Přejít na obsah


Fotka

Označení archivovaných keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 8:46

HaLuMa napsal/a:
Tim spis tvoje pocinani nechapu. Presouvat jen nektere kese... tim se zase ani nemuzes spolehnout na to, ze v te druhe databazi mas vsechno archivovane, kdyz ti neco zustava jinde.

At tak ci onak, prijde mi tato snaha rozdelovat databaze jako naprosto zbytecna prace navic. Usetrit par kesi v databazi? Zadne dramaticke zrychleni tim neziskas a stejne se musis smirit s tim, ze kese proste pribyvat budou. To neni reseni, to je jen pracny pokus odvratit neodvratitelne!


OK, přesvědčil jsi mně a utloukl argumenty :-)
Od příště už budu vše sypat do jedné, ale označování archivovaných se mi víc líbí podle toho seznamu...
  • 0

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 9:17

mikeant napsal/a:
OK, přesvědčil jsi mně a utloukl argumenty :-)
Od příště už budu vše sypat do jedné, ale označování archivovaných se mi víc líbí podle toho seznamu...


Vzhledem k tomu že asi vím odkud máš ten seznam, tak si myslím že použitím archive.gpx z toho samého zdroje si to radikálně zjednodušíš. A těch pár megabajtů dat tě snad nazabije - nebo máš připojení přes mobil s nízkým FUP ?
  • 0

#23 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 9:25

Arne1 napsal/a:

Vzhledem k tomu že asi vím odkud máš ten seznam, tak si myslím že použitím archive.gpx z toho samého zdroje si to radikálně zjednodušíš. A těch pár megabajtů dat tě snad nazabije - nebo máš připojení přes mobil s nízkým FUP ?


No on je zásadní rozdíl v tom, že když použiju seznam, tak se mi zarchivují pouze archovované keše z aktuálního seznamu (aktuální DB, abych byl přesnější), ale když použiji archive.gpx, tak se mi tam přisypou i keše, které jsou již archivované hodně hodně dávno a které jsem v DB nikdy neměl a ani nestojím o to je tam mít (rokem nula beru můj začátek geocachingu)
  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 9:35

mikeant napsal/a:

Arne1 napsal/a:

Vzhledem k tomu že asi vím odkud máš ten seznam, tak si myslím že použitím archive.gpx z toho samého zdroje si to radikálně zjednodušíš. A těch pár megabajtů dat tě snad nazabije - nebo máš připojení přes mobil s nízkým FUP ?


No on je zásadní rozdíl v tom, že když použiju seznam, tak se mi zarchivují pouze archovované keše z aktuálního seznamu (aktuální DB, abych byl přesnější), ale když použiji archive.gpx, tak se mi tam přisypou i keše, které jsou již archivované hodně hodně dávno a které jsem v DB nikdy neměl a ani nestojím o to je tam mít (rokem nula beru můj začátek geocachingu)


Občas se někde narazí na odkaz na nějakou dávnou archivovanou keš a pak je příjemné když je v databázi a můžeš se kouknout o co tam šlo.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 9:49

Tak on je zasadni rozpor v tom, ze ostatni se nestiti mit v databazi ta historicka data. Ono se to pak hodi, kdyz treba najdes nejakou neznamou kesku, tak ze ji v Geogetu dokazes dohledat a identifikovat, i kdyz byla davno archivovana. Proto archivovani podle CSV nikdo nikdy neresil a zadne udelatko nikdo neudelal. Pochopitelne na to lze udelat skript, dokonce i s tim, ze ti ten soubor stahne. Takze by to bylo vsechno na jedno kliknuti. U mne vitezi lenost a touha mit v databazi vsechny dostupne informace. ;)
  • 0

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 13:56

Ja vidim problem v tom, ze se lidi nenaucili pouzivat fy nejsilnejsi nastroje (v tomto pripade filtrovani a filtrovane hledani) a tak si uplne nesmyslne zobrazuji vsechny kese, co maji v databazi. Mikeant, kdyz se to naucis, zjistis, ze uz nikdy nezobrazis celou databazi, takze nikdy nad tim nebudes cekat nekolik minut. Nepamatuju se, kdy jsem naposledy nacetl celou databazi. To fakt nikdy nepotrebuju.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 13:59

HaLuMa napsal/a:
Proto archivovani podle CSV nikdo nikdy neresil a zadne udelatko nikdo neudelal.

Pochopitelne na to lze udelat skript, dokonce i s tim, ze ti ten soubor stahne. Takze by to bylo vsechno na jedno kliknuti.


Toto udelatko si lze udelat na par kliknuti a trochu napsaneho textu v Combine. Vcetne stazeni toho souboru.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 14:47

gord napsal/a:
Mikeant, kdyz se to naucis, zjistis, ze uz nikdy nezobrazis celou databazi, takze nikdy nad tim nebudes cekat nekolik minut. Nepamatuju se, kdy jsem naposledy nacetl celou databazi. To fakt nikdy nepotrebuju.

Filtrování používám dnes a denně, ale třeba když kopíruju db geogetu do adrake, tak je nějaké filtrování a export zbytecné zdrzování, vzdycky jsem proste vzal geoget.db a zkopíroval ji do telefonu.

A teď si nejsem úplně jistý, ale i při tom filtrování to musí procházet celou db (už proto, aby načetl položky podle kterých vlastně filtruji), bez ohledu na to, co nakonec zobrazí, není to tak?

A poslední, spíše psychologický aspekt - když exportuji do POI, tak tam chci mít všechno z té db (co kdyby... :-) ), takže nefiltruji vůbec. No a když mám v db archivované keše, tak už to můj garmin nezkousne a prostě nenaběhne. Tak holt budu muset před exportem filtrovat a žít s pocitem, že nemám všechno. Já vím, že je to nesmysl, protože když z db ty archivované smažu, tak výsledek je stejný, ale už mám ten špatný poscit, že nemám "celou db" :-)
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2013 - 14:53

Zalezi na filtrovacich podminkach, nektere veci se totiz odfiltruji uz na urovni interniho SQL dotazu.
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2013 - 9:47

Mimochodem, jeden kacer zrovna pracuje s databazi o velikosti 4.5GB. ;)
  • 0

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2013 - 10:27

mikeant napsal/a:
A poslední, spíše psychologický aspekt - když exportuji do POI, tak tam chci mít všechno z té db (co kdyby... :-) ), takže nefiltruji vůbec.


A vytvořit si filtr POI a v něm nastavit bez archivovaných by tu situaci neřešilo ?

Pokud máš potřebu mít v GPS celou zeměkouli, tak musíš psát na Garmin :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2013 - 10:30

HaLuMa napsal/a:
Mimochodem, jeden kacer zrovna pracuje s databazi o velikosti 4.5GB. ;)

To by se mi do PDA kopírovat nechtělo, raději tam mám více map.
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2013 - 10:53

mikeant napsal/a:
...A poslední, spíše psychologický aspekt - když exportuji do POI, tak tam chci mít všechno z té db (co kdyby... :-) ), takže nefiltruji vůbec. No a když mám v db archivované keše, tak už to můj garmin nezkousne a prostě nenaběhne. ...

Nahrál jsem v červenci do etrex legend hcx 160000 keší (cca 240 tisíc bodů), včetně žijících archivovaných ,a funguje to. Chyba bude někde jinde.
A jinak mám momentálně v db na malém notebooku Asus eee přes 210000 keší, db má cca 1,2GB, pracovat se s tím dá, v telefonu to mám vždycky celé.
  • 0

#34 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 7:19

dr.vota napsal/a:
Nahrál jsem v červenci do etrex legend hcx 160000 keší (cca 240 tisíc bodů), včetně žijících archivovaných ,a funguje to. Chyba bude někde jinde.

Já myslím, že chyba bude v nedostatku paměti. Když do garminu (Oregon 450) do vnitřní paměti nahraju mapu CZ Topo Pro (na kartě ji mít nechci z důvodu že občas se v terénu kousne načítání keší z GPX (karta) a jediným řešením je pak vyndat kartu) a POI všech nearchivovaných keší (ČR+příhraničí), zbývají mi necelé 2 MB volného místa. Nepřišel jsem na to, jak nahrát POI na kartu, to by situaci řešilo.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 7:29

Proste ten GPI soubor dej do adresare \garmin\poi na karte. (neni-li, vyrob jej tam.)
  • 0

#36 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 7:52

HaLuMa napsal/a:
Proste ten GPI soubor dej do adresare \garmin\poi na karte. (neni-li, vyrob jej tam.)

Počkej, to nějak nechápu. Nejdřív vygeneruji POI z Geogetu, pak použiji Garmin POI loader... a nakonec mám ten soubor ručně přemístit z paměti germinu na kartu? No ale když toho bude víc tak ten POI loader mi spadne už během generování ne?
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 7:54

Hadej, proc se te POIloader na samem zacatku pta, jestli to chces generovaty do GPSky, nebo do pocitace? Kdyz to das do pocitace na nejake misto na disku, tak ten soubor pak muzes vzit, a nahrat si ho kam chces, treba do dvaceti ruznych GPSek.
  • 0

#38 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 8:16

POILoader může klidně generovat soubor rovnou na tu kartu, úplně stejně jako do vnitřní paměti gpsky. A narozdíl od generování do adresáře na disku to umí i v silent režimu, takže to jde krásně automatizovat třeba pomocí combine. Já mám třeba stažení PQ, dotažení neaktualizovaných/archivovaných přes gclive, generování GPX pro vybrané oblasti, generování POI keší pro celou ČR, generování POI z boudy.info a studánek z estudanky.eu na jedno kliknutí (a hodinu a půl čekání ;)
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 8:18

Vidis, ja to sice delam rucne, ale zase mi to cele trva par minut. :P
  • 0

#40 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 8:21

HaLuMa napsal/a:
Vidis, ja to sice delam rucne, ale zase mi to cele trva par minut. :p

Ono nejvíc toho času zabere POIgarmin, ten export je sice prudce univerzální, ale zato docela pomalý (v kombinaci s tím že mám poměrně pomalý disk v ntb). Ale lenost mi zatím nedovolila osekat ho nebo napsat vlastní :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama