Přejít na obsah


Fotka

Označení archivovaných keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 9:59

Ahoj, prosím o radu - jde nějakým způsobem označit keše v databázi jako archivované na základě seznamu archivovaných keší v externím souboru csv? Vím že existuje script Archivator, ale je to online a navíc projetí všech keší musí být docela zdlouhavé. Jde mi o to, že když mám k dispozici csv soubor se seznamem všech archivaných keší např. v tomto formátu: "gccode, available, archived, name, last_seen, last_updated", tak bych potřeboval srovnat databázi se souborem a u všech keší v databázi, které nalezne v souboru, nastavit atribut "Archivováno". Zkoušel jsem různé importy, ale nepodařilo se... Děkuji
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 10:22

Pokud máš keše v databázi, tak proč nepustíš funkci dle menu Body / Aktualizovat stav? Ta ti uvede stav active / disabled / archived do souladu se skutečností a k tomu velmi rychle, objem co je povolený ti bude určitě stačit. Osobně bych ještě na takovéto keše ještě pustil dotažení posledních logů, abych měl v databázi i ten archivační log. A to taky nic nestojí. Docela nechápu, k čemu by byl to dělat podle nějakého csv seznamu.
  • 0

#3 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 11:05

Arne1 napsal/a:
Pokud máš keše v databázi, tak proč nepustíš funkci dle menu Body / Aktualizovat stav? Ta ti uvede stav active / disabled / archived do souladu se skutečností a k tomu velmi rychle, objem co je povolený ti bude určitě stačit. Osobně bych ještě na takovéto keše ještě pustil dotažení posledních logů, abych měl v databázi i ten archivační log. A to taky nic nestojí.

Docela nechápu, k čemu by byl to dělat podle nějakého csv seznamu.


Protože mám v geogetu celou čr (nepočítám příhraničí). Dohromady přes 35 tis. keší. Pokaždé když importuji aktuální celou čr (cca 1x za týdně), tak bych musel u všech keší pustit aktualizaci stavu na což by mi povolený objem jaksi nestačil (odhlédnu-li od časové zátěže). Nenamítej prosím že si mám aktualizovat pouze kešky okolo sebe, protože chci mít celou db stále akuální (nikdy nevím kde budu zítra či odpoledne).
Ale mám k dispozici aktuální csv seznam všech archivovaných keší, takže jeho import by mi moc pomohl.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 11:24

Nerikam, ze je to optimalni reseni, ale je to reseni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 11:49

mikeant napsal/a:
Protože mám v geogetu celou čr (nepočítám příhraničí). Dohromady přes 35 tis. keší. Pokaždé když importuji aktuální celou čr (cca 1x za týdně), tak bych musel u všech keší pustit aktualizaci stavu na což by mi povolený objem jaksi nestačil (odhlédnu-li od časové zátěže).
......


Ono stačí vyjít z předpokladu, že v PQ nejsou archivované keše.

Takže, po aktualizace databáze, si seřaď keše podle data poslední aktualizace a dej zkontrolovat stav jen na tom, co se neaktualizovalo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 11:54

Pokud máš seznam GC kodů v textovém souboru (co kód, to jeden řádek), tak je to jednoduché: Ctrl+O soubor.ggt, načte se ti seznam keší a pak můžeš dát Aktualizovat stav. A pokud ten seznam máš v CSV tak si jistě poradíš ...
  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 13:25

vzit si z CSV jen sloupec s kody kesi, ulozit jako textak s priponou GGT, v beogetu pres Ctrl+O otevrit seznam - nacou se ti vsechny kese z toho textaku co jsou v databazi. ale jak dal.. sel by napsat skript, nebo asi davka do Combine co by vsem kesim v seznamu nastavil pres SQL cachestatus=2 edit: Osik byl rychlejsi :)
  • 0

#8 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 14:44

gord napsal/a:
Nerikam, ze je to optimalni reseni, ale je to reseni.


Tohle je super a funguje. Nejdřív si regulárním výrazem (úplně obyčejným vyhledat a nahradit z PSPadu) z CSV souboru odmažu na každém řádku vše za čárkou: ",.*$" - tím mám hnedle připravený seznam, který otevřu přes Ctrl-O a tvým scriptem Setarchivestatus všechny zaarchivuji. Moc děkuji. Teď už to jen zautomatizovat ;)
  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 14:58

zrovna to nahrazeni textu v souboru regexem by melo combine umet ;)
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 15:45

mikeant napsal/a:
Protože mám v geogetu celou čr (nepočítám příhraničí). Dohromady přes 35 tis. keší. Pokaždé když importuji aktuální celou čr (cca 1x za týdně), tak bych musel u všech keší pustit aktualizaci stavu na což by mi povolený objem jaksi nestačil (odhlédnu-li od časové zátěže). Nenamítej prosím že si mám aktualizovat pouze kešky okolo sebe, protože chci mít celou db stále akuální (nikdy nevím kde budu zítra či odpoledne).
Ale mám k dispozici aktuální csv seznam všech archivovaných keší, takže jeho import by mi moc pomohl.


To s tím okolím bych ti nikdy neradil... Sám mám v databázi celé Rakousko Uhersko a něco kolem, neříkám, že všechny státy jsou denně aktuální. Ale pokud nemáš k dispozici PQ archivovaných, tak rada co tu zazněla - seřadit podle data aktualizace a to co není dnešní nechat projet aktualizací stavu a případně dotažením logů - si myslím že je nejoptimálnější.
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 18:44

ono se to delava nejak tak, ze v ramci aktualizacni davky se pak vyjedou kese s datem aktualizace starsi nez dnes, a ty se pak bud archivujou, nebo se jim aktualizuje stav.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 22:23

a psal jsem snad něco jiného ?
  • 0

#13 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 6:32

Arne1 napsal/a:

mikeant napsal/a:
Ale mám k dispozici aktuální csv seznam všech archivovaných keší, takže jeho import by mi moc pomohl.


To s tím okolím bych ti nikdy neradil... Sám mám v databázi celé Rakousko Uhersko a něco kolem, neříkám, že všechny státy jsou denně aktuální. Ale pokud nemáš k dispozici PQ archivovaných, tak rada co tu zazněla - seřadit podle data aktualizace a to co není dnešní nechat projet aktualizací stavu a případně dotažením logů - si myslím že je nejoptimálnější.


Právě že mám k dispozici jak PQ všech archivovaných keší, tak i stejně aktuální seznam v CSV. Ale samozřejmě PQ je mnohem větší na stahování a proč nevyužít CSV seznam, když mně zajímá pouze to, že je keš archivovaná. Navíc archivované keše přesouvám v geogetu do samostatné databáze, takže když bych naimportoval PQ s archivovanými kešemi do té "provozní", tak zas musím všechny archivované mazat, takkhle kdž to projedu tím seznamem, tak jich následně smáznu jen pár, které od minule přibyly...

Samozřejmě rád si nechám poradit optimální časově nejméně náročné řešení...
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 7:23

Proc se nejakym presouvaninm do jine databaze vubec zabyvas? mam vsechno v jedne a nemyslim si, ze bych nejak trpel.
  • 0

#15 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 7:42

HaLuMa napsal/a:
Proc se nejakym presouvaninm do jine databaze vubec zabyvas? mam vsechno v jedne a nemyslim si, ze bych nejak trpel.

Přišlo mi, že se geoget i adrake (používám prosté překopírování db) trochu urychlí. Přece jen těch archivovaných keší už mám v seznamu přes 16.5 tis. položek. Už takhle když si dám v geogetu zobrazit všechny keše, tak se mi seznam načítá přes půl minuty (bez archivovaných tam mám "jen" 56 tis. keší)
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2013 - 8:01

Tak to neni zadne prekvapeni, ze s mensim poctem kesi jde zobrazeni vseho rychleji. (Kdy ale potrebujes zobrazit opravdu vsechno?) Jenze kese porad vznikaji, takze mi prijde blahove se snazit timto neco usetrit. krom toho, ze je pak velmi neprakticke s tim pracovat. Takze ve vysledku si tim jen pridelavas praci.
  • 0

#17 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 7:31

HaLuMa napsal/a:
Tak to neni zadne prekvapeni, ze s mensim poctem kesi jde zobrazeni vseho rychleji. (Kdy ale potrebujes zobrazit opravdu vsechno?) Jenze kese porad vznikaji, takze mi prijde blahove se snazit timto neco usetrit. krom toho, ze je pak velmi neprakticke s tim pracovat. Takze ve vysledku si tim jen pridelavas praci.

Proč je nepraktické s tím pracovat? Archivy téměř nelovím, takže kdy je jednou archivovaná, tak mi nevadí že v DB nebude.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 7:35

Jasne, a az pak si vzpomenes, ze chces udelat treba statistiky, taka zjistis, ze mas kus nalezu tady, a kus jinde. Kdyz je to v jedne databazi, tak si snadno vyfiltrujes co potrebujes.
  • 0

#19 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 7:38

HaLuMa napsal/a:
Jasne, a az pak si vzpomenes, ze chces udelat treba statistiky, taka zjistis, ze mas kus nalezu tady, a kus jinde. Kdyz je to v jedne databazi, tak si snadno vyfiltrujes co potrebujes.

Jo tohle myslíš, no já z db mažu podle filtru "musí mít "Archived", nesmí mít "found"... takže nálezy mají vyšší prioritu :-)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 7:43

Tim spis tvoje pocinani nechapu. Presouvat jen nektere kese... tim se zase ani nemuzes spolehnout na to, ze v te druhe databazi mas vsechno archivovane, kdyz ti neco zustava jinde. At tak ci onak, prijde mi tato snaha rozdelovat databaze jako naprosto zbytecna prace navic. Usetrit par kesi v databazi? Zadne dramaticke zrychleni tim neziskas a stejne se musis smirit s tim, ze kese proste pribyvat budou. To neni reseni, to je jen pracny pokus odvratit neodvratitelne!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama