Přejít na obsah


Fotka

Noční keše a bezpečnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 5:59

Tom007 napsal/a:
Podle nejnovější směrnice EU pro noční geocaching jsou povinné tyto prvky:
- výstražná vesta barva oranžové s reflexní folii 3M ve tvaru loga GC a minimální ploše 100cm2 viditelné vpředu i vzadu
- pevná, nepromoková kotníková obuv
- svítilna LED s diodou Cree s minimálním světelným tokem 113lm a náhradními bateriemi pro nepřetržitý provoz min.10 hodin
- lékárnička dle předpisu EU 132/65
- řádně vyplněný předepsaný tiskopis GC 007


Přesně. A navíc musíš mít napsaný úkoly do školy!

Jinak v noci v lese myslím žádné nebezpečí v podobě úchylů a vrahů nečeká. Nejhorší je to před Hlavním nádražím v Praze. Tam už jsem několik konfliktů zažil.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 6:25

Tom007 napsal/a:
Podle nejnovější směrnice EU pro noční geocaching jsou povinné tyto prvky:
- výstražná vesta barva oranžové s reflexní folii 3M ve tvaru loga GC a minimální ploše 100cm2 viditelné vpředu i vzadu
- pevná, nepromoková kotníková obuv
- svítilna LED s diodou Cree s minimálním světelným tokem 113lm a náhradními bateriemi pro nepřetržitý provoz min.10 hodin
- lékárnička dle předpisu EU 132/65
- řádně vyplněný předepsaný tiskopis GC 007


... a budou to kontrolovat hlídky ČAGeo.
  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 8:55

zlicinaci napsal/a:
Přesně. A navíc musíš mít napsaný úkoly do školy!

A pomodlenou večerní modlitbu se zvláštním důrazem na dodatek "Andělíčku, můj strážníčku"!
  • 1

#24 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 10:05

vitablondak napsal/a:
Trochu je riziko úrazu (na Ještěrce jsem sebou nepříjemně prásknul o zem) , ale to se může stát i ve dne. Je třeba koukat kam šlapeš a kudy lozíš:-)))

Jo, můžu potvrdit. Jeden aby byl ve střehu imrvére. Zrovna minulý týden se mi za bílého dne ukázkové uzemnění povedlo - paradoxně uprostřed civilizace, o takový ten betonový usměrňovací prevít nastojato, který nám kvůli zvýšení bezpečnosti silničního provozu zasponzorovala EU. Myšlenka dobrá, ale když se taková věc umístí někam dál od přechodu, kde ji člověk ani nečeká a pod nohy kouknout mu nepřijde, pak následuje taková groteska. Takže žádný div, že pak člověk s dva dny odraženými žebry kolegovi PIVNIMU PUPKOVI alespoň trochu toho protektivního polstrování i na chvilku závidí. :D :D No, budiž, to bylo z mojí strany možná podcenění situace. Ale proti nástrahám naprosto nepředvidatelným jako armovací prut trčící uprostřed cesty na přiblížení ke GC256VX to je o náhodě.

vitablondak napsal/a:
Kapitola sama o sobě jsou hřbitovy, hrobky atd v noci. To se pumpička rozpumpuje, z těch náhrobků, svíček a tajemného místa...:-))) Staré židovské, to je zážitek...


Jo, jak normálně nočky vůbec nelovím, tak na Dušičky a Vánoce si udělám výjimku a s pytlem svíčiček obcházím lokality, kde mám zvěčnělé předky, schválně až po soumraku. Při té příležitosti kontrola GC18Y5Z, když počasí přeje a nefouká vítr, takový pohled na plamínků plný prostor nemá chybu... Akorát koukám, že letos asi budu muset navíc přibalit nějakou baštu pro kostelní myšky, když se u kešky uhnízdily...
  • 0

#25 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 10:48

plne staci mit nabitý mobil jak kreditem tak i treba zalozni druhou baterkou v kapse nejaky ten pepřovy sprej (na uchylaky otravy ale i na divou zver v parku) nejakou svacinku navic ne vsude je totiz otevreny mekác nonstop a hlavne vydat se na dobrodruzstvi alespon ve dvou lidech kdyby se opravdu neco stalo PS: je fajn mit reflexni vestu ci lekarnicku ba dokonce nejake lejstro predepsane ale to je k nicemu. jestli si vemu lucernu na svicku anebo svitilnu s tisici lumeny a zalozni baterky k tomu je naprosto jedno :D tohle vse je pohodlnost moderni doby B)
  • 0

#26 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 11:10

jestli si vemu lucernu na svicku anebo svitilnu s tisici lumeny a zalozni baterky k tomu je naprosto jedno :D
tohle vse je pohodlnost moderni doby B)

Teoreticky je prý dobré mít výkonnou svítilnu, protože ať jde proti tobě někdo neznámý, je dobré si na něj za prvé posvítit a za druhé on nevidí na tebe.
  • 0

#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 11:35

vy s tím naděláte... vždyť o nic moc nejde. Reálné nebezpečí je na úrovni přehlédnutí sloupu a boule na čele. Opravdu. Od zvěře v našich podmínkách ti nehrozí prakticky žádné nebezpečí - největší tak od klíšťat. Pak už jen záleží na tom, KAM jdeš - jestli je tam nebezpečný terén (koukat pod nohy), jestli je to někde, kde se vyskytují bezdomovci a "sociálně vyloučení" (myslím samosebou cigánský předměstí) - tam bych nelez. V normální mimoměstský přírodě v noci nikoho nepotkáš. No a nakonec samosebou myslifcí - je dobré vědět, zda jde o loveckou lokalitu, a pak dávat pozor večer a ráno. O půlnoci na posedech nikdo nesedí. Reflexní vesty - k čemu? Leda na silnici. Já bych s tím do lesa nešel. Stejně jako s řehtačkou. V noci si stejně svítíš, a takovej debil, aby si myslel, že jde prase s baterkou, snad není nikdo. (I když... ;) ) Jestli se i tak bojíš, můžeš si zpívat nebo pískat. Jo, a ještě hrozí nebezpečí, že zabloudíš a netrefíš zpátky :D od dob Jeníčka a Mařenky ale technologie pokročila a snad kromě Komety mají všichni kačeři navigaci - tak si jen cvaknout výchozí bod... a nezapomenout, jak jsem si ho pojmenoval.
  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2013 - 21:24

Byly doby kdy jsem lovil temer vyhradne v noci a sam, jak pise vitabondak, byla to nadhera. A vubec nejlip jeste v zime kdyz je snih. Postupne jsem ale par ne uplne prijemnejch situaci zazil prave v tech lesejkach v Praze (viz napriklad muj log na nocni mure, jedno leknuti v Bohnicich, taky u Branickyho pivovaru) a dnes uz se v Praze tem odlehlejm mistum radsi v noci vyhejbam (narozdil od Sherwoodu, se kterym jsem jako rodilej prazak nemel problem nikdy a nechapu co tam kdo muze it za problem). Jinak mimo Prahu v prirode samozrejme v pohode. Myslivci snad na baterku strilet nebudou (doufam), zvirata baterka zazene a jen se nesmim nekde prerazit. V noci se akorat snazim nechodit do skal, jinak ale treba na stromy a podobny veci uplne v pohode. Ale samozrejme chce to mit poradny vybaveni. Vic nez jednu baterku (ja nosim bezne 3), spoustu nabitejch akumulatoru (i do telefonu) a pak se da v noci blbnout treba do rana. Ma to i nektery vyhody. Vsude je klid, auto se da zaparkovat i tam kde by to ve dne neslo atd.


  • 0

#29 Nastasyah

Nastasyah

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 18:20

Já jednu noční kolizi měla, blízko konce GC4JZ2P vyskočil z přilehlého roští úchyl. Lekla jsem se pořádně, naštěstí to byl jenom "odhalovač" a nejspíš ho víc vyděsil vlk na vodítku, než on nás. :D

Strašil tu docela dlouho, teď už je prý v Bohnicích... tak snad info kanály nekecaj.

Každopádně od té doby tahám paralyzér s pořádnou baterkou. Co kdyby...


  • 0

Bad Wolf


#30 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 18:32

Já jednu noční kolizi měla...

Tak to se mě líbí...vlčák na volným špagátu ho asi dost pozitivně nevzrušil, hladný navostřený zuby, to je asi nejlepší paralyzér, na ty shity na baterku bych moc nedal... :D .


Tento příspěvek byl upraven od ssva: 25 říjen 2013 - 18:41

  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 19:10

Pro bezpečnost chodím ještě  minimálně s jedním dalším kačerem - pokud jde jen jeden, tak většinou příště v rámci jeho bezpečnosti ;) doprovod prostřídám ( lov se mnou je občas asi na mrtvici a o zážitky není nouze :huh: , můj učitel gc mě občas kontroluje na dálku a před výpravami varuje "znáš se, víš co dovedeš a co bylo minule, buď opatrná" ).

Už náš šlo i 7 a 8, to bylo nejvíc legrace, ale za optimální počet bych považovala 2-4 lidi. Sama jako ženská a ještě k tomu drobná dost váhám někam jít v noci bez společnosti - pepřák sice v kabele mám, ale jestli bych ho stihla vyndat, co je otázka. To bych se spíš snažila úchyla nebo útočníka rozesmát nebo vylekat, doporučuje se prý pokřik "Hurá, mám AIDS".

Zvířat bych se nebála, spíš nějakého úrazu - dobrý parťák je podle mě mnohem lepší než pět mobilů, pokud člověk upadne do bezvědomí ( a to se lehce může stát i mladým ), mobil sám pomoc nezavolá, natož aby začal s resuscitací.


  • 1

#32 Nastasyah

Nastasyah

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 20:02

Sama jako ženská a ještě k tomu drobná dost váhám někam jít v noci bez společnosti - pepřák sice v kabele mám, ale jestli bych ho stihla vyndat, co je otázka. To bych se spíš snažila úchyla nebo útočníka rozesmát nebo vylekat, doporučuje se prý pokřik "Hurá, mám AIDS".

 

Já měla doporučení na inzulinku v kapse, v případě problému vytáhnout na divnou existenci se slovy "chceš céčko?"... Kamarádce to několikrát zachránilo (minimálně) kabelku.


  • 0

Bad Wolf


#33 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 20:09

Bezpečnost v noci řeším stejně jako bezpečnost za dne. Jako slušný netrestaný člověk, který se díky své zálibě (GC) často pohybuje na opuštěných nebo zdánlivě opuštěných místech, jsem se legálně připojistil. Není to asi volba pro každého...


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#34 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 20:42

Řešení Nastasyah se mi zdá praktičtější, pojistka řeší až případné následky. Ale asi by bylo dobré oboje zkombinovat. ;)


  • 0

#35 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 21:23

Já se vyjádřil asi moc metaforicky. Ta moje pojistka je jiná a řeší (v případě nejzazší nutnosti) přímo tu příčinu. A má noční mířidla, mimo jiné... ehm. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#36 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2013 - 21:37

Lovím poměrně často v noci v Praze (normální keše), několikrát jsem se dostal do stadia, že jsem si opravdu nebyl jistý a párkrát na mě bafl polospící bezdomovec ležíčí těměř u keše a obdobně. Takový ty parčíky na krajích města jsou nic moc a necítím se tam moc dobře.

 

Asi nejlépe se loví "městské" keše na krajích města, ale ne v parcích, ty jsou vysloveně v pohodě a obří výhoda je parkování, často se dá zaparkovat mnohem lépe než ve dne.


  • 0
:)

#37 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 16:02

Ani jiné osoby nemusí být při odlovu noční keše tak úplně v bezpečí. Někteří kačeři se chovají děsně. :)

Vzpomněla jsem si na již archivovanou GC1CH37, kde jsme noční odlov z 20.6.2008 pracovně nazvali "Sedm kazišuků". Dodnes by mě zajímalo, co si o nás ti dva sexuchtivci uprostřed hlubokého nočního lesa vlastně mysleli. Ale když někdo parkuje 5 metrů od finálky...


  • 0

#38 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 16:33

Mám negeokešingovou zkušenost z nočních polí, lesů, luk s nimrody toužících sejmout nějaký ten kus. Pokud půjdete beze světla jen za svitu Měsíce... stáváte se potencionálním cílem. Totéž se může stát i při nočním lovu pokladů. DOPORUČUJI alespoň slabě svítit baterkou či čelovkou. 


  • 0

#39 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 16:59

Na nebezpečí mám pojistku SW, ale jak na blbost? Na jednu z mých prvních nočních kešek jsem vyrazil stylově skoro o půlnoci. Cestu jsem hodil do Oregona a podle něj dojel po polní cestě někam na kraj lesa. Potom cca kilometr lesem za šipkou na výchozí souřadnice, pak proběhnout další dva kiláky noční multiny a někdy okolo půl třetí na nás u finálky čekal problémek. Kde je auto????? Ještě že jsem měl zapnuté ukládání trasy. Protože O300 jsem měl cca týden a jenom hlupáci čtou návod, vraceli jsme se nazpátek podle malé šipečky v trasovém náhledu. Auto jsme objevili za ranního kuropění. Od té doby jsem ještě mnohokrát zapoměl uložit souřadnice auta, ale už nejsem začátečník.     :D


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#40 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 20:01

Já měla doporučení na inzulinku v kapse, v případě problému vytáhnout na divnou existenci se slovy "chceš céčko?"... Kamarádce to několikrát zachránilo (minimálně) kabelku.

Nebo mít v kabelce cihlu, když se roztočí, radost dostat se jí do cesty :-) A být na venčení, křičím na úchyla ať si toho šmudlu rychle schová, protože můj pes rád hryže pindíky i s pytlíkama.....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama