Přejít na obsah


Fotka

Noční keše a bezpečnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 0:16

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s bezpečností na nočních keškách. Nemyslim to, že ve tmě zakopnete o pařez,:D ale spíše z hlediska jiných osob, ale i dalších věcí, ketré mě třeba zrovna teď nenapadly. Řekl bych, že mimo města je to pohoda, ale co keše ve městech? A pak by mě zajímalo, (to už je trochu mimo téma), na jak dlouho jsou asi tito keše GC16YK0, GC1AY45, GC1V6XD a která je podle vás nejlepší a případně i s tou bezpečností. Třeba nemám vůbec představu, jak vypadá Prokopák v noci... Pokud ale znáte jiné dobré noční keše na území Prahy, tak sem s nima. Jenom, abyste si nemysleli... Už mám odloveno (řekl bych) dost nočních keší a nebojim se do lesa,:D ale třeba Praha je pořád Praha, tak mě zajímá váš názor.. Díky všem!
  • -1

#2 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 1:46

No, já tobě (a dalším čtenářům, které to podobně zajímá) můžu poreferovat akorát parametry ke svojí GCH2XZ v Krčáku: Vzdálenost jedním směrem cca kilometr lesem, zpola cesty a zpola nezáludný terén. Od startu po keš hádám tak 20-30 min., dohledání může chvilku trvat, zpátky do civilizace 10 - 15 min. Celkově řekl bych v průměru na hodinu či o pár minut méně. Start a další Stg před třemi týdny čerstvě po údržbě, ty body by teď měly být bezvadné, ale předfinální Stg to teprve čeká koncem tohohle měsíce, tam do té doby za hladký průběh neručím. Není to zrovna lokalita, kde bych se vyloženě bál někoho po tmě potkat - ono se tím koncem lesa po večerech prochází a klusá i spousta "normálních" neškodných lidí. Víc se po večerech bojím procházet skrze Sherwood před Wilsoňákem...
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 5:24

Smrtihlav je asi na hodinu, konec je po hraně lomu. Noční můra je minimálně na dvě hodiny, některé stage se hledají delší dobu a od keše to není kousek na začátek. Hauuuuuu jsem ještě pořád nelovil. V Liberci například mají noční kešku, která začíná přímo na hlavním náměstí. A co si představuješ pod tématem bezpečnost nočních keší, to netuším. Prostě je tma.
  • 0

#4 Ursus75

Ursus75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 6:11

Já si myslím, že na noční keš stejně minimálně ve dvou ... aspoň je větší zábava :-)) A pokud se bezpečnost týká zlotřilých osob... :-D ... tak na ty narazíš v denní dobu a uprostřed davu ani nevíš jak :-)
  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 6:15

V Šárce je skvělá GC3KF24, na kerou bych v zimních podvečerních hodinách klidně vypustila samotné i juniory 13+. Mezi Suchdolem a Roztokama je série Hraběnek, zatím mám odlovené jen asi 2 nebo 3 (courání po nocích mi sestry trpí pouze výjimečně), ale tam bezpečnost odpovídá terénům 3-4. Divokého kance, hejkala ani zákeřného vraha jsem dosud nikde nepotkala. Edit: ty juniory samozřejmě ve skupině, nikoliv samotného jednoho, nohu si může na lesní stráni zlomit kdykoliv kdokoliv.
  • 0

#6 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 6:38

Kdo se bojí nesmí do lesa B) B)
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 6:47

To máš těžký, ve městě můžeš potkat různá individua, v lese mimo město tě zas může picnout myslivec Ale nebral bych to tak smrtelně vážně, pokud člověk nejde sám, tak jsou rizika minimální.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 7:11

Já si hlavně beru vysoké boty a náhradní baterie do čelovky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 7:20

To se víc "bojím" lovit sám tradičky v nočním městě, než s někým vyrazit na noční keš :-) A nočky se většinou loví s partou. Přeci jen je to jistější kdyby něco... Na druhou stranu, když jde o FTF tak dokážu lítat v lese pomalu v pyžamu a svítit si jen mobilem, protože čelovce došly baterky :-)
  • 0

#10 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 7:35

No my jsme právě na poslední noční keš tady sháněli celou partu radši, protože bezdomovců jsme tam ve dne potkali fakt dost:-)

Šli jsme i jednu noční keš ve městě a ty liduprázdný uličky taky nic moc. Každopádně máme jasno - noční keše alespoň ve skupince.¨

Ale myslím, že další opomíjené nebezpečí jsou auta a to, že lidi nejsou vidět a to nejen při kešování.
  • 1

#11 LynxJ

LynxJ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 7:40

Zrovna Prokopák mi přišel jako poměrně klidné místo. Ale nedávno jsem absolvoval jednu noční procházející okrajem Bohnic a tam jsem se docela bál i s kolegou kačerem, protože se tam potulovaly různé opilecké skupinky pořvávající a okopávající vše okolo. Já si s sebou nosím na keše pepřák. Zatím jsem ho nemusel naštěstí použít.
  • 1

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 8:08

Smrk napsal/a: V Liberci například mají noční kešku, která začíná přímo na hlavním náměstí. A co si představuješ pod tématem bezpečnost nočních keší, to netuším. Prostě je tma.

Smrku,prosím tě dej mi sem GC kód nebo aspoň název ty noční keše. Díky
  • 1

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 8:21

WitkoAWendy napsal/a:

Smrk napsal/a: V Liberci například mají noční kešku, která začíná přímo na hlavním náměstí. A co si představuješ pod tématem bezpečnost nočních keší, to netuším. Prostě je tma.

Smrku,prosím tě dej mi sem GC kód nebo aspoň název ty noční keše. Díky


Tahle příšernost to byla GC34WFN.

Zbytečně dlouhá, nekvalitní odrazky, vedla i kolem vyloučených lokalit a ještě se na několik místech tak zamotala, že jsi najednou šel na konec, místo další okruh.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 8:29

Díky kolombo. S křížkem po funuse :(
  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 8:29

Noční můru mám za barákem a lovil jsem ji na x-krát! Je to spíš polomrtvá keš, ale o to víc její nález potěší. Jsou tam neobvyklé špeky! Potkat se na trase s bezdomovci a jejich brlohy patří k věci. Do lesíka na Vidouli chodím často s geopsem a to i v noci a osobně jsem nezažil nějakou nebezpečnou situaci. Smrtihlavem jsem byl nadšen, fungoval lépe, na druhou stranu jedna mudlomaminka těžko rozdýchávala tu hranu skal… Velká pohoda byla GC2BMKN ve Hvězdě!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 8:35

Já se zase cítím lépe v noci ve městě než mimo město. V noci lovíme i nenoční městské keše, protože přes den jaksi není čas. Bohužel s multi a mystery je to horší, protože na luštění není často vidět. Z těch pražských určených pro noc máme pouze Stínadla se bouří GC2382T (která se dá i přes den) a Pražská strašidla GC17BVX. Takže taková úplná klasika pro noční strašpytle. :) Dlouhou dobu je v plánu Noční toulání Kinskou GCRCKV a Noční Vyšehrad GC2QA49, který ale vypadá velmi reálně na archivaci. Na příměstské noční a lesní noční mou geopolovičku s největší pravděpodobností nedostanu. :| V centru města mě nenapadá nebezpečí, které by mohlo hrozit.
  • 0

#17 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 9:35

Za Šárkou s baterkou je snad už legenda, kterou doporučuju odlovit všem, navíc se dá začít hledat už před setměním, protože světlušky jsou potřeba až spíš ve druhé části, i když noční lov je samozřejmě mnohem zábavnější. Smrtihlav byl úplně v pohodě, je to tak odlehlé místo, že ani bezdomovci tady nebrouzdají. Hauuuuuuuu jsem lovil asi na 3x, protože byla 2x disablovaná. Prý kdysi vedla okolo bezdomovců, ale já tam žádné nepotkal, jen byla ta část těsně před finále hrozně špatně značená. Hvězdou v obrazech je super, akorát jsem bohužel našel jen asi 3/4 stagí a pak už bylo moc světlo po ránu. Hraběnky jsou vhodné jen v případě, že máte extra-extra silnou UV baterku, jinak se hledání změní ve zmatené pobíhání a hledání 0,5 cm "velkých" koleček 20 m od sebe na stromech, strávili jsme na 1 km asi hodinu a půl. Ale zase jsou docela dobře udělané stage. Naproti v Bohnicích je Operace Brunnewald opravdu povedená hra a krom štěkajících psů se není čeho bát. Obě nočky jak Noc zúčtování u Hostivaře, tak u Botiče Rio Botiči jsou taky v pohodě, každá maximálně hodinu, první má sice stage dost v dezolátním stavu, ale snad budou brzy opraveny, okolo Botiče má světlušky tak 5x5 cm, takže opravdu obří a viditelné fakt hodně z dálky. No a Strašidla na Malé Straně jsou často dost vybledlá a navíc je to solidní procházka.

Byl jsem lovit několikrát, vždy přes celou noc a nikdy jsem neměl žádný problém, jednou dokonce sám. I když je fakt, že v jednom si člověk všímá zvuků lesa o mnoho víc. ;)

Strach jsem měl paradoxě na své vlastní nočce, kde jsem před tím skoro 2 roky chodil prakticky bez baterky, pokud jsem ji jen udržoval nebo chodil jako tichý doprovod, kdy jsem nejprve našel totálně zničenou první stage a potom se před námi objevila vesta á la policejní. To už jsem si říkal, jestli tam náhodou nepobíhá v noci policie kvůli té mé keši, že by je někdo zavolal. Naštěstí to byli jen kačeři, kteří sice přejeli autem až ke druhé stagi, ale pak, ač značně opilí, zbytek prošli bez potíží.
  • 0

#18 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 21:46

Ahoj, velkou část keší možná skoro polovinu nalezených mám nalezených v noci (za tmy) A to i ty nenoční. Několikrát jsem byl na keších celou noc. Osobně mě to moc baví - sám, tma, atd... Je to super adrenalín. Naposledy teď o vík jsem šel v noci půl Liberecké ještěrky. Dříve půl Knoflíku, GeoWest, GeoZoo, denní multiny v Prokopáku i jinde. Samozřejmě Hraběnky a v podstatě všechny noční o kterých vím. Za tmy jde lovit v podstatě všechno...:-)) Asobně mi ty "přírodní" (Ještěrka, Knoflík a podobné) přijdou naprosto bezpečné a jdu v podstatě jako ve dne. Mám přeci světlo... :-))) V takových těch "příměstských" parcích, bunkrech, ruinách, Milovice, okolí Kladna atd mám ten pocit značně "adrenalínovější":-)) Tam si vždycky říkám: Aby tam nebyl někdo, kdo by chtěl věci co mám s sebou:-))))) Ale nikdy jsem neřešil žádnou prekérku. Párkrát jsem se s nějakým individuem potkal, ale vzájemně jsme se vždy vyhnuli v "bezpečné" vzdálenosti a ve "střehu" :-)) Dokonce jsem si nikdy nevšiml ani žádného myslivce na posedu... Řádově v jednotkách keší jsem byl na noční s někým. A už druhý člověk naprosto degraduje adrenalínový zážitek. Ve skupině už je to regulerní sranda:-) Pro mě to prostě není ono, není ten skvělý pocit, je to jako když jdeš ve dne... Není se čeho bát:-)))) Párkrát jsem řešil s policajtama, ale také vždy v poho a bez problému. Trochu je riziko úrazu (na Ještěrce jsem sebou nepříjemně prásknul o zem) , ale to se může stát i ve dne. Je třeba koukat kam šlapeš a kudy lozíš:-))) Což zvyšuje "ten skvělý" pocit. Na druhou stranu je i v těch parcích atd v noci klid, žádní mudlové, nikdo tam neotravuje. Kapitola sama o sobě jsou hřbitovy, hrobky atd v noci. To se pumpička rozpumpuje, z těch náhrobků, svíček a tajemného místa...:-))) Staré židovské, to je zážitek... Kdyby tě zajímalo jukni na http://www.vitablondak.cz/ mám tam i kolonku Noční keše. Třeba se ti nějaká, kterou neznáš zalíbí...:-)) Taky jsem nedávno jednu noční založil GC4FNNZ -Noční procházka -pro nebojácné. Takže asi tak to mám hozené já:-) Hodně štěstí a skvělých pocitů.
  • 1

#19 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 21:55

Co se týká těch časů u Noční můry a Smrtihlava, musím souhlasit se Smrkem. Nám odlovy vyšly časově zhruba taky tak jak píše. A bezdomovce jsme nepotkali, i když nedaleko trasy mají "bejvák".:D
  • 0

#20 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 22:15

Podle nejnovější směrnice EU pro noční geocaching jsou povinné tyto prvky:
- výstražná vesta barva oranžové s reflexní folii 3M ve tvaru loga GC a minimální ploše 100cm2 viditelné vpředu i vzadu
- pevná, nepromoková kotníková obuv
- svítilna LED s diodou Cree s minimálním světelným tokem 113lm a náhradními bateriemi pro nepřetržitý provoz min.10 hodin
- lékárnička dle předpisu EU 132/65
- řádně vyplněný předepsaný tiskopis GC 007
  • 2

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama