Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH V1 - velikost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 8:58

Zdravim panove, mam dotaz ohledne velikosti mapy TOPO CZECH v1 po vybrani vsech 76 regionu. Mapsource mi hlasi velikost 61.3 MB a s routovacimi daty pouze 73.8 MB. V popisu mapy na instalacnim CD se pise, ze mapa ma celkem cca 90 MB (s routovacími daty cca 113 MB)... Kolik mate vy? Nevite nekdo kde je problem? Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 10:33

Zdravim panove, mam dotaz ohledne velikosti mapy TOPO CZECH v1 po vybrani vsech 76 regionu. Mapsource mi hlasi velikost 61.3 MB a s routovacimi daty pouze 73.8 MB. V popisu mapy na instalacnim CD se pise, ze mapa ma celkem cca 90 MB (s routovacími daty cca 113 MB)... Kolik mate vy? Nevite nekdo kde je problem? Diky

Me to hlasi nemlich to samy a neobavam se, ze bych byl o neco ochuzen. Mozna komprimace, nebo to proste MapSource jinak pocita. A na moji Vistu je to stejne moc velke sousto - strasny zazitek kdyz prijedes do Luzickych hor a mas v GPS krasnou mapu, ale bohuzel Kretu...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 11:44

Zdravim panove, mam dotaz ohledne velikosti mapy TOPO CZECH v1 po vybrani vsech 76 regionu. Mapsource mi hlasi velikost 61.3 MB a s routovacimi daty pouze 73.8 MB. V popisu mapy na instalacnim CD se pise, ze mapa ma celkem cca 90 MB (s routovacími daty cca 113 MB)... Kolik mate vy? Nevite nekdo kde je problem? Diky

Cituji vice zasveceneho cloveka BLooDiKa: "Rozdil je v tom, ze 73MB verze ma digitalni model terenu (to je to "stinovani" v Mapsource) generovany z dat s krokem 80 metru, ta 113MB verze ma teren generovany z dat s krokem 30 metru. Jinak jsou obe verze identicke. V Mapsource se to da krasne vyuzivat, GPS je pouzit neumi, presto se tato data do gps nahravaji !!! Takze pozor ... pro mapsource vyborne, pro GPS zbytecne."
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 11:25

Dik za odpoved. Vzpominam si, ze o te TOPO CZECH nekdo mluvil v souvislosti s velikosti 113MB vcetne routovacich dat. Taky v helpu instalacniho cd je na jednom obrazku rozeznatelna velikost 113MB pri vybrani vsech regionu. Mapsource to urcite jinak nepocita, protoze jsem se dival do adresare na inst. cd kde jsou ulozeny soubory jednotlivych map regionu a je to na chlup stejny. Nemyslim si, ze bych byl o neco ochuzen, jen bych se rad zjistil, jak se veci maji.

Me to hlasi nemlich to samy a neobavam se, ze bych byl o neco ochuzen. Mozna komprimace, nebo to proste MapSource jinak pocita. A na moji Vistu je to stejne moc velke sousto - strasny zazitek kdyz prijedes do Luzickych hor a mas v GPS krasnou mapu, ale bohuzel Kretu...


  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 14:43

Takze pozor ... pro mapsource vyborne, pro GPS zbytecne."

Takže omyl ... není to jenom pro stínování, ale např. moje GPSmap 60Cx (bez výškoměru) umí na této mapě odečíst výšku bodu a dokonce i zobrazit profil trasy - pochopitelně s menší přesností, než MapSource.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2006 - 18:36

Takže omyl ... není to jenom pro stínování, ale např. moje GPSmap 60Cx (bez výškoměru) umí na této mapě odečíst výšku bodu a dokonce i zobrazit profil trasy - pochopitelně s menší přesností, než MapSource.

Vyska bodu i vyskovy profil trasy jde odecist jak na te vetsi, tak i na te mensi verzi TOPO Czech v1. Jinak vyse uvedena informace je pry ziskana od vyrobce mapy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama