Přejít na obsah


Fotka

Jak trapně a zbytečně se umí "chovat" někteří takykačeři.....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 9:35

Ahoj,

nedá mi to,abych se zde nepodělil o svoji poslední zkušenost s trapným a zbytečným chováním takykačerů.

30.9. v keši DUCH(GC3TK7K) jsem našel GC.Protože tam nebyl zalogován,tak jsem našel přes trackovací kod GC posledního držitele,Revolution-team,a napsal mu email(i s kodem GC a kešky),aby do keše DUCH coin dologoval.Reakce měsíc žádná.A najednou koukám,že je coin virtuálně 28.10. vložen do úplně jiné kešky Obelisk-LVA(GCPDBJ).Přitom ho už měsíc fyzicky neměl u sebe.Řeknete si,no tak se spletl.......

Zajímavostí je,že Revolution-team si rychle smazal vlastní log Found it na keši DUCH.Ostatní logy v okolních keších HDT,Panenka 2 atd. si samozřejmě nechal :D  Zřejmě,aby za sebou smazal stopy,že tam coin fyzicky vložil a nezalogoval.A nebylo to jako něm.Přitom stačilo GC normálně do keše i se zpožděním vložit a bylo to v pohodě.Takhle se zbytečně dělá v logování coinů zmatek a ztrácejí se.

Mě samotnému už téměř rok necestují dva TB,jeden "visí" v Německu a druhý u nás.Ti co je vyzvedli na emaily nereagují a dělají mrtvého brouka :angry: V obou případech jsou to kačeři s minimem nálezů.

 

 

 

 
  • -1

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 9:41

Já bych řekl, že někteří mají v tom, jak se logují TB a GC docela zmatek a tohle je jen důsledek.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 9:47

Ano, logovani geocoinu je v posledni dobe dost otresne. Nekteri zase loguji vyzvednuti a vlozeni geocoinu s odstupem 2 minut. Proc to delat hned, kdyz muzou geocoin ztratit/zabordelit a bylo by to na ne...


  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 10:41

Ano, logovani geocoinu je v posledni dobe dost otresne. Nekteri zase loguji vyzvednuti a vlozeni geocoinu s odstupem 2 minut. Proc to delat hned, kdyz muzou geocoin ztratit/zabordelit a bylo by to na ne...

 

Otřesné je taky to, když ani další nálezce nepočká, než to člověk stačí zalogovat... Asi si myslí, že každý loguje z mobilu a má spoustu času...


  • 7

#5 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 10:42

No tak ja jsem nedavno TB vyzvedl. Poprve. V kesi nebyl, moc jsem nevedel, co s tim. Nastudoval jsem to tedy a "grrab́nul" ho od (zrejme) devcete, ktere ho melo prede mnou. Behem hodiny mi dosel mail, ze teda dekuje, ze to ani nestihla zalogovat a vlozit do kese. TB mela od cervence a tohle bylo v rijnu. Kdy na dotycne kesi byla, log se mi nechtelo dohledavat, ale v poslednim mesici to jiste nebylo, potud jsem se jeste mrknul. Tak nevim, no... Kazdopadne priste napisu mail. TB jsem kesi protahnul a vlozil do dalsi..


  • 0

#6 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 11:06

Jeden inteligent z Belgie protahoval můj TB keší asi 4 měsíce před tím, než onen TB fyzicky z jedné keše vzal. Ten log jsem mu smazal, neb na jakýkoli mail nereagoval:( P.S.: Pokud se kohokoli TB dostane do rukou kačerů z Belgie či Lucemburska, můžete zapomenout na plnění jeho úkolu, úspěchem je, pokud jej kačer někam vloží po 1-2 měsících...


  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 11:52

No tak ja jsem nedavno TB vyzvedl. Poprve. V kesi nebyl, moc jsem nevedel, co s tim. Nastudoval jsem to tedy a "grrab́nul" ho od (zrejme) devcete, ktere ho melo prede mnou. Behem hodiny mi dosel mail, ze teda dekuje, ze to ani nestihla zalogovat a vlozit do kese. TB mela od cervence a tohle bylo v rijnu. Kdy na dotycne kesi byla, log se mi nechtelo dohledavat, ale v poslednim mesici to jiste nebylo, potud jsem se jeste mrknul. Tak nevim, no... Kazdopadne priste napisu mail. TB jsem kesi protahnul a vlozil do dalsi..

Mohl jsi jí nejdřív poslat mail, ale jinak si myslím, že jsi to udělal naprosto správně. Přeci jen keš navštívila před dávným časem a TBčko jsi tou keší protáhnul, takže cesta je zaznamenaná. A že té dotyčné zmizel z inventáře? No a, žádné trestné body ani mazání ikonky ji za to nečeká.


  • 0

#8 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 13:57

Jo, předčasné grabnutí, to dokáže nadzvednout ze židle...

Je těžké přivyknout, že to, co je normální během roku v našich končinách (týden a dost), může být během dovolených dosti krátká doba. Zvláště třeba v méně obydlených a více odlehlých oblastech (Karpaty, daleký sever,...), kam se většinou jezdí na výcetýdenní dovolenou. Prosím, mějte v létě více trpělivosti. Mailem také nic nezkazíte.


  • 4

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 16:43

Jo, předčasné grabnutí, to dokáže nadzvednout ze židle...

Je těžké přivyknout, že to, co je normální během roku v našich končinách (týden a dost), může být během dovolených dosti krátká doba. Zvláště třeba v méně obydlených a více odlehlých oblastech (Karpaty, daleký sever,...), kam se většinou jezdí na výcetýdenní dovolenou. Prosím, mějte v létě více trpělivosti. Mailem také nic nezkazíte.

Přesně tak, ne každý má internet vždy při ruce a o těch dovolených ani nemluvě.

Doporučený standard je počkat 14 dnů, pak teprve začít něco řešit.
 

Osobně jsem se však už bohužel opakovaně setkal i s tím, že někteří ani netuší, co to GC/TB vlastně je, natož aby vůbec tušili, co s ním mají dělat. Počet bodů přitom již o způsobilosti kačera nic nevypovídá, když se dají nahrabat stovky za den. Ještě horší je pak model:

 

"Tati, podívej, mám medaili !"

"Super synku, tak si ji dej doma na zeď !"

 

:(


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 16:44

No, mě ho někdo grabnul hodinu po vložení. Když jsem se večer vrátil, už jsem ho nezalogoval. A ten dotyčný ho popovezl o 2 kilometry. Chápu, loguje z mobilu a nechce riskovat, že na coin zapomene. Ale počkat mohl, když viděl že nemám zalogovanou ani tu keš.


  • 2

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 19:08

Trochu problém s tím spožděným logováním je, že člověk pak cestovatele dlouho nemůže nikam vložit, aby v tom neudělal ještě větší binec. Což je blbý, když má zrovna příležitost mu pomoct v jeho misi, např. jede směrem k jeho cíli. Já obvykle čekám pár dní, pak píšu "upomínku" mailem, a když nic, tak grabnu. 2 týdny mi přijde moc, tedy mluvím-li o tuzemských keších, samozřejmě pro keš někde v tundře platí jiná měřítka. Když třeba někdo vyzvedne TB cestou na nádraží, odveze ho na druhej konec republiky nebo do zahraničí, napíše si číslo a dá ho hned po cestě do další keše, aniž by se měl možnost podívat, jestli je už v tý první keši zalogovanej, nedivím se, že se mu nechce čekat moc dlouho, protože i jemu samýmu pak hrozí, že TB grabne další nálezce. Samozřejmě, že když ti někdo cestovatele grabne do 24 hodin po uložení do keše, je to na facku. Zvlášť když si ho nemůžu většinou grabnout zpátky, ty čísla si nikam nepíšu, pro vložení během logování keše to není třeba.


  • 2

#12 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 20:35

To se mi stalo v létě. Jeli jsme na nejen kešovací výlet s rodinou do Ústí nad Labem a dovezli geocoin, který jsme vypustili na Větruši. Při zpáteční cestě vlakem mi přišla notifikace na mobil o grabnutí geocoinu kačerem se stovkami nálezů. Byl jsem vytočenej do maxima. Hned jsem psal mail dotyčnému a nebral si žádný servírky. Stejně prudce jsem to napsal i večer k logu u keše, kde jsem gc vypustil. Druhý den mi kačer mailem poslal trackovací číslo na grabnutí zpět. Prý se mu nelíbilo, že jsem ho označil d*bilem :-D
  • 0

#13 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 21:17

My už v poslední době u každého nalezeného TB a GC hodně přemýšlíme, jestli ho vůbec z keše brát na další cestu. A to hned z několika důvodů:

1) když u něj není cedulka, kam chce a doma pak na netu zjistíme, že mu v cestě nemůžeme pomoct, protože má specifický úkol, tak nás to mrzí

2) u keše, kde cestovatele najdeme se nepřipojujeme na internet, takže ho hned nelogujeme a když pak přijedeme domů a zjistíme, že po pár hodinách nám už vloženého cestovatele někdo grabnul, protože on připojení má a dělá to hned na místě, tak to taky zamrzí. Ještě víc pak zamrzí, když to slušně dotyčnému napíšete, že mohl počkat a on vám arogantně odepíše, že to takhle prostě dělá a dělat bude dál...

3) nejvíc mrzí, když někam vložíme cestovatele a pak sledujeme další logy a stále nic, nikdo ho nevyzvedává... a po čase stále visí v keši a je jasné, že je fuč...

Ale to je skoro na geodepresivní koutek. :(


  • 2

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#14 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 21:37

:angry: No koukám že to začíná být standartní věcí... Můj zážitek je obdobný: popovezu TB, vložím do keše (sobota dopoledne) v neděli večer jdu logovat a TB nikde. Naštěstí si všechny TB a GC fotím tak že číslo nebylo problém. Relativně ostřílená "kačerka" (cca 800 nálezů a registrována 2009) ho jednoduše grabla. Byl jsem jako žába v mixéru.... Napsal jsem ji že by měla aspoň týden ze slušnosti počkat a pořádně ji sepsul. TB jsem grabnul zpátky a vložil do keše a napsal ji ať se stará.

- Další případ mě taky dostal: Svůj TB jsem v létě vzal do Chorvatska do úkolu jsem napsal v 15-ti jazycích že chci aby se toulal okolo moře (i na TB jsem to v angl. vyryl). Dvakrát popošel a pak ho vzal jakýsi čecháček "omočil" ve všech keších co prolezl cestou domů a je zase doma :huh:. Na štěstí se dostal do ruk kolegovi od nás a je teď  v šuplíku, kde čeká až na jaře pojede známej do Thajska.

No a co nechápu, je když někdo vyzvedne TB a teď s ním čtrnáct dní virtuálně jezdí  a všude kde je ho omočí, to bych vraždil :ph34r:. A na dotaz kdy ho teda někam vloží, statečně neodpovídá. Zlatě když nejlevnější GPS byl Trávníček a s mobilem šlo jenom volat :( i v těch keších to za něco stálo, dnes je to už jen jeden veliký smutek <_< <_< <_< .


  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 22:01

Já teda taky čekám a když jedu na dovolenou, tak k tomu, co dávám do keší, přidávám lístek s datem, kdy budu logovat. Ale když někam dám coin, nestihnu ho do keše zalogovat a někdo mi ho grabne, tak mi to žíly nijak netrhá. Vždyť co? Já už coin ve statistice mám.


  • 0

#16 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 19:13

Já teda taky čekám a když jedu na dovolenou, tak k tomu, co dávám do keší, přidávám lístek s datem, kdy budu logovat. Ale když někam dám coin, nestihnu ho do keše zalogovat a někdo mi ho grabne, tak mi to žíly nijak netrhá. Vždyť co? Já už coin ve statistice mám.

Tak to by mě zajímalo, kolik kacerů počká právě kvůli tomu, že si dáš tu práci s cedulkou :) . Ti superrychlí grabbovači na to stejně asi kašlou. Já to dělám podobně jako martuf - prostě si to grabbnu zpátky, vložím do keše, kam patří a píšu mail, ať si to regulerně vyzvedne, abych neochudil TB o návštěvu kešky...


  • 3
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#17 martina1982

martina1982

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:28

Ještě než jsem vyzvedla svůj první TB, GC tak jsem měla všechno "naštudováno" , tak jsem věděla co a jak. Já teda taky většinou, vše dělám hned na místě (vyzvednu - pošlu log, vložím - pošlu log) snažím se co nejdřív někam vložit,ale je pravda , že keše docela vybírám a koukám zda jsou bezpečné, tak třeba nevložím hned...jen protahuji , je na tom něco špatného? teď nevím kdo to psal...ještě se mi nestalo, že by tam TB nebyl jak fyzic., tak virtuálně. Takže díky za upozornění , určitě na to budu dávat pozor.


  • 0

Samsung Galaxy S3  + c:geo = moje spokojenost :wub:


#18 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:41

Já třeba nastudováno měl taky, ale ztrácel jsem se tehdy v systému vyzvedávání - pomohl zkušenější kolega na telefonu.

Protahování v rozumné míře je vhodné (nebo přinejmenším nezávadné) - majitel alespoň ví, že jeho cestovatel žije a navštívil micro, kam by se jinak nevešel, nebo že byl na té "skvělé cachi pod Petřínem", ale naštěstí tam nezůstal. Nerozumnou míru bys poznala sama - třeba čtvrt roku protahovat desítkami.


  • 0

#19 martina1982

martina1982

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:46

dan-sam : já mám c:geo a tam mě to příšlo úplně v pohodě, srozumitelně..snažím se vždy do 14dní někam vložit..a právě si říkám, že má majitel TB přehled kde je. Já jsem taky ráda u těch mých cestovatelů, že je kačeři protahují a vím, kde jsou.


  • 1

Samsung Galaxy S3  + c:geo = moje spokojenost :wub:


#20 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:52

martina1982: Však ba, to měla být pochvala uvědomělé cacherky ;) On byl před lety systém na GC.com trochu jiný než teď (a taky trochu těžkopádný) a logování z terénu byla hudba daleké budoucnosti - jen jsem chtěl naznačit, že řešení existuje vždy.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama