Přejít na obsah


Fotka

Odolná baterie do přírody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:33

Zdar, už několikrát jsem přemýšlel o keši, která by v sobě měla nějaké elektro věci napájené baterií, ale nevím, jakou baterii zvolit aby na nebyla hned vybitá a aby vydržela i rozmarům počasí. Neradbych tam každý týden chodil a měnil baterii. Setkali jste se s nějakou takovou keší? Jak byla řešena? Dík za info :-)
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:42

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Zdar, už několikrát jsem přemýšlel o keši, která by v sobě měla nějaké elektro věci napájené baterií, ale nevím, jakou baterii zvolit aby na nebyla hned vybitá a aby vydržela i rozmarům počasí. Neradbych tam každý týden chodil a měnil baterii. Setkali jste se s nějakou takovou keší? Jak byla řešena? Dík za info :-)

jasně, nejlepší je baterie typu DONES-SI-SÁM
  • 0

#3 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:49

dr.vota napsal/a:

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Zdar, už několikrát jsem přemýšlel o keši, která by v sobě měla nějaké elektro věci napájené baterií, ale nevím, jakou baterii zvolit aby na nebyla hned vybitá a aby vydržela i rozmarům počasí. Neradbych tam každý týden chodil a měnil baterii. Setkali jste se s nějakou takovou keší? Jak byla řešena? Dík za info :-)

jasně, nejlepší je baterie typu DONES-SI-SÁM


O tom jsem také přemýšlel, ale baterie, která by byla přímo napojená by byla asi lepší, ikdyž vybití by bylo dost častý problém.
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#4 Monty&Miru

Monty&Miru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:49

Dvě pěkné kešky - GC32Q2X;GC32Q27, je to na 9V baterku.
  • 0

#5 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 15:54

Monty&Miru napsal/a:
Dvě pěkné kešky - GC32Q2X;GC32Q27, je to na 9V baterku.


Díky, to jsou všechno keše s baterií,kterou si musí lovec přinést. Raději bych radu ohledně již připojené baterie....
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#6 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 16:26

GC2YWEK - Seznamka - asi zeptej ownera jak to má řešený.
  • 0
.

#7 standa.stakory

standa.stakory

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 16:35

[quote]poohDA napsal/a:
GC2YWEK - Seznamka - asi zeptej ownera jak to má řešený.[/quhttp://www.gme.cz/oloveny-akumulator-npg2-2-12-12v-2-2ah-shimastu-p540-300ote]
  • 0

#8 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 17:22

Smrtihlav měl původně (rok 2008) baterkovou stage. Nevím, jestli je to stejné i dnes.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 21:37

Já jsem viděl jednu, která po zaklapnutí víka zahrála melodii. Byl to nějaký ten hrací strojek z čínské hračky. Takže baterka asi knoflík. Ale pokud by to muselo být napájené pořád, nevím, co by to vydrželo. Snad autobaterka. Problém bude za mrazu. Ovšem kdyby tam bylo baterkové pouzdro na dvě tužky, ty by si každý snadno přinesl. Jen tam dát diodu, aby to někdo nezapojil obráceně.
  • 0

#10 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 21:59

Lithiové baterie dobře snáší mráz. Kapacitu mají také velmi slušnou. Pokud potřebuješ víc energie tak můžeš zkusit nějak batery pack od notasu. Většinou je vadná jen jedna... Menší ale pořád slušnou kapacitu mají lithiová 1.5V energizer. Záleží co potrebujes krmit. *edit* preklepy, psani na tabletu je fakt zatrest
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 22:01

Tak vdanou litinovou baterii jsem ještě nezkoušel.
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 7:06

U jedné nonstop napájené keše jsem viděl gelovou 12V baterku z UPS, výdrž několik měsíců. Pokud zajistíš že baterie bude připojena jen např při otevření krabice (koncák), tak bych použil ty lionky. Záleží zamozřejmě jaký odběr to zařízení má mít, viděl jsem i keš která měla jen vyvedeny svorky a kačeři si tam připojovali auto pomocí startovacích kabelů :)
  • 0

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 7:12

Také souhlasím s metodou DONES SI SÁM. Ale pak jedině vykuchat nějakou tu samonabíjecí svítilnu, co musíš chvilku třepat nebo točit. Pokud by nebyl velký odběr, příchozí by si zatočil (třeba úkol - minutu toč) a pak by otevřel krabku a využil sebou vytvořenou energii.
  • 0

#14 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 8:09

Já mám na svých keších 9V baterie, které pohání led diodky. Výměna maximálně jednou za půl roku anebo když mi stage někdo zlikviduje. :D Není třeba nic řešit, nic hrotit, koupit za pár korun spoj, za 2,50 led diodku, stejnou částku za odpor, spouštěcí nebo rozpínací tlačítko za dvacku a máte vystaráno. Odběr té ledky je tak minimální, že mi vydržela svítit 2 dny v kuse po 4 měsících provozu, když mi nějakej chmaták rozflákal keš. Metoda donesu si sám je k ničemu, protože tím dost trpí spoje, kupříkladu u 9V by nepřežila ani pár návštěv, jak by se ji všichni snažili zase vyrvat, klasické AA by možná šly lépe a téměř každý má aspoň 2 v GPS.
  • 0

#15 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 8:40

Ideální je řešit keš tak, aby byla v maximální míře "bezůdržbová" a "blbuvzdorná". Podle mě je řešení DONES-SI-SÁM, dobrý kompromis. Ale trest na ty kdo nečtou listingy...:D Odolnost závisí na provedení - navenek žádné pohyblivé drátové spoje od kontaktů, jednoduchá ochrana proti přepólování baterie (dioda do serie s napájením), pokud bude napájení jedním článkem 1,5V, tak i jednoduchá ochrana proti přepětí (vratná pojistka + zener dioda nebo transil). Pokud šrouby, tak TORX nebo IMBUS.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#16 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 12:11

Když tam budeš mít místo pro jednu "ostrou" napojenou a jednu záložní baterku bokem, tak proste, až dojde primární (9V nebo tužkovka), tak ji kačer jednoduše odebere k ekologické likvidaci ( :)) a zapojí záložní plnou. Pak jistě nebude problém požádat kačery, aby v případě, že už není záložní baterka, tak ať tam laskavě ponechají svou. Sice takto budou sponzorovat Tvou keš kačeři, ale mylím si, že když se k tomu dobrovolně odhodlá každý dvacátý, co keší projde, tak nebudeš muset provoz baterií řešit. U vtipného provedení keše se určitě nějací dobrovolní dárci najdou. Nepodcenit elektro-mechanické provedení (viz SSava). Samozřejmě v klidu aby byl nulový odběr (dobré je použití koncáku v podobě miniaturních magnetických kontaktů zalitých ve skle - žádné problémy s korozí kontaktů). Pokud to v klidu žere i byť jen málo (třeba nějaký přijímač), pak Ti nezbyde nic jiného než jít do soláru. Solární nabíječka (třeba na mobil) Ti nabídne LiOn (Lipol) článek a napájení cca 5V (USB výstup) nebo 3,7V přímo z článku. Resp. 12V, pokud to bude solární došťouchávačka autobaterií. Ale to jsme už u docela finančně náročného řešení (+ nutnost bezpečně schovat nabíječku - třeba do budky nebo umělého hnízda na strom). Jinak jak již psali jiní - nejvyšší odolnost vůči mrazu a zanedbatelné samovybíjení - lithiovka (ale tu u sebe kačeři běžně nenosí :)).
  • 0

#17 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 21:46

Díky za rady :-) vyzkouším a uvidím co bude nejlepší :-)
  • 0

Premium Member + Sony Ericsson ST17i Xperia Active + Garmin GLO + Locus Pro + addon geocaching

Škoda Felicia 1.3 MPi LPG / Jawa 50-23 Mustang / Simson SR 50 / Kostka HILL CROSS


#18 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 15:00

Ještě k Těm koncákům (byť je vlákno o bateriích).
Neznám provedení keše, ale řekl bych, že pro většinu aplikací v přírodě by mohlo být vhodné toto řešení do vlhka: http://www.gme.cz/ks...0-1520-p634-531, doplňující info: http://www.meder.cz/...e-kontakty.html .
Jednoduché spínací kontakty jdou pod 20,- Kč. Standartní spínací proud je 0,5A pracovní 1A (výkonové varianty jsu 1/3A - ale víc snad nebudeš potřebovat, když máš napájení z baterie...). Nejmenší kontakty začínají na délce 4mm, k tomu budeš ještě potřebovat magnet na spínání (rozpínání).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama