíte, čím to je? Když zkopíruju adresu do Mozzily, tak to funguje v pohodě.


To je zajímavé. Ujisti se, že máš aktuální verzi Chromu a Keškomapy. A pak zkus body 1-3 z mého prvního příspěvku v tomto tématu. Ještě se taky ujisti, že je nemáš poschovávané (třeba klávesa X schová všechny kešky). A dej vědět. ;)

Ja mam pocit, ze dygestor mluvi o mape, ktera je zabudovana v GG. Tam se to chova presne takhle, protoze chrome nezkousne nacitani urcitejch souboru bez parametru.... Ale FF s tim problem nema, tudiz proto se to to tak chova. Jinak receno, bavi se tu jeden o koze a druhej o voze.
  • 0

#20 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2013 - 19:26

petulinka1 napsal/a:

Norbert_G napsal/a:

dygestor napsal/a:
Mně se mapa v chromu zapíná bez problému, ale nezobrazují se keše. Nevíte, čím to je? Když zkopíruju adresu do Mozzily, tak to funguje v pohodě.


To je zajímavé. Ujisti se, že máš aktuální verzi Chromu a Keškomapy. A pak zkus body 1-3 z mého prvního příspěvku v tomto tématu. Ještě se taky ujisti, že je nemáš poschovávané (třeba klávesa X schová všechny kešky). A dej vědět. ;)

Ja mam pocit, ze dygestor mluvi o mape, ktera je zabudovana v GG. Tam se to chova presne takhle, protoze chrome nezkousne nacitani urcitejch souboru bez parametru.... Ale FF s tim problem nema, tudiz proto se to to tak chova. Jinak receno, bavi se tu jeden o koze a druhej o voze.


Díky za vyjasnění. V tom případě bych dygestorovi doporučil si nastudovat sekci Chrome na této stránce:
http://geoget.ararat...avody:mapa_kesi

..nebo případně zkusit tu moji mapu (odkaz je v prvním příspěvku)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama