Přejít na obsah


Fotka

Zdvojené logy a nadávky od kačerů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 10:39

Tak jsem našel stránku project-gc.com a tam mi statistika ukázala ,že jsou kačeři, kteří asi omylem zalogovaly mou keš vícekrát jako found it. Já sám jsem tam měl tento problém a opravil jsem to na jeden log. Co se nestalo, včera mi jeden kačer napsal, že co si dovoluju mazat jeho log na keši.... ano jeden jsem mu nechal a druhý smazal a vysvětlil mu to. Počkám si na jeho odpověď ale je škoda, že systém neupozorní na již zalogovanou keš tím, že ji nevypne možnost Found it a pak se takto dostávám do křížku s kačerama
  • 1

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 11:18

radek-pol napsal/a: Tak jsem našel stránku project-gc.com a tam mi statistika ukázala ,že jsou kačeři, kteří asi omylem zalogovaly mou keš vícekrát jako found it. Já sám jsem tam měl tento problém a opravil jsem to na jeden log. Co se nestalo, včera mi jeden kačer napsal, že co si dovoluju mazat jeho log na keši.... ano jeden jsem mu nechal a druhý smazal a vysvětlil mu to. Počkám si na jeho odpověď ale je škoda, že systém neupozorní na již zalogovanou keš tím, že ji nevypne možnost Found it a pak se takto dostávám do křížku s kačerama

Tohle taky nechápu, proč to vůbec lze - logovat dvakrát.
Taky si myslím, že podruhé už by to prostě ani jít nemělo a hotovo.
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 11:39

Přes project-gc.com jsem také našel pár zdvojených logů. Také jsem je smazal, však zároveň s tím jsem i napsal autorům, že měli zdvojený log a proto ho mažu. ;) Jinak, myslím si, že by to také nemělo jít logovat keš dvakrát.
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 12:02

Osobně jsem taky pár takových logů našel. Obecně sám osobně žádné logy většinou nemažu. Napíšu autorovi logu, aby je smazal... Pokud smaže - dobře. Pokud ne, jeho boj... On podvádí. Často se ale stane, že buď se překlikne 2x, nebo třeba zapomene, že danou keš logoval. Poslední dobou také nacházím spoustu kešek podruhé (či potřetí), většinou si i ty značím ve Fieldnotes jako WriteNote, ale taky se mi stane, že někdy omylem odešlu FI log. Takže podle mě je nejlepší nejdříve upozornit a teprve v případě nečinnosti přistoupit k nějakému mazání... PS.: Nedávno se mi stalo, že na jedné mé keši dokonce přistál NA log, který vypadal jako FI log skoro stejný, jako pár dní předtím dotyčný odeslal... Napsal jsem mu, že se asi zmýlil, ať ho smaže. Byl to začátečník, skutečně tak udělal a domluvili jsme se, že si prostě jen úplně nerozuměl s počítačem :-)
  • 1

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 12:08

KulisekW napsal/a:
Přes project-gc.com jsem také našel pár zdvojených logů. Také jsem je smazal, však zároveň s tím jsem i napsal autorům, že měli zdvojený log a proto ho mažu. ;)
Jinak, myslím si, že by to také nemělo jít logovat keš dvakrát.

Například v sytému geocaching.hu to¨nejde - alespoň tak jsem pochopil tu hlášku když jsem myslel že napíšu nový log a starý pak smažu (oni totiž neumějí změnit typ logu)
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 12:10

Když si všimnu, že někdo zalogoval moji keš několikrát, obvykle má logy pěkně za sebou, tak mu pošlu zprávu a dál to neřeším. Jeho odlovy mi ledničku nevyprázdní. Koukám, že nám roste nový inkvizitor a kontrolor správného chování, co ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 12:56

Duplicitni log se muze stat nedopatrenim. Potom kdyz ho smazes, dotycnemu prijde mailem upozorneni. Pokud to nezkouma do detailu, nemusi si vsimnout ze mu tam porad jeden log zustal a ma treba pocit ze jsi mu proste smaznuljeho log na kesi, ktery (netuse ze byl duplicitni) povazuje za regulerni. Takze pak se neni co divit ze zareaguje podrazdenym mailem co blbnes. Mazani logu je dost osemetna vec a doporucuji postupovat velice opatrne. Bez dalsi komunikace bych smaznul snad jedine log od splaseneho robota, nebo podobne zjevne ulety. U duplicitniho logu bych urcite napsal dotycnymu proc ho mazu a temer jiste by to probehlo v klidu, pravdepodobne bych se dockal podekovani a omluvy. Je to vsechno o komunikaci. Me za celou karieru smazli log jen 2x a pokazdy me to vydesilo straslive. V jednm pripade jsme se s ownerem v pohode domluvili ze OK a log se obnovil (i kdyz zahada kde je moje razitko v notesu se dodnes uspokojive nevysvetlila). V druhem pripade naopak jsem o log prisel a duvod smazani jsem se vubec nedozvedel. Owner byl nemec, nekomunikoval, jediny co mu mohlo vadit je ze kes pri moji navsteve byla asi 2 dny v archivu (coz jsem ani netusil), coz ale neni duvod ke smazani logu. Vykaslal jsem se na nej, bez jeho bodu se obejdu. Ale treba pro me dostat to upozorneni o smazani logu neni nic prijemnyho. Jinak ja si radsi cisluju nalezy sam primo v logu a kdyz bych neco podelal (mel duplicitu), poznam to okamzite ze mi pocet nalezenejch kesi v logu nesedi s pocitadlem na webu. Jinak taky nechapu proc vubec jde duplicita zalogovat a uz vubec nechapu ownery kteri (nastesti jen vyjimecne) sami kduplicitnimu logovani svych kezi lidi vybizeji. A uz vubec nechapu ty co takovou nabidku vyuzijou a dvojitej log udelaj. V kazdym pripade ale ty duplicity jsou statisticky tak nepatrna a zanedbatelna cast vsech logu, ze o nic nejde. Kdyby toto byl jediny problem, bylo by vsechno v pohode.
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 13:09

Mě jeden začátečník logoval dvakrát. Nevšiml si, že už zalogování proběhlo. Napsal jsem mu, ať jeden smaže. Logovat dvakrát má smysl, pokud se keš natolik změnila, že ji hledám znovu (tradička na multinu, apod.). Ale ani to nedělám, ničí to statistiky. Když hledám znovu (třeba bonus. číslo), loguju WN. Stejně je čistější v takovýchto případech dotyčnou zrušit a udělat novou. Ovšem to pak nevypadá zase dobře ve statistikách ownera.
  • 0

#9 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 13:14

Dokonce existuje keška, kterou je možno regulerně zalogovat 6x, viz GC198PY :P
  • 0

#10 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 13:31

kolombo napsal/a:
Když si všimnu, že někdo zalogoval moji keš několikrát, obvykle má logy pěkně za sebou, tak mu pošlu zprávu a dál to neřeším. Jeho odlovy mi ledničku nevyprázdní.

Koukám, že nám roste nový inkvizitor a kontrolor správného chování, co ?



Když čtu, že kačeři vyhazují logbooky a ani to nečtou, tak si říkám, proč neudělat alespoň pořádek v tom, kdo udělá překlep nebo zaloguje po procházce s kamarády, kteří kešku co má nalezenou nemají a on večer zaloguje a neuvědomí si to. I když mám své jen tradiční kešky, tak je to taková formální povinnost ...
  • 0

#11 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 13:33

MikiHamza napsal/a:
Dokonce existuje keška, kterou je možno regulerně zalogovat 6x, viz GC198PY :P


(omlouvám se za OT) Ale nesmí se ji brát zase až tak vážně. Ač se to na pohled nezdá, slovo fagus je v latině ve skutečnosti rodu ženského. :)
  • 0

#12 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 13:37

Nejhorší jsou kačeři,kteří logují třeba několik měsíců zpětně... Na mých archivovaných keších mi přicházejí logy po několikaměsících co je Archivovaná a to se vážně nedá nebo těžce dokazuje, že tam kačer byl... ale to už je FairPlay.... nato jsem i já malý pán
  • 0

#13 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 14:42

Od toho máš mít doma logbook. Taky se mi stalo, že jsem hledal keš a když jsem ji našel, tak jsem zjistil, že ji už mám, nebo teď v týdnu jsem se zapsal do logbooku a na netu koukám, že jsem ji už jednou logoval.
  • 0

#14 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 14:45

Vetsinou kesky archivovane ,kvuli zniceni nebo opakovane ztrate logbooku jsem mel na mysli, jinak bych ho po ruce doufam mel
  • 0

#15 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 14:53

radek-pol napsal/a:
Nejhorší jsou kačeři,kteří logují třeba několik měsíců zpětně... Na mých archivovaných keších mi přicházejí logy po několikaměsících co je Archivovaná a to se vážně nedá nebo těžce dokazuje, že tam kačer byl... ale to už je FairPlay.... nato jsem i já malý pán


Hele, a vazne sis vybral spravnou aktivitu na traveni volnych chvil?? Podle toho, jak tu neustale narikas nad takovym a takovym chovanim kaceru, ti geocaching musi prinaset vice trapeni nez radosti, ne?
  • 0

#16 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 15:01

Asi to tak vypada ale ne, jsem nadseny a nekdy rad, resim i drobnosti. Jen od kaceru slysim jak vsichni hlasaji, ze zalozenim a provozem kesky nic nekonci a po 2 opravach a 3 ztracenych logbocich nemaji o kesky zajem. Beru to jako konicek a rad si prectu, jak a nebo jestli resi kaceri podobne situace .
  • 1

#17 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2013 - 17:32

Toniczech napsal/a:

MikiHamza napsal/a:
Dokonce existuje keška, kterou je možno regulerně zalogovat 6x, viz GC198PY :P


(omlouvám se za OT) Ale nesmí se ji brát zase až tak vážně. Ač se to na pohled nezdá, slovo fagus je v latině ve skutečnosti rodu ženského. :)

I ty puntičkáři! Tak napiš autorovi, ať ji přejmenuje, třeba na Fagus cachea. Na kešku, ostatně velice povedenou, jsem upozornil jen proto, že je u ní možnost najít až šest finálek, a tudíž si ji i tolikrát regulérně zalogovat.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama