Přejít na obsah


Fotka

Dotazy na stromolezecké T5 versus nový výklad pravidel


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
5 odpovědí na toto téma

#1 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 18:19

Dobrý den, kačerům zdar a reviewerům zvlášť,

rád bych se zeptal, jak je to se stromolezeckými kešemi a novým pravidly, které čeští revieweři vytvořili na adrese reviewer.cz.

V bodě 13. je vysloveně uvedeno:
Stromovky
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona č. 114/1992 Sb., kterým je zajištěna ochrana všech dřevin před poškozením a ničením (tedy i stromů, které nejsou vyhlášeny jako památné).

Citace z § 7, zákona č.114/1992 Sb.:
1) Dřeviny jsou chráněny podle tohoto ustanovení před poškozováním a ničením, pokud se na ně nevztahuje ochrana přísnější (§ 46 a 48) nebo ochrana podle zvláštních předpisů.

Přesto však v nedávných dnech vznikly další keše tohoto typu.

MOHU SE TEDY ZEPTAT - ZEJMÉNA TEDY REVIEWERŮ, JAK TO JE?

Předpokládám, že se zde strhne emoční diskuze na téma, proč stromovky ano či proč stromovky a nebo se tu začnou ozývat zakladatelé stromových keších, že stromu vlastně neubližují a proč se do toho vůbec míchám atd.

Předem hlásím, že nejsem dendrolog a neumím posoudit míru poškození stromů, ale to podstatné, co mě zajímá je, to, jak to tedy s těmi novými pravidly je? Vážím si toho, že revieweři ve svém volném čase krom schvalování keší ještě vytvořili docela přehledný web s pravidly, ale... MÁM SE JÍM TEDY ŘÍDIT? Moc jasno, zejména díky publikacím v poslední době tomu moc nerozumím.

Děkuji za vysvětlení.
  • 0

#2 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 19:02

Alke04 napsal/a:
Přesto však v nedávných dnech vznikly další keše tohoto typu.
MOHU SE TEDY ZEPTAT - ZEJMÉNA TEDY REVIEWERŮ, JAK TO JE?

Předpokládám, že se zde strhne emoční diskuze ....

Tak proc jsi to dal do obecne diskuze a ne primo do vlakna pro reviewery, kdyz se chces zeptat revieweru? :o
Tim ze jsi to dal sem, byt dotazem na ne, tu obecnou diskuzi vyvolavas. :(

Alke04 napsal/a:
ale... MÁM SE JÍM TEDY ŘÍDIT? Moc jasno, zejména díky publikacím v poslední době tomu moc nerozumím.

A ze zrovna ty by jsi zakladal T5 stromovku ........ ? :o
  • 0

#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 19:35

Alke04 napsal/a:

V bodě 13. je vysloveně uvedeno:
Stromovky
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona ...


Tak tohle ti dokazu vysvetlit sam, na to nemusim bejt reviewer.

Jasne se tam pise "lze povazovat", coz neni totez jako kdyby tam bylo napsano "povazuje se". To snad chapes, ne? Reviewri jasne davaji najevo, ze by nemuseli kes povolit kdyby shledali ze je skutecne v rozporu s citovanym zakonem a poskozeni stromu hrozi. Naopak pokud situaci posoudi tak, ze pri lezeni na nektery konkretni strom tento ohrozen neni a k poruseni zakona nedochazi, kes klidne pusti. Ke spravnemu posouzeni maji fotodokumentaci, betatestery atd.

V kazdym pripade jsem rad ze se chystas zalozit T5 stromovku a postupujes zodpovedne a radsi se zeptas, aby vse bylo OK a k poruseni zakonu nebo pravidel nedoslo a pripravovana T5 byla stejne perfektni jako vsechny tvoje kese. V tvym pripade nemam pochyb ze vse bude v poradku a hladce publikovano a uz se na ni tesim :P Jdu si radsi hodit cajky do auta, at to FTF stihnu. Predem dekuji ;)
  • 0

#4 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 20:08

Alke04 napsal/a:
V bodě 13. je vysloveně uvedeno:
..


V bodu 13 je také uvedeno následující, cituji:

"Při zakládání T5 stromovky je nutné splnit následující:
1. Strom se nesmí nacházet na soukromém pozemku, nebo v soukromém lese
2. Strom se z bezpečnostních důvodů nesmí nacházet poblíž veřejné komunikace, lesní cesty, značené turistické trasy apod. - doporučená vzdálenost je alespoň 50m
3. Doporučuje se vybrat bezpečný strom nejlépe v odlehlé části lesa
4. Keš musí být upevněna tak, aby ji šlo snadno a bez následků odstranit
5. Doporučuje se uvést v listingu metodiku lezení a bezpečnostní pokyny, nebo odkazy na ně

Výjimkou z výše uvedených podmínek jsou takové keše, u kterých owner doloží písemný souhlas správce nebo vlastníka lesa (pozemku, stromu) s umístěním keše."

Konec citátu. Tím je myslím dosti dobře vysvětleno co a jak.
  • 0

#5 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 20:14

petegeo napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Přesto však v nedávných dnech vznikly další keše tohoto typu.
MOHU SE TEDY ZEPTAT - ZEJMÉNA TEDY REVIEWERŮ, JAK TO JE?

Předpokládám, že se zde strhne emoční diskuze ....

Tak proc jsi to dal do obecne diskuze a ne primo do vlakna pro reviewery, kdyz se chces zeptat revieweru? :o
Tim ze jsi to dal sem, byt dotazem na ne, tu obecnou diskuzi vyvolavas. :(

Alke04 napsal/a:
ale... MÁM SE JÍM TEDY ŘÍDIT? Moc jasno, zejména díky publikacím v poslední době tomu moc nerozumím.

A ze zrovna ty by jsi zakladal T5 stromovku ........ ? :o


První otázka:
Podtrhuji slovo ZEJMÉNA... to neznamená výhradně.

Druhá otázka:
To se vztahuje na komentovaná pravidla jako celek - nikoliv jen na stromolezecké T5. I když, co ty víš, třeba se na starý kolena zblázním...
  • 0

#6 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 20:18

Modrak napsal/a:

Alke04 napsal/a:

V bodě 13. je vysloveně uvedeno:
Stromovky
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona ...


Tak tohle ti dokazu vysvetlit sam, na to nemusim bejt reviewer.

Jasne se tam pise "lze povazovat", coz neni totez jako kdyby tam bylo napsano "povazuje se". To snad chapes, ne? Reviewri jasne davaji najevo, ze by nemuseli kes povolit kdyby shledali ze je skutecne v rozporu s citovanym zakonem a poskozeni stromu hrozi. Naopak pokud situaci posoudi tak, ze pri lezeni na nektery konkretni strom tento ohrozen neni a k poruseni zakona nedochazi, kes klidne pusti. Ke spravnemu posouzeni maji fotodokumentaci, betatestery atd.

V kazdym pripade jsem rad ze se chystas zalozit T5 stromovku a postupujes zodpovedne a radsi se zeptas, aby vse bylo OK a k poruseni zakonu nebo pravidel nedoslo a pripravovana T5 byla stejne perfektni jako vsechny tvoje kese. V tvym pripade nemam pochyb ze vse bude v poradku a hladce publikovano a uz se na ni tesim :P Jdu si radsi hodit cajky do auta, at to FTF stihnu. Predem dekuji ;)


Děkuji za vysvětlení :-)... jak už jsem psal Petrovi (Petegeovi)... jde mi to, jak mám postupovat s celým webem reviewer.cz, protože některé keše jsem úplně nechápal... napříč celou ČR. To se nevztahovalo na nikoho konkrétního.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama