Přejít na obsah


Fotka

Přírodní památky v okolí Pekingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 22:32

Chystám se do Pekingu, budu tam mít pár dní. Kulturních památek jsou plné průvodce, ale je tam i něco zajímavého v přírodě, co stojí za návštěvu? Ať už přímo ve městě nebo v blízkém okolí. Případně cokoliv jiného zajímavého, co není v každém bedekru. Keška tam být nemusí. :-) Díky za rady.
  • 0

#2 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 9:12

Mně bylo doporučeno místo z názvem Badachu. Je to místo na okraji Pekingu. Bohužel jsem se tam nedostal, ale údajně je to klidné místo (ne o víkendech) s pěknou přírodou a chrámy. Tak uvidíš

Případně projdi tyto stránky, jestli tam nenarazíš na něco zajímavého.

Ještě jsem se chtěl vydat na cca 8 km dlouhý přechod čínské zdi z Jinshanling do Simatai. Bohužel v Simatai právě probíhala rekonstrukce a tak jsme nejeli. Jak je to teď nevím. Píšou sice, že pořád zavřeno, ale v Číně bývá často realita úplně jiná.
  • 0

#3 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 11:12

Byli jsme v Pekingu před šesti lety, ale s cestovkou, takže do netknuté přírody jsme se nedostali. Ale krásnou přírodu, byť trochu upravenou, si člověk užije v kterémkoli jejich parku. Určitě doporučuji park Bei-hai, Uhelný pahorek, úžasný je areál letního paláce císaře u jezera Kunming a samozřejmě také kterýkoli úsek Zdi.
  • 0

#4 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 11:30

Ještě upozorním, že v Číne nelze podnikat příliš cest do přírody. Narozdíl od nás nemají systém turistických stezek. Mají max hromadné přírodní parky s dlážděnými a asfaltovanými cestami. Ono se ani není čemu divit když je mimo města téměř nepropustná džungle.
  • 0

#5 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2013 - 20:23

Děkuji všem za rady, určitě něco z toho využijeme.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama