Přejít na obsah


Fotka

GC2WW4Q - Mrtvé nádraží


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 17:17

Tak jsem zase jednou našel kešku ( GC2WW4Q ), která mi natolik učarovala, že jsem to zase sesmolil do článku. Teda keška samotná ani tak ne (taková celkem normální klasika), ale to místo, to je opravdu nářez. No a protože poslední tip na geo-výlet s železniční tématikou se u vás setkal s poměrně velkým ohlasem, tak si i tentokrát dovoluji nabídnout svůj výtvor ku čtení:

http://www.michalkup...ubczyce-74.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 17:28

Pěkné, ač nemám tuhle keš zas tak daleko, ještě jsem se tam nebyl podívat, tak ted mě to aspon naladilo :)
Poblíž je ještě jedno zajímavé místo s železniční tématikou i s keší, taky v Polsku, a to http://coord.info/GC27NRT Akorát je ted disable, ale též stojí za to!
  • 0

#3 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2013 - 19:10

Jak tam máš to švenkování, to vedeš jen rukou?. Že to máš tak pěkně plynulý, rovnoměrný jak od strojku.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 6:16

Aranyafëa napsal/a: Pěkné, ač nemám tuhle keš zas tak daleko, ještě jsem se tam nebyl podívat, tak ted mě to aspon naladilo :)
Poblíž je ještě jedno zajímavé místo s železniční tématikou i s keší, taky v Polsku, a to http://coord.info/GC27NRT Akorát je ted disable, ale též stojí za to!

Jejda, to vypadá taky hodně dobře, díky za tip, snad pojedu zase někdy kolem.

Smogeo napsal/a: Jak tam máš to švenkování, to vedeš jen rukou?. Že to máš tak pěkně plynulý, rovnoměrný jak od strojku.

Jo, jo - dělám to všechno z ruky. Nicméně přiznávám, že je to pak stabilizovaný pomocí funkce přímo na Youtube. Funguje to opravdu skvěle a dokonale to narovná i hodně roztřesenej záběr ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 6:23

S železnicemi v Polsku je to hodně tristní, totální rozklad a to nejen lokálek jako u nás ale rozpadají se i některé dvojkolejné elektrizované tratě...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 7:45

[quote]kapsa napsal/a:
[quote]Aranyafëa napsal/a: Pěkné, ač nemám tuhle keš zas tak daleko, ještě jsem se tam nebyl podívat, tak ted mě to aspon naladilo :)
Poblíž je ještě jedno zajímavé místo s železniční tématikou i s keší, taky v Polsku, a to http://coord.info/GC27NRT Akorát je ted disable, ale též stojí za to![/quote]
Jejda, to vypadá taky hodně dobře, díky za tip, snad pojedu zase někdy kolem.

Ještě je v té oblasti stará opuštěná psychiatrická léčebna a taky jakási zřícenina starého velkého kostela.
A mohla by tě zajímat i ruina lázní v Jánských Koupelích, to by se dalo vzít po cestě, ale je to už poněkud dál http://aranyafea.raj.../Janske_Koupele
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 7:51

Aviatik napsal/a: S železnicemi v Polsku je to hodně tristní, totální rozklad a to nejen lokálek jako u nás ale rozpadají se i některé dvojkolejné elektrizované tratě...

To by mohlo být i kvůli tomu, že u nich se dráhy za komančů zanedbávaly ještě víc, než u nás.
Tak jako tak je to ale smutný ....

Aranyafëa napsal/a: Ještě je v té oblasti stará opuštěná psychiatrická léčebna a taky jakási zřícenina starého velkého kostela.

Jo, jo - něco z toho už jsem našel ale přiznám se, že to mě až tak nebere. Ten kostel ale zní dost dobře, nevíš prosím, kde je?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:37

Bohužel kromě tradiční polské neúdržby, která je vidět nejen na železnici, se tady navíc jedná o území Sudet, tzv. ziemie odzyskane, kde Poláci nikdy nežili a které jim připadlo až po druhé světové válce po vysídlení Němců. Zdědili ohromně rozvinutou infrastrukturu a jednu z nejhustších sítí železnic, ke které ovšem noví přistěhovalci z východu neměli vztah a postupně se jim rozpadla pod rukama. Proto teď v kolejišti lokálek rostou břízky a na hlavních tratích se jezdí s bídou 30 km/h včetně takových tratí jako Krakow-Katowice. Z tohoto pohledu jsme měli velké štěstí, protože u nás těch tratí bylo zavřeno řádově míň než v okolních zemích, i když snahy byly i tady.
  • 0

#9 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:32

Aranyafëa napsal/a: Ještě je v té oblasti stará opuštěná psychiatrická léčebna a taky jakási zřícenina starého velkého kostela.

Jo, jo - něco z toho už jsem našel ale přiznám se, že to mě až tak nebere. Ten kostel ale zní dost dobře, nevíš prosím, kde je?


Je to ve Włodzienine, na google earth je několik fotek, např http://www.panoramio...r=kh.google.com
  • 0

#10 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:39

Nu, přihodil jsem do bookmarku Unit 935. Ten je sice zaměřen na tuzemsko, ale takovéhle historicky související úseky v přilehlém zahraničí se doň jistě hodí taky.
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 10:56

d-n napsal/a: Bohužel kromě tradiční polské neúdržby, která je vidět nejen na železnici, se tady navíc jedná o území Sudet, tzv. ziemie odzyskane, kde Poláci nikdy nežili a které jim připadlo až po druhé světové válce po vysídlení Němců. Zdědili ohromně rozvinutou infrastrukturu a jednu z nejhustších sítí železnic, ke které ovšem noví přistěhovalci z východu neměli vztah a postupně se jim rozpadla pod rukama. Proto teď v kolejišti lokálek rostou břízky a na hlavních tratích se jezdí s bídou 30 km/h včetně takových tratí jako Krakow-Katowice. Z tohoto pohledu jsme měli velké štěstí, protože u nás těch tratí bylo zavřeno řádově míň než v okolních zemích, i když snahy byly i tady.

Přesně tak, podobně na tom jsou i polský silnice. Tohle soudruzi fakt trochu zaspali ....

Aranyafëa napsal/a: Je to ve Włodzienine, na google earth je několik fotek, např http://www.panoramio...r=kh.google.com

Díky, to vypadá fakt dobře. Kámoš si za korunu koupil podobnou ruinu nedaleko, přímo na hranici. Už chystám článek .... :)

Toniczech napsal/a: Nu, přihodil jsem do bookmarku Unit 935. Ten je sice zaměřen na tuzemsko, ale takovéhle historicky související úseky v přilehlém zahraničí se doň jistě hodí taky.

Díky, taky myslím, že tam patří - je to fakt jediněčný a navíc od hranice co by kamenem dohodil. Navíc to má českýho ownera .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 16:29

Aranyafëa napsal/a:

Je to ve Włodzienine, na google earth je několik fotek, např http://www.panoramio...r=kh.google.com



Nad tímto místem jsem už přemýšlel, že zde udělám krabičku, ale momentálně mám problémy jak s výše zmíněným mostkem a ještě s obnovou opavy... čili jsem to uložil k ledu...ale třeba někdy... :-)
  • 0

#13 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 18:31

Moc pěkné, Kapsovy úlovky a následné články jsou opravdu inspirujícím materiálem pro výlety. Já (když jsem byl ještě autosoutěžák) jsem taky narazil na jedno zrušené polské nádraží. Musel bych to pohledat a asi bych to aj dokázal.. Někde v okolí Góry Świętej Anny - tam tehdy měla soutěž zázemí. Možná v průběhu příštího týdne se zadaří a nandu. Každopádně .. je to bez kešky..
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2013 - 10:11

strycek skrblik napsal/a: Nad tímto místem jsem už přemýšlel, že zde udělám krabičku, ale momentálně mám problémy jak s výše zmíněným mostkem a ještě s obnovou opavy... čili jsem to uložil k ledu...ale třeba někdy... :-)

Tak to držím palec, pokud se zadaří, tak dej prosím vědět. :)

hauskaa napsal/a: Moc pěkné, Kapsovy úlovky a následné články jsou opravdu inspirujícím materiálem pro výlety. Já (když jsem byl ještě autosoutěžák) jsem taky narazil na jedno zrušené polské nádraží. Musel bych to pohledat a asi bych to aj dokázal.. Někde v okolí Góry Świętej Anny - tam tehdy měla soutěž zázemí. Možná v průběhu příštího týdne se zadaří a nandu. Každopádně .. je to bez kešky..

Díky a pokud najdeš, dej prosím vědět ! :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2013 - 23:00

Tak Kapso, už jsem našel, co jsem měl namysli. Jedná se o vlakovou stanici Zalesie Śląskie. Já ti ani nevím, jestli kolem toho nádraží vlaky jezdí (myslím si, že jezdí), my tam přijeli jako soutěžáci v autě udělat jen kolečko na ten "kruhový objezd" a nebyl čas vystoupit. Pamatuju si jen tu vybydlenou a zašlou stanici zarostlou v břízkách. Je to o jednu dědinu východně od keše GC2GCZD.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2013 - 10:46

hauskaa napsal/a: Tak Kapso, už jsem našel, co jsem měl namysli. Jedná se o vlakovou stanici Zalesie Śląskie. Já ti ani nevím, jestli kolem toho nádraží vlaky jezdí (myslím si, že jezdí), my tam přijeli jako soutěžáci v autě udělat jen kolečko na ten "kruhový objezd" a nebyl čas vystoupit. Pamatuju si jen tu vybydlenou a zašlou stanici zarostlou v břízkách.
Je to o jednu dědinu východně od keše GC2GCZD.

Jo, jo - máš pravdu, tam už vlak taky nejezdí. Našel jsem kousek vedle taky pěkný nádraží: http://www.panoramio.../photo/50159214

  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 0:10

Taky jsem teď navštívil mrtvé polské nádraží, bylo moc pěkné, i když z něj teď nadšenci dvakrát v týdnu vypravují vláček k Vlčímu doupěti. Ale kešku GC3XZ35 jsem nenašel, předposlední z 11 DNF v Polsku :(. To poslední mne mrzí nejvíc, tam šlo o zajíždku k ruské hranici pro FTF na GC4G97H - no, a prd…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 22:34

Mám dodatek k tématu odstavených polských nádraží, nedaleko Jindřichovic pod Smrkem je taky jedno - Wolimierz: http://www.mmzielona...tacja-wolimierz, kterého se ujali loutkáři alternativci, jsou milí, provedli nás celou budovou.. za kopec jezdíme občas na chalupu a na české straně jsme udělali tématickou multinku: http://coord.info/GC3J8G0. Na nádraží se dá krásně dojít po pešuňku z Jindřichovic.. moc pěkný místo.. :-)
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 8:48

Díky za tipy kamarádi, to vypadá fakt dost dobře, píšu si na seznam. :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama