Přejít na obsah


Fotka

Jak trapně a zbytečně se umí "chovat" někteří takykačeři.....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 martina1982

martina1982

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 10:58

dan-sam : super, pochvala vždy potěší :-)


  • 0

Samsung Galaxy S3  + c:geo = moje spokojenost :wub:


#22 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 13:51

Mi to přijde jako naprostá ptákovina. GC nebo TB není zalogován tam kde má být? Tak provedu "grab it" namísto "retrive it from cache".

Dohadovat se s kešery a upozorňovat je na to, že se zalogovali špatně nebo vůbec je na jednu stranu chválihodné, z druhého pohledu ale také otravné :-)

 

Osobně se přiznám, že mne na logování TB a GC nejvíce otravuje samotné zalogování, protože nevím co napsat. Díky za pěkný TB? Posunu ho dále? Nedostává se mi povětšinou originálního nápadu. Jak jste na tom vy :-)

 

Především v poslední době TB a GC nikde nejsou nebo jsou kradeny :-( To  je mnohem větší problém.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#23 martina1982

martina1982

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 14:00


 

Především v poslední době TB a GC nikde nejsou nebo jsou kradeny :-( To  je mnohem větší problém.

 

Tak to si myslím taky. Většinou vidím TB nebo GC zde http://coord.info/GC3MZVN  

a to je luxusní hotýlek. JInak je to mizérie :-)


Tento příspěvek byl upraven od martina1982: 06 listopad 2013 - 14:02

  • 0

Samsung Galaxy S3  + c:geo = moje spokojenost :wub:


#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 14:24

Mi to přijde jako naprostá ptákovina. GC nebo TB není zalogován tam kde má být? Tak provedu "grab it" namísto "retrive it from cache".

Dohadovat se s kešery a upozorňovat je na to, že se zalogovali špatně nebo vůbec je na jednu stranu chválihodné, z druhého pohledu ale také otravné :-)

 

Osobně se přiznám, že mne na logování TB a GC nejvíce otravuje samotné zalogování, protože nevím co napsat. Díky za pěkný TB? Posunu ho dále? Nedostává se mi povětšinou originálního nápadu. Jak jste na tom vy :-)

 

Především v poslední době TB a GC nikde nejsou nebo jsou kradeny :-( To  je mnohem větší problém.

 

Problém je v tom, že někdo je tak blbý, že nechápe, že abych mohl zalogovat, tak musím dojít k počítači.

 

Pokud vložím TB do keše a už druhý den si ho musím 3x grabnout k sobě, abych ho mohl vůbec zalogovat do celodenního kešování, tak nemám problém já, ale někdo jiný.


  • 7

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 22:40

Problém je v tom, že někdo je tak blbý, že nechápe, že abych mohl zalogovat, tak musím dojít k počítači.

 

Pokud vložím TB do keše a už druhý den si ho musím 3x grabnout k sobě, abych ho mohl vůbec zalogovat do celodenního kešování, tak nemám problém já, ale někdo jiný.

 

S tím  se nedá nesouhlasit. Naštěstí (bohužel) já takové štěstí nemám neb na TB, GC vůbec nenarážím neb v avizovaných keších vůbec nejsou. 

Pokud člověk není několik dní u PC (internetu) tak pochopitelně může docházet k pěkným zmatkům. Co však s tím :-|


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 7:34

Problém je v tom, že někdo je tak blbý, že nechápe, že abych mohl zalogovat, tak musím dojít k počítači.

Pokud vložím TB do keše a už druhý den si ho musím 3x grabnout k sobě, abych ho mohl vůbec zalogovat do celodenního kešování, tak nemám problém já, ale někdo jiný.

 

S tím  se nedá nesouhlasit. Naštěstí (bohužel) já takové štěstí nemám neb na TB, GC vůbec nenarážím neb v avizovaných keších vůbec nejsou. 

Pokud člověk není několik dní u PC (internetu) tak pochopitelně může docházet k pěkným zmatkům. Co však s tím :-|

 

Naprostý souhlas s Kolombem, je to k vzteku, že je pořád dost kačerů, kteří nechápou ani základní věci a nobtěžují se s pravidly.

A co s tím? Jedinou šancí je o tom mluvit pořád dokola, tedy osvěta, nic jinýho se s tím asi ani dělat nedá.

 

Zlaté a zažité pravidlo říká:

 

1. Počkat týden až dva (kačer může být na dovolené bez internetu - nejčastější případ).

2. Teprve potom, pokud se nic nestane do 14 dnů (pokud je to exotická lokace, tak raději i déle), tak se pokusit ho kontaktovat.

3. Pokud nereguje, tak až poslední možností by mělo být grabnutí.


  • 10
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 10:44

Kapsa to napsal hezky, ale z pohledu majitele TB/GC to má postatnou nevýhodu v tom, že při tom čekání „abych náhodou někoho nerozzlobil předčasným grabnutím“  bude cestovatel trčet někomu v šuplíku zatímco by mohl cestovat. Coby majiteli TB mi vůbec nevadí, když někdo cestovatele grabne předčasně, zejména když si dá tu práci aby jej protáhl tou keší, kde cestovatele našel. Naopak mi vadí, když pak ten předchozí držitel si cestovatele grabne zpátky aby ho mohl „správně“ zalogovat. Ten následující si toho totiž možná ani nevšimne, vloží ho do další keše, pak zjistí, že už ho nemá v inventáři a nemůže ho zalogovat, takže nad tím často mávne rukou. Vytvářejí se tak zbytečné zmatky a šance na ztracení cestovatele narůstají.

 

Takže pěkně prosím, nepřehánějte to a když už vám někdo toho cestovatele vytrhne z inventáře tak to nechte plavat a myslete ma majitele, který je rád, že TB/GC je naživu a cestuje.


  • -1

#28 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 10:57

Horší bylo když mi nějaký němec grabnul TB který jsem měl u sebe začal mi tvrdit, že je v polsku a aby ukázal jak je světaznalý a zkušený psal mi všechno v polštině nebo němčině.. a já umím německy tak akorát to co "učili" v ales gutte ;)


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 11:12

Kapsa to napsal hezky, ale z pohledu majitele TB/GC to má postatnou nevýhodu v tom, že při tom čekání „abych náhodou někoho nerozzlobil předčasným grabnutím“  bude cestovatel trčet někomu v šuplíku zatímco by mohl cestovat ....

 

Jasně, ale je potřeba to brát s rozmyslem a negrabovat za každou cenu, navíc kdyby tím TB přišel o kýžené kilometry.

 

Příklad, který řeším právě teď - v Irsku jsem našel GC, který tam vložil kačer z USA ale ještě ho nezalogoval. Tak jsem se podíval na jeho profil a vidím, že se už nějakou dobu nepřihlásil, takže z toho logicky usuzuju, že je tam na dovolené, nemá internet a na rozdíl ode mě se ještě nevrátil domů. Takže čekám, aby GC nepřišel při cestě z USA do ČR o tu "mezizastávku" v Irsku.

 

Na druhou stranu, pokud bych viděl, že se mezitím už k účtu přihlásil a také má zalogováno, tak bych ho kontaktoval a pokud by nereagoval, tak pak teprve bych graboval.

 

Tož asi tak ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 11:36

Kapsa: Kdybych já byl majitelem toho geocoinu, tak bych byl mnohem raději kdybys:

 

  1. zalogoval co nejdřív „Discovered“ na tom coinu aby majitel věděl, že coin máš u sebe.
  2. počkal max. 1 týden jestli to ten Američan nezaloguje
  3. pokud by se nic nedělo, tak bys grabnul ten geocoin s vysvětlením „I found this geocoin one week ago in GC12345, till now it was not logged, I am grabbing it so that it can travel on“
  4. editoval svůj log na té irské keši, kde jsi coin našel, a coin jí protáhnul logem „Visited“
  5. dal coin do nějaké hezké keše u nás
  6. ... a coin by vesele putoval dál

 

Myslím si, že nejen já, ale naprostá většina majitelů TB/GC bude mnohem raději, když jejich cestovatelé budou logováni včas a tudíž budou pořád na cestě než když se bude důsledně čekat týdny na správnou posloupnost zalogování.


  • 1

#31 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 12:03

 

počkal max. 1 týden jestli to ten Američan nezaloguje

A to je ten základní kámen úrazu. Tady se mluví hlavně o kačerech, kteří nepočkají ani den, ba ani pár hodin. Logují cestovatele hned u keše, protože mají připojení k internetu v terénu. Člověk ani nestihne dorazit z výletu (natož dovolené!) domů, umýt se a zasednout k PC a cestovatel už je grabnutý.  :(


  • 4

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#32 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 12:31

Alf Gang: Souhlasím, to je přehnané.


  • 0

#33 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 12:44

Já jako majitel TB rád 2-3 týdny počkám. A proč logovat Discovered it, když jde napsat i Write Note. Pouštět kopii stejně nehodlám.

Můj TB stále leží v pražském MegaGeocoinfesteventu. Spolu s dálšími 67. Jak dlouho už to je? Ani nevím.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 07 listopad 2013 - 12:49

  • 3

#34 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 12:57

Kapsa: Kdybych já byl majitelem toho geocoinu, tak bych byl mnohem raději kdybys:

 

  1. zalogoval co nejdřív „Discovered“ na tom coinu aby majitel věděl, že coin máš u sebe.
  2. počkal max. 1 týden jestli to ten Američan nezaloguje
  3. pokud by se nic nedělo, tak bys grabnul ten geocoin s vysvětlením „I found this geocoin one week ago in GC12345, till now it was not logged, I am grabbing it so that it can travel on“
  4. editoval svůj log na té irské keši, kde jsi coin našel, a coin jí protáhnul logem „Visited“
  5. dal coin do nějaké hezké keše u nás
  6. ... a coin by vesele putoval dál

 

Myslím si, že nejen já, ale naprostá většina majitelů TB/GC bude mnohem raději, když jejich cestovatelé budou logováni včas a tudíž budou pořád na cestě než když se bude důsledně čekat týdny na správnou posloupnost zalogování.

 

Dovolím si nesouhlasit:

 

1. Zas tak dlouhá doba neuběhla, aby musel být owner nervózní - navíc ho logicky má doposud amík v inventáři, takže žádnej důvod k panice.

2. Nemyslím, že by se někdo táhnul z USA do Irska jen na jeden týden ....

3. Rozhodně bych negraboval rovnou, považuju za solidní napřed napsat - třeba má ten amík super fotky, který chce k logu vložit (bylo to docela dost pěkný místo), nebo jiný důvod.

4. Jinak týden je fakt málo, osobně považuju za rozumný minimálně týden, nebo raději dva - podle okolností (aktivity kačera, který dosud nezalogoval).

 

Fakt si nemyslím, že spěch někam vede. Navíc když už GC posunuju, tak si myslím, že je lepší chvilku počkat a raději ho posunout aspoň o pár desítek km, než honem, honem s posunem do sousední vesnice.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 13:00

Já jako majitel TB rád 2-3 týdny počkám. A proč logovat Discovered it, když jde napsat i Write Note. Pouštět kopii stejně nehodlám.

Můj TB stále leží v pražském MegaGeocoinfesteventu. Spolu s dálšími 67. Jak dlouho už to je? Ani nevím.

 

Naprostej souhlas - včetně toho, že velkou černou dírou na GC/TB jsou (bohužel) velké eventy, někdy i takové, které jsou jinak (prý) dobré.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama