Přejít na obsah


Fotka

Podmínky pro schválení a archivaci earthcache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 19:48

Nechapu proc byla earthcache GC1N1TR archivovana a proc byla Tiskar94 trnem v oku (asi ze byla blizko jeho humusoidni tradicky), ale myslim, ze jako archivalie bude v klidu lovitelna dal. Splneni podminek logu je svedomim kazdeho z nas a pokud puvodni owner uz nereaguje, je otazkou jestli to da nekomu jen bod a jinemu i nove informace. S podminkou fotografie je to stejne jako u jinych starsich kesi - povinne to uz neni, ale ve spouste starych listingu tato podminka zustala (s tim, ze se stejne plni dobrovolne) - nicmene nikomu krome Tiskare to nevadi.


  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 20:27

Sadman: Pověz mi, pokud je earthcache nefyzickým typem - co ti zůstalo na místě po archivaci, čímž by jsi mohl prokázat splnění earthcache?
Proč byla archivována tam myslím máš vypsáno, přímo z pravidel pro earthcache:
- neaktivita ownera
- vyžadována fotografie
- earthcache nesmí být věnovaná místu, kterému již je věnovaná nějaká fyzická keš

Pokud ti nestačí tyto tři body z oficiálních pravidel, tak vážně nevím.

Co mi to jen připomíná, jo už vím:
- "Góóóóóól!"
- "Vždyť zápas už dávno skončil a náš tým už je dávno ze hřiště?"
- "Hele, míč je v bráně která byla při zápasu používaná, tak mě neomezuj nějakejma pitomejma pravidlama - vyhráli jsme!"

  • -17

#3 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 22:17

Sadman: Pověz mi, pokud je earthcache nefyzickým typem - co ti zůstalo na místě po archivaci, čímž by jsi mohl prokázat splnění earthcache?
Proč byla archivována tam myslím máš vypsáno, přímo z pravidel pro earthcache:
- neaktivita ownera
- vyžadována fotografie
- earthcache nesmí být věnovaná místu, kterému již je věnovaná nějaká fyzická keš

Pokud ti nestačí tyto tři body z oficiálních pravidel, tak vážně nevím.

Co mi to jen připomíná, jo už vím:
- "Góóóóóól!"
- "Vždyť zápas už dávno skončil a náš tým už je dávno ze hřiště?"
- "Hele, míč je v bráně která byla při zápasu používaná, tak mě neomezuj nějakejma pitomejma pravidlama - vyhráli jsme!"

Pravidla jsem cetl - nicmene stale nevim, v cem ti tam ta cache vadila. Ano, pobliz je humusoidni tradicka. No a? Listing earthky je zajimavy a nevim, proc by tam nemela byt, kdyz uz ji pred lety reviewer schvalil. Pokud ti ve ctyri roky starem listingu vadi pozadavek na fotografii, pak bys mel zadat archivaci vyrazne vetsiho poctu kesi, ktere toto maji stale v listingu. Na druhou stranu ale nikdo neni nucen tu fotografii k logu pridavat (vzhledem ke zmene pravidel). A neaktivita ownera? No a? Opet - v cem ti to vadi? Jde o navstevu jeskyni a pokud otazky nekdo nezodpovi poctive - jaky je rozdil oproti preposlani si odpovedi mezi partou? Vzdyt je to jedno - kdo chce se vzdela a kdo nechce, toho k tomu stejne par otazek nedonuti. A u earth kesi jde spis o navstevu mista a o to, dozvedet se neco noveho.

Shrnuto a podtrzeno:

- earthka tam klidne mohla byt, spis by stala za zruseni ta humus tradicka

- pokud tak strasne lpis na dodrzovani malichernosti z hlediska pravidel (viz neopraveny listing), zamysli se prosim nad svou historii z hlediska porusovani pravidel (napr neopravnena archivace cizi kese) a pak poucuj.

Priznam se, ze zrovna tvuj vyklad pravidel me osobne vubec nezajima, takze z toho duvodu vrele doporucuji earthku ostatnim k navstiveni jakozto archivalii.

 

EDIT: Jeste me tak napadlo - ta tradicka k Bozkovskym jeskynim taky odporuje pravidlum, nebot je zahrabana do zeme. Sam jsem videl a i logy ostatnich potvrzuji. Budes ji archivovat sam, nebo pockas az to oznami Tiskar94? :)


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 03 listopad 2013 - 22:47

  • -1

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 23:06

Ta earthka mi specielně v ničem nevadila - prostě ""jen"" nesplňovala pravidla, stejně jako pravidla nesplňovala spousta dalších listingů, které jsem kdy navrhnul k archivaci. Škoda, že takové věci nesleduje víc lidí. Většina kouká jen na to, co jim může přinést bod. Bez ohledu na to, že ten fotbalový zápas už byl dávno ukončen a kopnutí míče do již dávno opuštěné brány k ničemu není, ač ti to třeba nepřipadá, jelikož na nikým nekontrolované výsledkové tabuli si můžeš ten bod pro váš tým připsat. A klidně i víc než jeden - jak tak koukám na zdejší palcování, minimálně d-n a Skywalker tě v tomto podvádění podrží.

Shrnuto a podtrženo:
- pokud víš coby aktivní hráč o nějakém listingu porušujícím pravidla, pak bys to měl být právě ty, kdo na to upozorní - ne čekat, kdy se k tomu dostane někdo jiný, či doufat, že se na to nikdy nepříjde
- earthka na místě být nemohla, neboť jak už jsem několikrát zmínil, porušovala hned několik pravidel - což ti asi nemá smysl psát, když pro tebe jsou pravidla od toho, aby se porušovala
- mnou adoptovaná tradička neporušuje žádná pravidla (na fotohintu jasně vidíš, že je ukryta za placatým kamenem v díře pod kořenem stromu), proto na místě být může
- zamyslel jsem se již před hodně dlouhou dobou, teď s radostí poučuji

Můj výklad pravidel není ničím jiným než tlumočením skutečných pravidel. Ty pouze navádíš ostatní k jejich porušování, což ti s největší pravděpodobností stále nedochází. Nebo se snažíš nějakým způsobem vybojovat zdejší post shamana3? Totiž promiň mi, ale vyčítat mi dodržování pravidel - to si děláš srandu, ne?
  • -14

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 8:59

Co se tak, především, věnovat kvalitě vlastních keší a keší kamarádů ??


  • 9

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 12:53

Když už jsem tady explicitně zmíněn, tak minus jsem dal proto, že podle mě ta keš archivována být neměla.

 

Neaktivita ownera: Tuto earthkeš mám odlovenou a je to jedna z mála těch, kde mi owner odpověděl a dokonce poděkoval za návštěvu. Mám každou earthkeš, kde mi owner neodpoví navrhnout k archivaci?

 

Vyžadování fotografie: Ano, nyní je podle pravidel fotka nepovinná. Tak ji prostě nepošli a je to. Existuje spousta listingů ze starší doby, kde fotka vyžadována je. Všechny archivovat?

 

Místu už je věnována jiná keš: To sice je, ale reviewer ji přesto schválil, takže nevidím důvod aplikovat toto pravidlo zpětně.


  • 6

#7 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 12:57

Ta earthka mi specielně v ničem nevadila - prostě ""jen"" nesplňovala pravidla, stejně jako pravidla nesplňovala spousta dalších listingů, které jsem kdy navrhnul k archivaci. Škoda, že takové věci nesleduje víc lidí. Většina kouká jen na to, co jim může přinést bod. Bez ohledu na to, že ten fotbalový zápas už byl dávno ukončen a kopnutí míče do již dávno opuštěné brány k ničemu není, ač ti to třeba nepřipadá, jelikož na nikým nekontrolované výsledkové tabuli si můžeš ten bod pro váš tým připsat. A klidně i víc než jeden - jak tak koukám na zdejší palcování, minimálně d-n a Skywalker tě v tomto podvádění podrží.

Shrnuto a podtrženo:
- pokud víš coby aktivní hráč o nějakém listingu porušujícím pravidla, pak bys to měl být právě ty, kdo na to upozorní - ne čekat, kdy se k tomu dostane někdo jiný, či doufat, že se na to nikdy nepříjde
- earthka na místě být nemohla, neboť jak už jsem několikrát zmínil, porušovala hned několik pravidel - což ti asi nemá smysl psát, když pro tebe jsou pravidla od toho, aby se porušovala
- mnou adoptovaná tradička neporušuje žádná pravidla (na fotohintu jasně vidíš, že je ukryta za placatým kamenem v díře pod kořenem stromu), proto na místě být může
- zamyslel jsem se již před hodně dlouhou dobou, teď s radostí poučuji

Můj výklad pravidel není ničím jiným než tlumočením skutečných pravidel. Ty pouze navádíš ostatní k jejich porušování, což ti s největší pravděpodobností stále nedochází. Nebo se snažíš nějakým způsobem vybojovat zdejší post shamana3? Totiž promiň mi, ale vyčítat mi dodržování pravidel - to si děláš srandu, ne?

Srandu si nedelam, pouze upozornuji, ze je mozne dale lovit zbytecne archivovanou kes. K tomu slouzi toto vlakno. To, ze earthka bezela bez problemu ctyri roky, nez se objevil samozvany a nejspravedlivejsi Tiskar94, ktery bude upozornovat na drobne vady, jen aby se zbavil kese, ktera se mu nelibi mi prijde ubohe.

Na druhou stranu kdyz tedy ta pravidla chces tak striktne dodrzovat, pak bys mel dat do poradku tu hnusnou tradicku, ktera JE zahrabana v zemi a tim padem zasadne porusuje pravidla. To ze je neco na fotohintu je jedno, kdyz skutecnost je jina a je na to upozornovano v logach. A z toho duvodu mi prijde lepsi zrusit hnusnou a pravidlum odporujici tradicku nez alespon podle mne fungujici a zajimavejsi earthku, byt taktez odporujici pravidlum.

Jinak bych se priklonil k nazoru kolomba: "Co se tak, především, věnovat kvalitě vlastních keší a keší kamarádů ??" Tam bych ti i zatleskal, pokud bys svou energii naprel timto smerem.

A toto je muj posledni vylev k OT v tomto vlaknu - dalsi pripadna diskuze ve vlaknu samostatnem nebo pres SZ, at zbytecne nezaplevelujeme smysluplny prostor pro informace o archivaliich.


  • 2

#8 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 13:07

Nechapu proc byla earthcache GC1N1TR archivovana a proc byla Tiskar94 trnem v oku (asi ze byla blizko jeho humusoidni tradicky), ale myslim, ze jako archivalie bude v klidu lovitelna dal. Splneni podminek logu je svedomim kazdeho z nas a pokud puvodni owner uz nereaguje, je otazkou jestli to da nekomu jen bod a jinemu i nove informace. S podminkou fotografie je to stejne jako u jinych starsich kesi - povinne to uz neni, ale ve spouste starych listingu tato podminka zustala (s tim, ze se stejne plni dobrovolne) - nicmene nikomu krome Tiskare to nevadi.

Tak, teď jsi mě přivedl do geodeprese :rolleyes: , tuhle keš jsem určitě odlovila a dokonce vím i kdy a buď jsem jí nezalogovala, nebo můj log zmizel :ph34r: . Tak a teď mám o bod míň :D .

Jo, je to sranda, určitě se z toho neoběsím, ale je to důvod k zamyšlení, buď jsem blbá já a fakt jsem nezalogovala, nebo mě owner smáznul, nejhorší je, že pravdu se asi nikdy nedozvím :) .


  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 14:34

Jo, je to sranda, určitě se z toho neoběsím, ale je to důvod k zamyšlení, buď jsem blbá já a fakt jsem nezalogovala, nebo mě owner smáznul, nejhorší je, že pravdu se asi nikdy nedozvím :) .

 

Na smazaný log Ti přijde upozornění.

Ale ta keš logovat jde, takže pokud máš fotku a odpovědi, tak klidně loguj.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 15:38

Na smazaný log Ti přijde upozornění.

Ale ta keš logovat jde, takže pokud máš fotku a odpovědi, tak klidně loguj.

Díky, fotku bych asi v archivu dohledala, ale vzhledem k tomu, že jsem tam byla Logged on: 09/05/2009  :) , tak se na to asi vykašlu a až pojedu příští rok okolo, dám si jí ještě jednou, nakonec, ono je tam hezky.


  • 0

#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 17:03

Tuto earthkeš mám odlovenou a je to jedna z mála těch, kde mi owner odpověděl a dokonce poděkoval za návštěvu. Mám každou earthkeš, kde mi owner neodpoví navrhnout k archivaci?

Kouknul ses aspoň na jeho profil? Tady se nejdná o nějaké "jednou neodpověděl"...

To sice je, ale reviewer ji přesto schválil, takže nevidím důvod aplikovat toto pravidlo zpětně.

Víš, co všechno už revieweři kdy schválili? Od neřešitelných mysterek přes kešky v hrubé kolizi až po kešky ve vojenském prostoru. Ty důvod možná nevidíš, reviewer jej viděl.

...ktery bude upozornovat na drobne vady...

3x porušení pravidel, drobná vado ;)

...tu hnusnou tradicku, ktera JE zahrabana v zemi a tim padem zasadne porusuje pravidla. To ze je neco na fotohintu je jedno, kdyz skutecnost je jina a je na to upozornovano v logach.

Pročítám logy. Jediná zmínka o tom, že keš někdo z předchozích lovců zahrabal, je v logu z 27.10., v kterém je zároveň napsáno i to, že ji dotyčný již nezahrabával. Pokud o zahrabání keše víš z tohoto logu, pak zároveň z jeho zbytku musíš vědět i to, že zahrabaná již není. Pokud o tom víš odjinud, pak je mi líto, ale člověk který ti řekl o zahrabané keši se již neobtěžoval tím říct to mně, takže jsem o tom nemohl vědět.

Jinak bych se priklonil k nazoru kolomba: "Co se tak, především, věnovat kvalitě vlastních keší a keší kamarádů ??"

Nejprve tedy k mým keším:
A co je to "kvalitní keš"? Pro mě je kvalitní keší třeba barevná tictacovka se zalitým magnetem a poutkem pro sešitový logbook. Keš v takovém případě není na první pohled vidět, drží, magnet nevypadne ani neupadne a po sundání víčka nevypadne ani logbook, jelikož drží v poutku. Narozdíl od např. umělých zvířátek s dírami, které nejsou ani na tolik kvalitní aby přežily v terénu zimu a po prvním zmizení většinou končí v archivu, jelikož owneři buď nejsou schopni někde sehnat novou schránku stejného typu, nebo by jim výroba zabrala půl roku a už se jim to znovu dělat nechce.
Když už jsi tedy zabrousil do kvality (vynechme že polovina tvých keší z celkového počtu osmi je již archivovaná), která z mnou založených keší ti nepříjde kvalitní a proč? Že si na to nikdo jiný nestěžoval...
Co se týče kamarádů, myslím si, že nejsou nesvéprávní a keš dokáží založit sami. Pokud se líbí jim a není proti žádným pravidlům, není zde jediný důvod, proč bych jejich kešky měl řešit.
Jináč jsem na kolombův příspěvek původně ani reagovat nechtěl - před nějakou dobou jsme vyrazili na pár keší ze srpnové série Libereckých rytířů (kterých je kolombo členem) a myslím si, že by si nejdřív měl zamést před vlastním prahem, než začne hledat smítka na tom mém - přeci jen chtít po druhém něco, co nezvládám ani já sám, to mi příjde tak trochu podivné ;).
  • -4

#12 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 17:17

Ta earthka mi specielně v ničem nevadila - prostě ""jen"" nesplňovala pravidla, stejně jako pravidla nesplňovala spousta dalších listingů, které jsem kdy navrhnul k archivaci. Škoda, že takové věci nesleduje víc lidí. Většina kouká jen na to, co jim může přinést bod. Bez ohledu na to, že ten fotbalový zápas už byl dávno ukončen a kopnutí míče do již dávno opuštěné brány k ničemu není, ač ti to třeba nepřipadá, jelikož na nikým nekontrolované výsledkové tabuli si můžeš ten bod pro váš tým připsat. A klidně i víc než jeden - jak tak koukám na zdejší palcování, minimálně d-n a Skywalker tě v tomto podvádění podrží.

Shrnuto a podtrženo:
- pokud víš coby aktivní hráč o nějakém listingu porušujícím pravidla, pak bys to měl být právě ty, kdo na to upozorní - ne čekat, kdy se k tomu dostane někdo jiný, či doufat, že se na to nikdy nepříjde
- earthka na místě být nemohla, neboť jak už jsem několikrát zmínil, porušovala hned několik pravidel - což ti asi nemá smysl psát, když pro tebe jsou pravidla od toho, aby se porušovala
- mnou adoptovaná tradička neporušuje žádná pravidla (na fotohintu jasně vidíš, že je ukryta za placatým kamenem v díře pod kořenem stromu), proto na místě být může
- zamyslel jsem se již před hodně dlouhou dobou, teď s radostí poučuji

Můj výklad pravidel není ničím jiným než tlumočením skutečných pravidel. Ty pouze navádíš ostatní k jejich porušování, což ti s největší pravděpodobností stále nedochází. Nebo se snažíš nějakým způsobem vybojovat zdejší post shamana3? Totiž promiň mi, ale vyčítat mi dodržování pravidel - to si děláš srandu, ne?

Tak já se asi vrátím zpátky k jeskyním, místo abych si zašpinil boty si s sebou vezmu krumpáč, vykopu ti tu kešku z pod listí a dám na ní velikou cedulku FAVORITE POINT. Hold Tiskař asi navždy zůstane Tiskařem, stejně jako ze mě se tichý člověk a slušný češtinář nestane...

 

Citace WikiGC: "Jako samozvaný reviewer zneužil Tiskar94 bezpečnostní díry v systému geocaching.com a archivoval sérii (podle něho porušující pravidla GC, což ale nebylo nikdy oficiálně ani potvrzeno, ani vyvráceno) Tesinocka SPIRALA (jeden z archivačních logů zde, a všechny keše byly fyzicky odstraněny 22.4.2012). Diskutováno na fóru ve vláknu zde. Odměnou mu pak bylo zablokování účtu na geocaching.com na dobu jednoho měsíce."


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 04 listopad 2013 - 17:22

  • 1

#13 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 18:01

Korismata: Nevím, co má s tímto Spirála společného. U Spirály nebylo porušení pravidel nikdy potvrzeno ani vyvráceno z toho důvodu, že se tím nikdo nijak nezabýval. I když owner Spirály byl dobrý kamarád s tehdejším reviewerem který obrazec publikoval, těžko by se bránil proti správcům oblasti, kteří tam ten obrazec prostě nechtěli. Že archivace mojí osobou nebyla šťastné řešení vím již dávno (přeci jen za ty dva roky se dost věcí změnilo).
U této earthky však bylo porušení pravidel jasně potvrzeno reviewerem, který keš sám archivoval.
  • -2

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 18:09

Můj výklad pravidel není ničím jiným než tlumočením skutečných pravidel. Ty pouze navádíš ostatní k jejich porušování, což ti s největší pravděpodobností stále nedochází. Nebo se snažíš nějakým způsobem vybojovat zdejší post shamana3? Totiž promiň mi, ale vyčítat mi dodržování pravidel - to si děláš srandu, ne?

 

O tom, jak si Tiskař94 představuje dodržování pravidel asi nejlépe vypovídá tahle keš http://coord.info/GC3KQBF a obzvláště způsob, jakým zařídil její uzamčení.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 18:22

O tom, jak si Tiskař94 představuje dodržování pravidel asi nejlépe vypovídá tahle keš http://coord.info/GC3KQBF a obzvláště způsob, jakým zařídil její uzamčení.

A copak máš na způsobu zařízení zamčení toho listingu špatného? Nemluvili jsme tu o tom náhodou již někdy? Že zamčení bylo slíbeno a ty ses pak začal dohadovat s reviewerem, že archivovaná keš není odpadek ale majetek neaktivního ownera, který tam musí zůstat odlovitelný na věky věku? Náhodou si myslím že ano...
  • -3

#16 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 18:34

Korismata: Nevím, co má s tímto Spirála společného. U Spirály nebylo porušení pravidel nikdy potvrzeno ani vyvráceno z toho důvodu, že se tím nikdo nijak nezabýval. I když owner Spirály byl dobrý kamarád s tehdejším reviewerem který obrazec publikoval, těžko by se bránil proti správcům oblasti, kteří tam ten obrazec prostě nechtěli. Že archivace mojí osobou nebyla šťastné řešení vím již dávno (přeci jen za ty dva roky se dost věcí změnilo).
U této earthky však bylo porušení pravidel jasně potvrzeno reviewerem, který keš sám archivoval.

Njn jen mi prostě přijde škoda archivovat pěkné keše, které zas tak nikomu neubližují... Nemá cenu se kvůli tomu hádat, je mi to jen líto... 

BTW: Tu svou tradičku si prosimtě oprav, vypadá to tam hrozně.


  • 7

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 14:20

Hehehe ....

 

AGT 44: Bozkovske dolomitove jeskyne http://coord.info/GC4RH7C


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 15:47

Hehehe ....

 

AGT 44: Bozkovske dolomitove jeskyne http://coord.info/GC4RH7C

Přijel jsem domů, zjistil jsem, že je nová keška, kouknul jsem jaká a hned jsem musel najít toto téma a jít se vysmát pravidlu, že tam nemůže být žádná eartka :D a nebyl jsem první a asi ani poseldní :lol:


  • 3

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 18:51

Teď jsem zvědav, jestli se bude archivovat, když odporuje pravidlům?

Jinak Tiskaři, popravdě řečeno, normálně vypadáš jako celkem fajn kluk, ale kvůli podobným blbinám jako u těch původních Bozkovských jeskyních bys kešky na dávat NA nemusel...


  • 2

#20 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 19:03

KOLEM PRAVIDEL GSA A GEOCACHINGU JE ROZŠÍŘENA SPOUSTA POLOPRAV OMYLŮ A MÝTŮ, BOHUŽEL NĚKTEŘÍ PODLE NICH HRAJÍ A TAK OHROŽUJÍ JEJICH SKUTEČNÝ VÝZNAM.

 

Tiskař mě pravdu ze 2/3:

1) Řekl, že earth-cache nesmí nutit k fotce. V tom měl pravdu.

2) Řekl, že owner není aktivní. V tom měl taky pravdu, protože EC vyžadují aktivní účast onwera na schvalování logů. Není jednoznačně řečeno jak, více méně platí, že když všechny logy uznávám, odpovídat každému nemusím, ale pokud se owner delší dobu nehlásí - je jasné, že žádnou aktivitu nevyvíjí. To jsem pochopil, že byl podle RN, důvod archivace.

 

3) Řekl, že cache v blízkosti jiné fyzické nesmí vzniknout a TO NENÍ PRAVDA. V pravidlech jasně stojí: "Pokud se na dané téma vztahuje již fyzická cache, reviewer nemusí povolit vznik earh-cache." Z toho jasně vyplývá, že MŮŽE.

 

Důvody, jak reviewer postupuje jsou spíše otázkou na reviewera. Ze zkušenosti vím, že se pohlíží na to, do jaké míry blízká fyzická keš pojednává o geologii, geografii, geomorfologii, mineralogii, petrologii, zda přivádí kačery přímo do míst atd. Zkrátka, zda geocachery obohají o nové informace.

 

Každopádně při přípravě této keše jsem o tomto zajímavém vláknu nevěděl.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 10 listopad 2013 - 1:14

  • 8




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama