Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecké vlákno - kdo kde spadl a proč


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 8:19

"Kačer nepadá daleko od stromu"? Hezký. Jdu si to připsat k eventu :)

Hurá na stromy

Kaczveverky


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 19 říjen 2013 - 8:24

  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 8:37

Nikdy jsem neslyšel o tom, že by někdo spadl ze stromu, teda kromě Homora, který spadnul z dvaceti centimetrů a ještě ho ta větev praštila do nosu.

Homor spadl do mekkyho. Mela jsem z toho modriny nekolik dni.

Z cehoz taky plyne ponauceni - kdyz delate zatezovej test s nekolika lidma na lane, snazte se nebyt ten, kdo skonci vespod.

 

Jinak kdyz uz to tu rozsirujete nejen na stromy, tak se teda priznam. Pokusila jsem se jednou zborit ramenem skalku na Sovim udoli. Pri slanovani. Byla jsem myslim trochu unavena a nesoustredena a malo jsem si povolila lano. A pak mi po mechu nebo nejaky jiny prirode sklouzla noha a narvala jsem to do ty skalky. Skala vydrzela, rameno ne. Takze pricinou bylo asi preceni sil.


  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 9:13

Pravda, myslel jsem to jinak, ale hlavní je, že si lidi povídaj.

Když teda rozšíříme záběr, taky jsem udělal pár pitomostí. Technický poučení sice malý, ale aspoň něco:

Na keši Padavka /na židovo strouze, tuším) se slaňuje a horní nástupní balvan - může se začít ale i níž - je šikmo vzhledem k stěně skály, takže pravá část "ubíhá" dozadu. Učil jsem tam slaňovat mladýho. Zavěsil jsem lano, a NEBYLA TO STATIKA (první ouvej), ale jakási semi-. Lano vedlo od stromu asi deset metrů od hrany. A tak jsem se zapřel o hranu, kecal co a jak, všelijak moudroval, jak prej hlava pod úroveň hrany a já nevím co, a jak jsem se dostal přes kritický bod, lano se propnulo, mě to pustilo jánevim o půlmetru níž a JAK JSEM NEBYL DOST ROZKRO4ENEJ, vzal jsem osu kolem pravý nohy a pěkně rovnou bokem o skálu (a po ní ten půlmetr dolů). Oholil jsem si půl předloktí. Chyba: podcenění průtahu, nesoustředění, a MÁLO rozkročenej.

V Alpě na sněhovým splazu a na ledu - párkrát jsem si sjel. Jednou z blbosti a bez cajků (NELEZTE NA TO!), a jednou z podcenění ledu. To jsem měl jak mačky, tak cepín, ale vlez jsem na ledovej asi půldruhakilometrovej svah jen "podlevoka" a traverzoval. Jenže byl srpen a svah byl jižní... takže jednak dost odtálej a led utemovanej nahladko, jednak povolovala ta stěna nad ním. Nejde o padající kamení, to je jasný; jde o to, že jak se tak kutálí dolů ledem a ten led je mokrej, nechává za sebou kamínky a ty přes noc zase přimrznou, a spousta jich prostě do toho ledu zaroste, a do kamínků mačku nezasekneš. Takže dupeš jak králík a když to děláš hodinu dvě, trochu povolíš v pozornosti, nezpevníš při dupnutí nohu-kotník, dupneš do kamínků, kotník se ohne proti svahu, mačka podjede... a jedeš po tom struhadle.

Poučení: když už vlezeš do něčeho takovýho, nenech se ukolejbat, že "to docela jde". KAŽDEJ krok je třeba otestovat, než na nohu přesuneš váhu. Abyste se pak nebáli, že vás nepustěj přespat na chatu, pro nedostatek společenského vychování, jsa napůl nahatí :D (PS: na chatu mě pustili, kam mě pustit nechtěli, bylo v Bellunu do krámu pro nový kalhoty...)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 9:56

Když už je tu řeč o tom padání ze stromů: Byla vyslovena domněnka, že jsem spadnul z višně. Jsou to jenom sprosté, ničím nepodložené pomluvy!!! :D


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 10:03

Prosim, venujte se tematu - tzn. padum ze STROMU. Nerikam, ze ten zbytek taky neni zajimavej, ale tema ma nejakej nazev, tak se toho drzme. Na ostatni karamboly pouzijte jiny vlakno. Diky


  • 0

#26 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 10:19

Take prispeji tvoji troskou do mlyna. Pred nekolika lety, kdyz jsem s T5kama zacinal, se mi podarilo spatne chytit lano pod kyblem pri nacviku prevazovani na jednolane. Byl z toho cca 2 metry dlouhy, velmi rychly, sjezd. Nastesti jsem stacil lano vcas chytit, takze me to stalo jen par odrenin a popalenin. Nacvik probihal ve vysce cca 3 m, takze to nicemu nevadilo. Od te doby si davam majzla a zadny problem jsem od te doby nemel.

 

Jeste zminim jednu zahranicni historku, kterou zazil muj kolega, take uznavany T5kar. Bylo to tusim ve Svedsku. Za tmy a deste vysmycoval na statny a siroky smrk, ktery jiz nemel kuru - poradny strom, vubec zadne vetve ani suky. Cestou dolu se mu nechtelo smycovat, tak se chtel slanit na pripravenem koliku. Nicmene kolik vyletel ven i s vrutama a spadl cca ze 7mi metru primo na moje zada. Namokly kolik v okoli vrutu vyjel ven i s drevem, ackoli tento zpusob slaneni doporucoval sam owner. Oba jsme se vyvaleli v mokrem mechu, ale nastesti taky bez problemu.

 

Nekdy se nehoda stane a je jedine dobre, ze dany T5kar odejde po svych. Clovek sice muze dodrzet vsechny bezpecnostni postupy, ale porad muze selhat technika (zelezo asi moc ne, ale muze prasknout vetev, vypadnout cep, vyletet frend, ...).


  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 10:37

V pocatcich se mi prihodil skolni ukazkovy slanovaci "maler". Upozornuje se na nej leckde, Citecka kousek vys zminil neco podobneho, ale ne uplne totez. Tak take prispeji. Pri nastupu do slaneni po dynamice jsem mel lano uvazane docela daleko od hrany a jak jsem tam nastoupil, posadil se do lana, tak se protahlo a ja byl razem nohama nahoru a hlavou dolu. Nic se mi nestalo, bylo to asi 5 metru nad zemi a lano kyblem neproklouzlo. Ale trochu me to prekvapilo. Od te doby si na to fakt davam pozor. Na vlastni kuzi je to precijen neco jineho nez kdyz to clovek slysi vypravet a cte si o tom.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 11:58

To je pravda, to už jsem viděl třikrát - jednou na skále na Mandelsteinu při Kačárdu, a tam jsem se fakt lek - ono je to dvacet metrů. Dobře to dopadlo... základ je NEPUSTIT jištění. U automatických brzd dejme tomu, ale při použití kýble či osmy by to už nechyt nikdo...

Kromě, samosebou, pomocníka/jističe na spodním konci lana. A na toho se zapomíná. Když se ten pověsí na lano, zastaví každej cajk. Takže je lepší tam někoho poučenýho mít.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 19:49

"Kačer nepadá daleko od stromu"? Hezký. Jdu si to připsat k eventu :)
Hurá na stromy
Kaczveverky


Kacer nepada daleko od stromu.... pekny slogan, budu si pamatovat a palec nahoru! ;-)
  • 0

#30 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 13:53

Kromě, samosebou, pomocníka/jističe na spodním konci lana. A na toho se zapomíná. Když se ten pověsí na lano, zastaví každej cajk. Takže je lepší tam někoho poučenýho mít.

Jo, tohle je dulezity. Zkouseli jsme to i s grigri a i ta jde zastavit tahem za dolni konec lana. Samozrejme i osma a podobny veci. Takze pokud jdete s nekym o kom si nejste jisti ze nejak nezazmatkuje, neuskodi mit lano v ruce a bejt pripravenej zatahnout. Pak to muze klidne pustit a zastavite ho


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama