Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecké vlákno - kdo kde spadl a proč


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:20

Viz téma - vedle rozebíráme jak se co dělá dobře, ale není nad zkušenost. Spadl jste někdy někdo a proč se to stalo? Nebo jste měli větší problémy při lezení na strom? Co bylo špatně?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:31

Aaaa, stromolezecke vlakno varianta Schubert. Nastesti jsem zatim nespadla. Par kravin jsem ovsem udelat stacila, takze za sebe bych jen zminila par veci, ktere jsem nedelavala a ted uz delam. Uzel na konci lana. Takova blbost a pri tom to muze tak potesit. Jsem o neco paranoidnejsi a davam si pozor, aby lano vedlo pres vic vetvi. Ne vzdycky je ta moznost, vim. Ale pokud ano, vyuzivam ji. Kontroluju si vsechno vickrat nez jdu nahoru. A hlavne se snazim nasat vedomosti, kdyz k tomu mam prilezitost. Uzasna byla treba Pavoukova ukazka toho, jak upevnit lano tak, aby se na nem dal sputit clovek, ktery na nem visi, pokud se mu neco prihodi. Takovych lekci bych chtela videt/vyzkouset vic.


  • 0

#3 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 15:28

já naposled spadnul asi na lyžích. počítá se to? :D


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 15:41

Ja teda nespadla, ale kdybych se pokousela vylizt jeste o kousek vejs, tak to asi padem skoncilo :D Navic jsem se jen tesne vesla do novomovo sedaku :D

 

480181_2605457556168_408831421_n.jpg


  • 0

#5 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 17:49

Ten co spadl se moc omlouvá, ale prý nepřijde pokecat. :(


  • 0

#6 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:17

Já jsem jako malej spadl z hrušky. Snad to žádné následky nezanechalo. Proč jsem spadl? Zamotala se mi hlavička z učitelky Matouškové, která si to v letním outfitu vykračovala opodál.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#7 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:01

Zatím bez pádu jak stromy, tak skály. Pouze tam na mě byl nedávno učiněn pokus o atentát, když jsem loktem a kotníkem vykrýval větší uvolněný šutřík.

Jinak, na živo jsem to už viděl a to stačí :)


  • 0

#8 duchtu

duchtu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:28

Tak mě už se pád bohužel nevyhnul (Nejsirsi koryto reky Labe, GC2HG4V). Owner správně upozorňoval, že za mokra to dolů pěkně klouže... :(

Naštěstí to dopadlo sice na tvrdo - na kořeny,ale dobře a rozchodil jsem to.

Alespoň si to příště víc rozmyslím...   možná...


  • 0

#9 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 19:47

- v 6ti letech z 5m ze stromu, naštípnutej obratel, otřepal jsem se a rozběhal to...mladý tělo se dobře hojí. Nikdy jsem to necejtil, až poslední roky, skoro po 50ti letech mě to občas bolí. Teď už bych takový pád asi nerozchodil a proto lezu jedině s vercajkem...

- na kole, když jsem se učil smykovat...věděl jsem, že v zatáčce musím zabrzdit, akorát jsem se zapoměl zeptat jestli zadní nebo přední...bylo to 50/50...zabrzdil jsem přední... :lol:, poučení: pořádně se zeptej, tech co umí

- na lyžích nikdy, protože k tomuto dopravnímu prostředku jsem nikdy nepojal důvěru a instinkt mi vždycky radil-nelez na to
- párkrát na zahradě ze žebříku, když to nějakej blbec dole špatně jistil...naštěstí do měkýho...poučení:není nad to vybrat si na T5 spolehlivýho parťáka
- při stromolezení jsem nahodil na větev která byla shnilá ( z těch 10m, v zimě bez listí to nebylo poznat), naštěstí mám ve zvyku nahazovat přes více větví, tak jsem se propadl asi o 2m do dynamiky...překvápko, ale jinak pohoda. Od té doby lezu i na stromy s dynamikou, pokud si nejsem naprosto jistej větví...


Tento příspěvek byl upraven od ssva: 18 říjen 2013 - 22:56

  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#10 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:11

Pád ze šesti metrů ze žebříku. Zlomená pata, 3 měsíce vyřazenej z provozu. Příčina - přehlédl jsem kluzký beton - nepozornost. Pád ze čtyř metrů na krovky mezi vyděšené kamarády. Potlučenej jak prase. Příčina - únava, chladem zkřehlé prsty, neudržel jsem sevření na studené ocelové konstrukci - blbý machrování.


  • 0

#11 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 20:36

Na paraglidu mě chytil strom za záložák a už nepustil.. hasiči mě sundali a ještě jsem dostala pusinku, protože bylo 1.5. :D  Jinak se m nikdy nic nestalo, stromy jsou zatím v pohodě.


  • 0

#12 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 21:43

Za všechno může chlast a krtci.

Nadúroda třešní, takže je vypálíme. Štafle echtovní aluminium, jen jsem si je nahoře nepřivázal k větvi. Dole tajně pracovali krtci a když se mi štafle začaly bořit jednou nohou do jejich podzemní dálnice, tak mě napadlo to samý, jako Hanzlíka ve slavnostech. Nevysypal jsem ani jednu  :D . Jen chodidlo po dopadu svíralo s holení trochu jinejch 90° než původně. Naštěstí mi to doktoři nemuseli uříznout, i když naděje byla. Kotník je jen 2x tlustší než normálně a po nějakých 30 km chůze se můžu po..at bolestí. Proto mám tak rád dachovy keše  :D A ano. Poučil jsem se.


Tento příspěvek byl upraven od geoFukar: 18 říjen 2013 - 21:43

  • 1

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 22:03

Ja krome nepovedenyho doskoku na padaku (zlomenej kotnik) nic, ale to se nepocita, to nebyl pad, skocil jsem sam. Ale bracha mi kdysi spadl v Rezi ze skaly. Jeste nez stihnul zalozit prvni jisteni, asi tak 6-7m. Snazil jsem se ho chytit, ale to jde akorat ve filmu, skutecnost je ponekud jina. Nastiplej obratel, asi pul roku sadra, bez nasledku. Ale prijemny to teda nebylo. Ani nevim proc z toho vypadl. Nebylo to nic tezkyho, realnej duvod to nemelo. Zrejme to trochu podcenil.


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 23:04

No jedna známá, sportovkyně, z hrušky. Sportuje dál, ale na vozíku.


  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 6:09

Na stromě (modřínu) jsem naštěstí po šlápnutí na suchou větev popolítla jen o půl metru níž na nižší patro. Moc dobře jsem se nedržela, protože jsem měla v ruce sáček s keškou - bylo to při zakládání keše mých malých synovců - ale ten modřín byl dost hustej než abych spadla dolů. Aspoň jsem tu suchou větev vyeliminovala za účelem bezpečnosti dalších lezců :D.

 

Jinak tu a tam hodím držku na kole, fatální následky to mělo pouze jednou, kdy jsem spadla uprostřed lesa 3 km od nejbližší civilizace (v té době jsem neměla ještě mobil),vymkla si kotník a rozmašírovala kost lýtkovou (fibula :D) na ciprcampr. Výsledkem byly tři operace a několik měsíců s berlema.


  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 6:46

Nikdy jsem neslyšel o tom, že by někdo spadl ze stromu, teda kromě Homora, který spadnul z dvaceti centimetrů a ještě ho ta větev praštila do nosu.


  • 0

#17 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 6:48

řekl bych že Citecka si představoval náplň tohoto vlákna spíš něco jako rozbor metodických chyb které mohou vést k pádu při stromolezení. Ale tyhle příběhy kdo si kde nabil hubu mají taky něco do sebe ;)


  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 6:52

Tuším, že Quox měl nějakou zajímavou historku o pádu kvůli nahození do rozsochy suchý větve a bědující babičce, ale detaily si nepamatuju :D.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 19 říjen 2013 - 6:57

  • 0

#19 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 7:50

příspěvky pobavily, i když náplň asi měla být jiná. Kromě asi dvou poměrně nízkých stromů lezu VSUDE s druhým jistícím lanem - sice taháme dalších x kilo zátěže navíc, občas při lezení trochu zavazí, ale je to o zvyku. Moje akrofobie mi nedovolí lézt bez jištění... takže zatím jsem nespadla, ani do jistícího lana - a doufám, že to tak i zůstane i poté, co někdy půjdu zdolat "Klobásova T5"


  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#20 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 7:50

Taky rád přispěju pár metodickýma radama a zkušenostma ze života:

  • při přistávání s padákem je dobré nasměrovat si to proti větru... po větru to obvykle neuběhneš! (není můj případ, ale viděl jsem to....)
  • vystupovat z auta za jízdy není dobrý nápad - to taky většinou neuběhneš, zvlášť pokud se vystupuje z kapoty motoru kolmo ke směru jízdy. A pokud už se to stane, je dobré rychle se klidit stranou, to když auto couvá zpět a kamarádi se kochají jak jsi se to rozplácl.
  • v létě je lepší jezdit metrem uvnitř vagonu, přestože mezi nimi fouká osvěžující větřík (v nejlepším případě se nestane nic, v lepším je to za pokutu, nejhorší zmiňovat nebudu)
  • (nejen) na kolo je dobré brát si helmu
  • v neznámém terénu, zvlášť pokud ti kolo špatně brzdí, není radno pouštět se z kopce vysokou rychlostí (v zatáčce to v lepším případě končí zlomenou klíční kostí a kolem do šrotu)
  • když děláš blbosti, snaž se maximálně eliminovat následky, v opačném případě čekej něco zlomeného, naraženého apod.
  • dětem sekyrka do ruky nepatří - může se uvelebit v holeni, je z toho spousta krve, pláče a stehů...
  • není radno přeceňovat své jezdecké schopnosti, ani jízdní vlastnosti vozu, zvláště pak za zhoršených podmínek (potom se i malý fiátek po smyku na mokrém listí dá omotat kolem stromu, naštěstí tou stranou, kde kamarád-řidič neseděl a tak z toho bylo jen "překvapení")

Po výše uvedených zkušenostech jsem si s radostí nechal vysvětlit zásady bezpečného lezení na stromy a nechám se poučit ve vláknech k tomu určených. Vzhledem k nižšímu počtu odlovů T5 jsem rád, že se o nebezpečnou situaci ze stromu podělit nemůžu a vynasnažím se, aby ani v budoucnu k ničemu nedošlo...  A tiše se modlím, aby syn nenaplnil pořekadlo o "jablku nepadajícím daleko od stromu"...


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 19 říjen 2013 - 7:56

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama