Přejít na obsah


Fotka

16.11. 2013 – STRATOCACHING


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
425 odpovědí na toto téma

#381 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 2:03

Jen mensi pripominka - hranice vesmiru je 100 km, cili seminka neopustila nasi rodnou Zemi a byla pouze v jeji atmosfere, i kdyz pomerne vysoko. Cili zadny vesmir, tam leta ted jine TB ;-)

 

Opravuji se:  co bylo ve Stratosféře, hranice vesmíru je 100 km, máš pravdu.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 18 listopad 2013 - 2:03

  • 0

#382 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:48

Tak pár postřehů i za mě:

- celý EXPERIMENT jsem od začátku sledoval a samozřejmě se k honu na stratokeše registroval

- v sobotu jsme byli u kamaráda u Mníšku pod Brdy, což se vzhledem k předpovědi počasí jevilo jako ideální místo a tudíž jsem byl připravený, že když něco dopadne do 20km daleko, tak vyrazím

- pozdní zveřejnění polofunkční aplikace bylo samozřejmě nemilé, ale co, ráno už tam byla (čili ještě pořád včas), tak jsem jí stáhl

- po startu mi kamarád posílal informace o letu balonu přes hangouts, vzhledem k tomu, že jsme dělali dřevo, nemohl jsem to sledovat

- od času vypuštění jsem to sledoval trochu víc - aplikace na androidu (připojen přes EDGE) běžela celkem slušně (až na stav posledních dvou semínek), naopak na tabletu od Applu (připojen přes Wi-Fi) se evidentně neaktulizovala, stav všech semínek byl pořád "připraven"

- tracker v Opeře Mini fungoval spolehlivě, vždy se při aktualizaci načetl, ovšem objevovaly se tam samozřejmě blbosti, jako 0E,0N, ale to bylo evidentně chybou mezi klávesnicí a židlí na druhé straně webu

- nepochopil jsem, proč se pak dráha dropionu přestala zaznamenávat, myslel jsem, že spadl za kopcem v Litni

- vzhledem k tomu, kam to pak začalo padat jsem se rozhodně nenamáhal vyrazit, protože záběry z místa dopadu vypadaly přesně tak, jak jsem si je představoval - bezhlavé šílenství bez ohledu na předpisy a jakékoliv slušné vychování, natož nějaká kolegialita

 

- shrnuto a podtrženo - experiment byl supr a myslím, že se vydařil lépe než by se dalo čekat (všechny jeho fáze)

- chování a přístup účastníků se taky vydařil přesně dle očekávání, takže jsem rád, že jsem se honu nezúčastnil


  • 5

#383 sirokko

sirokko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 12:18

Ahoj,

 

S v sobotu jsem se zucastnil hledani v oblasti Chrastu. Bohuzel ani u jedny kese jsem nebyl jako prvni. Ba dokonce krom Grafite jsem zadnou ani nevidel. Vsiml jsem si ale ze mista dopadu tvori skoro primku. Doma jsem si tu primku na mape prodlouzil a vytipoval oblast dopadu ostatnich, ktery neudaly svoji polohu. V nedeli jsem se tam vypravil a svete div se presne na udany primce ve vzdalenosti 1400 metru od Citroena na 49.80145N, 13.56633E lezela Mobil Solutions! Radost neznala mezi. Doma jsem Vyndal tracker, normalne ho zapnul a kes oznamila svou polohu. Chtel bych videt vyraz toho operatora, kdyz zjistil, ze se po vic jak 24 hodinach ozvala kes v Praze :-)

 

Vy co mate chut a mate to blitzko, bezte hledat na primku dopadu kesi, at tam nelezej a nenajde je nejakej mudl. Me jedna staci. Je to tedy hledani jehly v kupce sena, ale za ten pocit to stoji. Jo a krasne voni :-)

 

Honza


  • 20

#384 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 12:26

Tak tohle už zní jako to, co by se mi na tom přípaně líbilo. Dobrá práce Širokko, to je rozhodně zasloužené FTF.


  • 0

#385 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 12:42

Jo, tak tohle si podle mne zaslouzi vyhru, a ne ten dav v autech, co se hnal najisto. ;)


  • 1

#386 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 12:47

To je rozhodně zasloužené BF FTF! Moc Ti to přeju a díky za vyprávění z lovu.


  • 0

#387 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 13:18

Ahoj,

 

S v sobotu jsem se zucastnil hledani v oblasti Chrastu. Bohuzel ani u jedny kese jsem nebyl jako prvni. Ba dokonce krom Grafite jsem zadnou ani nevidel. Vsiml jsem si ale ze mista dopadu tvori skoro primku. Doma jsem si tu primku na mape prodlouzil a vytipoval oblast dopadu ostatnich, ktery neudaly svoji polohu. V nedeli jsem se tam vypravil a svete div se presne na udany primce ve vzdalenosti 1400 metru od Citroena na 49.80145N, 13.56633E lezela Mobil Solutions! Radost neznala mezi. Doma jsem Vyndal tracker, normalne ho zapnul a kes oznamila svou polohu. Chtel bych videt vyraz toho operatora, kdyz zjistil, ze se po vic jak 24 hodinach ozvala kes v Praze :-)

 

Vy co mate chut a mate to blitzko, bezte hledat na primku dopadu kesi, at tam nelezej a nenajde je nejakej mudl. Me jedna staci. Je to tedy hledani jehly v kupce sena, ale za ten pocit to stoji. Jo a krasne voni :-)

 

Honza

 

Blahopřeji - zasloužený nález.


  • 0

#388 daloush

daloush

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 13:25

JJ, mel jsem stejnou myslenku,ale bohuzel hned po prvnich dvou objevenych.Ta prvni,Axis, me zatahla mimo tuto osu, treti objevena byla sice na teto primce, ale v tu chvili to byl stale pouze trojuhelnik, ve kterym jsme bezvysledne hledali onu jehlu v kupce sena az do setmeni :-)
  • 0

#389 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 13:25

...

Tak to je ovšem pecka. Srdečně gratuluju! Doufám, že ti ten let balónem přiřknou i když je už "po termínu" !


  • 0

#390 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 14:11

hele, byl jsem přihlášenej a nakonec to dopadlo jinak, běhal jsem po jiných lesích. Ale poraďte: kde najdu trasy napadaných lístečků a vůbec jak to probíhalo? Na tý stránce STRATO... to nějak ukazuje jen jednu mapičku "Líšeň" a bez jakejchkoli informací dál... :(


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#391 fiksici

fiksici

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 14:13

Teda Širokko, parada! Tez se pridavam ke gratulaci a souhlasim s tim, ze cenu by sis jiste zaslouzil ;)

My se od BASFu vydali autem pryc..rikali jsme si - pryc od ty kolony aut... Zaparkovali jsme na kraji lesa smerem k jihu, jeste za Hornim rybnikem a vydali se podel lesa i castecne pres pole cestou necestou, az nekam skoro k Velkymu rybniku...nachodili jsme docela dost kilaku, navrat k autu za tmy. Moc prijemna prochazka v klidku, za super pocasi. Bahno jsme meli snad vsude, ale i georobotci nadsene slapali...Dany na konci jen litoval, ze holt zadny tablet, let balonem apod nebude, ale i tak to pry bylo dobrodruzo! Ted dle mapy vidim, ze jsme meli slapat trochu bokem :) Diky moc organizatorum! Urcite to byla spousta prace! A ze nejake nedostatky? To se do priste vyladi ;)


  • 0

#392 sl9m

sl9m

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 14:18

A dají alespoň to GC za ten pozdní nález?
  • 0

#393 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 14:51

Ano, dnes 11:14 napsali: PÁTRÁNÍ POKRAČUJE: Vyhlašujeme pátrání po zbylých Stratokeších. Do nedělní půlnoci 24.11. zůstávají hlavní výhry a stratocoin pro prvního nálezce v platnosti. Ať už najde Stratokeš registrovaný nebo náhodný účastník. Pomůžete nám zjistit, jak velký měla semínka nakonec rozptyl? O jednom semínku máme informaci, že uplavalo po Berounce. Zbývají tedy čtyři stratokeše a dvě radiosemínka (Radioseed).


  • 0

#394 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 14:53

Širokko, gratuluju k zaslouženému BF FTF. Celou sobotu jsem to dálkově sledoval. Už jsem ani nedoufal, že se ještě povede něco najít. Píšeš, je jsi tracker normálně zapnul a fungoval. Skoro to vypadá že byl celou dobu vypnutý, což by lecos vysvětlovalo:)) Předpokládám, že jsi vyměnil nebo dobil baterku a pak to šlo. Nebo byla příčina nefunkčnosti jiná?


  • 0

#395 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 15:09

Píšeš, je jsi tracker normálně zapnul a fungoval. Skoro to vypadá že byl celou dobu vypnutý, což by lecos vysvětlovalo:)) Předpokládám, že jsi vyměnil nebo dobil baterku a pak to šlo. Nebo byla příčina nefunkčnosti jiná?

Já si docela dobře dovedu představit že tracker se zapíná tlačítkem pod kterým číhá nějaký zapínací obvod. Když poklesne napětí baterky pod funkční mez (třeba tím mrazem kterému byla vystavena), tak se pochopitelně vypne. Taková Li-Ion baterka po opětovném zahřátí na běžnou (nadnulovou) teplotu zas vklidu naběhne na původní napětí, akorát ten tracker už se samozřejmě sám zpět nezapne :)

 

(Nezkoumal jsem konkrétní tracker jestli to u něj platí, ale třeba můj bluetooth GPS modul se chová přesně takhle.)


  • 0

#396 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 16:09

Ahoj,
 
S v sobotu jsem se zucastnil hledani v oblasti Chrastu. Bohuzel ani u jedny kese jsem nebyl jako prvni. Ba dokonce krom Grafite jsem zadnou ani nevidel. Vsiml jsem si ale ze mista dopadu tvori skoro primku. Doma jsem si tu primku na mape prodlouzil a vytipoval oblast dopadu ostatnich, ktery neudaly svoji polohu. V nedeli jsem se tam vypravil a svete div se presne na udany primce ve vzdalenosti 1400 metru od Citroena na 49.80145N, 13.56633E lezela Mobil Solutions! Radost neznala mezi. Doma jsem Vyndal tracker, normalne ho zapnul a kes oznamila svou polohu. Chtel bych videt vyraz toho operatora, kdyz zjistil, ze se po vic jak 24 hodinach ozvala kes v Praze :-)
 
Vy co mate chut a mate to blitzko, bezte hledat na primku dopadu kesi, at tam nelezej a nenajde je nejakej mudl. Me jedna staci. Je to tedy hledani jehly v kupce sena, ale za ten pocit to stoji. Jo a krasne voni :-)
 
Honza

 
Předně blahopřání k nálezu! Když jsem včera souřadnice na trackeru viděl, hned mi bylo jasný, že jsme v sobotu hledali hodně blízko. Když jsem hodil bod do GPSky, bylo to až smutný. Naše trasa ze sobotního večera vedla přímo na keš, ale 150 m od ní jsme zastavili a po chvilce váhání se vrátili k autům. Přece jen černá noc a houstnoucí les nebyla dobrá kombinace. Večer sem ještě hodím screenshot z navigace. 
 
Jinak ještě poznámka k BF lovu. Všechny stratocache s výjimkou prvního Axisu byly nalezeny BF. A všichni pochopitelně hledali na trajektorii letu, která byla všemi nažkami až neuvěřitelně přesně dodržená. Jediný BASF trochu vybočil, ale i ten jen o 300 metrů.


  • 0

#397 troschig

troschig

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 16:30

Také se připojuji s gratulací  :) týmu sirokko.

 

 
Předně blahopřání k nálezu! Když jsem včera souřadnice na trackeru viděl, hned mi bylo jasný, že jsme v sobotu hledali hodně blízko. Když jsem hodil bod do GPSky, bylo to až smutný. Naše trasa ze sobotního večera vedla přímo na keš, ale 150 m od ní jsme zastavili a po chvilce váhání se vrátili k autům. Přece jen černá noc a houstnoucí les nebyla dobrá kombinace. Večer sem ještě hodím screenshot z navigace. 
 
Jinak ještě poznámka k BF lovu. Všechny stratocache s výjimkou prvního Axisu byly nalezeny BF. A všichni pochopitelně hledali na trajektorii letu, která byla všemi nažkami až neuvěřitelně přesně dodržená. Jediný BASF trochu vybočil, ale i ten jen o 300 metrů.

podle teorie přímky a informaci že jedna spadla do Berounky tak by další měla být mezi Druztovou a Chrástem ..... 


  • 0

#398 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 16:32

 
Předně blahopřání k nálezu! Když jsem včera souřadnice na trackeru viděl, hned mi bylo jasný, že jsme v sobotu hledali hodně blízko. Když jsem hodil bod do GPSky, bylo to až smutný. Naše trasa ze sobotního večera vedla přímo na keš, ale 150 m od ní jsme zastavili a po chvilce váhání se vrátili k autům. Přece jen černá noc a houstnoucí les nebyla dobrá kombinace. Večer sem ještě hodím screenshot z navigace. 
 
Jinak ještě poznámka k BF lovu. Všechny stratocache s výjimkou prvního Axisu byly nalezeny BF. A všichni pochopitelně hledali na trajektorii letu, která byla všemi nažkami až neuvěřitelně přesně dodržená. Jediný BASF trochu vybočil, ale i ten jen o 300 metrů.

 

To by chtělo rychle svolat event "Za Stratokeší..." udělat rojnici a od místa posledního nálezu pročesat směrem Hořovice/Cerhovice (nebo opačným směrem jak píše troschig - nevím kde je začátek a kde konec - ví se v jakém pořadí a intervalech se vypouštělo?), něco mezi azimutem 75 a 82, a někdo už tu kliku mít musí... pátrat individuálně bude jenom pro štístkaře.


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 18 listopad 2013 - 16:34

  • 0

#399 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 18:51

Moje řeč

 

To by chtělo rychle svolat event "Za Stratokeší..." udělat rojnici a od místa posledního nálezu pročesat směrem Hořovice/Cerhovice (nebo opačným směrem jak píše troschig - nevím kde je začátek a kde konec - ví se v jakém pořadí a intervalech se vypouštělo?), něco mezi azimutem 75 a 82, a někdo už tu kliku mít musí... pátrat individuálně bude jenom pro štístkaře.

 

Moje řeč. Ale je to spíš na místní. My zdaleka to za světla nestihnem. Šance na nějaký další nález je myslím celkem slušná...

 

Připojuji tracklog našeho nočního hledání, včetně pozice Mobile Solutions a šipek s postupem:

 

Mobile.jpg


  • 0

#400 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 19:15

Pro zajemce moznost si stahnout cele video z kamery axis (kamera z ktere sel stream) lze tady


  • 0
mikisi.png




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama