Přejít na obsah


Fotka

Serie kešek Vyznamnych ceskych osobnosti


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
17 odpovědí na toto téma

#1 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 13:47

Ahoj, chtěl bych Vás pozvat na novou sérii keší na téma Významné České osobnosti. Celá série se nachází za městysem Slabce směrem k řece Berounce. Kolem série vede cesta a tak je přístup ke keškám velmi jednoduchý, avšak pro některé keše budete muset na strom. Všem tuto sérii doporučuji a doufám že i ty zavítáš na keše do krásné krajiny CHKO Křivoklátsko :-) silně nedoporučuji lovit keše stylem drive-in autem!!! Vhodné jako cykloprojížďka viz listingy :-) z jedné strany jsou pastviny a na druhé straně jsou krásné lesy :-)

http://georako.eu/se...eske-osobnosti/

Owner série mě pozádal o post pozvánky zde na forum :-) a i já sám budu rád pokud se Vám bude série líbit tak jako mě :-)
  • 1

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#2 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 13:51

Už jsem jí zaznamenala a vypadá to lákavě. O prázdninách jsme ve Slabcích lovili a líbilo se nám tam. Tak teď už jen najít čas a vyrazit za osobnostmi. ;)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#3 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 14:35

Tož uvidíme, zde až takový kus skrze Rakovnicko v horizontu roku či dvou vůbec dokopu - na můj cyklovkus je tamní krajina až zbytečně moc do kopce a s kopce. :) :) I když hezká, o tom žádná. Letos jsem se pohříchu ani nedostal k dokončení Kolem obory, neřkuli na keše kolem Velké Bukové...

Z výběru "českého nebe" (malé č prosím) a listingů (heslovitý způsob prezentace jak školní poznámky) bůhvíjak nadšený nejsem a nadto obecně myslím, že dotyčné je lépe připomínat kešemi na autentických místeh, která se k nim vztahují, než si z nich jen dělat vycpávku pod potah série. Kdybych si mohl vybrat, tak za Erbenem půjdu radši kešovat do Miletína, Byšiček, na Olšany atd. atp.

P. S. Jestli se série má rozrůstat, přimlouvám se za některého ze vzorných sportovců, jako byli Gustav Frištenský či Ludvík Daněk
  • 0

#4 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 16:36

Tak když může být série na ovoce či co u Slaného tak nevídím problém v tom, že někdo udělá sérii na téma, které je aspoň pro mě bližší než si číst o ovoci :D
  • 1

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#5 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 18:00

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Tak když mlže být série na ovoce či co u Slaného tak nevídím problém v tom, že někdo udělá sérii na téma, které je aspoň pro mě bližší než si číst o ovoci :D

Obě série jsou pro mne trochu z ruky (tahle víc), ale myslím si, že osobnosti mají být připomínány tam, kde žili či se toho místa týká jejich dílo (nebo třeba údálost). Být to série zaměřená na osobnosti z tohoto regionu, tak nic neříkám. ;)
Jinak, k tomu ovoci, VTF se mi líbí nějak víc, ovoce já můžu všude. :D:D
  • 0

#6 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 18:09

KulisekW napsal/a:

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Tak když mlže být série na ovoce či co u Slaného tak nevídím problém v tom, že někdo udělá sérii na téma, které je aspoň pro mě bližší než si číst o ovoci :D

Obě série jsou pro mne trochu z ruky (tahle víc), ale myslím si, že osobnosti mají být připomínány tam, kde žili či se toho místa týká jejich dílo (nebo třeba údálost). Být to série zaměřená na osobnosti z tohoto regionu, tak nic neříkám. ;)
Jinak, k tomu ovoci, VTF se mi líbí nějak víc, ovoce já můžu všude. :D:D


Je to každého věc co upřednostňuje a tak bych řekl že tahle debata je bezcílná....
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#7 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 18:47

Oceňuji hlavně číslo 12. Ožrala už krabičku má, tak jsou síly alespoň trochu vyrovnány. Chtělo by to ještě alespoň jednu...
  • 0

#8 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 19:04

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Je to každého věc co upřednostňuje a tak bych řekl že tahle debata je bezcílná....

Je. :)
Abych jen nekritizoval (to umí každý), tak se mi jinak série docela i líbí. Vše co se dá pojmout procházou v přírodě a má nějaký zajímavý listing mám rád. ;)
  • 0

#9 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 23:02

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Tak když může být série na ovoce či co u Slaného tak nevídím problém v tom, že někdo udělá sérii na téma, které je aspoň pro mě bližší než si číst o ovoci :D


Série o ovoci je v ovocných sadech - to myslím, že byl hlavní význam.
  • 0

#10 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 23:03

KAMPJ napsal/a:
Oceňuji hlavně číslo 12. Ožrala už krabičku má, tak jsou síly alespoň trochu vyrovnány. Chtělo by to ještě alespoň jednu...


Pokud se bude série rozšiřovat - doporučuji se vyhnout žijícím osobnostem. Nejsympatičtější byla pro mě #7.
  • 0

#11 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 0:27

Pres to vsechno, co tu zaznelo, si myslím, ze zvlást Karel IV. by si zaslouzil kes spíse v krypte pod Svatovítskou katedrálou... Zkusím to s magistrátem a církví nejak dohodnout :-D P.S. Jinak mám radsi to ovoce, to si jentak roste, je uzitecné, plné vitamínu a hlavne: Neskodí ;-) :-)
  • 1

#12 vision.m

vision.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 4:14

Obvzlášť v tekutém stavu.:)
  • 0

#13 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 6:08

Když už je tady řeč o osobnostech, tak my jsme založili keš GC3WVCB, která připomíná jednu z dvaasedmdesáti jmen české historie, které jsou zapsány zlatým písmem pod okny Národního muzea v Praze. ;)

Přehled osobností naleznete zde http://cs.wikipedia...._české_historie :)

Rádi bychom do plánovaného bookmarku zahrnuli všechny kešky, které jsou nebo budou těmto osobnostem věnovány.:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#14 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 6:55

Chtel bych zde podotknout, ze téma významných ceských osobností je tématem ponekud okoukaným a také vrtkavým a poplatným dobe. Co vcera hrdina, dnes zrádce, zítra zase hrdina... Pricházím tudíz s návrhem na usporádání série o významných ceských kacerech. Za sebe si dovolím nominovat trochu smolare, ale urcite velikána, Josefa Muzíka, který se osmnáct let plácal nekde v okolí Prahy, narval do hledání kesky 14 milionu a výsledek? Kes ve Stechovicích pres vsechnu jeho snahu jeste stále ceká na FTF :-D
  • 1

#15 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 7:06

HloupyHonzaCZ: Kritik není totéž co nepřítel. To, že se k něčemu kriticky vyjádřím, je naopak spíš projev toho, že mě to zajímá a že mi na podobě a zdaru toho záleží. Pokud jde o chválu, ta si musí počkat hlavně až na osobní prožitek, což dřív jak další léto nebude - dal jsem tolik zpětné vazby, kolik od stolu můžu. TwiceRap: S bookmarkem na 72 jmen dobrá myšlenka. Ale nutno mít na paměti, že je to jen časově omezený výsek z dobové perspektivy, nadto některá jména do něj za Rakouska z politických důvodů neprošla. Takže určitě by bylo fajn, kdyby se někomu chtělo podejmout se ještě jednoho bookmarku otevřeného, který by to podal až do našich dnů a bez cenzury. Tedy keše které jsou už svým názvem věnované nějaké osobnosti či se alespoň podstatným dílem dotýkají místa, se životem či dílem někoho takového spojeného (tj. osobnosti či dílu je věnována alespoň část listingu). A myslím, že by se bookmark ani nemusel omezovat na "české" ve smyslu etnickém ("tschechisch" vs. "böhmisch"), ale vystačit si s definicí původu či dlouhodobého působení v českých zemích..
  • 0

#16 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 7:27

Toniczech napsal/a:

TwiceRap: S bookmarkem na 72 jmen dobrá myšlenka. Ale nutno mít na paměti, že je to jen časově omezený výsek z dobové perspektivy, nadto některá jména do něj za Rakouska z politických důvodů neprošla. Takže určitě by bylo fajn, kdyby se někomu chtělo podejmout se ještě jednoho bookmarku otevřeného, který by to podal až do našich dnů a bez cenzury. Tedy keše které jsou už svým názvem věnované nějaké osobnosti či se alespoň podstatným dílem dotýkají místa, se životem či dílem někoho takového spojeného (tj. osobnosti či dílu je věnována alespoň část listingu). A myslím, že by se bookmark ani nemusel omezovat na "české" ve smyslu etnickém ("tschechisch" vs. "böhmisch"), ale vystačit si s definicí původu či dlouhodobého působení v českých zemích..


Pokud bychom chtěli v bookmarku soustředit všechny důležité osobnosti našich dějin, není určitě vhodné se omezovat jen na těch 72 jmen. ;) Jak jsi Tony dobře napsal a my víme, že Ty to víš, některé osobnosti neměly v té době zelenou. Navržený bookmark keší věnovaných 72 jmen navazuje na pořad v ČT, který byl k bližšímu poznání těchto osobností natočen. Chtěli jsme na tuto skutečnost upozornit. :)

A k hlavnímu tematu: Do Slabců rádi zavítáme!:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#17 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 8:18

Ze nekteré osobnosti nemeli v té dobe zelenou, mnoho z nás jeste pamatuje. Práve proto me desí, ze nekteré osobnosti nemají zelenou v soucasnosti. Z hrdinu jsou rázem odsouzeníhodní vrazi a z vrahu hrdinové, ovencení metály.. A za pár let to bude zas naopak. Prase aby se v tom vyznalo. Uz jsem tyhle kotrmelce za svuj zivot zazil bohuzel trikrát a tudíz mne téma óbrcechu nechavá trochu neduverivým.. Geroj Capajev
  • 1

#18 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 9:46

pansy1 napsal/a:
Ze nekteré osobnosti nemeli v té dobe zelenou, mnoho z nás jeste pamatuje.
Práve proto me desí, ze nekteré osobnosti nemají zelenou v soucasnosti.
Z hrdinu jsou rázem odsouzeníhodní vrazi a z vrahu hrdinové, ovencení metály..
A za pár let to bude zas naopak.
Prase aby se v tom vyznalo.
Uz jsem tyhle kotrmelce za svuj zivot zazil bohuzel trikrát a tudíz mne téma óbrcechu nechavá trochu neduverivým..
Geroj Capajev


Významná osobnost = člověk, který za svého života nejčastěji nemá co do pusy, žije na hranici bídy a chudy, často bývá vězněn či alespoň svým okolím nepochopen. Po jeho smrti jsou mu stavěny sochy, pojmenovány po něm ulice a náměstí. Tak to prostě chodí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama