Přejít na obsah


Fotka

Zase něco na čtení (z východu)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 9:25

Díky ruskému geocacherovi (funguje ale jen na Geocaching.ru) se mi podařilo získat jedno sice děsivé, ale přeci jen unikátní video, tak jsem k tomu rovnou zase sesmolil i článeček a doplnil jsem to i vlastními fotkami. Vhodné zejména pro rusofily:

http://www.michalkup...adinach-80.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2013 - 9:37

krasne, moc krasne...zazitky jsou jedna z veci u kterych jsem schopen a ochoten tezce zavidet.....a pokud kostel opravdu podpalil blesk, tak priroda dala, priroda vzala...v tech koncinach naprosto bezna vec....a ano, taky je mi te krasne stavby lito...
  • 0

tarmara.png


#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 7:20

tarmara napsal/a: krasne, moc krasne...zazitky jsou jedna z veci u kterych jsem schopen a ochoten tezce zavidet.....a pokud kostel opravdu podpalil blesk, tak priroda dala, priroda vzala...v tech koncinach naprosto bezna vec....a ano, taky je mi te krasne stavby lito...

Jo, jo - škoda veliká, nicméně jsem si nedaleko našel další dva parádní, které ještě stojí.
Teď už se tam jen dokopat .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 davee77

davee77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 7:33

Úžasná krajina. Jednou bych se tam chtěl podívat.
  • 0

#5 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 9:05

Bohužel, u celodřevěných staveb je to riziko nemalé a část otiginálního fondu se průběhem věků právě z takové příčiny ztrácí. Osobně se na poli ochrany památek nejvíc děsím snad právě toho, že jednoho dne najdu kvůli nějakému vandalovi v titulcích zprávu o požáru některého z té hrstky tuzemských kostelů, které se dokázaly ještě ze středověkých či raně novověkých dob dočkat až současnosti, jako jsou zejm. lokality Broumov (GCXPVX) či Třinec-Guty (GC2ARDK). U nás nepochybuju, že by byly i v pádě takové katastrofy pečlivě rekonstruovány do zhruba původní podoby, ale samozřejmě tak úplně ono už by to nikdy nebylo. Takže kdo žijete v těch oblastech či máte tam na keše zdaleka výpravu, rozhodně nevynechte a prohlédněte si je v autentické podobě, dokud zachované stojí - opravdu by zítra klidně nemusely. Jsou to památky nenahraditelné hodnoty, a přitom tak snadno zranitelné... A obdobně dřevěné zvonice - těch se sice dochoval řádově vyšší počet, ale riziko je obdobné - co pár let se najde nějaká, kterou to stihne.
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 12:57

Toniczech napsal/a: Bohužel, u celodřevěných staveb je to riziko nemalé a část otiginálního fondu se průběhem věků právě z takové příčiny ztrácí ....

Samozřejmě máš naprostou pravdu a díky za tipy na dřevěný kostelíky.
Jinak nejhorší na tom je, že na tom ruským severu je takových staveb ještě relativně dost (občas proháním Google :) ) a některý fakt nádherný ale bohužel většina z nich už je ve stavu, kdy už se nedají zachránit, i kdyby je vůbec někdo zachránit chtěl .... :(
Mít tak dva měsíce volno, dobrý terénní auto a zkušenýho místního řidiče, tak by se aspoň něco dalo zdokumentovat, když už na záchranu je pozdě ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 13:41

Už shořela i roubenka ve Volarech, kde jich ještě relativně nedavno byla celá ulice. Na roubenou stodolu v Malovicích zase padnul strom. I u nás to ubývá. Takže nakonec díky za ten dřevěný kostelík na Strahově, na původním místě na Zakarpatské Ukrajině by už asi nestál. I když transfery moc rád nemám.
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 7:05

mpik napsal/a: Už shořela i roubenka ve Volarech, kde jich ještě relativně nedavno byla celá ulice. Na roubenou stodolu v Malovicích zase padnul strom. I u nás to ubývá. Takže nakonec díky za ten dřevěný kostelík na Strahově, na původním místě na Zakarpatské Ukrajině by už asi nestál. I když transfery moc rád nemám.

Jo, transfery jsou takový divný ale zase se takto řada kostelíků zachránila.
Z toho Strahovskýho mám dokonce i interiér:

http://www.michalkup...ichala-111.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama