Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - nefunkcnost GeoJarry + vlastni kese ve stat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Matfa.cz

Matfa.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 17:03

Ahoja, znicehonic mi prestalo fungovat stahovani poslednich nalezu pomoci geojarry pluginu v GeoGetu. Napadlo me ze problem muze byt v zastarale verzi GeoGetu. Instaloval jsem nejakou novejsi verzi, ale byla uplne jinaci a akorat sem si rozsekal statistiky, takze jedu na verzi kterou jsem stahl od S474Na - GASP. Pokud byste vedeli jak mi poradit, pokud mozno nejak polopaticky, protoze uz s nastavovanim mi museli nekteri pomahat :) A dalsi vec - jak dostat svoje kesky (adoptovane) do statistik generovanych tim programem? Resp. jde to vubec u adoptovanych kesi?
  • 0

#2 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1865 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 17:43

No nejrychlejsi je hledat, ale: Stahovani poslednich nalezu - aktualizuj plugin GeoJarry na verzi 2.4.3 pak to bude fungovat -- problem byl zmena webu GC.com Adoptovane kese do statistik -- v souboru vystup statistiky (standartne TemplateCz nekde v Autostatu si najdi na spravne misto pridej MYCACHEOWNER xxxxxxxxxxxx kde xxxxxxxxx bude presny nazev "ownera" jak ho mas u kese tedy napr. xxxx adopted yyyyy. Pak yb to melo fungovat. Pozor nektere znaky - myslim treba zavorky nebo & -- obcas zlobej
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 18:13

Stahovani poslednich nalezu neprestalo fungovat z niceho nic, ale proto, ze se zmenila ta webova stranka.

Nicmene tohle uz nikdy fungovat nebude! Rozhodl jsem se tuto funkci z Geogetu definitivne odstranit.

Byla jen zdrojem problemu a neni uz sebemensi duvod to delat pres GJ. Stejnou funkci totiz dokaze udelat Geoget sam o sobe pomoci oficialniho Geocaching Live. Navic v dalsi verzi Geogetu bude tato funkce znacne vylepsena a zrychlena.

  • 0

#4 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 19:22

Uáááá, a co my Basic member... to máme asi teda už navždy smůlu, když se GJ z Geogetu odstraní....
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 19:25

Co blbnes? Tahani vlastnich nalezu pres gc.live funguje i pro BM!
  • 0

#6 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 19:45

Waw... tak to teda ani nevím.... a přes co to stáhnu ??? Záložka "Databáze - Import", řádek "Stáhnout vaše nálezy" ???
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 20:14

jasne.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 20:59

A ud pristi verze GG pribude i volba "Aktualizovat vase nalezy", kdy se nebude tahat vsechno jako ted, ale jen veci, ktere pribyly od posledni aktualizace.
  • 0

#9 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 21:07

Takze to bude fungovat stejne jako mnou pouzivana kombinace Nove nalezene kese (GJ) - Ulozit jako .ggt a to pak pomoci API aktualizovat? Pouzivam to takhle uz docela dlouho a mozna je to zbytecne slozite a zastarale, nicmene porad funkcni :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#10 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 22:17

A ještě se zeptám, možná opět blbě... co nahrání statistik do profilu... zatím to dělám taky přes GJ. Je nějaká jiná možnost ???
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 22:18

lukabike.com napsal/a:
Takze to bude fungovat stejne jako mnou pouzivana kombinace Nove nalezene kese (GJ) - Ulozit jako .ggt a to pak pomoci API aktualizovat? Pouzivam to takhle uz docela dlouho a mozna je to zbytecne slozite a zastarale, nicmene porad funkcni :)

ˇ

Řekl bych, že to děláš zbytečně složitě. Navíc ta tvoje verze nedotáhne keš kterou v databázi nemáš, leda že bys to pouštěl vícekrát - napřed aktualizace, pak stáhnutí posledních logů.
Stávající stáhnutí všech nálezů zase není takový horor, i když to pár minut trvá. A to je to u mne asi 5x delší jak u tebe.
Je fakt, že už jsem si taky říkal že by to nějakou funkci na stažení jen novinek chtělo. Pokud mám jeden nebo dva nové nálezy tak je často dotáhnu "ručně" přes aktualizaci logů.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 22:23

Re0 napsal/a:
A ještě se zeptám, možná opět blbě... co nahrání statistik do profilu... zatím to dělám taky přes GJ. Je nějaká jiná možnost ???

Myslím, že HaLuMa tu píše o jediné speciální funkci, která je v současné době nahrazena mnohem lepší jinou funkcí. O jiných funkcích nepsal.
No a pro úplnost, nahrát na profil samozřejmě můžeš i jinými programy. je to jen o tvem vkusu a pohodlí.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2013 - 22:32

stahnuti vlastnich nalezu taha primarne vase vlastni logy, a pokud kes v DB neexistuje, stahne lite listing. (tedy jen zakladni udaje, nicmene i BM ma limit 10000 za den.) Takze pokud kes v DB je, jen se k ni doplni tvuj log a oznaci se nalez. Samotna kes se v tu chvili nektualizuje. Nova aktualizace nalezu je otazka par vterin. (tedy pokud ji nepouzijete poprve, protoze poprve stahne vsechno, az podruhe stahuje jen prirustek.)
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 6:47

HaLuMa napsal/a:
Nova aktualizace nalezu je otazka par vterin. (tedy pokud ji nepouzijete poprve, protoze poprve stahne vsechno, az podruhe stahuje jen prirustek.)


Poprve znamena s zadnymi nalezenymi kesemi v databazi nebo prvni pouziti funkce bez ohledu na to, zda jiz mam nejake nalezy? Logicka mi pripada prvni moznost, ale tim, zes to sem napsal takto, bojim se te druhe ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 6:51

Arne1 napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
Takze to bude fungovat stejne jako mnou pouzivana kombinace Nove nalezene kese (GJ) - Ulozit jako .ggt a to pak pomoci API aktualizovat? Pouzivam to takhle uz docela dlouho a mozna je to zbytecne slozite a zastarale, nicmene porad funkcni :)

ˇ

Řekl bych, že to děláš zbytečně složitě. Navíc ta tvoje verze nedotáhne keš kterou v databázi nemáš, leda že bys to pouštěl vícekrát - napřed aktualizace, pak stáhnutí posledních logů.
Stávající stáhnutí všech nálezů zase není takový horor, i když to pár minut trvá. A to je to u mne asi 5x delší jak u tebe.


Myslim, ze nemas pravdu v tom, ze takto nestahne kes, ktera jeste v DB neni. Stahne. Pouzivam tento postup bezne.

Stavajici stahnuti vsech nalezu ma pro nektere z nas zasadni nevyhodu - prepisuje parametry kese z tech, ktere byly pri nalezu na ty, ktere jsou ted. Jsou lidi, kteri chteji mit statistiku z toho, co nasli, a ne z toho, jak kdo pozdeji co zmenil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 7:49

gord napsal/a:
Stavajici stahnuti vsech nalezu ma pro nektere z nas zasadni nevyhodu - prepisuje parametry kese z tech, ktere byly pri nalezu na ty, ktere jsou ted. Jsou lidi, kteri chteji mit statistiku z toho, co nasli, a ne z toho, jak kdo pozdeji co zmenil.


Pro jistotu zopakuji:
Funkce Stahnout (aktualizovat) vlastni nalezy v Geogetu kese neprepisuje. Pokud v DB chybi tvuj vlasni log, tak jej doplni, pokud kes nemela oznaceny nalez, oznaci jej. Kes stahuje (lite informace) jen tehdy, pokud kes v databazi vubec neni.

Tudiz to tomuto pozadavku plne vyhovuje, ne?
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 7:53

gord napsal/a:
Poprve znamena s zadnymi nalezenymi kesemi v databazi nebo prvni pouziti funkce bez ohledu na to, zda jiz mam nejake nalezy? Logicka mi pripada prvni moznost, ale tim, zes to sem napsal takto, bojim se te druhe ;)


Prvni pouziti funkce. Ale nechapu, proc se toho bojis?
Ted bez problemu tahas taky vsechno, a nicemu to nevadi. Pokud v BDb ty kese mas, mas na nich vlastni logy a mas oznacene nalezy, tak i kdyz provedes plne stahnuti vsech logu, tak se nestane vubec nic. Jen mas jistotu, ze mas oznacene opravdu vsechno a GG si poznamena, ze kdy provedl posledni plnou aktualizaci, aby priste mohl provest aktualizaci rozdilovou.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 7:57

Jeste bych doplnil, proc to tak je a proc se neopiram o logy v databazi: Jednak by mohlo dijit ke zmatkum, pokud by sis oznacil nejaky nalez, ale nekdy drive by ti nejaky nalez chybel.. Ale hlavne, casove omezeni dotazu na logy v gc.live se netyka data logu, ale data zapsani logu do databaze.
  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 8:20

HaLuMa napsal/a:
Pro jistotu zopakuji:
Funkce Stahnout (aktualizovat) vlastni nalezy v Geogetu kese neprepisuje. Pokud v DB chybi tvuj vlasni log, tak jej doplni, pokud kes nemela oznaceny nalez, oznaci jej. Kes stahuje (lite informace) jen tehdy, pokud kes v databazi vubec neni.

Tudiz to tomuto pozadavku plne vyhovuje, ne?


Opravdu? Kdyz jsem to pouzil poprve, zmenily se mi parametry asi u 50 kesi, proto jsem si vymyslel jiny postup a stahuji jen dosud nenalezene. Pozdeji jsem to jiz nezkousel. (Nevylucuji, ze jsem to zkousel na nejake betaverzi.)

HaLuMa napsal/a:

gord napsal/a:
Poprve znamena s zadnymi nalezenymi kesemi v databazi nebo prvni pouziti funkce bez ohledu na to, zda jiz mam nejake nalezy? Logicka mi pripada prvni moznost, ale tim, zes to sem napsal takto, bojim se te druhe ;)


Prvni pouziti funkce. Ale nechapu, proc se toho bojis?
Ted bez problemu tahas taky vsechno, a nicemu to nevadi.


Bal jsem se toho, ze funkce pro me bude nepouzitelna prave proto, ze by pri prvnim spusteni mohla aktualizovat vlastnosti kese. Pokud stahuje opravdu jen logy, pak neni co resit a mohu svuj stavajici postup inovovat.

Ne, opravdu netaham vsechno. Taham jen to, co nemam jako nalezene v databazi.

HaLuMa napsal/a:
Ale hlavne, casove omezeni dotazu na logy v gc.live se netyka data logu, ale data zapsani logu do databaze.


Takze to podchyti i logy, u kterych jsem delal zmenu na gc.com, ale puvodni log jiz v databazi mam? To je take fajn vlastnost.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2013 - 8:28

gord napsal/a:
Opravdu? Kdyz jsem to pouzil poprve, zmenily se mi parametry asi u 50 kesi, proto jsem si vymyslel jiny postup a stahuji jen dosud nenalezene. Pozdeji jsem to jiz nezkousel. (Nevylucuji, ze jsem to zkousel na nejake betaverzi.)


Opravdu. Vola se funkce, ktera taha prave a jen logy, nic vic. Pouze pro GC kody, ktere nenajdu v databazi, volam aktualizaci lite listingu, cehioz si vsimnes, protoze se to vola samostatnym dotazem na gc.live.

gord napsal/a:
Takze to podchyti i logy, u kterych jsem delal zmenu na gc.com, ale puvodni log jiz v databazi mam? To je take fajn vlastnost.


Tak to nevim, nezkousel jsem to. Zalezi, jestli mi takove logy Groundspeak posle nebo ne. (tedy, jestli berou cas zalozeni logu v jejich DB, nebo cas jeho aktualizace.)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama